Hétfőtől lehet jelentkezni a honvédelmi táborokba

Hétfőtől lehet jelentkezni a honvédelmi táborokba a www.honvedelmitabor.hu weboldalon - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) pénteken az MTI-vel.

Hétfőtől lehet jelentkezni a honvédelmi táborokba

Azt írták, idén júniustól augusztusig csaknem száz táborban, 135 turnusban táborozhatnak a 12 és 18 év közötti fiatalok. Idén 17 féle különböző honvédelmi témájú tematikából lehet választani az ország mintegy 59 különböző helyszínén.

A HM közleménye szerint idén is változatos programokkal várja a táborokba jelentkezőket a Magyar Honvédség, a tematikus nyári programsorozat több ezer diák számára jelent izgalmakkal és élményekkel teli, aktív nyári elfoglaltságot. Idén a hetedik alkalommal rendezi meg a Magyar Honvédség a nyári szünetben a 12-18 éves korosztálynak szóló honvédelmi táborokat.

Kiemelték: a táborokban nem katona-növendékeket nevelnek, "a résztvevőknek - azon túl, hogy jól érezzék magukat - semmi kötelezettségük nincs a sereg felé". Ugyanakkor biztonságos körülmények között, szakemberek irányításával és felügyelete mellett, szórakoztató módon próbálhatnak ki új dolgokat, miközben megismerik saját határaikat, kilépnek a komfortzónájukból.

Mondhatni életük egyik legnagyobb kalandjában vesznek rész, miközben játszva sajátítanak el olyan képességeket és ismereteket, amiket a mindennapi élet során is hasznosítani tudnak majd - írta a tárca.

A diákok a honvédelmi táborokban a sokszínű programokon keresztül betekintést nyernek az általuk választott témakörbe, ám ami ennél fontosabb, a mindennapi gyakorlattól eltérő, szokatlan, újszerű feladatokat is biztosítanak számukra a szervezők, amelyekkel erősítik a csoporton belüli összetartozást, az egymásra figyelést, az "együtt gondolkodást".  A gyermekek közösségben vannak, kiléphetnek a szürke hétköznapokból, új barátokat szerezhetnek - sorolták.

Hangsúlyozták: a honvédelmi táborok fontos részét képezik a hazafias és honvédelmi nevelésnek, hiszen ezen keresztül a fiatalok betekintést nyerhetnek a Magyar Honvédség és a katonák mindennapjaiba. Kiemelték: a táborok sikere 2016 óta folyamatosan töretlen, a meghirdetett helyek órák, napok alatt betelnek.

Élmények és méltóság a rászoruló gyerekeknek – a Budapest Bike Maffiát támogatja a Morgan Stanley

A Morgan Stanley elindítja az Impact Through Innovation díjat az EMEA régióban, a Budapest Bike Maffia lett az első magyarországi győztes.
2026. 03. 24. 19:30
Megosztás:

Az EU-Ausztrália megállapodás súlyos aggályokat kelt

Az európai gazdák és agrárszövetkezetek brüsszeli érdekképviselete, a Copa-Cogeca komoly aggodalmát fejezte ki az Európai Unió és Ausztrália között hétfő este bejelentett szabadkereskedelmi megállapodás miatt.
2026. 03. 24. 19:00
Megosztás:

Kibertámadás érte a holland pénzügyminisztérium informatikai rendszereit

Kibertámadást észleltek a holland pénzügyminisztérium több, alapvető működési folyamathoz kapcsolódó informatikai rendszerében - írta kedden az NlTimes hírportál a tárca szóvivőjére hivatkozva.
2026. 03. 24. 18:30
Megosztás:

MRSZ: nőtt a kommunikációs iparág forgalma tavaly

A magyar média- és kommunikációs piac forgalma tavaly 6,2 százalékkal, 758,7 milliárd forintra nőtt, de reálértéken még mindig 4,5 százalékkal elmarad a 2019-es szinttől - mondta Novák Péter, a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) elnöke kedden, a szektor évértékelő konferenciáján Budapesten.
2026. 03. 24. 18:00
Megosztás:

Tron DAO 1 milliárd dolláros AI-alapja: új korszak jöhet a kriptopénzügyben

Gigantikus lépést tett a Tron ökoszisztéma: tízszeresére növelték az AI- és stabilcoin-alapot, amely immár 1 milliárd dollárral célozza meg az autonóm pénzügyi rendszerek kiépítését. A döntés nemcsak a piacnak szóló erődemonstráció, hanem egyértelmű irányváltás is a kriptoipar jövője felé.
2026. 03. 24. 17:30
Megosztás:

Már most aszály van – tavaly is a száraz időjárás okozta a legtöbb kárt

Már az év első hónapjai is komoly kihívások elé állítják a növénytermesztőket: a januári havazások ellenére az idei az egyik legszárazabb évkezdetnek számít. Az utóbbi egy hónapban ráadásul már 10 fok körüli nappali hőmérséklet jellemző, így a munkák is korán megkezdődtek a földeken. A termelők most különösen várják az esőt, hogy a kijuttatott műtrágya se száraz talajba kerüljön. A gazdáknak ráadásul várhatóan nemcsak az aszállyal kell megküzdeniük, hiszen a tavalyi évben a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék és a jégverés is jelentős károkat okozott – derül ki a Groupama Biztosító adataiból.
2026. 03. 24. 17:00
Megosztás:

Kosz, lejárt és nyomonkövethetetlen élelmiszerek, pókhálók – súlyos jogsértések miatt zárt be üzletet és vont ki élelmiszereket a forgalomból az NKFH

Súlyos élelmiszer-biztonsági és higiéniai hiányosságokat tárt fel a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) három különböző kereskedelmi egység ellenőrzése során. A feltárt jogsértések egyértelműen rámutatnak arra, hogy a szabályok figyelmen kívül hagyása nemcsak jogi következményekkel jár, hanem közvetlen veszélyt jelenthet a fogyasztók egészségére is. A hatóság ezért minden esetben azonnali intézkedéseket hozott, hangsúlyozva, hogy zéró toleranciát alkalmaz az élelmiszer-biztonságot sértő gyakorlatokkal szemben.
2026. 03. 24. 16:30
Megosztás:

Ondo Finance áttörés: 700 millió dollár fölé ugrott a tokenizált értékpapírok piaca

Új mérföldkőhöz érkezett a blokklánc-alapú pénzügy: az Ondo Finance platformja átlépte a 700 millió dolláros TVL-t. A szám nemcsak egy rekord, hanem egyértelmű jelzés arra, hogy a valós eszközök tokenizációja (RWA) egyre inkább a kriptopiac egyik meghatározó narratívájává válik.
2026. 03. 24. 16:00
Megosztás:

Súlyos bírságok jöhetnek a cégeknek egyetlen hiba miatt, új módszerrel vadászik a NAV a rejtett nyereségre

Szintet lépett az adóhatóság a transzferárak ellenőrzésében: a NAV 2026-ban már nemcsak a dokumentációt kéri számon, hanem automatizált rendszerekkel elemzi a cégcsoporton belüli pénzmozgásokat. A transzferár – vagyis az egymással kapcsoltsági viszonyban álló cégek közötti elszámolóár – az elmúlt években a költségvetés egyik kiemelt fókuszterületévé vált.
2026. 03. 24. 15:30
Megosztás:

Saját részvényeket vásárolhat vissza az OPUS GLOBAL

Közgyűlési felhatalmazás alapján legalább 1 milliárd forint összértékben vásárolhat vissza saját részvényt az OPUS GLOBAL Nyrt. - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett kibocsátói felhívásban.
2026. 03. 24. 15:00
Megosztás:

Ethereum árfolyam támasz szintek - ETH technikai elemzés

Az Ethereum árfolyamának alakulása mögött nem csak trendek, hanem jól azonosítható technikai szintek is állnak. A támaszok megértése kulcs lehet a tudatos kereskedéshez – mégis sok befektető számára ezek a zónák továbbra is „láthatatlanok”. Megmutatjuk, hogyan értelmezd őket helyesen.
2026. 03. 24. 14:30
Megosztás:

A Circle az EU-hoz fordult: lazítanák a MiCA szabályait a stabilcoinok érdekében

A Circle szerint az Európai Unió jelenlegi kriptoszabályozása gátolja az innovációt és az intézményi elfogadást. A USDC kibocsátója most konkrét módosításokat sürget – de nem mindenki ért egyet az irányváltással.
2026. 03. 24. 13:30
Megosztás:

Melyik szakmában lehet a legtöbb hitelt felvenni?

Havi bruttó 3,9 millió forint – a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) napokban frissült adatai alapján 2025-ben ennyit kerestek a légiforgalmi irányítók, amivel ők érdemelhették ki a legjobban megfizetett foglalkozás címét. Ekkora összegnek bizony már a nettója is igen impozáns, mintegy 2,6 millió forintot jelent havonta. Felmerülhet a kérdés, mégis mekkora hitelre számíthatnak azok, akik a fentihez hasonló, milliós összegeket képesek havonta megkeresni? A Bank360 ezúttal ennek járt utána.
2026. 03. 24. 13:00
Megosztás:

Újépítésű ingatlanok: melyek az előnyeik, a kockázataik és a vásárlói buktatók?

Néhány éven belül több tízezer újépítésű lakás jelenik meg az ingatlanpiacon, és a kiemelt beruházásoknál a vevők 1,5 millió forintnál alacsonyabb négyzetméterárakkal is találkozhatnak majd. Mire érdemes figyelniük, ha újépítésű lakást vennének? Mennyiben más az újépítésű vevői szempontból, mint egy használt ingatlan megvásárlása?
2026. 03. 24. 12:30
Megosztás:

Eltörölhetik idén az óraátállítást?

A Magyar Alvás Szövetség kapcsolódik a nemzetközi Time Use Initiative (TUI) programjához az óraátállítás mielőbbi eltörléséért.
2026. 03. 24. 12:00
Megosztás:

Nyílt napot tart a NAV

Nyílt napokat szervez siket, nagyothalló és siketvak ügyfeleinek a NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatósága - közölte a hivatal az MTI-vel.
2026. 03. 24. 11:30
Megosztás:

Kapu Tibor bemutatta a HUNOR Magyar Űrhajós Programot a Munich Space Summiton

A második magyar űrhajós, Kapu Tibor mutatta be hétfőn a HUNOR Magyar Űrhajós Programot a Munich Space Summiton (Müncheni Űrcsúcstalálkozón).
2026. 03. 24. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők kedden?

Az ázsiai-csendes-óceáni térség részvénypiacain zöldben állnak az irányadó részvényindexek a kedd reggeli zárás előtt, bepótolva a hétfői korrekciót, mely az európai és amerikai piacokon napközben végbement. Japánban a ma megjelent februári inflációs adatok az áremelkedés lassulását tükrözték, a hó/hó index csökkenést mutatott, az év/év mutató 1,5%-ról 1,3%-ra csökkent, az év/év magárindex pedig 2%-ról 1,6%-ra mérséklődött. A ma megjelent előzetes adatok szerint márciusban romlott a feldolgozóipar és a szolgáltató szektor BMI-je is.
2026. 03. 24. 10:30
Megosztás:

Hatalmas kilengésekkel indult a hétfő, az EUR/USD először 1,15 alá esett, majd 1,165 közelébe pattant

A Hormuzi-szoros megnyitására vonatkozó amerikai ultimátum, valamint a közel-keleti energiainfrastruktúrát ért támadások és a további csapásokkal történő fenyegetések után emelkedéssel indult a kereskedés az olajpiacon, a Brent hordónkénti ára 115 dollárra ugrott.
2026. 03. 24. 10:00
Megosztás:

Gyors irányváltás a Wall Streeten is Trump elnök bejelentését követően

Bár a részvényindexek hétfői visszaesése az USA-ban, a kereskedés elején nem volt olyan drámai, mint Európában vagy Ázsiában, a gyors felépülés itt is látványos volt, és végül 1% feletti pluszban zárt a Dow, az S&P500 és a Nasdaq Composite is. Trump elnök bejelentette, hogy a Teheránnal folytatott „gyümölcsöző megbeszéléseket” követően utasította a hadsereget, hogy halassza el az iráni erőművek elleni támadásokat.
2026. 03. 24. 09:30
Megosztás: