Lebukott a lottó csalás a TV-ben! - Gépi lottóhúzást így csalták el - VIDEÓ
Lottócsalások és módszerek - amikor Téged próbálnak átverni, személyesen
Sajnos világszerte többféle lottó csalás is előfordul, amelyek általában az emberek általános bizalmatlanságát kihasználva próbálnak pénzt szerezni. Néhány példa a világszerte előforduló lottó csalásokra:
1. A "Nigeriának" nevezett csalás:
Ez a csalás általában e-mailen vagy telefonon keresztül történik, és azt állítja, hogy az illető nyert valamilyen lottóban. Az átverők azt kérhetik az áldozattól, hogy fizessenek előre valamilyen díjat, adót vagy költséget a nyeremény kifizetéséhez. Ez egy általánosan ismert csalási forma, amely világszerte előfordul.
2. "Scratch-off" lottó-csalások:
Ezek az átverések olyan lottójegyekkel kapcsolatosak, amelyekre valódi vagy hamisított nyereményeket írnak. Az átverők gyakran azt állítják, hogy az illető nyert valamilyen nagy összeget, majd azt javasolják, hogy az áldozat vegye fel a kapcsolatot velük a nyeremény átvétele érdekében. Az átverők aztán kérhetik az áldozattól, hogy fizessenek előre valamilyen díjat vagy költséget a nyeremény kifizetéséhez.
3. Lottó bűnszövetkezetek:
Ezek az átverések olyan szervezett bűnözői csoportokkal kapcsolatosak, amelyek hamis lottók hirdetését terjesztik, és az áldozatoktól pénzt szereznek a lottójegyek eladása érdekében. Az átverők gyakran azt állítják, hogy az általuk hirdetett lottójáték nagyobb nyerési esélyeket kínál, mint más lottójátékok, de ezek hamis állítások.
Fontos, hogy mindenki óvatos legyen a lottó csalásokkal szemben, és soha ne adjon ki személyes információkat vagy fizessen előre díjakat, amíg nem ellenőrizte, hogy a lottójáték valódi-e. Ha valaki úgy érzi, hogy átverés áldozatává vált, azonnal jelentenie kell a hatóságoknak.
Mindig ugyanazokkal a számokkal lottózol? Akkor IDE kattintva találsz egy lottó kalkulátort.
Nézzük azokat a csalásokat, amelyek hivatalos lottóhúzáskor tapasztalt "gyanús" esetek
Sajnos világszerte előfordulnak olyan esetek is, amikor a hivatalos lottóhúzás körül gyanús körülmények merülnek fel, és felmerül a gyanú, hogy csalás történt.
Néhány példa ilyen lottócsalásokra:
1. Hot Lotto csalás - 2010:
Az Egyesült Államokban 2010-ben a Hot Lotto nevű lottójáték esetében történt csalás, amikor egy idősebb férfi állította, hogy ő volt a játék nyertese. Azonban kiderült, hogy az általa bemutatott lottószelvényt manipulálták, és az ügy végül egy kiterjedt csalási botrányhoz vezetett.
2. Eurojackpot gyanús eset
Németországban 2018-ban az Eurojackpot lottóhúzása körül merült fel gyanú, hogy manipulálták a nyerőszámokat. Az ügyben azonban végül nem sikerült bizonyítani a csalást.
Ezek csak néhány példa a világszerte előforduló lottó csalásokra, amelyek közé tartoznak az olyan esetek, amikor a hivatalos lottóhúzás körül gyanús körülmények merülnek fel. Minden országban vannak azonban olyan hatóságok, amelyek az ilyen ügyeket vizsgálják, és megpróbálják biztosítani a fair játékot a lottójátékosok számára.
És ami a legdurvább csalási eset - a kamerák előtt
Most viszont egy olyan esetet mutatunk be, ahol a kamerák kereszttüzében lepleződött le egy csalás, vagy legalábbis az eset több, mint botrányos.
Gépi vagy kézi sorsolás?
Sokan úgy vélekednek, hogy a kézi húzások "csalásbiztosabbak", hiszen ahhoz minimum minden húzó játékost be kellene avatni a bundába. És ugye azt jól tudjuk: minél többen tudnak egy titkot, annál nagyobb a valószínűsége, hogy az már nem titok többé.
A gépi húzásokat tartják a legtöbben a csalás melegágyának, hiszen úgy vélik, hogy egy számítógép úgy programozható, ahogyan azt csak akarják, és épp azokat a számokat fogják kihúzni, amiket a gépnek éppen utasításba adtak a programozói.
Ön is így véli?
Erre mutatunk most egy megtörtént eseményt a közelmúltból, ahol a gépi sorsoláson történtek a botrányos események.
Hogyan is volt mindez?
Az eset nem is olyan messze tőlünk, Szerbiában történt 2015-ben. A sorsolás hasonlóan történt mint hazánkban, azaz egy gömb forog, benne a sok-sok számozott golyóbissal, és a gép egyszer csak véletlenül "kiköpi" az egyik golyót.
Ez a nyerőszám.
Csakhogy az ominózus botrányos sorsoláson előbb írták ki a képernyőre a számokat, mint, hogy kihúzták volna őket a műsorban.
Hát az meg hogyan lehetséges? Honnan tudták, hogy melyik szám jön, ha még ki sem húzta azt a gép?
Furcsa, nemde?
Az ügyet a rendőrség is vizsgálta. Mindenesetre érdemes figyelni a csinos műsorvezető hölgy arcát a sorsolás közben a videóban (cikkünk alján)... Mindent elárul.
A sorsolásról készült felvételen látszik, hogy az első három szám kihúzása még rendben zajlott, majd negyedikként a 27-es számú golyót húzták ki, ám a képernyőn a 21-es szám jelent meg. Ezt követően gyorsan megjelent (ötödikként) a 27-es is, holott akkor még nem is húzták ki az ötödik golyót.
Az ötödikként kihúzott nyerőszám a 21-es lett, éppen az a szám, amely 33 másodperccel korábban már megjelent a képernyőn.
A "technikai hiba" ellenére a sorsolási bizottság mindent rendben talált, így nem ismételték meg a sorsolást. Héttalálatos szelvény végül nem volt, így a következő héten a szerencsés nyertes akár több mint egymillió eurót vihetett haza.
Mindig ugyanazokkal a számokkal lottózol? Akkor IDE kattintva találsz egy lottó kalkulátort.
Az alábbi videóban (a képre kattintva) tudod megnézni a botrányos sorsolást, figyelj jól a 3. szám kihúzása után!