Májusban létrejön Magyarország második legnagyobb bankja

A tegnapi napon a Magyar Nemzeti Bank engedélyezte a Magyar Bankholding fúziós menetrendjének záró lépését. Így a bankcsoport két tagja, az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. a terveknek megfelelően, 2023. április 30-án egyesül, és MBH Bank Nyrt. néven, egységes márkanévvel és arculattal folytatja működését. Az így létrejövő, tisztán magyar tulajdonú nagybank a mérlegfőösszeg alapján Magyarország második legnagyobb piaci szereplője lesz. A bankcsoport az ügyfeleket érintő legfontosabb változásokról hamarosan tájékoztató kampányt indít.

Májusban létrejön Magyarország második legnagyobb bankja

Február 6-án az MNB engedélyezte a Magyar Bankholding által lefektetett fúziós menetrend végső lépésének megvalósítását. A jegybank engedélyének megfelelően 2023. április 30-án a Takarékbank Zrt. beolvad az MKB Bank Nyrt.-be, a létrejövő nagybank pedig az egyesüléstől MBH Bank Nyrt. néven működik tovább. Az egyesült bank közel 11 ezer milliárd forintos mérlegfőösszege alapján az ország második legnagyobb pénzintézete lesz. Az egyesülést követően a korábbi MKB Bank és Takarékbank fiókok arculata is fokozatosan, több lépésben megváltozik és átalakításra kerül, így az ügyfelek az év során egyre több ponton az MBH Bank arculatával találkozhatnak majd.

A Magyar Bankholding a Takarékbank csatlakozásáig a belső működést harmonizálja, emellett folyamatosan zajlik a munka a banki informatikai rendszerek fejlesztésén és egyesítésén, hogy az ügyfelek kiszolgálása a fúziót követően is még magasabb színvonalú legyen.

„Hónapokon belül lezárul a Magyar Bankholding keretében zajló, a régióban is példátlan fúzió folyamata, addig pedig gőzerővel készülünk az egyesülésre, illetve az azzal járó teendőkre. Ezek zökkenőmentes ellátásán számos kollégánk fáradozik annak érdekében, hogy májustól az ügyfelek egy olyan integrált és élvonalbeli nagybank előnyeit élvezhessék, amely egységes termékportfóliót és még modernebb országos fiókhálózatot fog kínálni, még fejlettebb technológiai háttér mellett” – mondta Egerszegi Ádám, a Magyar Bankholding transzformációért és operációért felelős vezérigazgató-helyettese.

Az egyesülés és az átállás pontos menetrendjének bemutatására, illetve az ügyfeleket érintő legfontosabb tudnivalók megismertetésére a bankcsoport hamarosan nagyszabású tájékoztató kampányt indít számos csatornán, így például számlakivonatokon, e-mailben, a tagbankok honlapjain, valamint a közösségi oldalakon is megtalálják ezeket az információkat.

A Magyar Bankholding Csoport tagbankjai számos területen jelenleg is piacvezetők, így a vállalati szegmensben, azon belül is a mikro-, kis- és középvállalatok hitelezésében, az agrár- és élelmiszeriparban, valamint a lízing piacon. Több mint másfél millió lakossági és 300 ezer vállalati ügyféllel, az ország legnagyobb fiókhálózatával, illetve közel 10 000 munkavállalóval rendelkezik. Összesített mérlegfőösszege meghaladja a 10 940 milliárd forintot.

A kormány a cukrászdákra is kiterjeszti az 5+1 pontból álló vendéglátóipari akciótervet

A kormány a cukrászdákra is kiterjeszti az 5+1 pontból álló vendéglátóipari akciótervet - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-vel szerdán.
2026. 02. 11. 13:00
Megosztás:

Elektromos személyautóra kértek már támogatást a cégek

Elérte a kilencezret a vállalati e-autó programban igényelt személygépkocsik száma - olvasható az Energiaügyi Minisztérium (EM) Facebook-oldalának szerdai bejegyzésében.
2026. 02. 11. 12:30
Megosztás:

Egyetemi jelentkezési határidő 2026

Február 15-ig lehet jelentkezni az egyetemekre a felvi.hu online felületen, a folyamat vasárnap éjfélkor zárul; az eljárás elektronikus, a jelentkezőknek ügyfélkapuval vagy digitális állampolgársággal kell rendelkezniük, és fontos, hogy a jelentkezést a hitelesítéssel fejezzék be - mondta Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) államtitkára szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.
2026. 02. 11. 12:00
Megosztás:

A molekula, amely új irányt ad az anti-aging kutatásoknak: ezt tudja a NAD+

Az öregedés sokáig elsősorban a bőr felszínén látható jelekről szólt. Az elmúlt évek tudományos kutatásai azonban egyre inkább arra utalnak: a valódi változások sejtszinten dőlnek el. Ennek egyik kulcsszereplője egy alapvető, mégis kevéssé ismert molekula, a NAD+.
2026. 02. 11. 11:33
Megosztás:

Mennyi pénzt gyűjtött eddig egy átlagos nyugdíjpénztári ügyfél?

A múlt évben is érezhetően növekedett az egy tagra jutó szolgáltatási kiadás átlagos összege az önkéntes nyugdíjpénztáraknál, és megközelítette a négymillió forintot – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Ez az összeg ugyanakkor még mindig csak nem egészen 16 havi átlagnyugdíjnak felel meg, ami rávilágít arra, hogy minél korábban érdemes elkezdeni a nyugdíjcélú öngondoskodást.
2026. 02. 11. 11:10
Megosztás:

Már közel négymillió forintot gyűjt össze egy átlagos nyugdíjpénztári tag

A múlt évben is érezhetően növekedett az egy tagra jutó szolgáltatási kiadás átlagos összege az önkéntes nyugdíjpénztáraknál, és megközelítette a négymillió forintot – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Ez az összeg ugyanakkor még mindig csak nem egészen 16 havi átlagnyugdíjnak felel meg, ami rávilágít arra, hogy minél korábban érdemes elkezdeni a nyugdíjcélú öngondoskodást.
2026. 02. 11. 10:30
Megosztás:

Csökkentek a fejlett piaci és a hazai hozamok is

Japánban hozameséssel indult a kereskedés a kötvénypiacon, miután enyhült a túlzott fiskális költekezéstől való félelem a Takaicsi Szanae vezette Liberális Demokrata párt kétharmados győzelme után. A japán tízéves hozam 6 bázisponttal, 2,25% alá esett.
2026. 02. 11. 10:00
Megosztás:

100 Ft alatt a krumpli ára ebben a nagy áruházláncban!

Krémes krumplipüré egy romantikus vacsorához, az örök klasszikus paprikás krumpli, vagy egy nagy adag hasábburgonya egy baráti összejövetelhez - a PENNY rendkívüli hétvégi ajánlata most a burgonyarajongóknak kedvez.
2026. 02. 11. 09:30
Megosztás:

Vegyesen zártak a főbb amerikai indexek

Vegyesen zártak a főbb amerikai indexek, miután a vártnál gyengébb kiskereskedelmi adatok és a mesterséges intelligencia pénzügyi szektorra gyakorolt potenciális hatásai miatt nőtt a befektetők óvatossága. A kiskereskedelmi szektor nyomás alá került: a Costco részvényei több mint 2%-ot, a Walmart papírjai kozel 2%-ot veszítettek értékükből.
2026. 02. 11. 09:00
Megosztás:

Többnyire csökkenéssel zártak az európai tőzsdék

Többnyire csökkenéssel zártak az európai részvénypiacok a keddi kereskedési napon. Több európai nagyvállalat is beszámolt eredményeiről: a Philips közzétette 2025-ös éves jelentését, amely szerint a vállalat 6%-os megrendelésállomány-növekedést ért el, ismét nyereséges lett a veszteséges 2024-es év után, és 2026-ra 3–4,5% közötti értékesítési növekedést prognosztizált.
2026. 02. 11. 08:30
Megosztás:

A gépjárműadó-mentesség bejelentését sürgeti a NAV

Ha mentességüket egyszerű online nyilatkozattal időben jelzik a NAV-nak, a jogosult szervezeteknek már be sem kell fizetniük az idei gépjárműadót - hívta fel a figyelmet szerdai közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 11. 08:00
Megosztás:

Gazdálkodói igényfelmérés segítheti az öntözési képzések fejlesztését

Gazdálkodói igényfelmérés segítheti a Szarvasi Öntözésfejlesztési Demonstrációs és Képzési Központ oktatási kínálatának fejlesztését - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel.
2026. 02. 11. 07:00
Megosztás:

Tovább korlátozták a Telegram működését Oroszországban

Tovább korlátozta a Telegram messenger működését kedden az orosz tömegtájékoztatási és távközlési felügyelet (Roszkomnadzor).
2026. 02. 11. 06:30
Megosztás:

Az EP az uniós borágazat védelmét erősítő szabályokat fogadott el

Az Európai Parlament kedden nagy többséggel támogatta azokat az új szabályokat, amelyek célja az uniós borágazat védelmének megerősítése, a termelők támogatása és új piaci lehetőségek megnyitása - közölte a testület.
2026. 02. 11. 06:00
Megosztás:

Fiatal kutatóknak is lehetőséget ad az SZTE Szabadegyetem tavaszi szemesztere

A fiatalabb oktatóknak és kutatóknak is megjelenési lehetőséget ad a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Szabadegyetem szerdán kezdődő tavaszi, 37. szemesztere - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága kedden az MTI-t.
2026. 02. 11. 05:30
Megosztás:

Lakáshitel-felvétel 2026 elején: mikor és hogyan érdemes dönteni?

A lakáshitel-felvétel továbbra is az egyik legnagyobb pénzügyi döntés egy háztartás életében, ezért különösen fontos a tudatos tervezés és az előrelátó mérlegelés. A K&H friss adatai szerint az Otthon Start Program (OSP) keretében folyósított hitelek átlagos összege eléri a 35 millió forintot, miközben a piaci átlag 26,5 millió forint körül mozog. A program sikere nemcsak a magasabb hitelösszegben, hanem a gyorsaságban is megmutatkozik: rendezett dokumentáció mellett az igényléstől a folyósításig átlagosan mindössze 20-22 munkanap telik el.
2026. 02. 11. 05:00
Megosztás:

Továbbra is a mesterséges intelligencia a legmeghatározóbb technológia

A világ készen áll a mesterséges intelligencia (MI) korszakára. Ez a széles körű konszenzus alakult ki annak a több mint 12 000 embernek a körében, akiket az idei Bosch Tech Compass felmérés során – világszerte és Magyarországon – megkérdeztek. A válaszadók még soha nem tekintettek a mesterséges intelligenciára olyan pozitívan, mint a legutóbbi felmérés során. A többség – hasonlóan az előző kutatáshoz – továbbra is úgy gondolja, hogy az MI lesz a legmeghatározóbb technológia a következő évtizedben, és az összes technológia közül ennek lesz a leginkább pozitív hatása a társadalomra. A megkérdezettek több mint fele (világszerte 56 százalék, hazánkban a résztvevők 51 százaléka) úgy érzi, hogy készen áll a mesterséges intelligencia korszakára. Ugyanakkor a technológia folyamatos és gyors fejlődéséből adódó kimerültségnek is vannak jelei. A válaszadók 57 százaléka jelezte világszerte, hogy szeretne egy pillanatnyi szünetet, és örülne, ha lelassíthatná a technológiai változást, amíg jobban meg nem értjük annak hatásait. Magyarországon is hasonló eredmény született: a felmérésben résztvevők 56 százaléka értett egyet ezzel az állítással.
2026. 02. 11. 04:30
Megosztás:

Bértranszparencia 2026: sürgeti a cégeket az idő, de sok még a nyitott kérdés

Bár az uniós bértranszparencia-szabályozás több részlete még kidolgozás alatt áll, a vállalatok nem halogathatják tovább az arra való felkészülést. A sokrétű elvárások és a jelentős szervezeti érintettség miatt a cégeknek számos kihívást jelentő feladattal kell számolniuk a szabályok gyakorlati alkalmazásakor – hangzott el a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és az EY közös szakmai eseményén. Leginkább az adatszolgáltatással, a határidőkkel és a szankciók mértékével kapcsolatos bizonytalanság aggasztja a rendezvényen megkérdezett szakembereket a helyszínen készült gyorsfelmérés alapján.
2026. 02. 11. 04:00
Megosztás:

Újabb jelölőszervezeteket vett nyilvántartásba az NVB

Újabb jelölőszervezeteket vett nyilvántartásba az április 12-ei országgyűlési választásra keddi ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
2026. 02. 11. 03:30
Megosztás:

2040-re 90 százalékos kibocsátáscsökkentést ír elő az uniós klímarendelet módosítása

Az Európai Parlament kedden jóváhagyta az uniós klímarendelet módosításáról a Tanáccsal kötött politikai megállapodást, amely 2040-re az 1990-es szinthez képest 90 százalékos nettó üvegházhatásúgáz-kibocsátáscsökkentési célt rögzít az Európai Unió számára - közölte a testület.
2026. 02. 11. 03:00
Megosztás: