Hová utaznak a legtöbben a hosszú hétvégén?

Minden harmadik utazó a Balatonon pihen augusztus 20-án. Siófok, Hajdúszoboszló, Hévíz, Eger és Szeged vonzza a legtöbb vendéget a négynapos hosszú hétvégén a Szallas.hu adatai alapján. A foglalások közel fele 3 éjre szól, ezek a foglalások jelentik a hosszú hétvége összes vendégéjszakájának nagyjából felét.

Hová utaznak a legtöbben a hosszú hétvégén?

Sokan időzítik utazásukat az augusztus huszadikai négynapos hosszú hétvégére. A Szallas.hu foglalási adatai szerint a vendégek harmada a Balatonon üdül az államalapítás ünnepén. A foglalások közel 18 százalékánál választották az észak-magyarországi régió településeit, 11 százalékuk pedig a Dél-Alföldre szól. A foglalások száma alapján Siófok, Hajdúszoboszló és Hévíz vezeti a legnépszerűbb belföldi úti célok listáját. Az élmezőnyt Eger, Szeged, Gyula, Balatonfüred, Pécs, Zalakaros és Keszthely követi.

Az utazók kihasználják a négynapos hosszú hétvége adta lehetőséget. A foglalások közel fele három éjszakára szól, negyedük két éjre. „Idén több négyéjszakás előfoglalásunk van a hosszú hétvégére, mint egyéjszakás – mondta Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője. – Az előfoglalások közel 15 százaléka négy éjre, 13 százaléka pedig egy éjszakára szól.” Minden harmadik foglalásnál apartman, minden negyediknél pedig vendégház és hotel mellett döntöttek az utazók. Panziót a Szallas.hu oldalán foglaló vendégek 12 százaléka foglalt, egyéb szálláshelyet pedig 6 százalékuk. A foglalások 28 százalékánál wellness-szálláshelyre esett a vendégek választása. „Vannak olyan szállásadók, akik ilyenkor extra szolgáltatásokkal bővítik csomagajánlataikat – avatott a részletekbe a sajtószóvivő. – Gyakori ilyenkor a welcome drink, az ajándék pezsgő a vacsora alkalmával, készülnek zenés programokkal és persze a gyerekekről sem feledkeznek meg.”

Az augusztus huszadikai távozási dátumú foglalások harmada 50-100 ezer forint értékű, 21 százalékuk 50 ezer forint alatti, minden ötödik 100 és 150 ezer forint közötti. Minden tizedik foglalásért 150-200 forintot fizettek, és ugyanennyi az aránya a 200-300 ezer forint értékűeknek is. A foglalások 5 százalékánál 300 ezer forint felett költöttek. Továbbra is meghatározó tényező a belföldi turizmusban a SZÉP-kártya: az online fizetéses augusztusi foglalások 26 százalékánál választottak SZÉP-kártyás fizetést.

Még akadnak szabad szálláshelyek a Szallas.hu kínálatában

Az augusztus 20-ai hosszú hétvége évek óta az egyik legnépszerűbb időpont az utazásra, különösen akkor, ha az idei évhez hasonlóan négynapos hosszú hétvégét jelent. Érthető tehát, hogy rengeteg foglalás áll bent már jó előre ilyenkor erre az időszakra. Az augusztus 14-ei foglalási adatok alapján a Szallas.hu magyarországi kínálatának nem egészen 4 százaléka, mintegy 700 szállás foglalható az augusztus 17-20-ai dátumokra keresve. „Azok számára is van remény, akik még nem foglalták le szállásukat – mondta a sajtószóvivő. – A foglalások egy részét még lemondhatják, továbbá a Szallas.hu keresőmotorja segít feltérképezni a környék szabad szálláshelyeit is."

Szabó Zsolt, a Szallas.hu Programok és Attrakciók Üzletág vezetője hozzáfűzte, hogy idén is változatos programok várják az utazókat szerte az országban. Az augusztus 20-i kínálatban többek közt koncertek, hagyományőrző előadások, tűzijáték és sokszínű gyerekprogramok garantálják a szórakozást. Siófokon például egy 5 napos rendezvénnyel ünneplik Szent István napját, de izgalmas úti cél lehet Hévíz vagy Eger is, ahol a gasztronómiai élmények mellett különleges produkciók is színesítik a hosszú hétvégét. Az ünnepi programok nemcsak az egy- vagy több éjszakára utazókat vonzzák, sokan látogatnak el például a fővárosi tűzijátékra szállásfoglalás nélkül is.

Az augusztus 20-ai távozási dátumú Szallas.hu-s foglalások alapján a legnépszerűbb belföldi úti célok:

1.       Siófok
2.       Hajdúszoboszló
3.       Hévíz
4.       Eger
5.       Szeged
6.       Gyula
7.       Balatonfüred
8.       Pécs
9.       Zalakaros
10.   Keszthely
 

Az augusztus 20-ai távozási dátumú Szallas.hu-s foglalások megoszlása a legnagyobb hazai turisztikai régiók között:

1.       Balaton: 30%
2.       Észak-Magyarország: 18%
3.       Dél-Alföld: 11%
4.       Nyugat-Dunántúl: 10%
5.       Észak-Alföld: 9%
6.       Dél-Dunántúl: 7%
7.       Közép-Dunántúl: 5%
8.       Budapest és vonzáskörzete: 5%
9.       Egyéb: 5%
 

Az augusztus 20-ai távozási dátumú Szallas.hu-s foglalások megoszlása szállástípusonként:

●        apartman 33%
●        vendégház 25%
●        hotel 24%
●        panzió 13%
●        egyéb 6%
 

Foglalások megoszlása foglalási ársávonként az augusztus 20-ai hosszú hétvégére:

●        <=50.000 Ft: 21%
●        50.001-100.000 Ft: 34%
●        100.001-150.000 Ft: 20%
●        150.001-200.000 Ft: 10%
●        200.001-300.000 Ft: 10%
●        300.001 Ft <: 5%


Vonzó hazai programok az augusztus huszadikai hétvégén a top belföldi úti célokhoz kapcsolódóan:

●        Bor és Kenyér Ünnepe 2024 - Siófok
●        Államalapításunk és az Új Kenyér ünnepe 2024 - Hajdúszoboszló
●        Hévízi Bor- és Gasztrokorzó 2024 - Hévíz
●        Augusztus 20-i nemzeti ünnep 2024 - Eger
●        Államalapítás ünnepe 2024 - Szeged
●        Augusztus 20-i programok 2024 - Gyula
●        Államalapító Szent István király ünnepe 2024 - Balatonfüred
●        Augusztus 20-i ünnepi program 2024 - Pécs
●        Szent István Napok 2024 - Zalakaros
●        Szent István Napok 2024 - Keszthely

Megújul Kelenföld egykori iparterülete és modern, energiatakarékos városrész épül a helyén okoslakásokkal, esőkertekkel és öt futballpályányi zöld parkkal

1864 lakásos új városnegyed épül Kelendföldön, a Fehérvári út mellett az Indotek Group lakóingatlanportfólióját összefogó Rezideo beruházásában. A Revital Parkban magas minőségű, A+ energetikai besorolású lakások épülnek és a lakónegyed területén 38 százalékra növelik a zöld terület arányát a jelenlegi 6 százalékról. Emellett olyan energiatakarékos és zöld megoldásokat alkalmaznak, mint az esőkertek vagy az üvegezett erkélyek, amelyek a klímahatások enyhítését szolgálják. A beruházás első ütemének építése fontos szakaszához érkezett: zajlik a talajszondák fúrása, amelyek majd a lakások melegvízellátását és hűtés-fűtését biztosítják. A Revital Park első ütemében a napelemeknek és a talajszondás rendszernek köszönhetően a megújuló energiaforrások által biztosított energia aránya 40-60 százalék között alakul majd.
2025. 12. 10. 15:00
Megosztás:

5 százalék alatt maradhat a költségvetési hiány jövőre is

A költségvetési hiány 2026-ban is 5 százalék alatt, az államadósság pedig a GDP 73,5 százalékán maradhat - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára a tárca keddi sajtótájékoztatóján, Budapesten.
2025. 12. 10. 14:35
Megosztás:

Katasztrófavédelmi projekt indult a magyar-szerb határ menti térségben

A határ menti térségben élők élet- és vagyonbiztonságának növelése érdekében indult magyar-szerb katasztrófavédelmi projekt uniós támogatással.
2025. 12. 10. 13:30
Megosztás:

Befejeződött az Országos Mentőszolgálat épületeinek energetikai fejlesztése

A Országos Mentőszolgálat épületenergetikai támogatást nyert a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében, mely fejlesztés során a Országos Mentőszolgálat épületeinek energetikai fejlesztése valósult meg - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium a projekt zárórendezvényéről szerdán az MTI-vel.
2025. 12. 10. 13:00
Megosztás:

Továbbra is jelentős a terrorfenyegetettség Hollandiában

A terrortámadás kockázata Hollandiában továbbra is "jelentős", az ötből a negyedik fenyegetettségi szinten áll - olvasható a holland nemzetbiztonsági és terrorizmusellenes koordinátori hivatal (NCTV) szerdán közzétett jelentésében.
2025. 12. 10. 12:35
Megosztás:

Ingatlan.com: rendhagyó év volt 2025 a lakáspiacon

Rendhagyó év volt 2025 a hazai lakáspiacon: az év elején az állampapírokból felszabaduló tőke, majd nyár végétől az Otthon Start program bejelentése generált rekordközeli aktivitást. A két keresleti hullám miatt akár 160 ezer adásvétel is történhetett az ingatlan.com MTI-nek küldött legfrissebb elemzése szerint.
2025. 12. 10. 12:00
Megosztás:

Agrárminisztérium: újabb jelentős segítséget nyújt a kormány a tejágazat szereplőinek

A termeléshez kötött tejhasznú tehéntartás támogatás kifizetése két ütemben meghaladja a 23 milliárd forintot. Így az ősz kezdete óta összesen több mint 32 milliárd forint célzott támogatás érkezett az ágazatban tevékenykedők munkájának segítésére - jelentette be Nagy István agrárminiszter közösségi oldalán.
2025. 12. 10. 11:30
Megosztás:

Reálmonitor Kft: pert nyertek az Ingatlan.com-mal szemben

Bírósági ítélet szerint a Reálmonitor Árminimum.hu oldala, és az Ingatlanhirdetés Figyelő nevű mobilalkalmazása megfelel az EU-s jognak, ezzel jogerősen pert nyertek az Ingatlan.com-mal szemben - közöte a Reálmonitor Kft. szerdán az MTI-vel.
2025. 12. 10. 11:00
Megosztás:

Jövőre sem ússzuk meg a díjemeléseket a lakossági bankszámláknál

Ugyan a bankok önkéntes moratóriuma 2026 júniusáig befagyasztotta a lakossági számlák díjait, a jövő év második felében várhatóan 4,6 százalékos emelés jöhet – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Véleménye szerint közben rengeteg ügyfél drágább számlacsomagban ragadt, így most is érdemes átnézni a januárban érkező díjértesítőket. Az alapszámla minimálbérhez kötött, maximális havi díja is emelkedik jövőre.
2025. 12. 10. 10:30
Megosztás:

Ismét Pécsen rendezik meg a Prograce programozói versenyt

Ismét a Pécsi Tudományegyetem (PTE) ad otthont a Prograce programozói versenynek, amelynek keretében december 16-án keresik az ország legjobb középiskolás és egyetemista programozóit - közölte a baranyai felsőoktatási intézmny szerdán az MTI-vel.
2025. 12. 10. 10:00
Megosztás:

Ismét megjelentek a tűzifacsalók

Tűzifával kapcsolatos csalásokra figyelmeztet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): a jogszerűtlen hirdetéseket közzétevő, a vásárlókat súlyosan megkárosító csalók már az E.ON Zrt-t és állami erdőgazdaságok nevét is felhasználják, hogy elnyerjék az emberek bizalmát.
2025. 12. 10. 09:30
Megosztás:

Lakossági energiatároló programot hirdet a kormány

Lakossági energiatároló programot hirdet a kormány 100 milliárd forintos keretösszeggel - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten, a Kormányinfón.
2025. 12. 10. 09:10
Megosztás:

Emelkedik az alanyi adómentesség határa

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22 millió, 2028-ban pedig 24 millió forintra nő. A mentességet újonnan választóknak december 31-ig kell nyilatkozniuk, legegyszerűbben az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) - hívta fel a figyelmet szerdai közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. 12. 10. 08:40
Megosztás:

Lesz elegendő magyar hal minden család asztalára

A magyar akvakultúrában dolgozók kiváló munkát végeztek, így lesz elegendő magyar hal minden család asztalára; az emberek idén is a tavalyi áron juthatnak halhoz, haltermékekhez - mondta az agrárminiszter kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. 12. 10. 08:00
Megosztás:

Alig változott szerda reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult, kevéssé változott a forint árfolyama szerda reggelre a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizapiacokon.
2025. 12. 10. 07:05
Megosztás:

8 éve nem látott szinten a magyarok hitelkártya-tartozása

159,6 milliárd forint tartozása volt a magyaroknak a hitelkártyájukon októberben. Nyolc éve nem volt ilyen mértékű ez a tartozás hazánkban. A hitelkártya azonban nem mindig „rossz tartozás”. Szerencsére az elmúlt időszakban ebből a szempontból pozitív irányba mozdultak el a dolgok. 2025. októberében összesen 159,6 milliárd forint tartozása volt a magyaroknak a hitelkártyájukhoz kapcsolódóan. Ez jelentős összeg, utoljára 2017. decemberében, azaz közel nyolc éve volt ilyen mértékű hitelkártya-tartozás hazánkban.
2025. 12. 10. 06:00
Megosztás:

Nem javasolják élő állat ajándékba adását az állatvédők

Az ajándékba vásárolt élő állatok az ünnepek után gyakran az utcára kerülnek, ezért az Orpheus Állatvédő Egyesület, a felelős állattartásra felhívva a figyelmet, arra kéri az embereket, hogy ne ajándékozzanak élő állatot karácsonyra.
2025. 12. 10. 05:30
Megosztás:

Ügyfélazonosítással foglalkozó céget vásárolt a 4iG

Megvásárolta a 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) a digitális ügyfélazonosítással foglalkozó FaceKom Kft.-t - közölte a 4iG kedden az MTI-vel.
2025. 12. 10. 05:00
Megosztás:

Kimagasló lakossági részvétellel zárult az MBH Bank nyilvános részvényértékesítési tranzakciója

Az MBH Bank november 24-én meghirdetett nyilvános részvényértékesítési tranzakciója iránt kiemelkedő érdeklődés mutatkozott, az eladásra felkínált összes részvény darabszámát meghaladó lakossági igény érkezett, ezért a bank a bejelentett határidő előtt 3 nappal, december 9-én, délben lezárta a lakossági részvényigénylést a beérkezett igények teljesítése érdekében - közölte a pénzintézet az MTI-vel kedden.
2025. 12. 10. 04:30
Megosztás:

Csaknem negyvenen kerültek kórházba egy nagykanizsai iskolából

Köhögés és hányinger miatt 37 gyereket és két felnőttet kellett kórházba szállítani kedd kora délután a nagykanizsai Kőrösi-iskolából - közölte az MTI megkeresésére az Országos Mentőszolgálat szóvivője.
2025. 12. 10. 04:00
Megosztás: