NAV: egymillióan töltötték le a mobilappot

Egymillióan töltötték le a NAV mobilappját, amellyel bárhol és bármikor, pillanatok alatt ellenőrizhető többek között az adószámla, de lekérdezhetők a foglalkoztatási adatok, egyszerűen és gyorsan befizethető a gépjárműadó, és ellenőrizhetők az üzleti partnerek adatai is - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.

NAV: egymillióan töltötték le a mobilappot

Tavaly a NAV-Mobil legnépszerűbb szolgáltatása a gépjárműadó volt, csaknem 700 ezren használták erre az alkalmazást, így többek között az appon keresztül fizették be a gépjárműadót, vagy kértek 5 havi részletet egyszerűen a részletfizetési kérelem gombra koppintva.

Felhívták a figyelmet arra, hogy érdemes letöltenie az appot annak is, aki megnézné, van-e tartozása, esetleg túlfizetése a NAV-nál. Ez a második legnépszerűbb szolgáltatása a NAV-Mobilnak.

Tavaly csaknem 450 ezer felhasználó kereste fel az adószámla-lekérdezés menüpontot, amely azonnal mutatja az egyenleget, illetve az is kiderül, mely adónemeken van tartozás vagy épp túlfizetés. Így nyomon követhető például a bevallások benyújtása után, hogy az adatokat a NAV rendben lekönyvelte-e, illetve az egyes befizetések után, hogy azok megjelentek-e az adószámlán. Hasznos lehet például adóigazolás igénylése előtt is, mert a rendezetlen tételek így még az eljárás előtt befizethetők.

A közleményben kitértek arra is, hogy tavaly több mint 380 ezren ellenőrizték foglalkoztatási adataikat az applikációban. Ha valaki nem biztos benne, hogy munkáltatója a szerződésüknek megfelelően bejelentette-e, a foglalkoztatási adatok menüpontban ellenőrizheti jogviszony-, illetve bér- és járulékadatait. Így azonnal fény derül a szabálytalan foglalkoztatásra, és mihamarabb rendezhető a jogviszony. Az alkalmazás push üzenetet is küld a változásokról, a felhasználók azonnal megtudhatják, ha munkáltatójuk akár közös megegyezéssel, akár egyoldalúan módosította foglalkoztatásuk feltételeit.

A NAV-Mobil ezeken kívül számos más funkciót is tartalmaz, ellenőrizhetők benne például az üzleti partnerek adatai, elérhetők az üzemanyag-elszámoláshoz szükséges üzemanyagárak, az adótraffipax, vagy éppen az utastájékoztató, de ezeken kívül is sok más hasznos információval, kalkulátorral, adatbázissal segíti az adózást - írták a közleményben.

Ismertették, hogy néhány funkció használatához DÁP- vagy Ügyfélkapu+-azonosításra van szükség, de az applikációban beállítható jelkód is, amellyel még gyorsabban hozzáférhető a felület, sőt, az erre alkalmas mobilokon ujjlenyomattal, vagy arcfelismerővel is használható. Az egyszerű azonosítás után minden információ egy helyen, azonnal rendelkezésre áll, s a befizetések is biztonságos módon, gyorsan, kényelmesen elvégezhetők - tájékoztatott a NAV.


Nem csak a napelem csökkentheti a villanyszámlát: ezt a fejlesztést sokan még mindig alábecsülik

Az elmúlt hetek energiatakarékossági törekvései alapjaiban változtatták meg a háztartások gondolkodását. Míg korábban elsősorban a fűtési rendszer korszerűsítése vagy a napelemes beruházás került a figyelem középpontjába, ma már egyre többen keresik azokat a kisebb fejlesztéseket is, amelyek alacsony beruházási költség mellett is mérhető energia-megtakarítást eredményezhetnek. Ilyen terület a világítás korszerűsítése is, amelyet még mindig sokan alábecsülnek, pedig a megfelelő LED technológia hosszútávon jelentős megtakarítást és magasabb komfortot biztosíthat.
2026. 08. 24. 15:00
Megosztás:

Becsengettek! Így vészeljük át könnyebben a tanévkezdés kihívásait

Új órarend, korai ébresztők, rohanós reggelek, délutáni tanulás és egy nyár után újra birtokba vett gyerekszoba – a szeptemberi becsengetés minden család számára tartogat kihívásokat.
2026. 08. 24. 14:30
Megosztás:

A diákok közel fele külföldön vállalna munkát

A nappali tagozatos felsőoktatási hallgatók 46 százaléka tervezi, hogy legalább egy időre külföldön vállal munkát. A K&H ifjúsági index szerint ezzel párhuzamosan mindössze minden harmadik diák bízik abban, hogy tanulmányai után könnyen talál állást. Az eredmények így egyszerre mutatják a külföldi tapasztalatszerzés iránti nyitottságot és az elhelyezkedési lehetőségek óvatosabb megítélését.
2026. 08. 24. 14:00
Megosztás:

Tanulj meg bánni a pénzeddel: Útmutató 2026-ra

Nemcsak az a fontos, hogy megtanuljunk pénzt keresni, hanem az is, hogy hatékonyan használjuk fel azt. Sőt, a pénzkezelés képessége még fontosabb, mint a pénzkeresés.
2026. 08. 24. 13:30
Megosztás:

Évi több tízezer forintot is elvihetnek a banki SMS-ek – sokan feleslegesen fizetnek értük

Miközben a bankszámlákhoz kapcsolódó digitális szolgáltatások egyre inkább az okostelefonokra költöznek, sok ügyfél továbbra is fizet a hagyományos banki SMS-értesítésekért. Egy-egy üzenet díja önmagában nem tűnik jelentősnek, ám a tranzakciók számától és a szolgáltatás havi vagy éves díjától függően éves szinten akár több tízezer forintos költség is összejöhet. A money.hu megnézte, milyen költséget jelenthetnek a banki SMS-értesítések az ügyfeleknek, és milyen lehetőségek vannak ezek kiváltására.
2026. 08. 24. 13:00
Megosztás:

Hasonló dinamikát lehetett látni a tengerentúlon is, a szolgáltatószektor húzta a gazdaságot augusztusban

Az amerikai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, ugyanakkor a hetet összességében veszteséggel fejezték be, mivel a befektetői hangulatot továbbra is a kötvénypiaci hozamok ingadozása és a közel-keleti helyzet alakulásával kapcsolatos bizonytalanság befolyásolta.
2026. 08. 24. 11:00
Megosztás:

Emelkedett pénteken a Stoxx 600, de így is zsinórban második hetét fejezte be mínuszban

Az európai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, mivel a befektetők a gazdaság ellenállóképességére utaló jelekre koncentráltak, ugyanakkor a vezető európai részvényindex, a Stoxx 600 a hetet összességében 0,6%-os veszteséggel fejezte be. Az inflációs aggodalmakat továbbra is életben tartották a magas olajárak és az amerikai államkötvény-hozamok. A pán-európai STOXX 600 index a hét utolsó napját 0,6%-os emelkedéssel zárta, de ezzel együtt már a második egymást követő heti csökkenését könyvelte el. A francia CAC 40 0,4%-kal, a német Dax és angol FTSE 100 0,6%-kal emelkedett pénteken, de csak az utóbbi fejezte be nyereséggel a hetet, 0,6%-kal, míg a másik két vezető index egy százalék felett esett a hét egészében.
2026. 08. 24. 10:00
Megosztás:

Stagnált a forint árfolyama a hét végén

Gyakorlatilag nem változott a forint árfolyama hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 24. 09:00
Megosztás:

Bitcoin 77 ezer dollár felett: 1,9 milliárd dollár érkezett az ETF-ekbe egyetlen hét alatt

A Bitcoin hétfőn továbbra is 77 000 dollár környékén tartotta magát, miután az előző héten több mint 20 százalékot erősödött, és pénteken közel 79 500 dollárig emelkedett. A rally mögött egyszerre állt short squeeze, gyengülő dollár, amerikai állampapír-visszavásárlás és újra élénkülő intézményi kereslet: az amerikai spot Bitcoin ETF-ekbe egyetlen hét alatt 1,9 milliárd dollárnyi friss tőke érkezett.
2026. 08. 24. 08:00
Megosztás:

Banki kamatok 2026 augusztus - melyik bank adja a legtöbbet?

A bankok az infláció ötszörösét is megadják a betéti kamatokra. A minden várakozásnál jobban csökkenő infláció egyre vonzóbbá teszi a bankok betéti kamatait a pénzüknek egyszerű és biztonságos helyet kereső kisbefektetők számára.
2026. 08. 24. 07:15
Megosztás:

A Tisza gyűjtéssel segíti a rászoruló családok számára az iskolakezdést

A Tisza parlamenti képviselői gyűjtést szerveznek, hogy segítsék az iskolakezdést a rászoruló családok számára - tudatta a párt országgyűlési frakciója az MTI-vel vasárnap.
2026. 08. 24. 06:00
Megosztás:

A hónap végéig megérkezhet az első benzintanker Törökországból Oroszországba

Augusztus végéig megérkezhet az első benzinszállítmány Törökországból Oroszországba – írta vasárnap a Kommerszant című lap az S&P Global Commodities at Sea (CAS) adataira hivatkozva.
2026. 08. 24. 05:00
Megosztás:

400%-kal nőtt a Hormuzi-szoros forgalma – eshet hétfőn az olaj ára?

Jelentősen nőtt a hajóforgalom a Hormuzi-szorosban: két hét alatt közel 400%-kal több hajó haladt át a stratégiai fontosságú vízi útvonalon. Ez elsőre enyhítheti az olajellátással kapcsolatos félelmeket, ám a helyzet korántsem ennyire egyszerű.
2026. 08. 24. 04:00
Megosztás:

Megugrottak a japán kamatok – veszélybe kerülhet a Bitcoin?

A japán állampapírpiacon komoly változások zajlanak: a 10 éves japán államkötvény hozama 2,945%-ra emelkedett, amire 1996 szeptembere óta nem volt példa. Közben a jen ismét gyengülni kezdett, és megközelítette a 159 jent dolláronként.
2026. 08. 24. 03:00
Megosztás:

Szerdán kezdi meg munkáját az MNB működésével kapcsolatos visszaéléseket feltáró vizsgálóbizottság

Szerdán 13 órakor tartja első ülését az Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket feltáró vizsgálóbizottság - közölte a TISZA-frakció vasárnap este az MTI-vel.
2026. 08. 24. 02:00
Megosztás:

Ethereum jöhet a „Netflix-pillanat”? 2029-re 10 000 dolláros ETH-t várnak

Az Ethereum előtt egyes elemzők szerint olyan növekedési időszak állhat, mint amilyet a Netflix produkált a 2000-es években. Ted Pillows kriptoelemző szerint az ETH 2029-re akár a 10 000 dolláros szintet is elérheti, míg Michaël van de Poppe szerint a Bitcoin hamarosan újra megcélozhatja a 81 000 dollárt.
2026. 08. 24. 01:00
Megosztás:

Kapitány István: óriási társadalmi összefogásnak köszönhetően sikerült túljutni az energiakrízisen

Az egész magyar társadalom összefogott annak érdekében, hogy Magyarország túljusson az energiakrízisen - közölte a gazdasági és energetikai miniszter a paksi munkálatok aktuális állását bemutató és az erőmű turbináinak tervezett visszakapcsolásáról szóló vasárnapi helyszíni sajtótájékoztatón.
2026. 08. 24. 00:05
Megosztás:

Valaki ma ezekkel a számokkal milliárdos lett

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 34. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 08. 23. 23:00
Megosztás:

Új ajánlatokkal bővült a balatoni kedvencek listája

Új ajánlatokkal bővültek a Best of Balaton ajánlásai, amelyet még 2021-ben indított útjára a zamárdi Strand Fesztivált is szervező Weekend Event Kft.
2026. 08. 23. 22:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: főtájépítészi pozíciót hirdetett meg a GYSEV

Főtájépítészi pozíciót hirdetett meg a GYSEV a vasúti zöldfelületek kezelésének stratégiai irányítására - közölte a közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a közösségi oldalán.
2026. 08. 23. 21:00
Megosztás: