Kiváló eredménnyel zárta az ALTEO az év első kilenc hónapját
A bázisidőszaki számokkal nagyságrendileg megegyező konszolidált nettó eredmény (11,3 milliárd forint) és konszolidált EBITDA (16,3 milliárd forint) szerepel az ALTEO első háromnegyedéves eredménykimutatásában, ami továbbra is azt mutatja, hogy a vállalat eredményessége még mindig igen jelentős mértékben haladja meg a 2022 elején prezentált medián EBITDA tartományának felső sávját. A kimagasló eredményt egy olyan piacon érte el az ALTEO, amelyet az előző évhez képest konszolidálódó árak jellemeznek, bár ezek még mindig szignifikánsan magasabbak a 2021 végén kezdődő áremelkedés előttieknél.
„Felépítésének, fenntarthatóságra és megújuló alapú energiatermelés elterjedésére is alapozó stratégiájának, diverzifikált portfóliójának és kiemelkedő szakembergárdájának köszönhetően az ALTEO képes volt kihasználni a piac által nyújtotta lehetőségek maximumát.” – jelentette ki ifj. Chikán Attila, a társaság vezérigazgatója. Ugyanakkor leszögezte: a 2022-ben kezdődő és 2023-ban is folytatódó energiapiaci lehetőségek valószínűsíthetően nem tekinthetők hosszú távon fennmaradónak.
Az Alteo részvények árfolyama
A 2022 őszén visszamenőlegesen bevezetett, a kapacitásbevételt terhelő különadó hatását is figyelembe véve az idei első háromnegyedév eredménye kiemelkedőnek számít, és ez elsősorban az energia-kiskereskedelem, a megújuló termelés-menedzsment és a hulladékgazdálkodási üzletág teljesítményének köszönhető. Ez utóbbi szegmens számottevően hozzájárult a cégcsoport árbevételének növekedéséhez és EBITDA szintű eredményessége is pozitívba fordult.
„Már az első működési negyedév tapasztalatai is azt mutatják: további komoly lehetőségeket tartogat a 2023. július 1-jén elindult hulladékgazdálkodási koncesszió az ALTEO hulladékgazdálkodási szegmensének, amely a FE-GROUP INVEST Zrt. 2022-es felvásárlásával jelentős erősítést kapott” – fogalmazott a vezérigazgató, utalva a hulladékgazdálkodási koncesszióért felelős MOHU Zrt.-vel nyáron megkötött szerződésre.
A társaság vezetése a 2020 végén indított Megújuló Termelés Menedzsment üzletág felfutását is sikertörténetnek tartja. A szegmens jelenleg egyértelműen piacvezető a menedzselt megújuló erőművi kapacitásokat nézve a hazai piacon.
„A mostani eredmények is megerősítik, hogy sikeres és eredményes a 2019 végén prezentált, majd 2022 elején frissített stratégiánk és annak végrehajtása, amelyben az üzleti szempontok mellett kiemelt szerepet kapott a környezeti és társadalmi fenntarthatóság is” – tette hozzá ifj. Chikán Attila, kiemelve, hogy a stratégiában szereplő aktív befektetési tevékenységükre alapozva a jövőben is élni fognak azokkal a lehetőségekkel, amelyeket azok a szektorok tartogatnak, amelyekben a cég aktív.
A vezérigazgató példaként a 31 GWh-s éves termelési kapacitásával több mint 10 ezer háztartás ellátására képes tereskei naperőművet említette, melynek fejlesztését idén kezdi el a társaság. Ez várhatóan 2024. második félévében áll üzembe és megduplázza az ALTEO tulajdonában álló naperőműkapacitást. Folyamatosan zajlik a vállalat Szabályozási Központjának további fejlesztése is, beleértve az informatikai képességek, valamint az. energiatárolási és egyéb energiatermelési kapacitások bővítését.