Inflációkövető díjemelést vezetnek be a mobilszolgáltatók

Idén inflációkövető díjemelést hajt végre a Magyar Telekom és a Vodafone is, igaz nem egyforma mértékben.

Inflációkövető díjemelést vezetnek be a mobilszolgáltatók

A Magyar Telekom az MTI érdeklődésére azt közölte, hogy az inflációs nyomás, az energiaárak és beszállítói költségek erőteljes növekedése miatt hajt végre inflációkövető díjkorrekciót 2023. március 1-től, amelynek mértéke 14,5 százalék. Az első emelt összegű számlát az üzleti vezetékes szolgáltatással rendelkező ügyfelek márciusban, a lakossági vezetékes, lakossági mobil- és üzleti mobil-előfizetők pedig áprilisban kapják meg.

A Magyar Telekom ügyfelei a 2022 júliusában kiküldött számlamellékletükből már értesülhettek a várható díjkorrekcióról, amely rendelkezés 2022. szeptember 1-jei hatálybalépéssel került be az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) közé. Ennek alapján a havi előfizetési díjak a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közzétett, megelőző üzleti év éves átlagos fogyasztói árindex mértékével egyezően változnak.

A Magyar Telekom a KSH éves átlagos fogyasztói árindex mértékét tartalmazó közleményének hivatalos közzétételét követő 90 napon belül hajtja végre az ÁSZF-ben és az előfizetői szerződésekben szereplő szolgáltatások és díjcsomagok havidíjainak díjkorrekcióját, ugyanakkor a forgalmi típusú díjak változatlanok maradnak. Az inflációkövető díjkorrekció mértékéről a Magyar Telekom a 2023 februárjában kiküldésre kerülő számlamellékletben tájékoztatja az ügyfeleket.

A Vodafone arról tájékoztatott, hogy évek óta nem emeltek árat, azonban az elmúlt évek gazdasági környezetének változásai szükségessé tették az automatikus inflációkövető díjkorrekció bevezetését 2023. januártól. Hozzátették: a telekommunikációs iparág már a Covid-járvány alatt is rendkívüli terheket vállalt többek között a távmunka és távoktatás biztosításával, mindezt az elmúlt években további gazdasági kihívások nehezítették (energiaárak növekedése, ellátási láncok nehézségei).

Ezek a körülmények együttesen tették indokolttá az automatikus inflációkövető díjkorrekció bevezetését, melynek mértékét a szolgáltatók a hivatalos KSH inflációs adatok alapján a hatósággal egyeztetve állapítottak meg. A Vodafone esetében ez 9,39 százalék, a mérték megállapításakor a 2021 augusztusától 2022 augusztusáig tartó éves időszak inflációját vette alapul a szolgáltató - írták.

A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. (DIGI), valamint a társaságba olvadó Invitel Zrt. 2023. január 1-től módosítja vezetékes és műholdas szolgáltatásainak listaárát. Az árváltozás a DIGI és az Invitel valamennyi kábeltelevízió, internet és vezetékes telefon szolgáltatását, valamint a DIGI műholdas szolgáltatásait is érinti. Ez alól kivételt jelentenek a határozott hűségidős szerződéssel rendelkező ügyfelek, számukra a DIGI a vállalt hűségidő végéig változatlan áron biztosítja szolgáltatásait - írták.

Közölték: a DIGI csoport az árváltozás mérséklésére megújult elektronikus számlacsomagot (e-Pack) és új hűségprogramot indít. Ennek köszönhetően a műholdas és a két vagy három vezetékes szolgáltatásra előfizető ügyfelek akár változatlan áron juthatnak majd a DIGI szolgáltatásaihoz 2023 januárja után is, míg a kizárólag vezetékes internet, vagy csak műholdas szolgáltatást igénybe vevők 1000 forinttal mérsékelhetik a díjemelést.

A Yettel az MTI megkeresésére arról tájékoztatott, hogy az idei évtől évente egyszer a KSH éves átlagos fogyasztói árindexének megfelelően változtatnak árakat. A díjemelés a meglévő és az új ügyfelekre is kiterjed. A díjkorrekció mértéke az idén várhatóan 14,5 százalék lesz, összhangban a KSH 2023-as naptári évre kiadott gyorsjelentésével. Az árindexálás automatikus, teljes mértékben a KSH által kiadott inflációt követi és nem jelent egyoldalú szerződésmódosítást - tették hozzá.

A Yettel Általános Szerződési Feltételei szerint az inflációval korrigált díjak bevezetésére nyitva álló 60 napos határidő attól a naptól indul, amikor a KSH az inflációs értéket közlemény formájában a Hivatalos Értesítőben közzéteszi. Az elmúlt években ez február utolsó napjaira esett, jegyezték meg. Azt írták, a jelen gazdasági helyzetben a Yettel költségei is növekednek, és ezt figyelembe véve az értékarányosság megőrzésével szeretnék biztosítani azt, hogy a változó gazdasági környezetben is tovább tudják fejleszteni hálózatukat és szolgáltatásaikat, valamint hogy biztosítsák az ügyfeleik által elvárt megbízható és magas minőségű szolgáltatást.

Inflációs adatra várva: merre mozdulhat a Bitcoin és a kriptopiac?

A befektetők figyelme most egyértelműen a héten érkező, januári – korábban elhalasztott – amerikai inflációs adatra irányul. A friss fogyasztói árindex (CPI) közzététele azért kap kiemelt szerepet, mert a szerdán publikált, vártnál erősebb munkaerőpiaci jelentés ismét átírta a kamatcsökkentési várakozásokat. Az amerikai gazdaság januárban 130 ezer új munkahelyet teremtett, ami azt jelzi, hogy a gazdaság továbbra is ellenálló.
2026. 02. 12. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 12. 07:00
Megosztás:

Trump továbbra is a tárgyalásos rendezést szorgalmazza az Iránnal fennálló nézeteltérések rendezése érdekében

Donald Trump amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe az Egyesült Államok Iránnal fennálló nézeteltéréseinek rendezése érdekében.
2026. 02. 12. 06:00
Megosztás:

Letartóztatta a bíróság a Bászna Gabona Zrt. sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját.
2026. 02. 12. 05:30
Megosztás:

Síszezon: százezrekbe kerülhet egy vészhelyzet, ha nem készülünk tudatosan

Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a több mint félmillió aktív hazai síelő közel 90 százaléka külföldön hódol kedvenc téli sportjának. A havas pályák és hegyi utak azonban nemcsak élményeket, hanem komoly kockázatokat is rejtenek. Egy síbaleset vagy útközben az autó műszaki meghibásodása több százezer forintos, nem várt kiadással járhat. Az Europ Assistance tavalyi felmérése szerint a külföldi utazások során váratlan eseményt elszenvedő magyarok közel kétharmadának 100 és 500 ezer forint közötti összeget kellett kifizetnie egy ilyen jellegű vészhelyzet megoldására.
2026. 02. 12. 05:00
Megosztás:

Merékpáros szervezetek véleményezték az új KRESZ tervezetét

Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) széleskörű szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket. Szerdán a kerékpáros szervezetek javaslatainak áttekintésével folytatódott a közlekedési szabályok finomhangolása - közölte a tárca az MTI-vel.
2026. 02. 12. 04:30
Megosztás:

Januárban új lendületet kapott a lakásárak és a kínálat növekedése

2026 elején új lendületet kaptak a lakásárak, és az eladási kedv is fokozódott. Miközben az áremelkedés a januári hónapokra jellemző dinamikus tempóra kapcsolt, az éves lakásdrágulás ezzel szemben lassuló tendenciát mutat. Mindezzel párhuzamosan a kínálat is jelentősen bővült, és már több mint 135 ezer eladó lakás és ház hirdetéséből válogathatnak a vevők - derül ki az ingatlan.com januári árindexéből.
2026. 02. 12. 04:00
Megosztás:

Bitcoin 67 ezer dollár alá csúszott, miközben az amerikai tőzsde emelkedett

A kriptopiac és a részvénypiac közötti korábbi együttmozgás ismét megbomlott: miközben az amerikai részvényindexek erősödtek a vártnál jobb munkaerőpiaci adatok hatására, a Bitcoin árfolyama 67 ezer dollár alá esett. A jelenség arra utal, hogy a digitális eszközökbe vetett befektetői bizalom még nem állt teljesen helyre az idei jelentős árfolyamesések után.
2026. 02. 12. 03:30
Megosztás:

Új vezérigazgatót nevezett ki a CETIN International, N.V.

A CETIN International, N.V. („CETIN International”) ma bejelentette, hogy 2026. május 1-jétől prágai székhellyel Jason King, a Yettel Bulgaria jelenlegi vezérigazgatója lesz a CETIN International vezérigazgatója.
2026. 02. 12. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így alakul a nyugdíjkorhatár Magyarországon

Mikor mehetsz nyugdíjba Magyarországon? A szabályok, amelyek mindent eldöntenek.
2026. 02. 12. 02:00
Megosztás:

Az új üzleti területek hajtják a növekedést a CECONOMY-nál – rekord ügyfél-elégedettség és online részesedés

A CECONOMY AG (CECONOMY) és a MediaMarkt erőteljes rajtot vett az új pénzügyi évben: a Black November és a karácsonyi időszak által meghatározott első negyedév (azaz 2025.október-december) kiemelt jelentőséggel bír az üzletfejlesztés szempontjából, és a Csoport ebben az időszakban is folytatta sikeres növekedési pályáját.
2026. 02. 12. 01:30
Megosztás:

Ezeket az autómárkákat ne vedd! Visszatekerték a kilométerórákat!

Megbízható használt autót vásárolni nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk – a használtautó-piacon kínált egyes járművek futásteljesítménye nem feltétlenül tükrözi a valóságot. A tisztességtelen eladók olykor a kilométeróra visszatekerésével próbálják mesterségesen növelni az autó értékét. Ennek eredményeként az új tulajdonos nemcsak a jármű valós értékénél magasabb árat fizet, de később jelentős javítási költségekkel is szembesülhet.
2026. 02. 12. 01:00
Megosztás:

Az okoseszközök miatt romlik a gyerekek fizikai és mentális állapota

Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.
2026. 02. 12. 00:30
Megosztás:

Így tűnik el a pénz a házépítések Bermuda-háromszögében

Milliós többletköltséget okozhat, ha nem egyértelmű a kommunikáció az építtető, a tervező és a kivitelező között – figyelmeztet Bogdán Attila, a Platánplán Mérnöki Iroda ügyvezetője. A félreértett vagy utólag módosított tervek újraszámolást, bontást és csúszást eredményezhetnek. Különösen igaz ez az előregyártott faépületeknél, ahol minden elem előre legyártott. A szakember szerint a gondok többsége megelőzhető lenne, ha a szereplők a kezdetektől közösen, pontosan egyeztetnének.
2026. 02. 12. 00:01
Megosztás:

A MEXC berobbant a globális élmezőnybe: 2025-ben duplázott és már a 3. legnagyobb kriptotőzsde

Látványos előretörést produkált 2025-ben a MEXC. A dinamikusan növekvő kriptotőzsde a harmadik helyre lépett elő a globális centralizált platformok rangsorában, miközben éves szinten közel megduplázta spot kereskedési volumenét. A siker mögött agresszív zéró díjas (zero-fee) stratégia és kifejezetten a lakossági (retail) felhasználókra építő üzleti modell áll.
2026. 02. 11. 23:30
Megosztás:

Több ezer befektetési lehetőséggel erősít George

Az Erste mostantól már több mint négyezer befektetési lehetőséget tesz könnyen elérhetővé George-ban. Az Erste ügyfelei közel harmadának már van értékpapírszámlája, akik így még kényelmesebben kezelhetik befektetéseiket és tehetik változatossá portfóliójukat.
2026. 02. 11. 23:00
Megosztás:

Bezár az Arkham Exchange: kemény valóság a kis kriptotőzsdék számára

Kevesebb mint egy év működés után lehúzza a rolót az Arkham Exchange. Az alacsony, napi egymillió dollár alatti forgalom és a piaci óriások dominanciája végül ellehetetlenítette az üzleti modellt. Az eset jól mutatja, milyen nehéz ma kritikus tömeget elérni a kriptotőzsdei piacon, ahol a likviditás, a compliance-költségek és a verseny intenzitása egyszerre jelentenek akadályt az új belépőknek.
2026. 02. 11. 22:30
Megosztás:

A Bitget bemutatja a Gracy AI-t – új módja annak, hogy a piacokról, vezetésről és hosszú távú gondolkodásról beszélgessünk

A világ legnagyobb Univerzális Tőzsdéje, a Bitget, bemutatta a Gracy AI-t, az első animált digitális embert a kriptóban, amelynek célja, hogy valódi vezetői gondolkodást hozzon el a felhasználókkal folytatott személyes beszélgetésekbe.
2026. 02. 11. 22:00
Megosztás:

Az Európai Parlament jóváhagyta a 90 milliárd eurós hitelcsomagot Ukrajnának

Az Európai Parlament szerdán sürgősségi eljárásban elfogadta azt a jogszabálycsomagot, amely 90 milliárd euró összegű uniós hitel biztosítását teszi lehetővé Ukrajna számára a 2026-2027-es időszakra.
2026. 02. 11. 21:30
Megosztás:

Cosmos (ATOM) transzferek felfüggesztése a Bithumbnál: hálózati frissítés miatt állnak le a ki- és befizetések

Ideiglenesen szünetelnek a Cosmos (ATOM) ki- és befizetések a Bithumb kriptotőzsdén. A lépés egy közelgő hálózati frissítéshez kapcsolódik, és kizárólag a tőzsdei wallet-szolgáltatásokat érinti – nem a Cosmos Hub hálózat általános működését. A kereskedés a legtöbb esetben zavartalan marad, ugyanakkor a felhasználóknak érdemes figyelniük az időzítésre és a jóváírások státuszára.
2026. 02. 11. 21:00
Megosztás: