Felvásárolták a Kludi csoportot

Az Egyesült Arab Emírségekben bejegyzett, a világ 5 legjobb kerámiagyártója közé tartozó, vezető kerámiaspecialista vállalat, a RAK Ceramics felvásárolja a sauerlandi székhelyű szerelvénygyártó céget, a Kludi-t. Ezzel kapcsolatban a cég hétfő délelőtt írt alá megállapodást az előző tulajdonossal. A tranzakció 2022. május 31-ig megy végbe, függően az átadás menetétől.

Felvásárolták a Kludi csoportot

Az új tulajdonossal a Kludi továbbra is biztosítja a szükséges támogatást, illetve pénzügyi hátteret a cég növekedési stratégiájának megvalósításához, a 2018-ban megkezdett termelési és logisztikai területekre koncentráló korszerűsítési folyamatainak továbbviteléhez és a fenntarthatósági szempontok érvényesítéséhez. Egészen a közelmúltig a társaság részvényeit a cégalapító unokája, Franz Scheffer birtokolta, aki ezzel a lépéssel kiszáll a vállalatból. Az aktuális vezetők továbbra is folytatják a munkájukat.

A megállapodás számos előnnyel jár majd a Kludi alkalmazottai, ügyfelei és beszállítói számára. A RAK Ceramics személyében a Kludi egy erős, szilárd anyagi háttérrel működő partnerre tesz szert, aki nem csupán támogatja a német prémium márka stratégiai irányultságát, hanem segítséget nyújt a cég továbbfejlesztésében is, előmozdítva a digitalizációt. A Kludi márka függetlensége megmarad. Az akvizíció egy régóta fennálló partnerkapcsolat folyományaként megy végbe, és új lehetőségeket nyit a Kludi számára. A RAK Ceramics és a Kludi már több, mint 16 éve dolgozik együtt a szerelvények gyártása és értékesítése terén, az Egyesült Arab Emírségekben működő Kludi RAK vegyesvállalat égisze alatt.

Abdallah Massaad, a RAK Ceramics csoport szintű vezérigazgatója elmondta: „A Kludi Csoport felvásárlása összhangban áll a növekedési stratégiánkkal és azzal az elkötelezettségünkkel, hogy erősítsük a jelenlétünket a fontos piacokon a fő termékeinkre összpontosítva. A felvásárlás ugyanakkor lehetőséget teremt a RAK Ceramics számára, hogy terjeszkedjen az európai piacon, illetve javítsuk a pozíciónkat a szanitertermékek és a csaptelepek üzletágában. A hosszú távú partnerségre és közös jövőképre épülő felvásárlás új lehetőségeket nyit meg a Kludi Csoport számára, mivel törekedünk arra, hogy ezt a nagy múltra visszatekintő, bejáratott európai csaptelep márkát tovább fejlesszük a vállalati stratégia finanszírozásával, illetve a cég modernizációjának és digitalizálásának előmozdításával. Valamint arra is lehetőséget biztosítunk a Kludi Csoportnak, hogy a RAK Ceramics hálózatát kihasználva növelje a csaptelepeinek értékesítését.”

Julian Henco, a Kludi igazgatótanácsának elnöke hozzátette: „A RAK Ceramics révén egy olyan befektetőt találtunk a saját iparágunkból, akivel 2006 óta sikeresen, bizalmas kapcsolatban dolgozunk együtt. A megállapodás egy hosszú távú stratégia része, amely lehetővé teszi a Kludi számára, hogy fenntartható módon folytassa az elmúlt években megkezdett növekedési programját, melynek célja, hogy a márka a piacvezetővé váljon a szerelvényiparban. A vállalatok és a márkák tökéletesen egészítik ki egymást, gondoskodva a szinergiák leghatékonyabb kiaknázásáról a jövőben. A megegyezés ugyanakkor további beruházásokat tesz lehetővé a termelésünk fejlesztésében az európai telephelyeinken és a Kludi jövőbeni versenyképességének megerősítése érdekében. A RAK Ceramics belépésével új, izgalmas nemzetközi piacok tárulnak fel a Kludi előtt. Egy dolog azonban továbbra is változatlan: a Kludi független, német középvállalat, és az is marad.”

A RAK Ceramics a világ egyik legnagyobb kerámia márkája. Mintegy 15.000 alkalmazottat foglalkoztat világszerte. Kerámiára és gres porcelánra, fali - és padlócsempékre, étkészletekre, szaniterárukra és csaptelepekre szakosodott. Több mint 150 országban szolgálja ki ügyfeleit, és minden kontinensen jelen van. A RAK Ceramics az Egyesült Arab Emírségekben az Abu Dhabi Értékpapírtőzsdén nyilvánosan jegyeztt társaság, amelynek az éves forgalma csoportszinten eléri nagyságrendileg az 1 milliárd amerikai dollárt.

Az 1926-ban alapított Kludi pillanatnyilag körülbelül 860 alkalmazottat foglalkoztat, közülük hozzávetőleg 350 ember dolgozik a vállalat mendeni központjában, Németországban, 140 alkalmazott az ausztriai hornsteini telephelyeken veszi fel a munkát, míg további 230 fő Magyarországon, Diósdon vállal aktív szerepet a cég mindennapjaiban. A 2021-es pénzügyi évben a vállalat árbevétele éves szinten csaknem tíz százalékkal, 118,3 millió euróra nőtt. Az elmúlt három és fél évben a vállalat egy átalakítási programot hajtott végre, amelynek részeként a Kludi olyan új, fiatal vezetőket vett fel, akik modernizálták a cég marketing- és értékesítési tevékenységét, a termelést, az ellátási láncot, valamint a digitalizációs folyamatokat.

A Kludi országos és nemzetközi hírnévnek egyaránt örvend, ami messze túlmutat az iparág keretein. Prémium minőségű fürdőszobai és konyhai szerelvények minőségi gyártójaként, továbbá az ágazatban kulcsszerepet betöltő újítóként ismert. Tevékenységét már számos díjjal is kitüntették, legutóbb például Németországban választották a 2022-es év „100 legjobb újítója” közé.


Ismét az RTL vezére, Vidus Gabriella a legbefolyásosabb médiavezető

A hazai médiaipar legbefolyásosabb szereplőjének ismét Vidus Gabriellát, az RTL Magyarország vezérigazgatóját választotta a Marketing&Média kommunikációs szaklap szakmai zsűrije. A médiaipari toplista második helyén Varga Zoltán, a Central Médiacsoport tulajdonos-vezérigazgatója, míg a harmadikon Vaszily Miklós, a TV2 Csoport elnök-vezérigazgatója végzett. A szaklap idén egy időben mutatta be a legbefolyásosabb médiavezetők, marketingvezetők és PR-vezetők TOP 50-es rangsorát. A marketinges lista élén Szabó Béla Attila (Magyar Telekom), a PR-rangsor első helyén pedig Beke Zsuzsa (Richter Gedeon) végzett. A rangsorokból és a szakmai párbeszédekből egyaránt az rajzolódik ki, hogy a kommunikációs iparág egyszerre reagál a választásokat követő piaci átrendeződésekre és a technológiai változások által teremtett új helyzetre.
2026. 06. 05. 15:00
Megosztás:

Visa és Brale: stabilcoin-elszámolást tesztelnek a Canton Networkön

A Visa újabb lépést tesz a stabilcoin-alapú intézményi fizetések irányába. A vállalat a Brale-lel közösen indított proof-of-concept programot, amelyben az SBC nevű, amerikai dollárhoz kötött stabilcoin elszámolási felhasználását tesztelik a Canton Network blokklánc-infrastruktúráján. A fókuszban a privát, programozható és szabályozott intézményi tranzakciók állnak.
2026. 06. 05. 14:30
Megosztás:

Az OPUS részvényenként 20,11 forint osztalékot fizet

Az OPUS GLOBAL Nyrt. 20,11 forint osztalékot fizet részvényenként - közölte a társaság a tőzsde honlapján pénteken.
2026. 06. 05. 14:00
Megosztás:

Lemondott a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke

Lemondott tisztségéről Vecsei Miklós, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke - közölte a szervezet pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 05. 13:30
Megosztás:

Hamis adatokkal szerzett 300 milliós támogatást egy tatai vállalkozás

A Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy áruszállítással foglalkozó cég ügyvezetője és társai ellen, akiket azzal gyanúsítanak, hogy valótlan adatokkal szereztek 300 millió forint támogatást egy versenyképesség növelését célzó pályázaton - közölte a főügyészség pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 05. 13:00
Megosztás:

Az amerikai pénzügyminiszter szerint a Clarity Act új korszakot nyithat a Bitcoin számára

Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter szerint a stablecoin-szabályozás és az Egyesült Államok stratégiai Bitcoin-tartaléka együtt alapjaiban formálhatja át az intézményi kriptoelfogadás jövőjét. A készülő Clarity for Payment Stablecoins Act nemcsak a dollárhoz kötött digitális eszközök piacát rendezheti át, hanem közvetve a Bitcoin tartalékeszközként betöltött szerepét is erősítheti.
2026. 06. 05. 12:30
Megosztás:

336 milliós GVH-bírság tiltott ármegkötés miatt

Korlátozta a versenyt az egyik legnagyobb hazai üdítőgyártó – tárta fel a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A lengyel Maspex csoport magyarországi leányvállalata, a Maspex Olympos Kft. előírta nagykereskedő partnereinek, hogy milyen minimum-áron árulhatják termékeit. A tiltott ármegkötés következményeként a GVH Versenytanácsa mintegy 336 millió forint bírságot szabott ki a cégre, amely az eljárás során együttműködött a GVH-val és elismerte a jogsértést.
2026. 06. 05. 12:00
Megosztás:

Lefelé korrigált az ipar teljesítménye áprilisban

Az áprilisi ipari termelési adatokat tette ma reggel közzé a KSH. Ezek szerint az ipari termelés volumene 0,9 százalékkal nőtt éves szinten mind a nyers, mind a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint. Az adat kissé kedvezőbb lett az általunk vártnál, ami éves szinten enyhe visszaesést valószínűsített az év negyedik hónapjában. Havi szinten a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,1 százalékkal csökkent, azaz a márciusi havi 3,1 százalékos megugrás után némi visszarendeződés következett be. Az év első négy hónapjában az ipari termelés 1 százalékkal nőtt éves szinten.
2026. 06. 05. 11:30
Megosztás:

Estek a fejlett piaci hosszú hozamok, enyhültek a kamatemelési várakozások; kissé erősödtek a régiós devizák

Három napos emelkedés után tegnap délután esésnek indultak az olajárak, így végül csökkentek a hozamok és gyengült a dollár is.
2026. 06. 05. 11:00
Megosztás:

A tengerentúlon a Broadcom csalódást keltő eredményei lehúzták a chiprészvényeket, de a tűzszünettel kapcsolatos hírek és a képviselőház Trump háborús terveit korlátozó határozata javították a hangulatot

A kezdeti esés után a Dow és az S&P végül pluszban, az előbbi új rekordon fejezte be a kereskedést. Az iráni háború lezárásával kapcsolatos hírek javították a befektetői hangulatot, ugyanakkor a Broadcom csalódást keltő eredményei chiprészvény-eladási hullámot indítottak el, ami fékezte a Nasdaq erősödését.
2026. 06. 05. 10:30
Megosztás:

250 millió USDC-t bocsátottak ki a Solana hálózatán – likviditási hullám jöhet a kriptopiacon?

Újabb jelentős stabilcoin-mozgásra figyeltek fel az on-chain elemzők: 250 millió USDC-t minteltek a USDC Treasury címén a Solana blokkláncon. Bár egy ekkora kibocsátás önmagában még nem jelent azonnali árfolyam-emelkedést, fontos jelzés lehet a kriptopiaci likviditás alakulásáról, különösen akkor, ha a frissen létrehozott tokenek később tőzsdékre vagy DeFi-protokollokba kerülnek.
2026. 06. 05. 10:00
Megosztás:

Az izraeli-libanoni tűzszünet hírére estek az olajárak, emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék

Emelkedtek csütörtökön az európai részvénypiacok, miután az olajárak gyengültek, bár a befektetők továbbra is óvatosak maradtak azzal kapcsolatban, hogy a Közel-Keleten zajló legújabb fejlemények tartós békemegállapodáshoz vezetnek-e.
2026. 06. 05. 09:30
Megosztás:

Újabb remény a devizahiteleseknek Magyarországon

Az Országgyűlés ismét tárgyalni fogja a devizahitelesek ügyét, így végül az érvénytelenség jogkövetkezményéről is a jogalkotó fog dönteni.
2026. 06. 05. 09:00
Megosztás:

Mit kockáztat egy 35 éves, ha nem kezd el időben félretenni a nyugdíjra?

A legtöbb 35 éves számára a nyugdíj még távoli kérdésnek tűnik. A mindennapi kiadások, a lakhatás, a gyermeknevelés vagy éppen a karrierépítés mellett nehéz elképzelni, milyen anyagi helyzetben leszünk 30-35 év múlva. Azonban éppen ebben az életkorban lenne a legfontosabb elkezdeni a nyugdíjcélú megtakarítást, hiszen így nyerhetünk vele a legtöbbet - hívják fel a figyelmet a Bank360 szakértői.
2026. 06. 05. 08:30
Megosztás:

Takarításkor a fenntarthatóság csak a magyarok 3 százalékánál elsődleges szempont

A magyarok egyre tudatosabbak a takarítóeszközök felhasználásában, de a döntéseikben továbbra is a praktikusság dominál a Kärcher felmérése szerint: míg a válaszadók közel fele az ár-érték arányt tartja a legfontosabb szempontnak takarítóeszköz-vásárláskor, addig a fenntarthatóság csupán a megkérdezettek 3 százalékánál kerül az első helyre. A kutatás ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a környezetbarát megoldások akkor válnak igazán vonzóvá, ha a hatékonyságról sem kell lemondani.
2026. 06. 05. 08:00
Megosztás:

Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel

Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. 06. 05. 07:30
Megosztás:

Mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
2026. 06. 05. 07:00
Megosztás:

Putyin: érvényben van az iráni dúsított urán elszállítására vonatkozó orosz javaslat

Az iráni dúsított urán Oroszországba való elszállítására vonatkozó javaslat továbbra is érvényes - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szentpéterváron külföldi médiaorgánumok vezetőivel találkozva.
2026. 06. 05. 06:30
Megosztás:

Bezzeg Bulgária már bevezette az euró csodaszert. Vagy mégsem?

Bulgária alig féléve csatlakozott az eurózónához, máris túlzottdeficit-eljárás alatt áll – ez felveti a kérdést, hogy a csatlakozás mennyit ér strukturális felkészültség nélkül.
2026. 06. 05. 06:00
Megosztás:

Innovatív fizetési megoldást tesztel a Lidl: Érkezik a „Scan & Go” a kijelölt üzletekben

A Lidl Magyarország új szintre emeli digitális szolgáltatásait: június 4-től három üzletében teszt jelleggel bevezeti a Scan & Go funkciót. A vállalat közvetlenül a népszerű Lidl Plus applikációba integrálja a legújabb, önkiszolgáló fizetési módját, melynek köszönhetően még gyorsabbá és kényelmesebbé válhat a bevásárlás.
2026. 06. 05. 05:30
Megosztás: