Nőtt a Mol-csoport eredménye

A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 307,5 milliárd forintra (1025 millió dollárra) nőtt az idei harmadik negyedévben, az előző év hasonló időszakában elért 184,1 milliárd forint (610 millió dollár) után; az eredmény a makrogazdasági környezetnek és a vállalatcsoport erős belső teljesítményének köszönhető - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.

Nőtt a Mol-csoport eredménye

Az elért EBITDA meghaladta a 288,3 milliárd forintos piaci konszenzust. Az első három negyedévi EBITDA elérte a 770,6 milliárd forintot (2583 millió dollárt), ez 63 százalékkal magasabb, mint a tavalyi azonos időszakban. Ennek oka a jelentés szerint elsősorban a koronavírus-világjárvány alatti mélypontból való kilábalás. A csoport nettó eredménye 139,2 milliárd forint volt a harmadik negyedévben, a tavalyi azonos időszakban elért 56,8 milliárd forint után.
    
A társaság közleménye idézi Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki szerint a harmadik negyedév jó eredményeit a kedvező külső környezet és a regionális gazdasági növekedés fellendülése is támogatta. Közölte: az eddigi 2021-es teljesítmény lehetővé teszi, hogy tovább növeljék éves EBITDA-iránymutatásukat, amely várhatóan eléri vagy meghaladja a 3,2 milliárd dollárt. Az elnök-vezérigazgató ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a magas nyersanyagárak és a koronavírus-világjárvány következményei jelentős kockázatot jelentenek a gazdaságra nézve, és nagyon változó működési környezetet teremtenek.
    
Hernádi Zsolt kiemelte, továbbra is arra összpontosítanak, hogy fenntartsák pénzügyi és működési rugalmasságukat, és teljesítsék a fenntarthatósággal kapcsolatos hosszabb távú kötelezettségvállalásaikat. A magasabb szabad pénzáram-termelés lehetővé teszi, hogy finanszírozni tudják a Mol 2030+ stratégiáját támogató beruházásokat - jelezte.
    
A kutatás és termelés (upstream) üzletág EBITDA-ja 87 százalékkal, 396 millió dollárra nőtt a harmadik negyedévben az egy évvel ezelőttihez képest a javuló makrogazdasági környezet hatására, és az eredmény az előző erős negyedévnél is 18 százalékkal magasabb volt.
    
A 2020-as mélypontról visszatérve a finomítás és kereskedelem (downstream) üzletág EBITDA-ja 116 százalékkal, 436 millió dollárra nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az értékesítési volumenek 7 százalékkal nőttek a harmadik negyedévben, az erősebb regionális üzemanyagkereslet eredményeképpen. A fogyasztóiszolgáltatások-szegmens harmadik negyedévi EBITDA-ja meghaladta a 210 millió dollárt az előző év hasonló időszakában elért 182,8 millió dollár után, a növekedést a válság után újra helyreálló regionális értékesítési volumenek és a nem-üzemanyagtermékek hozzájárulása segítette.
    
A gáz üzletág EBITDA-ja 30 százalékkal, 30 millió dollárra csökkent a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához képest, mert a tranzitbevételek és a szabályozott bevételek is csökkentek a határokon átnyúló kapacitás és a szállítási kereslet csökkenése miatt.
    
A Mol részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír záróára csütörtökön 2794 forint volt. Az elmúlt egy évben a részvények legmagasabb árfolyama 2778, a legalacsonyabb 1624 forint volt.

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült a forint árfolyama csütörtök reggelre a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 10. 30. 08:30
Megosztás:

Megállt a külpiaci növekedés – trend vagy átmenet?

Megtorpant a külpiaci nyitás a hazai nagyvállalatok körében: az exportkilátások látványosan romlottak, a korábbi növekedési várakozásokat csökkenő tendencia váltja. A vállalatvezetők óvatosabbá váltak, a külpiacokra lépést egyre kevesebben tervezik, miközben az exportból származó árbevétel csökkenésére számítók aránya folyamatosan nő. A bizonytalan nemzetközi hangulat és az aktuális gazdaságpolitikai kérdőjelek tovább erősítik a kivárást.
2025. 10. 30. 08:00
Megosztás:

Ez a két tulajdonság ma többet érhet a diplománál a munkaerőpiacon

A WHC és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány közös kutatása szerint a vállalatok ma már nem csupán szakmai tudást, hanem egyre inkább speciális személyes készségeket és kompetenciákat keresnek a munkavállalókban. A tanulmány rávilágít, hogy a digitalizáció és a zöld átállás korában a tehetség fogalma átértékelődött: a kimagasló intellektuális képességek mellett a kreativitás, a komplex problémamegoldás és az erős motiváltság váltak a legfontosabb elvárásokká.
2025. 10. 30. 07:30
Megosztás:

Átadták Horvátország egyik legjelentősebb infrastrukturális beruházását, a Rijeka Gateway konténerterminált

Hivatalosan is átadták szerdán a fiumei Rijeka Gateway konténerterminált. Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök az ünnepélyes megnyitón Horvátország egyik legjelentősebb logisztikai és infrastrukturális beruházásának nevezte a projektet, és hangsúlyozta, hogy az mintaszerű példája az állam és a magánszféra együttműködésének a kritikus infrastruktúrák fejlesztésében.
2025. 10. 30. 07:00
Megosztás:

Megjelent a madárinfluenza egy Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében

A madárinfluenza vírus magas patogenitású, H5N1 altípusát igazolták egy Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei pecsenyekacsa-tartó gazdaságban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) vizsgálatai; az állomány felszámolása azonnal megkezdődött, a járványügyi nyomozás folyamatban van - közölte a hatóság szerdán a honlapján.
2025. 10. 30. 06:30
Megosztás:

Betéti akciókkal is várják a Takarékossági Világnapot a bankok

Az idén az október utolsó napjára eső Takarékossági Világnap idején is futnak vonzó kondíciókat kínáló banki betéti akciók – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu. Az akciók viszont kellenek is, hiszen a betétben tartott pénz legnagyobb része változatlanul lekötés nélkül pihen a folyószámlákon.
2025. 10. 30. 06:00
Megosztás:

Magyarországon egyre több űr- és védelmi ipari cég keltheti fel a befektetők érdeklődését

Magyarországon egyre több olyan szereplő van az űr- védelmi iparban, amelyek felkelthetik a magánbefektetők érdeklődését - mondta az NGM technológiáért, űriparért és védelmi iparért felelős helyettes államtitkára a 9. Venture Capital Summit elnevezésű konferencián szerdán Budapesten.
2025. 10. 30. 05:30
Megosztás:

Megduplázzák a Demján Sándor Tőkeprogramban egy vállalkozásba befektethető tőke maximális összegét

A vállalkozói igények alapján 200 millió forintról 400 millió forintra emelkedik a Demján Sándor Tőkeprogramban (DSTP) egy vállalkozásba befektethető tőke maximális összege - jelentette be Hunyadi László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára a 9. Venture Capital Summit elnevezésű konferencián szerdán Budapesten.
2025. 10. 30. 05:00
Megosztás:

Nyugat-Magyarországon a legnagyobb a kereslet felújítandó lakásokra

A felújítandó lakások aránya 2024 eleje óta stabilan 9-10% között mozog országosan, de a vásárlói szándékok mögött régiónként eltérő motivációk húzódnak meg – derül ki a Duna House legfrissebb ingatlanpiaci elemzéséből. Míg Budapesten a tudatos befektetői szemlélet, addig Nyugat-Magyarországon az energiahatékonysági korszerűsítés és a hosszú távú tervezés, Pest vármegyében és Kelet-Magyarországon pedig az árérzékenység és a nagyobb élettér iránti igény határozza meg a keresletet.
2025. 10. 30. 04:30
Megosztás:

OTP SZÉP kártya újratöltve: már mobillal is fizethetsz

Az OTP Bank új fejlesztésének köszönhetően az OTP SZÉP kártyával már digitálisan is lehet fizetni, ami még kényelmesebbé teszi a mindennapi használatot. Az androidos indulást követően október 28-tól már Apple eszközökre is megérkezett a SZÉP-kártya-digitalizáció. A plasztikkártya változatlanul használható.
2025. 10. 30. 04:00
Megosztás:

Hol érdemes most nyaralót venni? – Ezeken a helyeken még nem szálltak el az árak

A nyaralók ára egy év alatt kevésbé emelkedett, mint a lakóingatlanoké, de most ősszel mégis többet kell fizetni értük, mint a nyári főszezonban – derül ki a zenga.hu ingatlanhirdetési portál adataiból. Összeszedtük, hogy jelenleg mekkora kínálatból és mennyiért válogathatnak azok, akik hétvégi ház vásárlásában gondolkodnak.
2025. 10. 30. 03:30
Megosztás:

Jó üzlet lesz az október 30-31. időszak a Balatonon

Néhány éve még sokan idegenkedtek a Halloween ünneplésétől a Balaton környékén, attól tartva, hogy az ütközik a hagyományos halottak napi megemlékezésekkel. A turisztikai szakemberek azonban meggyőzték az ellenzőket: a Halloween nemcsak szórakoztató program, hanem gazdasági szempontból is értékes lehetőség. Fontos hangsúlyozni, hogy a Halloween események nem zavarják a halottak napi megemlékezéseket: míg a halottak napja méltóságteljes és családias, addig a Halloween kreatív, játékos – a két esemény ma már békésen megfér egymás mellett – írja a Balatoni Turizmus Szövetség közleménye.
2025. 10. 30. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Itt a készpénz fizetési limit!

Az Európai Unió jelentős lépést tett előre a pénzmosás visszaszorítása terén: elfogadták a 10.000 eurós készpénzbefogadási korlátot, amely a készpénzes tranzakciók átláthatóságát hivatott erősíteni. Ezt a döntést az a tavaly decemberben létrehozott AMLA, vagyis az uniós pénzügyi tisztaságot felügyelő szuperhatóság munkája előzte meg, amely az EU-ban zajló pénzügyi műveletek jogszerűségére és átláthatóságára felügyel.
2025. 10. 30. 02:00
Megosztás:

Élettársaddal élsz, nem házasságban? Akkor most bajban leszel!

Sokan ma sem tudják pontosan, milyen jogi szabályok vonatkoznak az élettársak vagyoni viszonyaira, pedig becslések szerint Magyarországon mintegy egymillió ember él élettársi kapcsolatban. A MOKK legújabb kutatása szerint az ilyen kapcsolatban élőknek csupán kis hányada van tisztában a rájuk érvényes jogi előírásokkal. Cikkünkben most részletesen bemutatjuk, mit érdemes tudni erről a témáról!
2025. 10. 30. 01:00
Megosztás:

Ennyi óvoda épült, illetve újult meg az országban

Az egyházi óvodafejlesztési program keretében a katolikus, a református és az evangélikus egyházak 203 óvodát építettek, illetve újítottak fel az országban, ezek közül 101 teljesen új intézmény - közölte a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szerdán Tiszafüreden, mielőtt megáldották a Háromkirályok Óvoda új épületét.
2025. 10. 30. 00:30
Megosztás:

Mi történt az élelmiszer-utalványokkal?

Félidőnél tartunk és az élelmiszer-utalványok több mint felét beváltották a nyugdíjasok - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2025. 10. 30. 00:05
Megosztás:

Ondo Finance áttörése: tokenizált amerikai részvények már a BNB Chainen is elérhetők

A decentralizált pénzügyi szektor egyik leginnovatívabb szereplője, az Ondo Finance, újabb mérföldkőhöz érkezett: tokenizált amerikai részvényeit immár a BNB Chain hálózatán is elérhetővé teszi. A lépés nem csupán technológiai terjeszkedést jelent, hanem újabb ajtókat nyit meg a nemzetközi, különösen az ázsiai és latin-amerikai befektetők előtt a tokenizált tőkepiac felé.
2025. 10. 29. 23:30
Megosztás:

Egy trader 5 700 dollárból 1,6 milliót csinált napok alatt – Vajon ez a 3 altcoin képes lehet hasonlóra?

Képzeld el, hogy valaki két nap alatt annyit keres, mint más egy egész élet alatt! Nemrég pontosan ez történt: egy kereskedő 5 700 dollárból életre szóló, 1,6 millió dolláros nyereséget ért el. Természetesen ez a hihetetlen teljesítmény sokakban felvetette a kérdést: honnan jöhet a következő, életet megváltoztató hozam?
2025. 10. 29. 23:00
Megosztás:

Heves vita a dél-koreai stabilcoin-szabályozás körül

A dél-koreai jegybank legújabb stabilcoin-politikája komoly vihart kavart az ország pénzügyi és technológiai köreiben. Miközben a Bank of Korea a pénzügyi stabilitás megőrzésére hivatkozva szigorítaná a szabályokat, szakértők szerint ezzel épp a kriptovaluta-innovációt és a versenyt fojthatják el. A vita rávilágít arra a világszinten is aktuális kérdésre: hogyan lehet egyensúlyt teremteni a szabályozás és az innováció között a digitális gazdaság korszakában?
2025. 10. 29. 22:30
Megosztás:

Kamatot csökkentett a Fed

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az irányadó dollárkamatot, 3,75-4,00 százalékos sávra.
2025. 10. 29. 22:00
Megosztás: