Gyengült a dollár és estek az amerikai kötvényhozamok is

7,7% volt éves szinten a fogyasztói árak drágulása, amely alacsonyabb, mint a becsült 7,8%-os mutató, a korábbi 8,2% után, míg a maginfláció is csökkent a várt stagnálás után, 6,3%-ra. A befektetők ennek hatására vérszemet kaptak és óriási rali indult el a piacokon: az S&P 500 5,5%-kal nőtt 3.956 pontig, a Nasdaq 100 pedig 7,5%-kal 11.606 pontig.
A Fed-kamatemelésekkel kapcsolatos várakozás azonnal csökkent, a piac határidős árazásai alapján a Fed lassítani fog az emelések ütemén, és alacsonyabb szinten állhat majd meg, mint ahogyan azt a legutóbbi kamatdöntő ülés után árazták, valamint korábbra becsülik a monetáris kondíciók enyhítésének eljöttét is.
Ennek hatására a kötvényhozamok is csökkentek, a 10 éves dollárhozam 4,1%-ról 3,8%-ra mérséklődött, a kamatérzékeny kétéves hozam 4,6% felettiről közel 30 bázisponttal 4,3% közelébe esett, míg a Bloomberg dollár indexe is körülbelül 2%-kal csökkent.
Több Fed tisztviselő is reagált az inflációs adatra, kiemelték, hogy a kamatemelések végéről, valamint a kamatvágásokról még korai beszélni, ugyanis a monetáris politikának továbbra is feszesnek kell maradnia, azonban az emelések ütemének lassulásáról már releváns diskurzus alakulhat ki. A piac határidős árazásai alapján a decemberi ülésre szinte nullára csökkent a 75 bázispontos emelés lehetősége.
December hatodikán fogják tartani a második körös választást Georgia államban, ahol egyik induló sem érte el az 50%-ot, amelyre szükség lett volna a Szenátusba való kerüléshez.
Raphael Warnock Demokrata jelölt a szavazatok 49,4%-át kapta meg, míg Republikánus ellenfele Herschel Walker 48,5%-ot gyűjtött össze. Könnyen lehet, hogy a Georgia állambeli eredmény fog dönteni a Szenátus többségének sorsáról, igaz, még Arizona és Nevada államban sem ért véget a voksok összeszámolása.