Most ingyenesen tervezhetjük meg álmaink otthonát

Négy helyszínen több száz nappali, konyha, hálószoba és étkezőbútor várja a látogatókat október 4. és 6. között Magyarország egyik legnépszerűbb otthonkiállítása. Az ingyenes eseményen szakmai bemutatókkal és szaktanácsadással kerülhetnek közelebb a látogatók álmaik otthonához. A programsorozat egyik fénypontja az RS Bútoráruházban kialakított látványkonyha lesz, ahol Megyeri Csilla, Kamarás Norbert, Kármán Odett, Rékasi Károly és fia, Rékasi Zsigmond is főznek és kóstoltatnak, így a sztárokkal kötetlen beszélgetésre is lehetőség nyílik majd.

Most ingyenesen tervezhetjük meg álmaink otthonát

Számos hazai bútorgyártó széles kínálata mellett nemzetközi márkák is megjelennek október első hétvégéjén a 4 Helyszín Konyha&Otthon kiállításon, ami a jól ismert három budapesti és egy budaörsi helyszínen túl +1 helyszínen, a nyíregyházi MediaMarktban is megtekinthető. Az esemény egyben egy rekordkísérlet is, hiszen több száz enteriőr – a tervek szerint az országban a legtöbb - lesz egyszerre kiállítva a bemutatótermekben.

A szervezők tájékoztatása szerint a látogatók lehetőséget kapnak arra, hogy ergonómiai szempontból teszteljék a több száz bútort, megismerjék az exkluzív, magas minőségű anyagokból készült darabokat, valamint a letisztult, egyszerű vonalvezetésű termékeket. Emellett bemutatásra kerülnek a magas kényelmi faktorral rendelkező, extra funkciókkal felszerelt franciaágyak is.

Mindegyik szakmai helyszínen az érdeklődők első kézből kapnak segítséget álmaik otthonának megtervezéséhez, az esemény központi programhelyszínén, a Reitter Ferenc utcai RS Bútoráruházban (Bp, XIII.) pedig magas színvonalú szakmai előadásokat is tartanak, ahol érdeklődni lehet a különböző bútorok extráiról.

Jól ismert márkák, az Andante és a MobilaDalin segít eligazodni az üléskomfort világában, emellett például a Multikomplex avat be mindenkit a megfelelő konyhagépek kiválasztásába, az Extra Leder Line szakmai tanácsai által kiválaszthatjuk a legmegfelelőbb bőrbútort, a Moduló Bútor pedig 3D látványtervező felületével mutatja be a modern, egyedi nappalik új dimenzióját. A program összeállításánál a bútorszövetekről sem feledkeztek meg, így további szakmai tanácsokkal lát el mindenkit ezen a téren az Aste Esztétika.

"Hetek óta folyik a munka, hogy minden a helyére kerüljön a hétvégére. Örömünkre szolgál, hogy helyszínt biztosíthatunk az ország egyik legnagyobb bútorpiaci eseményének, ahol a legnívósabb magyar bútorgyártók mellett a nemzetközi márkák is felvonulnak. Bízom benne, hogy az év eleji, az ország legtöbb konyhabútort felvonultató esemény rekordja után ez a rekordkísérlet is sikerül, és most az ország legtöbb enteriőrjét is a nálunk rendezett eseményen lehet majd megtekinteni." - nyilatkozta Pólya Ádám, az RS Bútor vezérigazgatója.

Megyeri Csilla, Kamarás Norbert, Kármán Odett, Rékasi Károly és Rékasi Zsigmond főztjéből is kóstolhatunk

Az ingyenes kiállítás-sorozat fő helyszínén több hazai hírességgel is találkozhat a közönség. A sztárok kedvenc receptjeikbe és konyhai praktikáikba avatják be a látogatókat, a látványkonyhában készített fogásaik pedig az előadások végén meg is kóstolhatók.

Megyeri Csilla, Rékasi Károly és fia, Rékasi Zsigmond egyaránt a látványkonyhában fognak főzni és kóstoltatni, de emellett marad majd idejük beszélgetni is a látogatókkal.

Kóstolóból egyébként sem lesz hiány, hiszen a résztvevőknek lehetősége nyílik megízlelni például az Amicorn popcornjait, a bejáratnál egy FoodTruck kocsi várja szeretettel vendégeit, ahol a Smokey Monkies kiválói hamburgereit vásárolhatják meg, továbbá a Csak a Mentes piactéren kiváló mentes termékeket kóstolhatnak, valamint receptjeiket is elleshetik majd a látogatók.

A programsorozat – melynek fő partnerei között szerepel az RS Bútor, a MediaMarkt, a Andante és a MobilaDalin is – számos további érdekességet is tartogat, hiszen lehetőség lesz ingyenes 3D látványtervezést kérni, és nyereményjátékokkal is készülnek a szervezők.

A kiállítás további részletei és pontos programterve a 4 Helyszín Konyha&Otthon kiállítás oldalán is megtalálható.


Szövetségi banki felügyelet alá kerül az USDC: zöld utat kapott a Circle trust bankja

Új szintre emelheti az USDC szabályozási hátterét a Circle legújabb engedélye. Az amerikai pénzügyi hatóság jóváhagyásával létrejöhet a Circle National Trust, amely közvetlen szövetségi felügyelet mellett kezelheti a világ egyik legnagyobb stabilcoinjának tartalékait. A változás nemcsak az USDC átláthatóságát és biztonságát erősítheti, hanem az intézményi kriptoelfogadás előtt is új lehetőségeket nyithat.
2026. 07. 11. 15:00
Megosztás:

Újabb 821 millió forintot biztosít a kormány a Dunai Vasmű területén a környezetkárosodás megelőzésére

Újabb 821 millió forintot biztosít a kormány a Dunai Vasmű területén a környezetkárosodás megelőzésére - az erről szóló kormányhatározat pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.
2026. 07. 11. 14:00
Megosztás:

Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez

Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez, miután az Európai Bizottság pénteken elfogadta az erről szóló határozatot.
2026. 07. 11. 13:00
Megosztás:

Egyre több fogyasztó fordul a Békéltető Testületekhez

Egyre több fogyasztó fordul a kamarai hálózat által működtetett Békéltető Testületekhez, amelyek az idén az első fél évben 6102 ügyet zártak le, a tavalyinál 6 százalékkal többet. A fogyasztók leggyakrabban a lábbelik, valamint a közlekedés miatt kezdeményeztek eljárást az idén - írta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
2026. 07. 11. 12:00
Megosztás:

Hetven százalékos foglaltsággal működött első évében az ibis Styles Debrecen Airport szálloda

A debreceni repülőtér mellett található ibis Styles Debrecen Airport szálloda átlagosan 70 százalékos foglaltsággal működött az elmúlt egy évben - tudatta Kövesdi Barnabás, a hotel ügyvezető igazgatója az MTI-vel pénteken.
2026. 07. 11. 11:00
Megosztás:

Meghatározták az ajánlott építőipari rezsióradíj mértékét

Az építőipari rezsióradíj általános forgalmi adó (áfa) nélküli legkisebb mértéke 7830 forint óránként - a közlekedési és beruházási miniszter erről szóló rendelete pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.
2026. 07. 11. 10:00
Megosztás:

A Meta termékeinek függőséget elősegítő kialakítása sértheti az uniós szabályokat

Az Európai Bizottság előzetes megállapítása szerint a Meta amerikai technológiai óriásvállalat megsérthette a digitális szolgáltatásokról szóló uniós rendeletet (DSA), mivel a Facebook és az Instagram platformok kialakítása függőséget elősegítő elemeket tartalmaz, amelyek veszélyeztethetik a felhasználók - különösen a kiskorúak és a sérülékeny csoportok - mentális és fizikai jólétét.
2026. 07. 11. 09:00
Megosztás:

Az első félévben 12,7 százalékkal csökkent az autóipari termelés Romániában

Az első félévben 12,7 százalékkal csökkent az autóipari termelés Romániában - írja az economica.net az ágazati munkáltói egyesület (ACAROM) adatai alapján.
2026. 07. 11. 08:00
Megosztás:

2025-ben is a bevándorlás következtében nőtt EU népessége

A koronavírus-járvány hatása miatt 2020-ban és 2021-ben bekövetkezett csökkenés után az Európai Unió népessége immár az ötödik egymást követő évben nőtt, de ez főként a bevándorlásnak tudható be - derült ki az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat pénteken közreadott jelentéséből.
2026. 07. 11. 07:00
Megosztás:

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul - ismertette Mauro Giorgio Marrano, az UniCredit Közép- és Kelet-Európát elemző szenior közgazdásza a bank legfrissebb negyedéves makrogazdasági előrejelzését pénteken.
2026. 07. 11. 06:00
Megosztás:

Stratégiai együttműködést kötött a BME és az OTP Bank a kiberbiztonsági képzés és kutatás fejlesztésére

A megállapodás célja, hogy a BME műszaki, informatikai és kutatás-fejlesztési tudásbázisa, valamint az OTP Bank gyakorlati, nagyvállalati és pénzügyi szektorból származó kiberbiztonsági tapasztalata egymást erősítve járuljon hozzá a hazai kibervédelmi képességek fejlesztéséhez. Az együttműködés az oktatás, a kutatás, az innováció, a tehetséggondozás és a tudományos ismeretterjesztés területére is kiterjed.
2026. 07. 11. 05:00
Megosztás:

Eltűntek a jó szakmunkások, minden második cég ugyanazért a néhány jelöltért versenyez

A magyarországi vállalatok továbbra is komoly kihívásokkal szembesülnek a fizikai munkavállalók toborzásában. Bár a jelentkezők felkutatása önmagában is nehéz feladat, a legnagyobb veszteség sok esetben a kiválasztási folyamat végén jelentkezik. Az alkalmasnak minősített jelöltek közül sokan egyszerűen nem állnak munkába. A Jobtain HR Szolgáltató országos Kékgalléros Benchmark kutatása szerint a cégek számára a megbízhatóság messze a legfontosabb kiválasztási szemponttá vált. Eközben a szakmunkásokért zajló verseny tovább erősödött, miközben a gyorsaság, a jelöltélmény és a toborzási folyamat hatékonysága minden korábbinál nagyobb szerepet kap.
2026. 07. 11. 04:00
Megosztás:

Tovább hűl a lakáspiac: felére csökkent a budapesti kereslet

Júniusban tovább hűlt az ingatlanpiaci kereslet. Májushoz képest 5 százalékkal kevesebb érdeklődést mért a zenga.hu a lakások és házak iránt, a tavalyi év havi átlagához viszonyítva pedig 24 százalékos a visszaesés. Miközben a fővárosi piac látványosan lassult, egyes megyékben élénkülés tapasztalható.
2026. 07. 11. 03:00
Megosztás:

Új törvény a kerti kutakra! Aki hibázik, ráfázik: 300.000 Ft bírság jöhet

Sokan még mindig úgy tudják, hogy minden kerti kutat be kell jelenteni, mások pedig azt hiszik, hogy a saját telken bárhol és bármilyen mélyre szabad kutat fúrni. Mindkét állítás téves. A 2026. július 10-én hatályos szabályozás több szempont alapján különbözteti meg a kutakat, egy rossz döntés pedig akár több százezer forintos bírsághoz, illetve a kút átalakításához vagy megszüntetéséhez is vezethet.
2026. 07. 11. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Ezért kell a nyugdíjhoz bejelentett munkaviszony

A borítékban kapott fizetés ára: ezért számít minden bejelentett év és forint a nyugdíjnál.
2026. 07. 11. 01:00
Megosztás:

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobb strandja

A balatonfüredi Kisfaludy Strand nyerte el a Balaton Legjobb Strandja 2026. címet, az elismerést pénteken Fonyódon adták át a Balatoni Szövetség (BSZ) Kék Hullám Zászló díjkiosztó rendezvényén.
2026. 07. 11. 00:05
Megosztás:

Katar megvétózott egy Németország és Izrael közötti fegyveripari üzletet

Katar megvétózott egy Németország és Izrael közötti üzletet, amelynek keretében a Volkswagen egyik németországi gyárában az izraeli Vaskupola légvédelmi rendszerhez gyártottak volna alkatrészeket - jelentette a Maariv című izraeli lap hírportálja pénteken német sajtóértesüléseket is idézve.
2026. 07. 10. 23:00
Megosztás:

A klímakockázatok felértékelhetik a fenntarthatóság szerepét a mezőgazdaságban

Rekordmagas, 44 pontos értéket ért el a mezőgazdasági vállalatok fenntarthatósági indexe a K&H fenntarthatósági index 2026 első félévi felmérése szerint. A javulás hátterében nem elsősorban a szabályozói megfelelés áll, hanem az a felismerés, hogy az aszály, a vízhiány, a szélsőséges időjárási események és az ezekből fakadó üzleti kockázatok közvetlenül befolyásolják a vállalkozások működését és versenyképességét.
2026. 07. 10. 22:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék, csökkent az olajár

Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken. A londoni FTSE-100 mutató 0,24 százalék emelkedéssel, a frankfurti DAX-index 0,13 százalék csökkenéssel, a párizsi CAC-40 index pedig 0,15 százalék növekedéssel fejezte be a napot.
2026. 07. 10. 21:00
Megosztás:

Lezárult a kiberbiztonsági auditok határideje

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett a hazai NIS2 szabályozás végrehajtása, ugyanis 2026. június 30-ig kellett az auditkötelezett szervezeteknek lefolytatniuk kiberbiztonsági auditjukat. A Hatósághoz beérkezett adatok alapján az érintett szervezetek túlnyomó többsége határidőben teljesítette kötelezettségét, az eddig feldolgozott auditjelentések pedig azt mutatják, hogy a szervezetek jelentős része sikeresen megfelelt az előírásoknak. Az auditorok tapasztalatai szerint a vezetői elkötelezettség és a megfelelő szakmai felkészültséggel rendelkező információbiztonsági felelősök kulcsszerepet játszanak a sikeres megfelelésben.
2026. 07. 10. 20:00
Megosztás: