Így alakult a héten a BUX

Csökkenő forgalom mellett esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 52 169,80 ponton zárt pénteken, 506,10 ponttal, 0,96 százalékkal alacsonyabban, mint egy hete.

Így alakult a héten a BUX

A részvénypiac forgalma 56,39 milliárd forint volt a múlt heti 77,70 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.      
    
Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött összefoglalójában kiemelte, esett a héten a BUX-index, az emelkedő hozamkörnyezet és az orosz-ukrán konfliktus is eladói nyomást eredményezett a magyar tőzsdén. Közölték, a Mol kedden jelentette be, hogy az Unicredit Bankkal, a Commerzbankkal és az ING Bankkal kötött opciós szerződése szerinti vételi opciókat hív le, péntek a teljesítés napja. A tranzakciót követően a vállalat sajátrészvény állománya 74 138 899 darab részvénnyel emelkedett. A lehívási átlagár 6,668 euró volt, amely 9,09 százalékkal alacsonyabb a csütörtöki záróárfolyamnál.
    
Egyúttal jelezték, céláremelések érkeztek a Mol-ra. A Goldman Sachs 3000 forintról 3700 forintra emelte a 12 havi célárfolyamot, az ajánlást semlegesről vételre javította. Az mBanku 3523 forintról 3942 forintra emelte a társaságra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlás továbbra is vétel. Hozzátették, hogy az OTP-re pedig célár csökkentés érkezett. Az Autonomous Research 24 422 forintról 21 178 forintra csökkentette az OTP-re vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlást felülteljesítésről semlegesre rontotta.
    
Arról is beszámoltak, hogy jövő héten 30 bázispontos kamatemelést vár a Magyar Nemzeti Banktól (MNB) a Morgan Stanley. A bankház elemzői szerint 2,4 százalékról 2,7 százalékra emelkedhet a hazai alapkamat, a jövő heti tenderen az egyhetes betéti kamatszintet is legalább 30 bázisponttal emelheti a jegybank. Egyrészt az erőteljes inflációs nyomás arra késztetheti a döntéshozókat, hogy az alapkamat és a betéti kamatszint közötti, 1,6 százalékos különbséget 1,8-2,0 százalékra növeljék, ugyanakkor a forint erősödése miatt ezzel a lépéssel egyelőre kivárhatnak. Itt nagyon fontos lesz a megfelelő időzítés, mivel a forint januári erősödésének egyik legfontosabb hajtóereje a novemberi-decemberi kamatemelési sorozat volt, amelynek során összességében 220 bázisponttal emelték az egyhetes betéti kamatot - olvasható az Equilor Befektetési Zrt. elemzésében.
    
A héten a Mol árfolyama nőtt a legnagyobb mértékben, 1,21 százalékkal, a részvény pénteken 2684 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma több mint 7,39 milliárd forint volt.
    
A Magyar Telekom részvényei 1,20 százalékkal erősödtek, 422 forinton zártak a hét utolsó kereskedési napján, forgalmuk a héten 492,52 millió forintot ért el.
    
Az OTP árfolyama 1,76 százalékkal csökkent, pénteken 17 300 forinton fejezte be a kereskedést a részvény, heti forgalma meghaladta a 36,52 milliárd forintot.
    
A Richter-papírok jegyzése 2,14 százalékkal esett a héten, a részvények 8460 forinton zártak pénteken, heti forgalmuk több mint 9,62 milliárd forint volt.
    
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 4272,85 ponton fejezte be a hetet, ami 108,06 ponttal, 2,47 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.


Mit kell tudni a szájfeltöltésről? – Fájdalmasabb, mint gondolnád?

A szájfeltöltésről sokaknak elsőre nem is az jut eszébe, hogy milyen lesz az eredmény, hanem az, hogy “jó, de mennyire fog fájni?”. Teljesen érthető kérdés, hiszen az ajkak érzékeny területnek számítanak, és már maga az injekció gondolata is elég ahhoz, hogy valaki meggondolja magát. A valóság viszont jóval kevésbé ijesztő!
2026. 08. 20. 03:00
Megosztás:

Törvény született! A gázzal fűtők így fizetnek majd

Egy törvényi szintű szabályozás rendezi a 2026 januárjára meghirdetett rezsistopot: a gázzal fűtő lakossági fogyasztók az érintett időszak fogyasztása után egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezményt kapnak.
2026. 08. 20. 02:00
Megosztás:

Örülhetnek a Kádár-kocka tulajdonosok ennek a döntésnek

Nem bontani, megújítani: új életet kaphatnak a Kádár-kockák. Mintaértékű felújítási projekt indul Magyarországon.
2026. 08. 20. 01:00
Megosztás:

Tömeggyártásba lépett az LG új 5G-s autóipari technológiája Európában

Az LG Electronics megkezdte következő generációs, 5G-alapú intelligens telematikai megoldásának tömeggyártását és szállítását egy meg nem nevezett prémium európai autógyártó számára. A vállalat közlése szerint ez az első alkalom, hogy az új technológiát Európában sorozatgyártású járműben alkalmazzák. A fejlesztés gazdasági jelentőségét az adja, hogy egyszerre csökkentheti az autógyártás költségeit, mérsékelheti a járművek tömegét, valamint felgyorsíthatja a szoftveralapú autók elterjedését.
2026. 08. 19. 23:59
Megosztás:

Jelentős a Sziget Fesztivál gazdasági hatása

A Sziget Fesztivál turisztikai és gazdasági jelentősége túlmutat a fesztivál területén elköltött összegeken: a külföldi vendégek 90 százaléka kifejezetten a rendezvény miatt utazott Magyarországra, és 15 milliárd forintot hagytak a magyar gazdaságban - ismertette a GKI Gazdaságkutató Zrt. a fesztiválon készített helyszíni felmérésének eredményét szerdán az MTI-vel.
2026. 08. 19. 23:00
Megosztás:

Csaknem negyedével drágult egy csésze kávé Olaszországban

Csaknem negyedével, 24 százalékkal kerül többe jelenleg egy bárpultnál elfogyasztott csésze kávé Olaszországban, mint öt évvel ezelőtt, és jelenleg Bolzanóban a legdrágább - közölte a Fipe vendéglátóipari szövetség adatait a Corriere della Sera című napilap szerdán.
2026. 08. 19. 22:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban egyéves csúcs közelében a 30 éves jelzáloghitelek kamata

Az Egyesült Államokban az előző hetivel azonos szinten állt a 30 éves jelzáloghitelek kamata az augusztus 14-én végződött héten, miután egy héttel korábban egyéves csúcsról, sorban öt hét emelkedést követően csökkent - derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America - MBA) szerdán közzétett adataiból.
2026. 08. 19. 21:00
Megosztás:

Újabb Baranya vármegyei sertésállományban jelent meg az afrikai sertéspestis

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma megerősítette az afrikai sertéspestis (ASP) megjelenését egy Baranya vármegyei állományban - közölte a Nébih szerdán az MTI-vel.
2026. 08. 19. 20:00
Megosztás:

Pluszban indítottak a New York-i tőzsdeindexek

Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
2026. 08. 19. 18:00
Megosztás:

Egyre nagyobb az esély, hogy a paksi atomerőmű két működő turbináját üzemben tudják tartani

Egyre nagyobb az esély arra, hogy a paksi atomerőmű két működő turbináját a kritikus időszakban is üzemben tudják tartani - közölte a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 08. 19. 17:00
Megosztás:

Rekord-exit a bolgár AI-szoftver piacon: magyar befektető is érintett

Megállapodást kötött a vezető európai magántőke-befektető, az Oakley Capital, a vállalati mesterséges intelligencia adatplatformok piacán meghatározó Graphwise többségi részesedésének felvásárlásáról. A tranzakció során a budapesti központú Portfolion Capital Partners sikeresen értékesítette 2022-ben egy befektetői konzorcium tagjaként vásárolt tulajdonrészét a társaságban. A felek a pénzügyi részleteket nem hozták nyilvánosságra.
2026. 08. 19. 16:00
Megosztás:

Mikor lesznek zárva a boltok?

Augusztus 20-án zárva lesznek a nagy élelmiszerláncok üzletei, de péntektől már a megszokott nyitvatartási rend szerint üzemelnek a négynapos hosszú hétvégén.
2026. 08. 19. 15:00
Megosztás:

Két hitelt mindent visz, ezekből semmi nem elég a magyaroknak

Csúcsokat döntenek idén a bankok a lakosság hitelezésében, de nem minden kölcsön iránt nőtt meg a kereslet. Az Otthon Start fűtötte lakáshitelekre és a személyi kölcsönökre éhesek igazán az ügyfelek. Minden más termék már csak a tizedét adja az új szerződések összegének – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből.
2026. 08. 19. 14:00
Megosztás:

Lendületesen kezdte a második félévet a használtautó-piac

Júliusban a DataHouse előzetes adatai szerint közel 85 200 személygépkocsi cserélt gazdát a hazai használtautó-piacon, 7 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A piac ezzel a második legerősebb hónapot zárta idén. A forgalmat az is erősítette, hogy külföldről is minden eddiginél nagyobb számban érkeztek használt személyautók az országba.
2026. 08. 19. 13:00
Megosztás:

Vegyesen alakultak a fejlett piaci hozamok, 2011 óta nem látott szintre emelkedett a Bund

Az amerikai állampapírpiacon a hosszabb és rövidebb lejáratokon egyaránt mérséklődtek a hozamok, jóllehet a befektetőket továbbra is a növekvő költségvetési hiány, az emelkedő állampapír-kibocsátás és az inflációs kockázatok foglalkoztatták
2026. 08. 19. 12:00
Megosztás:

A technológiai részvények vezették az esést a Wall Streeten

A befektetői hangulatot kedden elsősorban a közel-keleti konfliktussal kapcsolatos fejlemények befolyásolták. Az amerikai–iráni rendezés esélyének csökkenése és a Hormuzi-szoros körüli bizonytalanság felfelé hajtotta az olajárakat: a Brent ára továbbra is 90 dollár felett, a WTI pedig 85 dollár körül alakul.
2026. 08. 19. 11:00
Megosztás:

Többhetes mélypontra süllyedt a STOXX 600; a magas hozamkörnyezet és a közel-keleti feszültségek nyomás alatt tartották a piacokat

Az európai részvénypiacokon kedden kockázatkerülő hangulat uralkodott, a befektetők elsősorban a közel-keleti fejlemények és a magas hozamkörnyezet hatásait árazták. A STOXX 600 index 0,7%-kal csökkent, több mint kéthetes mélypontra süllyedve.
2026. 08. 19. 10:00
Megosztás:

Mi történt a forinttal szerda reggelre?

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 19. 09:00
Megosztás:

Emelkedik az olajár reggel

Szerdán már a negyedik egymást követő napon emelkedett a kőolaj ára elsősorban a Közel-Keletről érkező ellentmondásos hírekre. Az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus békés rendezésére vonatkozó várakozások jelentősen gyengültek a korábbi diplomáciai erőfeszítések kudarca után.
2026. 08. 19. 08:30
Megosztás:

Forsthoffer Ágnes utolsó munkanapját töltötte a Sándor-palotában

Utolsó munkanap a Sándor-palotában - írta Facebook-oldalán Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke, aki ideiglenesen látta el a köztársasági elnöki feladatokat.
2026. 08. 19. 07:05
Megosztás: