Még kedvezőbb feltételekkel folytatódik a KKV Technológia Plusz Hitelprogram

Módosultak a 155 milliárd forint keretösszegű, a GINOP Plusz program részét képező KKV Technológia Plusz Hitelprogram feltételei. A fix 0%-os kamatozású hitelprogramot ezentúl alacsonyabb minimális hitelösszeg és foglalkoztatotti létszám, valamint sokrétűbb felhasználhatóság mellett igényelhetik a hazai vállalkozások.

Még kedvezőbb feltételekkel folytatódik a KKV Technológia Plusz Hitelprogram

A vállalkozások és a vállalkozásokat tömörítő szövetségek észrevételeinek, illetve a felmerült piaci igények figyelembevételével módosultak az április 30-án indult, európai uniós társfinanszírozású KKV Technológia Plusz Hitelprogram (GINOP Plusz-1.4.3-24) feltételei.

A program keretében ezentúl akár az egy főt foglalkoztató hazai vállalkozások is részt vehetnek. Csökken továbbá a hitel minimálisan igényelhető összege is, a kkv-k a jövőben ügyletenként 5 és 100 millió forint közötti kölcsönt igényelhetnek. További könnyítést jelent, hogy a projektek összköltségének legfeljebb 50%-a erejéig a meglévő ingatlan átalakításával, bővítésével, felújításával, korszerűsítésével kapcsolatos költségek, legfeljebb 30%-a erejéig pedig a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés kiadásai is elszámolhatóvá válnak. Valamint az építőipari vállalkozások, illetve az építőipari fejlesztést célzó cégek is részt vehetnek a programban.

Azoknak a vállalkozásoknak, akik már rendelkeznek beadott kérelemmel, de még nem született hiteldöntés az esetükben, lehetőség nyílik arra, hogy kölcsönkérelmüket visszavonják és a módosított termékparaméterek mentén újra benyújtsák. Ez biztosítja, hogy a hitelprogram minden vállalkozás részére a lehető legkedvezőbb feltételek mellett vehető igénybe.

A 155,54 milliárd forintos keretösszegű hitelprogram változatlanul a teljes futamidőre fix 0%-os ügyleti kamat mellett támogatja a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A kölcsön kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék és előtörlesztési díj nélkül igényelhető, a szerződés megkötésétől számított 6-24 hónapos rendelkezésre tartási idő mellett. A hitel olyan új fejlesztésekre és értéknövelő beruházásokra is igényelhető, mint:

-új tárgyi eszköz beszerzése;

-ingatlan átalakítás, korszerűsítés, bővítés felújítás költsége;

-immateriális javak beszerzése;

-információs és kommunikációs technológiai eszközök (hardver, hálózati és telekommunikációs eszközök) beszerzése;

-tisztán elektromos jármű beszerzése;

-megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazásához kapcsolódó új eszközök beszerzése, új megújuló energiatermelő eszköz, például napelem beszerzése;

beruházáshoz kapcsolódó új készlet beszerzése;

-mérnöki és szakértői tanácsadás igénybevétele;

-képzés; valamint
-minőség-, környezet- és egyéb irányítási rendszerek bevezetése és fejlesztése.

A hitel Budapesten kívül az egész ország területén felhasználható, a keretösszeg 65%-ára ugyanakkor a négy leghátrányosabb helyzetű régióban, vagyis a Dél-Alföldön, a Dél-Dunántúlon, az Észak-Alföldön, illetve Észak-Magyarországon bejegyzett székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező vállalkozások jogosultak.

Demkó-Szekeres Zsolt, az MFB Zrt. vezérigazgató-helyettese elmondta: „A KKV Technológia Plusz Hitelprogram már annak tavaszi indulása óta is jelentős segítséget kínált a hazai vállalkozások fejlesztéseihez. Az újonnan bevezetett könnyítésekkel a hitelt még rugalmasabb konstrukcióban, még szélesebb körben kérelmezhetik a magyar kkv-k. A program így nem csak a beruházások megvalósításához, de a gazdasági növekedés fokozásához is hozzájárul.”

A kölcsönkérelmek az MFB Pont Plusz vállalati hálózatban, az MBH Bank és a Gránit Bank összesen 156 kijelölt bankfiókjában nyújthatóak be országszerte az év végéig, 2024. december 30-ig.

Az igényléshez szükséges további információkat és a hitelprogram felhívását a www.palyazat.gov.hu és a www.mfb.hu oldalon érhetik el az érdeklődők.

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
2026. 04. 14. 17:30
Megosztás:

A BlackRock beszállt az XRP-be: új korszak kezdődhet az intézményi kriptobefektetésekben

A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock stratégiai lépésre szánta el magát: portfóliójába emelte az XRP-t. A döntés nemcsak a token számára jelenthet fordulópontot, hanem jól mutatja a kriptopiac átalakulását is, ahol a spekuláció helyét egyre inkább az infrastruktúra-alapú befektetések veszik át.
2026. 04. 14. 17:00
Megosztás:

Az IMF rontott idei globális növekedési előrejelzésén

A januárban vártnál 0,2 százalékponttal kisebb ütemben, 3,1 százalékkal nőhet az idén a globális gazdaság a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden ismertetett friss prognózisa szerint. A jövő évre vonatkozó 3,2 százalékos GDP-növekedési várakozáson nem változtattak. Tavaly a globális gazdaság 3,4 százalékkal nőtt.
2026. 04. 14. 16:30
Megosztás:

Keddtől Lengyelországban mutatkozik be a magyar élelmiszeripar

A varsói WorldFood Poland kiállításon mutatkozik be keddtől a Hungarian Food Business Program és 8 magyar élelmiszeripari vállalkozás - közölte az Agrármarketing Centrum (AMC) kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 16:00
Megosztás:

Kriptovaluta szabályozás: közel a CLARITY Act áttörés, de még nincs lefutva a meccs

A kriptoszektor egyik legfontosabb szabályozási mérföldköve lehet az Egyesült Államokban a CLARITY Act, amely új alapokra helyezheti a digitális eszközök jogi megítélését. Bár a Ripple vezérigazgatója, Brad Garlinghouse már visszafogottabban nyilatkozik, továbbra is úgy látja: a törvény elfogadása már karnyújtásnyira van.
2026. 04. 14. 15:30
Megosztás:

A tökéletes melltartó megtalálása: útmutató minden nőnek

A jól megválasztott melltartó nem csupán kényelmes, de magabiztosságot is adhat a mindennapokban. Észrevette már, hogy hogyan változik a tartásán és a megjelenésén, ha egy megfelelően illeszkedő melltartót hord? A piacon fellelhető számtalan stílus között valóságos kihívás rátalálni a tökéletes darabra, de néhány iránymutatás segíthet a döntésben.
2026. 04. 14. 15:00
Megosztás:

Reorganizáció indul az ADA magyar leányvállalatainál

Reorganizációs program indul az osztrák tulajdonú ADA bútoripari csoport magyarországi leányvállalatainál, az ADA Hungária Kft.-nél és az ADA Nova Kft.-nél, miután az anyavállalatok, az ADA Möbelwerke Holding AG és az ADA Möbelfabrik GmbH március 24-én csődvédelmi eljárási kérelmet nyújtottak be a grazi tartományi bírósághoz - közölte az MTI-vel kedden a cégcsoport.
2026. 04. 14. 14:30
Megosztás:

Az első születésnap megünneplése: hogyan tehetjük különlegessé?

Az első születésnap minden család életében különleges mérföldkő. Ahogy a gyermek az első évét betölti, a szülők gyakran keresik a módját annak, hogy ezt az eseményt egyedi módon ünnepeljék meg. A megfelelő ruházat és dekoráció kiválasztása során a cél az, hogy emlékezetes és stílusos legyen az esemény, amely örökre a család közös albumának része lesz.
2026. 04. 14. 14:00
Megosztás:

Márciusban élénkült a magyarországi albérletpiac

Márciusban élénkült a magyarországi albérletpiac: országosan és a fővárosban egyaránt 1,6 százalékkal nőttek az átlagos bérleti díjak havi összevetésben - derült ki a KSH-ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adataiból.
2026. 04. 14. 13:30
Megosztás:

TISZA 2/3: Mikor fizethetünk euróval? 5 feltétel, amelyből egy sem igaz most

Már két évtizede halogatjuk az euró bevezetését. Bár most ismét megjelent a politikai szándék, a költségvetés helyzete és a maastrichti kritériumok teljesítése komoly akadályokat jelent.
2026. 04. 14. 13:00
Megosztás:

Bitcoin árfolyam elemzés – friss BTC kriptovaluta előrejelzés: kitörés előtt vagy újabb csapda?

A Bitcoin (BTC) a legismertebb és legnagyobb piaci kapitalizációval rendelkező kriptovaluta, amely decentralizált hálózaton működik, és az elmúlt években a globális pénzügyi rendszer egyik meghatározó alternatív eszközévé vált. Árfolyama rendkívül érzékeny a befektetői hangulatra, a makrogazdasági folyamatokra és a technikai piaci jelzésekre.
2026. 04. 14. 12:30
Megosztás:

Hogyan legyen a műanyag ragasztása problémamentes?

A műanyagok sokoldalúsága miatt gyakran találkozunk velük a mindennapokban. Azonban ragasztásuk sokszor kifoghat az emberen, különösen, ha olyan anyagokkal kell dolgozni, mint a polipropilén. Miért is nehéz ez?
2026. 04. 14. 12:00
Megosztás:

Japán monetáris fordulat hajtja a Bitcoint – új lendület a 74 000 dollár felett

A japán jegybank óvatos üzenete újraéleszti a globális kockázatvállalási étvágyat, és ezzel kulcsszerepet játszik a Bitcoin ralijában. Vajon meddig tarthat a lendület?
2026. 04. 14. 11:30
Megosztás:

Mesterséges intelligencia alapú technológiák formálják át Kína egészségügyi rendszerét

A mesterséges intelligenciára (MI) épülő megoldások Kína egészségügyi rendszerének átalakulása középpontjába kerültek, az új technológiák a korai diagnózist, a gyorsabb beavatkozást és az ellátás szélesebb körű hozzáférhetőségét szolgálják - derül ki a Hszinhua kínai állami hírügynökség jelentéséből.
2026. 04. 14. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők kedden?

A záráshoz közeledve jó a hangulat az ázsiai piacokon is. A Nikkei 2,3, a KOSPI 3,7, a SSEC 0,5, míg a Hang Seng 0,4%-kal emelkedik.
2026. 04. 14. 10:30
Megosztás:

Újabb remek napja volt a hazai kötvény- és devizapiacnak

Miután dugába dőltek a hétvégén a közel-keleti békéről szóló tárgyalások és 10%-ot közelítő mértékben emelkedtek az olajárak a fejlett kötvénypiacokon, érdemi eladási nyomással indult a kereskedés, de később a tárgyalás újraindulásáról szóló hírek némi nyugalmat hoztak. Végül az olajárak csak 2-3%-os emelkedéssel zártak, így az amerikai kötvényhozamok kissé tovább estek, a tíz éves 5 bázisponttal 4,3% alá. Az euróövezeti kötvényhozamok emelkedtek kissé, így a német tíz éves meghaladta a 3,05%-ot. A dollár tovább gyengült, az EURUSD 1,175 körül jár.
2026. 04. 14. 10:00
Megosztás:

A Wall Street-i indexek határozott emelkedéssel kezdték a hetet

A Wall Street-i indexek határozott emelkedéssel kezdték a hetet. Az S&P 500 1%-kal, a Dow Jones 0,6%-kal, a Nasdaq Composite 1,2%-kal emelkedett. Ezzel az S&P 500 ledolgozta a háború kitörése óta elszenvedett teljes esést. A befektetők egyelőre átnéztek a hétvégi amerikai-iráni tárgyalások eredménytelensége felett.
2026. 04. 14. 09:30
Megosztás:

A nyugat-európai részvénypiacok mérsékelten csökkentek

A közel-keleti hírek árnyékában a nyugat-európai részvénypiacok mérsékelt csökkenéssel kezdték a hetet. A STOXX 600 0,2%-kal, a DAX és a CAC 40 0,3%-kal, az FTSE 100 0,2%-kal került lejjebb.
2026. 04. 14. 09:00
Megosztás:

A Lava Network új szintre emeli a Bitcoin Cash infrastruktúráját

A decentralizált fizetések jövője új lendületet kapott: a Bitcoin Cash hivatalosan is elérhetővé vált a Lava Network rendszerében. Az integráció nem csupán technikai fejlesztés, hanem egy fontos mérföldkő a skálázható, megbízható blokklánc-alapú fizetések irányába.
2026. 04. 14. 08:30
Megosztás:

Erősödött a forint reggelre

Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 14. 08:00
Megosztás: