Kína is vámot emelt

Így ismét visszaállt a 20%-os különbség, ugyanis a kínai termékekre immár 145%-os vám van érvényben az Egyesült Államokban.
Kína egyúttal jelezte, hogy részéről vége a licitversenynek, mivel a jelenlegi terhek is ellehetetlenítik a kereskedést, ezért a további emeléseknek nem is lenne jelentősége. A közlemény szerint az ország továbbra is nyitott egy mindkét félnek kedvező megállapodásra.
Csökkentek a termelői árak
Márciusban minimális, 0,1%-os csökkenést regisztráltak a termelői árak élelmiszer- és energiaköltséget nem tartalmazó kosarában az Egyesült Államokban.
A várakozás 0,3%-os növekedés volt a februári felfelé módosított 0,1%-ot követően. Míg februárban 3,5% volt az év/év alapú változás, addig márciusban 3,3%-ra lassult a növekedés a várt 3,6%-kal szemben.
Kiegészítve az energia- és élelmiszerárakkal a havi változás 40 pontos csökkenést mutatott, ami a vártnál 0,6 százalékponttal alacsonyabb, év/év alapon pedig 2,7% a februári 3,2% és a várt 3,3% helyett. (forrás: ERSTE)