Kiosztották a legjobb cégvezetőknek járó díjakat

Az idén jubiláló Bizalom Gálán nyolc kategóriában ismerték el a sikeres magyar vállalatvezetők munkáját, az üzleti példaképnek járó Leader Of The Year díjat Tibor Dávid, a Masterplast elnök-vezérigazgatója érdemelte ki. Az idei évben kimagaslóan sok nő vehetett át elismerést. A 2024-es gála mottója: „A kind of magic”, ami arra utal, hogy a mai üzleti életben nem elég a jó teljesítmény, valami több kell, olyan hozzáállás és megoldások, amelyek sokszor emberfelettiek.

Kiosztották a legjobb cégvezetőknek járó díjakat

Lenyűgöző helyszínen, a Corinthia Budapest báltermében adták át idén a Leader Of The Year díjakat az ország legkimagaslóbb teljesítményű cégvezetőinek. Már az érkezéskor is exkluzív hangulat fogadta a megjelenteket: vörös szőnyeg, pezsgő, estélyiben ragyogó üzletasszonyok és szmokingos cégvezető urak forgataga. 

A gála rendezője a Bizalmi Kör, amely az elmúlt 13 évben az ország kiemelkedő vezetői klubjává vált. Központi értékük a tapasztalatmegosztás és az, hogy valódi közösséget alkossanak a vezetők, ezzel támogatva egymást és a teljes magyar vállalkozói szférát. A jelenlegi körülmények ugyanis többet kérnek egy vezetőtől, mint pusztán tenni a dolgukat. Ma ennél több kell. Sokszor emberfeletti. A gála azért is ennyire nagyszabású, mert szükséges méltó módon megünnepelni azokat a cégvezetőket, akik mondhatni, a hátukon viszik a gazdaságot, akik nehéz időszakban is helytállnak.  

Gangel Péter, a Bizalmi Kör alapítója és tulajdonosa úgy fogalmazott, „a jelenlévő vezetők közül mindenki meghozta már azt a döntést, hogy a nagyszerűség lehetősége helyett a nagyszerűséget válassza, és ezek a vezetők ettől példaképek.”

Köböl Anita, a díjátadó műsorvezetője egyenként bemutatta a zsűritagokat, akik mind az üzleti élet elismert képviselői. Dr. Zolnay Judit, üzleti és vezetési tanácsadó arra a kérdésre, hogy miért fontos ez a gála, azt válaszolta: „Ünnep nélkül nincs teljesítmény, nincs haladás, nincs jövő. Az ünnep egy energiaforrás. Mégis, a vezetőket ünneplik a legkevesebbet, miközben ők felelősek a kollégáik teljesítményének elismeréséért.” 

Amiért valóban különleges ez a díj, hogy nem a szimpátiáról szól, hanem abszolút teljesítményalapú, hiszen a zsűri objektív szempontok szerint dönt arról, hogy ki kapja. A Leader of The Year verseny célja, hogy kiemelkedjen a piaci elismerések közül azáltal, hogy komplexen és hitelesen értékeli a cégvezetőket. Összesen 7 értékelési szempont alapján osztják ki a díjakat, például a vállalkozói szellem, az üzleti teljesítmény, a csapatépítés vagy a digitalizáció szerint. A három forduló során értékelik az üzleti paramétereket, majd egy komplex pályamunkát kell leadniuk a versenyzőknek, amelyet a zsűritagok értékelnek. 

Gangel Péter, a Leader Of The Year megálmodója szerint az idei év egyik fő üzenete az volt, hogy kitartással és alázattal mindent el lehet érni. „Mindenki komoly munkát fektet abba, hogy méltó legyen a díjra. Ez egy lehetőség a vezetőknek az önreflexióra, amikor kicsit hátra léphetnek és elgondolkodhatnak azon, hogy ők milyen vezetők.” 

Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója – aki a zsűriben a vállalkozói szellem aspektusáért felelt – megosztotta: „Legtöbbször nem egy egyenes felfelé ívelő vonal, ahogy egy vállalat felépül, hanem kellenek hozzá hullámhegyek, hullámvölgyek, nehézségek. De az tesz valakit vezetővé, hogy ezekből képes felállni, továbbmenni és megújulni.” Végh Richárd kiemelte azt is, örül annak, hogy idén sok női vállalatvezetőt díjaztak, emögött nincs semmiféle kvóta, hanem egyszerűen a teljesítmény. 

Ez azért is fontos, mert Magyarországon a női vezetők aránya még mindig viszonylag alacsony. A KSH szerint 2023-ban a magyarországi igazgatóságok mindössze 12%-át, a vezérigazgatói pozíciók 5,9%-át töltötték be nők, míg vezetői pozíciókban a nők aránya 21,5% volt. Ez a szám lényegesen alacsonyabb a globális és az európai uniós átlagnál. 

Endrei-Kiss Judit, az RTL-Magyarország szervezetért felelős vezérigazgató-helyettese szerint a női felsővezetőket a mai napig rendkívül sok társadalmi elvárás és előítélet kíséri. Elmondta, milyen tanácsokat adna azoknak a fiatal nőknek, akik most kezdik karrierjüket az üzleti életben. „Higgyenek magukban. Legyenek és maradjanak bátrak. Tűzzék ki a céljaikat és csinálják. Mindeközben csak élvezzék és maradjanak nők!” 

A 2024-es Leader Of The Year versenyen 3 nő is díjazott lett, akiket a díjátadó után kérdeztünk. Petricsek Ildikó, a SWICON Zrt. alapító tulajdonosa, Az év női cégvezetője díj nyertese szerint ez összegzése az eddigi életútjuknak, és annak a bizalomnak a jele, amit ebben a körben folyamatosan tapasztalnak. „Nekem az a hitvallásom, hogy mindenki mögött emberek állnak, és nélkülük mi sem lehetnénk sikeresek.” 

Heizer Anita, Vitee Beauty Kft. alapítója, a kisvállalati kategória győztese megerősítette, amit korábban a zsűri is elmondott, hogy nekik, vezetőknek is szükségük van a dicséretre. „Ez segít abban, hogy ne csak belülről nyerjünk erőt és tüzet, hanem kívülről is kapjunk megerősítést.” Szerinte az álmodozás, a pontos vízió elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki sikeres legyen. 

A nagyvállalati kategória nyertese pedig Zsolt Orsolya, a Multi Alarm Zrt. vezérigazgatója lett, aki úgy fogalmazott: számára ez a díj igazából az egész cégé. „A verseny rávilágított arra, hogy mennyi különböző területtel kell folyamatosan foglalkoznunk és jónak lenni benne.” 

Az év fiatal cégvezetője címet idén Vida Dániel az ​​Innoscan 3D Kft. alapító-tulajdonosa kapta, akinek az elmúlt időszakban hullámvölgyek is voltak az életében: „Sok nehézségen mentem keresztül, de a kudarcok után a talpra állást és a tovább indulást választottam, ez a díj pozitív visszacsatolás, hogy érdemes ezt tenni.” 

Minden évben nagy várakozás előzi meg, hogy vajon ki nyeri az abszolút díjat. 2024-ben az üzleti példaképnek Tibor Dávidot, a Masterplast Nyrt. elnök-vezérigazgatóját választották.

„Számomra ez a díj azért különleges, mert olyan zsűri adta, akik a szakma legjobbjai. Illetve olyan időszakban jött, amikor én vállalkozóként sok nehézséget éltem meg, és egy ilyenkor jött elismerés mindig értékesebb, mint a könnyű, napsütéses időszakban kapott.” 

A győztesekkel beszélgetve biztosan állíthatjuk, hogy az empátia és a céltudatosság, az emberközpontúság és a szakmai kiválóság remekül megfér egymás mellett. A Leader Of The Year díjazottjai mind olyan tehetséges vezetők, akikben megvan az a fajta varázslat, amely túlmutat a racionális megoldásokon, és olyan hozzáállás, amellyel a nehezebb időszakokban is helyt tudnak állni.  

A díjazottak névsora:

Mikrovállalati kategória: Hajnal Géza, X-SIGHT Kft.

Kisvállalati kategória: Heizer Anita, Vitee Beauty Kft.

Középvállalati kategória: Gellért Ákos, NATURTEX Kft.

Nagyvállalati kategória: Zsolt Orsolya, Multi Alarm Zrt.

Az év fiatal cégvezetője: Vida Dániel, innoScan 3D Kft.

Az év női cégvezetője: Petricsek Ildikó, SWICON Zrt.

Digitalizációs különdíj: Papp Norbert, VOIZ Zrt.

Hosszú távú perspektíva különdíj: Fehér Károly, Dynoteq Kft.

Leader of The Year, az abszolút díj nyertese: Tibor Dávid, Masterplast Nyrt.

Nagy István: hamarosan lehet csatlakozni a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerhez

Az elmúlt év komoly kihívások elé állította a mezőgazdasági termelőket: a kiszámíthatatlan klímakörnyezet, a járványos állatbetegségek megjelenése és a piaci krízisek ismételten ráirányították a figyelmet a gazdálkodói tudatosság, illetve a mezőgazdasági kockázatkezelés jelentőségére. A termelői kockázatok mérséklése érdekében megéri csatlakozni az uniós szinten egyedülálló mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerhez, amelyre idén is február 1. és február 28. között van lehetőségük a gazdálkodóknak - jelentette be Nagy István agrárminiszter szombaton a közösségi oldalán.
2026. 02. 01. 08:00
Megosztás:

Kihirdették a Magyar Természettudományi Múzeum gyűjteményi központjára kiírt építészeti tervpályázat nyerteseit

Kihirdették a Magyar Természettudományi Múzeum új debreceni gyűjteményi központjára kiírt nemzetközi építészeti tervpályázat eredményét: a tervpályázat nyertese a Sordo Madaleno Ltd., az Építész Stúdió Kft. és a Buro Happold Ltd. konzorciuma lett, "amelynek terve egyetlen, tömör, határozott téglalap alakú tömegként jelenik meg, racionális belső térszervezéssel és rétegzett, masszív homlokzattal, amely reflektál a régió geológiai adottságaira - jelentették be a város és a múzeum vezetői sajtótájékoztatón pénteken Debrecenben.
2026. 02. 01. 07:00
Megosztás:

A fogyasztók új értéket keresnek: átalakul az autóipar jövője

A globális autóipar történetének egyik legátfogóbb átalakulásán megy keresztül, amelyet a fogyasztói elvárások gyökeres változása vezérel. A Deloitte legfrissebb, 2026-os globális gépjárműfogyasztói tanulmányában (Global Automotive Consumer Study) a szakértők rávilágítanak, hogy a vásárlók egyre inkább az értéket, a hozzáférést és az élményt helyezik előtérbe, miközben az elektromos járművek (EV) iránti kereslet és a márkahűség is új utakat tör.
2026. 02. 01. 06:00
Megosztás:

Horvát kormányfő: az EU nem hagyhatja magára Délkelet-Európát

Délkelet-Európa olyan térség, amelyet az Európai Uniónak nem szabad elhanyagolnia, és nem maradhat kitéve más globális szereplők befolyásának - írta Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök az X-en, miután szombaton Zágrábban megbeszélést folytatott Friedrich Merz német kancellárral az Európai Unió bővítésének jövőjéről és a térség európai perspektívájáról.
2026. 02. 01. 05:00
Megosztás:

Újabb bankoknál drágulnak a vállalkozói számlák

A Raiffeisen Bankot követően újabb három pénzintézet jelentette be, hogy április elsejétől megemeli a vállalkozói bankszámlák költségét. A lakossági ügyfelek biztonságban vannak, de úgy tűnik csak átmenetileg.
2026. 02. 01. 04:00
Megosztás:

5 csodálatos gyógyhatás, amit a szódabikarbónáról nem is tudtál!

Sokan csak sütéshez vagy takarításhoz ismerik, pedig a szódabikarbóna (nátrium-hidrogén-karbonát) bizonyos helyzetekben kifejezetten „orvosi logikával” működik: savakat semlegesít, pH-t emel, és ezzel érdemi élettani hatásokat válthat ki.
2026. 02. 01. 02:00
Megosztás:

A nyugdíjak számításakor az 1998-as év a nagy vízválasztó! Önnek jól számoltak?

1998 valódi vízválasztó a nyugdíjszámításban: a felsőfokú tanulmányok nem növelik automatikusan a szolgálati időt.
2026. 02. 01. 01:00
Megosztás:

Az országgyűlési képviselők benyújtották vagyonnyilatkozataikat

A 2026. január 31-i határidőig az országgyűlési képviselők, a nemzetiségi képviselő és a nemzetiségi szószólók eleget tettek - a 2025. december 31-én fennálló vagyoni állapotra vonatkozó - vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségüknek - közölte Hargitai János, az Országgyűlés Mentelmi Bizottságának elnöke szombaton az MTI-vel.
2026. 01. 31. 23:00
Megosztás:

120 000 tárca választotta a Digitap ($TAP) tokent a 0,609 dolláros Aster helyett – Ez lehet a legjobb kriptovaluta, amit most érdemes megvásárolni

Ahogy a kriptopiac egyre mélyebbre lép 2026-ban, a befektetők már nem az alapján értékelik a tokeneket, hogy mit képviseltek a múltban, hanem hogy mire használják őket aktívan a jelenben. Ez az elmozdulás egyre nyilvánvalóbb, különösen, ha összehasonlítjuk az Aster (ASTER) és a Digitap ($TAP) helyzetét.
2026. 01. 31. 22:00
Megosztás:

A HONOR gyorsuló növekedése Kelet-Közép-Európában

A HONOR, mint globális technológiai márka, amely az okos mobileszközök fejlesztésére és innovációjára fókuszál, továbbra is dinamikus növekedést mutat a nemzetközi piacokon.
2026. 01. 31. 21:00
Megosztás:

A Digitap ($TAP) 263%-ot emelkedett és lekörözi a 120 dolláros SOL-t: Miért nyerők a kriptó előértékesítések januárban?

A <a href="https://presale.digitap.app?&utm_campaign=jan&utm_content=com&utm_medium=pr&utm_source=prof-pr&utm_term=3170a" target="_blank">Digitap ($TAP)</a> nagyjából 263%-os emelkedést ért el korai árképzési szakaszához képest, miközben a SOL 120 dollár körül forog, de nem tud hasonló lendületet felmutatni. Ez az ellentét megváltoztatja a befektetők piaci szemléletét.
2026. 01. 31. 20:00
Megosztás:

Újraválasztották a VOSZ főtitkárát

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Elnöksége 2026. január 28-i ülésén Perlusz Lászlót további 5 évre a VOSZ főtitkárává választotta.
2026. 01. 31. 19:00
Megosztás:

XIV. Leó sem költözik be a pápai lakosztályba

Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
2026. 01. 31. 18:00
Megosztás:

MVM: a rezsistop révén egyszeri, 30 százalékos kedvezmény biztosított a lakosságnak

Az MVM a januári rezsistopra vonatkozó kormánydöntést végrehajtva egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezményben részesíti a lakossági áram- és gázfelhasználókat - közölte a szolgáltató szombaton az MTI-vel.
2026. 01. 31. 17:00
Megosztás:

Pozitívra javította az olasz államadós-osztályzat kilátását az S&P

Felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította az eddigi stabilról Olaszország államadós-osztályzatának kilátását a Standard & Poor&#39;s pénzügyi szolgáltató csoport globális hitelminősítő részlege (S&P Global Ratings). A cég egyebek mellett azzal az előrejelzésével indokolta a lépést, hogy az olasz magánszektor a nemzetközi kereskedelmet terhelő folyamatos bizonytalanság ellenére továbbra is képes lesz folyómérleg-többletek elérésére, és ez kedvező az olasz gazdaság nettó külső hitelezői pozíciója szempontjából.
2026. 01. 31. 16:00
Megosztás:

Az Ethereum újraaktivál 100 millió dollárt a 2016-os DAO-hackből – biztonsági alap jön létre

Miért érdemes most figyelni az Ethereumra? Az Ethereum fejlesztői egy több mint tízéves sebet varrtak most be: újraaktiváltak 100 millió dollárnyi, régóta érintetlenül álló ETH-t, amely a hírhedt 2016-os DAO-hackhez köthető. A lépés nem spekulációt gerjeszt, hanem a hálózat érettségét és hosszú távú gondolkodását jelzi. Vajon ez egy új korszak kezdete az Ethereum történetében?
2026. 01. 31. 15:00
Megosztás:

Vitalik Buterin megszorításokat jelentett be az Ethereum Alapítványnál – piacreakció és stratégiai fordulat

2026. január 30-án Vitalik Buterin váratlan bejelentést tett az Ethereum jövőjével kapcsolatban: az Alapítvány „enyhe megszorítási időszakba” lép. A cél kettős – egyszerre biztosítani a merész technológiai fejlesztési terv végrehajtását, miközben hosszú távon fenntartható marad az Ethereum működése. A kriptoközösség nem maradt közömbös: a bejelentés után az ETH árfolyama több mint 6%-ot esett. Vajon mit jelent ez az új irány?
2026. 01. 31. 14:00
Megosztás:

Miért nem garantálja a Proof of Reserves a kriptotőzsdék megbízhatóságát?

Átláthatóság ≠ bizalom – A PoR-jelentések valódi értelmezése: a kriptotőzsdék egyre gyakrabban tesznek közzé Proof of Reserves (PoR) jelentéseket, azt sugallva, hogy ezzel bizonyítják a felhasználói eszközök biztos kezekben vannak. De vajon ez valóban elég a bizalomhoz? A válasz korántsem egyszerű.
2026. 01. 31. 13:00
Megosztás:

Belgium súlyos bűncselekményeknél megvonhatja az állampolgárságot

A belga szövetségi kormány és a képviselőház pénteken jóváhagyta azt a törvényjavaslatot, amely lehetővé teszi a belga állampolgárság megvonását azok esetében, akiket súlyos bűncselekmények - például emberölés, szexuális erőszak vagy szervezett bűnözés - miatt ítélnek el.
2026. 01. 31. 12:00
Megosztás:

Hiába duplázódik holnaptól az ingyenes készpénzfelvétel, sokan mégis elbukhatják!

Holnapról akár 340 000 forint készpénzt is fel lehet venni ingyen a magyarországi bankszámlákról, köszönhetően egy hatályba lépő jogszabályi változásnak. Mégis sokan fizetnek a készpénzfelvételért, aminek a BiztosDöntés.hu szakértői szerint számos oka lehet. Mindeközben a bankok maguk is számos kedvezményt kínálnak, ezek egy része ráadásul nem csak idehaza, hanem akár külföldön is ingyenes pénzfelvételt biztosít.
2026. 01. 31. 10:00
Megosztás: