Minden újonnan nyíló ALDI parkolójában lesz e-töltő

Folytatódik az ALDI és az E.ON együttműködése, melynek keretében az E.ON telepíti az e-töltőket és nyújtja az e-mobilitási szolgáltatást az áruházláncnak. A stratégiai partnerség keretében már 89 áruház 136 töltőjénél vehető igénybe a töltési szolgáltatás. Az E.ON töltőhálózatán az e-autósoknak megújuló energiaforrásokból származó, zöld áramot kínálnak, tovább növelve ezzel a környezetkímélő e-autózás fenntarthatóságát.

Minden újonnan nyíló ALDI parkolójában lesz e-töltő

Az ALDI és az E.ON Hungária Csoport 2018 óta működik együtt a magyarországi e-autózás infrastruktúrájának fejlesztésén, 2020 novemberében adták át a 100. telepített e-töltőt. Jelenleg összesen 89 áruház parkolójában 136 töltőponttal várják az e-autósokat országszerte. Az újonnan nyíló áruházaknál a megállapodás szerint – az igényektől függően - egy vagy két töltő telepítésére kerül sor, amelyek egy töltő esetében 2*22 kW-os, két töltő esetében pedig egyenként 2*11 kW-os névleges teljesítménnyel rendelkeznek.

„A környezettudatos közlekedés és az e-mobilitás népszerűsítése, az ehhez szükséges infrastruktúra kialakítása a stratégiánk része és büszkék vagyunk rá, hogy ebben évek óta olyan partnerrel dolgozhatunk együtt, mint az ALDI. Közösen lehetőséget teremtünk arra, hogy egyre többen, egyre könnyebben, gyorsabban és egyszerűbben férjenek hozzá a nyilvános töltőkhöz. Töltőhálózatunkon ráadásul megújuló energiaforrásból származó, zöld áramot kínálunk, ezzel is segítve ügyfeleinket abban, hogy az elektromos autózás még fenntarthatóbb legyen számukra” – mondta Jamniczky Zsolt, az E.ON Hungária Csoport vezérigazgató-helyettese.

„Örülünk, hogy egy olyan stratégiai partner áll mellettünk fenntarthatósági törekvéseinkben, mint az E.ON. A környezettudatos filozófia áthatja cégünk működését, ezt igazolja, hogy mind a biatorbágyi logisztikai központunk, mind boltjaink teljes áramellátását zöld árammal biztosítjuk, sőt, klímavédelmi projektek támogatásával ellensúlyozzuk károsanyag-kibocsátásunkat, így karbonsemlegesen működünk” – fűzte hozzá Bernhard Haider, az ALDI Magyarország ügyvezető igazgatója.  

Az ALDI parkolóiban az e-töltőpontok az ingyenesen letölthető drivE.ON applikációval vehetők igénybe. A pontos díjszabásról az érdeklődők itt találhatnak információt.

Az E.ON Hungária Csoport nemrégiben az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz (CEF2) közlekedésfejlesztési pályázatán is indult, konzorciumban a MOL-lal. Ennek keretében az E.ON a tervek szerint országszerte 20 helyszínen, összesen 40 darab 300 kW-os töltőt telepít majd.

Az E.ON az e-mobilitás hazai megjelenése óta a szükséges infrastruktúra kialakításán és az elektromobilitás népszerűsítésén dolgozik, az ország kényelmes átjárhatóságát célul tűzve Nyíregyházától Zalaegerszegig. Mindemellett fenntartható megoldásaival, szolgáltatásaival és energiahálózatának fejlesztésével élen jár abban, hogy zöldebbé tegye az otthonok, cégek és városok mindennapjait. Az energiavállalat célja, hogy 2030-ig felére csökkentse károsanyag-kibocsátását, 2050-re pedig karbonsemlegessé tegye működését.

Fontos jogszabályváltozások: bizonyos fogyasztói jogok ezentúl KKV-kra is kiterjednek

Fogyasztói jogokat kapnak a mikro-, kis- és középvállalkozások több jogszabály-módosításának köszönhetően – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. Márciustól a kötelező jótállás alá eső fogyasztási cikkekre vonatkozó szabályok is kiterjednek az érintett cégekre, ami számos új kötelezettséget ró a kiskereskedőkre.
2026. 03. 03. 23:00
Megosztás:

Nemzetközi áttörésre készül a magyar fejlesztésű AIDA alkalmazás

Nemzetközi sikert remél az AIDA (Artificial Intelligence Data Assistant) kiskereskedelmi döntéstámogató rendszertől fejlesztője, a Laurel Kft. az első piaci visszajelzések alapján.
2026. 03. 03. 22:30
Megosztás:

A Polgári Bank ügyfelei mától a MagNet Bank közösségének tagjai

Sikeresen lezárult a Polgári Bank Zrt. állományának átruházása a MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt.-re. 2026. február 28-tól a Polgári Bank érintett ügyfelei automatikusan a MagNet Bank ügyfeleivé váltak. A mindennapi bankolás zavartalan: a számlaszámok és a szerződéses feltételek változatlanok maradnak, a digitális szolgáltatások pedig a MagNet korszerű elektronikus csatornáin érhetők el tovább.
2026. 03. 03. 22:00
Megosztás:

Telefonon egyeztetett az orosz és az iráni külügyminiszter

A közel-keleti válságról tárgyalt telefonon Szergej Lavrov orosz és Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter - közölte kedden a moszkvai diplomáciai tárca.
2026. 03. 03. 21:30
Megosztás:

Az Országgyűlés elfogadta a Gazdasági Versenyhivatal 2025-ös beszámolóját

Az Országgyűlés Gazdasági bizottsága elfogadta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2025. évi tevékenységéről és a versenytörvény alkalmazásával összefüggő tapasztalatairól szóló beszámolóját. Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke a bizottsági ülésen kiemelte: „Megvédjük a fogyasztókat, támogatjuk a nemzetgazdasági folyamatokat és együttműködünk a jogkövetésre törekvő vállalkozásokkal.” A GVH Versenytanácsa 2025-ben több mint 3,7 milliárd forint bírságot szabott ki és 3,3 milliárd forint bírságcsökkentést adott az együttműködő vállalkozásoknak. Az Európai Unió versenyhatóságai közül a GVH az elsők között rendelkezik a parlament által elfogadott 2025-ös beszámolóval.
2026. 03. 03. 21:00
Megosztás:

Terméskieséshez vezethet, ha a gazdák túl takarékos üzemmódra váltanak

A Nyír-Chem Kft. februárban kétnapos tavaszváró ügyfél-konferenciát szervezett a Nyírségben, amelyre az ország számos pontjáról érkeztek gazdálkodók. A közel száz fős rendezvény célja a hazai és nemzetközi agrártrendek, a gazdasági helyzet és a digitális innovációk bemutatása, valamint a szakmai iránymutatás nyújtása a 2026-os szezon kezdetén.
2026. 03. 03. 20:30
Megosztás:

A közművelődés területén működő szervezetek számára hirdet pályázatot a KIM

Már lehet pályázni a Minősített Közösségi Színtér Címre, a Minősített Közművelődési Intézmény Címre és a Közművelődési Minőség Díjra - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2026. 03. 03. 20:00
Megosztás:

A Bitdeer jelentős Bitcoin-eladást hajtott végre – Likviditási nyomás a bányászszektorban

A szingapúri központú Bitdeer nagymértékű Bitcoin-értékesítést jelentett be, miközben a kriptopiac volatilitása továbbra is fokozott. A lépés újabb jele annak, hogy a bányászvállalatok aktívan alakítják treasury stratégiáikat a változó piaci környezetben.
2026. 03. 03. 19:30
Megosztás:

Nagyot gyengült kedden a forint

Nagyot gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon és veszteségbe fordult az év eleji kezdéshez képest.
2026. 03. 03. 19:00
Megosztás:

Mol: a Janaf tranzitdíjai jóval magasabbak az európai és ukrán tarifáknál

A Janaf jelenleg több mint háromszoros áron számolja a tranzitdíjat, mint a szomszédos, trieszti kikötőből induló és Németországon át Bécsig vezető TAL vezeték üzemeltetője - közölte a Mol az MTI-vel kedden.
2026. 03. 03. 18:30
Megosztás:

Sűríti egyiptomi járatait a Wizz Air, hogy segítse a Közel-keleti légtérzárral érintett utasait

A Wizz Air mentesítő járatokat indít azon utasai számára, akik a közel-keleti térségbe, vagy a térségből utaztak volna: péntektől heti 3 helyett 10 járatot biztosít Budapest és Sarm-es-Sejk között. Ezek a plusz járatok több lehetőséget kínálnak az Izraelbe és Izraelből induló közvetlen járatok felfüggesztése által érintett utasoknak, és jelenleg a legjobb lehetőséget biztosítják az Izrael és Európa közötti összeköttetésre.
2026. 03. 03. 18:00
Megosztás:

Lehet-e az XRP globális tartalékeszköz? A szakértő szerint igen – de csak 3 feltétellel

Az XRP jövője túlmutathat a spekuláción és a rövid távú árfolyamciklusokon. Egy ismert piaci elemző szerint a token akár globális tartalékeszközzé is válhat – ha teljesül három kulcsfontosságú feltétel: állami elfogadás, jogi tisztázás és intézményi legitimáció.
2026. 03. 03. 17:30
Megosztás:

Az ÁKK ráemelést hajtott végre a 2035-ben lejáró dollárkötvényre

Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) ráemelést hajtott végre a 2035-ben lejáró dollárkötvényre - közölte az ÁKK Zrt. kedden az MTI-vel.
2026. 03. 03. 17:00
Megosztás:

Telefonon beszélt Vlagyimir Putyin és Orbán Viktor

Megvitatta az orosz-magyar együttműködés aktuális témáit, a 2025. november 28-án Moszkvában megtartott tárgyalások eredményeként elért megállapodások végrehajtásának folyamatát telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és Orbán Viktor magyar kormányfő - közölte kedden a Kreml sajtószolgálata.
2026. 03. 03. 16:30
Megosztás:

Közel-Kelet: a Groupama automatikusan és díjmentesen meghosszabbítja az utasbiztosítást

A közel-keleti események miatt a Groupama Biztosító több száz ügyfele rekedt külföldön: vagy a háború által érintett országokban tartózkodnak, vagy ezeken az országokon keresztül szeretnének hazajutni, ami jelenleg ellehetetlenült, vagy csak korlátozottan lehetséges.
2026. 03. 03. 16:00
Megosztás:

A JPMorgan beszáll a stabilcoin-versenybe

A hagyományos bankóriás és a kriptoszektor közötti verseny új szakaszba lépett. A JPMorgan egyre nyitottabb a stabilcoinok felé, de Jamie Dimon világossá tette: ha egy kriptocég bankként működik, akkor bankként is kell szabályozni. Eközben a Ripple és az XRP egy alternatív, globális pénzügyi infrastruktúrát épít.
2026. 03. 03. 15:30
Megosztás:

Rugalmasabb feltételekkel pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztésre

Keddtől még rugalmasabb feltételek mellett pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztést támogató programban. A módosítások célja, hogy a vállalkozások igényeihez jobban illeszkedő vissza nem térítendő forrást nyújtson, magasabb támogatási összeg, telephelyfejlesztési lehetőség biztosításával, szélesebb vállalkozói réteg elérésével - jelentette be keddi közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2026. 03. 03. 15:00
Megosztás:

AM: középpontban a gyógynövények szerepe és védelme

Március 3-án ünnepeljük a vadvilág világnapját, amelynek idén az a célja, hogy felhívja a figyelmet a gyógy- és aromanövények szerepére az emberi egészség, a kulturális örökség, a helyi megélhetés és az emberi jóllét biztosításában - írta az Agrárminisztérium (AM) keddi közleményében.
2026. 03. 03. 14:30
Megosztás:

The Role of Escrow in a P2P Trading Platform: Why It Matters

Escrow is the mechanism that turns peer-to-peer trading from a “trust me” arrangement into a process with enforceable safeguards.
2026. 03. 03. 14:09
Megosztás:

A Bitcoin ára stabilizálódik az USA–Irán feszültség közepette

Az ETF-beáramlások dönthetik el a következő irányt: a negyedik napja tartó amerikai–iráni konfliktus újabb hullámokat vet a globális piacokon. A Bitcoin árfolyama ugyan megingott, de gyors visszapattanást mutatott – a befektetők most az ETF-áramlásokat és a makrogazdasági jeleket figyelik, hogy merre indulhat tovább a piac.
2026. 03. 03. 14:00
Megosztás: