Kamatdöntésre és ipari adatokra számíthatunk a napokban

A jövő heti statisztikai tájékoztatási naptárban megkülönböztetett figyelemre a monetáris tanács decemberi kamatdöntő ülése tarthat számot, emellett októberi ipari termelési és építőipari statisztikát közölnek.

Kamatdöntésre és ipari adatokra számíthatunk a napokban

Kedden tartja soron következő kamatdöntő ülését a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, és közzéteszik a decemberi Inflációs jelentést. A legutóbbi ülésén a tanács 30 bázisponttal 2,10 százalékra emelte az alapkamatot, és hasonló mértékben, 30 bázisponttal a kamatfolyosó két szélét is. Az ülés után azt is közölték, hogy a decemberi Inflációs jelentés ismeretében jelentik be az inflációs cél várható elérésének idejét. A kamatdöntést indokló közleményében a grémium azt írta, hogy változatlanul az alapkamat-emelési ciklus havi ütemű folytatását tartják szükségesnek, a kamatemelések további mértékének meghatározásában pedig a decemberi Inflációs jelentés előrejelzése lesz meghatározó.
    
Kedden közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az ipari termelés októberi, második becslését. Az első becslés szerint az előző havihoz viszonyítva négy havi csökkenés után 0,3 százalékkal nőtt az ipari termelés októberben, de éves összevetésben 3,4 százalékkal csökkent a szeptemberi 2,3 százalékos visszaesés után.

Munkanaphatástól megtisztítva 2,7 százalékkal mérséklődött a termelés a tavaly októberihez képest. A KSH közlése szerint a feldolgozóipari alágak többségében, köztük az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártásában növekedést mértek. A legnagyobb súlyú járműgyártásban azonban jelentősen csökkent a kibocsátás. A visszaesést elsősorban az okozta, hogy a globális félvezetőhiány miatt a gyárak kisebb kapacitással, illetve egyműszakos munkarendben dolgoztak. Szintén mérséklődött a kibocsátás a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásában. Az év első tíz hónapjában az ipari kibocsátás 10,8 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában.
    
Szerdán az építőipari termelés októberi és első tízhavi adatait publikálja a KSH. Szeptemberben az építőipari termelés volumene 14,2 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Az augusztusihoz képest 4,2 százalékkal nőtt a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított termelés. Az épületek építése 21,2, az egyéb építményeké 6,7 százalékkal magasabb volt a tavaly szeptemberinél. Az év első kilenc hónapjában 10,5 százalékkal emelkedett az építőipari termelés az előző év azonos időszakához képest. Az építőipari vállalkozások szeptember végi szerződésállományának volumene 12,9 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit.

Rendőrségi figyelmeztetés! Aki húsvétkor ittasan vezet, az csúnyán pórul jár

A zéró tolerancia, illetve a húsvéti fokozott közúti ellenőrzések sem tartanak vissza rengeteg embert attól, hogy alkohol fogyasztása után is a volán mögé üljenek.
2026. 04. 03. 01:00
Megosztás:

Új exportpiacok elérését segítené a HEPA

Új exportpiacok elérésében segítené a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség a belföldi vállalatokat, hogy mérséklődjön a kivitel földrajzi koncentrációja miatti kitettség – mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) külgazdaság fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség vezérigazgatója csütörtökön Budapesten, a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) konferenciáján.
2026. 04. 03. 00:05
Megosztás:

Több mint kilenc kilométernyi szakasz újul meg a Balatoni Bringakörön

Több mint kilenc kilométernyi szakasz újul meg a Balatoni Bringakörön - közölte a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium aktív Magyarországért felelős államtitkára pénteken a rekonstrukcióban érintett egyik - Szigliget és Balatonederics közötti - biciklis útszakasznál újságírók előtt.
2026. 04. 02. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 14. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 04. 02. 22:00
Megosztás:

Csökkenti a gázolaj jövedéki adóját a román kormány

Csökkenti a gázolaj jövedéki adóját a román kormány – írja az Agrpres.
2026. 04. 02. 21:00
Megosztás:

Megalakult a magyar Design & Build Klaszter

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), valamint a Magyar Tervezői és Építészeti Szövetség Klaszter (HDBA) együttműködésével megalakult a magyar Design & Build Klaszter, a tervezést és a kivitelezést is összefogó tömörülés célja, hogy a magyar tervezői, építészeti, kivitelezési és kapcsolódó iparági kompetenciák szervezett formában jelenjenek meg a nemzetközi piacokon, különösen a Perzsa-öböl, a Közel-Kelet és Észak-Afrika dinamikusan fejlődő régióiban - közölte az MKIK csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 20:00
Megosztás:

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

Kellemes tavaszi idő várható számottevő csapadék nélkül a húsvéti hosszú hétvégén, de a szél többször is élénk, olykor erős lehet. Húsvétvasárnap a napos időben 18 és 22 Celsius-fok közé emelkedik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 04. 02. 19:30
Megosztás:

Franciaország nem szenved üzemanyaghiányban

Franciaország "nem szenved üzemanyaghiányban" a közel-keleti háború miatt - jelentette ki a francia kormányszóvivő csütörtökön, miután Marine Le Pen, a legnagyobb ellenzéki párt, a Nemzeti Tömörülés nemzetgyűlési frakcióvezetője bírálta a kormány stratégiáját.
2026. 04. 02. 19:00
Megosztás:

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el, és ma már világosan látszik, hogy növekedés fenntartása nem pusztán az emelkedő vendégszámokban rejlik, hanem abban, hogy milyen élményt adunk, hogyan segítjük az eligazodást, és milyen minőségben találkozik a vendég Magyarországgal - fogalmazta meg a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója csütörtökön Zalakaroson.
2026. 04. 02. 18:30
Megosztás:

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa csütörtökön Nyíradonyban.
2026. 04. 02. 18:00
Megosztás:

A MOHU megnövelt kapacitással készül a REpont automatáknál

A MOHU megnövelt logisztikai kapacitással készül a húsvéti ünnepekre, mivel nagyobb forgalomra lehet számítani ilyenkor a REpont automatáknál. A társaság felhívja a figyelmet arra is, hogy a visszaváltás előtt érdemes megnézni az üzletek ünnepi nyitva tartását, valamint számolni kell a hosszabb várakozási idővel is - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 17:30
Megosztás:

Stabil fundamentumok és erősödő nemzetközi jelenlét mellett folytatja portfólióátalakítását az Appeninn

Az Appeninn Nyrt. 2025-ben következetesen haladt portfólióoptimalizálási stratégiájának végrehajtásával, miközben kiegyensúlyozott finanszírozási pozíciójának fenntartásával stabil működési teljesítményt nyújtott. A stratégia megvalósítása 2026 elején új lendületet vett: a társaság lengyelországi akvizícióval bővítette portfólióját és további régiós tranzakciók megvalósításán dolgozik. Az üzleti jelentés mai közzétételével egy időben a Scope Ratings megerősítette az Appeninn B+/Stable hitelminősítését, visszaigazolva a cégcsoport erős fundamentumait és prudens működését.
2026. 04. 02. 17:00
Megosztás:

Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat

Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 02. 16:30
Megosztás:

A magyar munkavállalók riasztó állapotára figyelmeztet a szakértő az Egészség Világnapján

Az Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés adatai rávilágítanak arra, hogy a mozgásszervi panaszok ma már nem csupán egyéni egészségügyi problémát jelentenek, hanem súlyos teljesítménybeli és gazdasági kockázatot hordoznak a vállalatok számára. A 21. században a mozgásszervi megbetegedés a szív- és érrendszeri betegségek után a leggyakoribb orvoshoz fordulási ok. A jövő gerincbetegei pedig azok, akik a jelenben még a TikTokot pörgetik.
2026. 04. 02. 16:00
Megosztás:

Váratlanul megtorpant a lendület: az olcsóbb területek felé fordultak az ingatlankeresők

Az év eleji élénkülés után március közepétől ismét lassulni kezdett a lakáspiaci kereslet a zenga.hu legfrissebb, márciusi adatai szerint, ami azt jelzi, hogy a tavaly megfigyelt hullámzó trend 2026-ban is folytatódik. A január–februári lendület megtorpant, és bár nem beszélhetünk drasztikus visszaesésről, a piac egyértelműen visszavett a tempóból.
2026. 04. 02. 15:30
Megosztás:

6,25 milliárd forint a tét szombaton

Még mindig rekordnyeremény várja a játékosokat az Ötöslottón. Ezen a hétvégén szombaton már 6,25 milliárd forinttal gazdagodhat a szerencsés nyertes.
2026. 04. 02. 15:00
Megosztás:

Korlátozza a nyereségrés nagyságát az üzemanyagoknál a cseh kormány

Korlátozza a nyereségrész maximális nagyságát, és csökkenti a gázolaj fogyasztási adóját a cseh kormány - közölte Andrej Babis miniszterelnök csütörtökön Prágában a cseh kormány rendkívüli ülése után. Az intézkedések április 8-án lépnek hatályba.
2026. 04. 02. 14:00
Megosztás:

Hatékonysággal igyekszik elodázni az áremelést a Foxpost

Amíg teheti nem emel árat a FOXPOST. A vállalat szerint az iráni háború hatására emelkedő energiaárak miatt a piacon jelenleg nem egy hirtelen, általános áremelés látszik, hanem egy fokozatos költségnyomás, amely elsősorban az üzemanyagárakon keresztül jelenik meg. A szolgáltatók egyelőre kivárnak, de ha a jelenlegi trendek tartósak maradnak, a következő hónapokban elkerülhetetlenné válhat a díjak korrekciója a házhozszállítás esetében.
2026. 04. 02. 13:30
Megosztás:

Újabb rekordév az AKKO Investnél: tovább növekvő árbevétel és EBITDA

Újabb rekordévet zárt a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest, miután konszolidált szinten árbevétele 46 milliárd forint fölé, míg az üzleti működés eredményét mutató EBITDA 4 milliárd forint közelébe emelkedett. A társaság adózott eredményét egyszeri tételek terhelték, ugyanakkor a társaság fő tulajdonosa, a WING Csoportba tartozó Mevinvest tavaly első félévi 10 milliárd forintos tőkeemelésének köszönhetően jelentősen csökkent az AKKO Invest kötelezettségállománya, így a működés során megtermelődött nyereség és forrás akvizíciókra, üzletfejlesztési lehetőségekre is fordítható.
2026. 04. 02. 13:00
Megosztás:

Kiemelkedő évet zárt a lízingpiac és az Euroleasing

Az MBH Csoporthoz tartozó Euroleasing Zrt. 2025-ben minden jelentős szegmensben erősödni tudott, így piaci részesedése meghaladta a 25 százalékot. A vállalat ügyfélportfóliója meghaladja a 600 milliárd forintot, mellyel stabilan őrzi a piacvezető pozícióját. Az eredményekhez a rugalmas és versenyképes finanszírozási forrást az MBH Csoport stabil pénzügyi háttere biztosította.
2026. 04. 02. 12:30
Megosztás: