Nagy Márton együttműködési megállapodást írt alá a VOSZ-szal

A vállalkozói szektor képviselőivel való szoros kormányzati kapcsolat fontosságát hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hétfőn Budapesten, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ) kötött együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírásán mondott köszöntőjében.

Nagy Márton együttműködési megállapodást írt alá a VOSZ-szal

Úgy fogalmazott, a VOSZ Demján Sándor hagyatéka, ezért megtisztelő az együttműködési megállapodás létrejötte.

Nagy Márton kitért arra, hogy a VOSZ nemcsak javaslatokat fogalmaz meg, hanem segíti is a kormány munkáját, egyebek közt aktívan részt vesz a bérmegállapodás érdekegyeztetésében. Kiemelte, a tavaly három évre kötött bérmegállapodás közös siker, és emlékeztetett, hogy ebben 2028-ra megcélozták az 1000 eurós minimálbér elérését, aminek szavai szerint van realitása.

Hozzátette, látható az is, hogy az egymillió forint átlagbér elérése sem lehetetlen, a versenyszférában 2028-ra ez megtörténhet, a közszférában viszont később következhet be.

Nagy Márton beszélt arról, hogy a 21 pontból álló gazdaságpolitikai akcióterv megvalósulásában a VOSZ aktívan részt vesz. A VOSZ a Kavoszon belül a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen valósítja meg a Széchenyi Kártya Programot. Az állam a programban a kamatkedvezményt az idén 320 milliárd forinttal támogatja. A VOSZ segíti azt is, hogy az európai uniós források egyszerűbben, gyorsabban eljussanak a gazdaságba, a vállalkozásokhoz - sorolta a miniszter.

Arra is kitért, hogy a kkv-kat érintő Demján Sándor Program finanszírozási lehetőséget ad a vállalkozásoknak egyebek közt tőkeprogram, hitelprogram és vissza nem térítendő támogatások biztosításával.

Nagy Márton kijelentette, a kormány az adócsökkentés pártján áll, és ezt a költségvetés állapotától függően folytatja. Példaként említette, hogy az áfa alanyi adómentességének határát az idén megemelték, és a kiva esetében is javítják a feltételeket, hogy nagyobb kört lehessen ezzel az adónemmel elérni. Utóbbival kapcsolatban tervezik, hogy a bentmaradási értékhatárt 6 milliárd forintról 12 milliárd forintra, a belépési létszámot pedig 50 főről 100 főre növelik várhatóan 2026 január elsejétől.

Kiemelte, a tárca támogatja a VOSZ internetes alkalmazásának létrehozását, továbbá az idén 2 milliárd forint értékben VOSZ-projekt indul, amelynek célja az induló vállalkozások célzott fejlesztése.

Eppel János, a VOSZ elnöke elmondta, a mostani megállapodást öt nehéz gazdasági év után reménykeltő időben kötik.

Utalt arra, hogy a VOSZ két éve elfogadott új stratégiájában kiemelt szerepet szán a vállalkozások támogatására, a szolgáltatások fejlesztésére, az induló cégek segítésére. Érdekképviseletként együttműködnek a szaktárcával a cégek energiahatékonyságának növelése érdekében, továbbá kiemelten kezelik a korszerűsítéseket, a zöldítést.

Újságírói kérdésekre válaszolva Nagy Márton elmondta, márciusban az élelmiszerinfláció közelebb lesz a 9 százalékhoz, mint a 10 százalékhoz, áprilisban pedig 7 százalék alá mehet. Felhívta a figyelmet arra, hogy az élelmiszerárak alakulását az online árfigyelő rendszerben követni lehet. Arra is kitért, hogy az idén nyugdíjkorrekció lehet, de szavai szerint nehéz megmondani, hogy ez mekkora lesz novemberben.

Szintén újságírói kérdésre, saját véleményét hangoztatva a nemzetgazdasági miniszter elmondta, Magyar Péter adócsökkentési bejelentése 3 ezer milliárd forint feletti csomagot jelenthet. A tárcavezető hiányolta, hogy a médiában sokat szereplő közgazdászok még nem mondtak vélemény Magyar Péter bejelentéseiről.

Ugyancsak kérdésre válaszolva Nagy Márton közölte, szeretnék tartani az idei 3,7 százalékos hiánycélt. Hozzátette, hogy az áfa-bevételek a vártnak megfelelően alakulnak, és az év első két hónapjában a hiány is a vártak szerint alakult.

Nagy Márton elmondta, hogy tárgyalt a Magyar Bankszövetséggel a bankszámla költségek csökkentéséről. Egyelőre kevésnek tartja a szövetség ajánlatát, ha nem tudnak megegyezni, akkor akár ársapkát is be lehet vezetni a szolgáltatások díjára - mondta.

A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt

A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.
2026. 03. 21. 21:00
Megosztás:

A top 5 stabilcoin uralja a piacot: 316 milliárd dolláros szektor új korszak küszöbén

A stabilcoin-piac 2026 márciusára történelmi szintre emelkedett, miközben a dominancia soha nem látott mértékben koncentrálódott. Az öt legnagyobb szereplő már a teljes piac közel 90%-át ellenőrzi – ez pedig komoly következményekkel jár a kriptoszektor egészére nézve.
2026. 03. 21. 20:00
Megosztás:

A Planet Budapest 2026 Expón ülésezik az Erdészeti Klímaadaptációs Fórum

Nyílt ülést tart hétfőn a Planet Budapest 2026 Expón az Erdészeti Klímaadaptációs Fórum – közölték a szervezők az MTI-vel.
2026. 03. 21. 19:00
Megosztás:

Argentína és Magyarország szoros szövetségesek

Régen nem így volt, de most már Argentína és Magyarország szoros szövetségesek, hiszen a legfontosabb értékbeli dolgokban és a legfontosabb nemzetközi politikai ügyekben is támogatjuk egymást, határozottan kiállunk a migrációval szemben, egyértelmű veszélynek gondoljuk a tömeges illegális migrációt - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton, azt követően, hogy részt vett Javier Milei argentin államfő fogadásán a Karmelita kolostorban.
2026. 03. 21. 18:00
Megosztás:

Hogyan kapcsolódik a tokenizáció fejlődése a Chainlink (LINK) árfolyamához?

A tokenizáció fejlődése és a Chainlink szerepe ebben a folyamatban jelentős hatással lehet a LINK árfolyamára, de fontos megérteni, hogy ez nem egy azonnali és nem is lineáris kapcsolat. A hatás inkább fokozatosan épül fel, ahogy a technológia ténylegesen elterjed.
2026. 03. 21. 17:00
Megosztás:

Népszavazást tartanak Olaszországban az igazságügyi reformról

Kampánycsend lépett életbe Olaszországban a vasárnap és hétfőn tartandó népszavazás előtt, amelyen 51,4 millió olaszt várnak az urnákhoz a kormány által javasolt igazságügyi reformról való szavazásra.
2026. 03. 21. 16:00
Megosztás:

Belépett a brit piacra a legnagyobb román telekommunikációs vállalat, a Digi

Belépett a brit piacra a legnagyobb román telekommunikációs vállalat, a Digi - írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján.
2026. 03. 21. 14:00
Megosztás:

Chainlink tokenized assets jelentése és értelmezése: hogyan kapcsolja össze a Chainlink a valós eszközöket a blokklánccal?

A „Chainlink tokenized assets” kifejezés elsőre bonyolultnak tűnhet, pedig egy nagyon fontos és egyre nagyobb hatású jelenséget ír le a kriptovilágban. Lényege, hogy a valós világban létező eszközök — például államkötvények, részvények, ingatlanok, árupiaci termékek vagy akár pénzpiaci alapok — digitális tokenekként jelenhetnek meg blokkláncon, miközben a Chainlink infrastruktúrája segít abban, hogy ezek a tokenek megbízható adatokkal, ellenőrizhető fedezettel és különböző láncok közötti összekapcsolhatósággal működjenek.
2026. 03. 21. 13:00
Megosztás:

Az AI-kriptók új királyai: ezekre az altcoinokra fókuszálnak most a fejlesztők

Az mesterséges intelligencia (AI) és a blokklánc-technológia egyre szorosabb összefonódása új versenyt indított el a kriptopiacon. A legfrissebb fejlesztői aktivitási adatok alapján kirajzolódik, mely projektek állnak az innováció élvonalában – és ezek nem feltétlenül azok, amelyekről nap mint nap hallunk.
2026. 03. 21. 12:00
Megosztás:

Több milliárd forint vagyoni hátrányt okozó bűnszervezet tagjai ellen folyik eljárás Pécsen

A Pécsi Fellebviteli Főügyészség indítványának megfelelően másodfokon, a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik annak a büntetőügynek a tárgyalása, amelynek során két év alatt csaknem hárommilliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek egy áfacsaló bűnszervezet tagjai - közölte a vádhatóság pénteken az MTI-vel.
2026. 03. 21. 11:00
Megosztás:

Kiterjeszthetik az Otthon Start hitelt a külföldön dolgozókra is?

Orbán Viktor és Panyi Miklós Facebook oldalán is olyan üzenet jelent meg, ami alapján kiterjeszthetik az Otthon Start programot a külföldön dolgozókra is. Ez olyan érdeklődők számára jelentene segítséget, akik jelenleg külföldi munkaviszonnyal rendelkeznek.
2026. 03. 21. 10:00
Megosztás:

Fenntartásokkal, de aláírta az idei költségvetést a cseh államfő

Fenntartásokkal, de aláírta az idei költségvetést Petr Pavel cseh köztársasági elnök pénteken - közölte az elnöki hivatal.
2026. 03. 21. 09:00
Megosztás:

A várakozásokat meghaladóan bővült a közép-kelet-európai régió autópiaca 2025-ban

A közép-kelet-európai (CEE) autópiac a várakozásoknál gyorsabb növekedést mutatott 2025-ben, meghaladva a nyugat-európai átlagot - derül ki az AutoWallis régiós trendeket bemutató, fél évente megjelenő CEE Automotive Report jelentéséből, amelyről az autókereskedő és mobilitási szolgáltató cég pénteken tájékoztatta az MTI-t.
2026. 03. 21. 07:00
Megosztás:

Kamatot csökkentett az orosz jegybank

Az orosz jegybank pénteken 50 bázisponttal, 15,5 százalékról 15,0 százalékra csökkentette az irányadó kamatot összhangban a piaci várakozásokkal.
2026. 03. 21. 06:00
Megosztás:

Megerősítette az MBH osztályzatait stabil kilátással a Moodys

Megerősítette változatlan stabil kilátással az MBH Bank hosszú és rövid lekötésű betétállományának "Baa3/P-3" szintű, befektetői ajánlású osztályzatait pénteken a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a Londonban bejelentett döntés indoklásában úgy fogalmazott, hogy a bankcsoport pénzügyi profilja összességében stabil.
2026. 03. 21. 05:00
Megosztás:

A bizonytalanság nő, az alapítások eltűnnek – ezért nem fordul a cégtrend

Bár a megszűnések és a cégbírósági eljárások száma mérséklődik, a cégtrendben továbbra sem látszik fordulat. A gazdasági és geopolitikai bizonytalanság közepette a vállalkozók inkább kivárnak, mint új céget alapítanak.
2026. 03. 21. 04:00
Megosztás:

Lakást ad el vagy vesz? Kötelező lett a villamosbiztonsági felülvizsgálati dokumentáció!

Életveszély a falak mögött: negyvenpercenként gyullad ki egy magyar ingatlan. Kötelező a villamosbiztonsági felülvizsgálati dokumentáció ingatlan adásvétele vagy bérbeadása esetén, azonban sok tulajdonos még csak nem is tud az új előírásról.
2026. 03. 21. 03:00
Megosztás:

Akár a nyugdíjad felét is elvehetik, ha tartozásod van

Sokan úgy gondolják, hogy a nyugdíj „érinthetetlen” jövedelem, pedig ez korántsem igaz. Ha tartozásod van, a nyugdíjadból is történhet levonás – ráadásul szigorú, törvényben szabályozott keretek között. Nézzük meg érthetően, milyen esetekben, mennyit és hogyan vonhatnak le!
2026. 03. 21. 02:00
Megosztás:

Kötelező lesz! Jön a digitális útlevél, az EU kötelezi a bevezetését

Digitális útlevelet kapnak a termékek az EU-ban. A farmernadrágtól az elektromos autókig: így válhat nyomon követhetővé egy termék teljes életútja. Mit jelent ez számunkra a mindennapi gyakorlatban?
2026. 03. 21. 01:00
Megosztás:

Ne menj erre Budapesten a hétvégén, mert dugó lesz

Hétvégén rendezik meg a 41. Telekom Vivicittá Városvédő Futást több fontos fővárosi közlekedési útvonalon, többek között az Árpád hídon, a Margit hídon, a Szabadság hídon, valamint a budai és a pesti rakpartokon, továbbá a Margitszigeten. Az érintett útszakaszokon forgalomkorlátozásokra kell számítani - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.
2026. 03. 21. 00:05
Megosztás: