Növekvő forgalom mellett emelkedett a BUX a héten

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt péntekihez képest 757,89 pontos, vagyis 1,11 százalékos emelkedéssel 68 846,13 ponton zárta a hetet.

Növekvő forgalom mellett emelkedett a BUX a héten

Bár a héten a pünkösd miatt csak 4 kereskedési napot tartottak, a részvénypiac összforgalma 49,841 milliárd forintról 59,450 milliárd forintra nőtt heti összevetésben. A vezető részvények vegyesen teljesítettek.

A BUX enyhe csökkenéssel kezdte a hetet a kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt, de a hét további napjaiban egyre nagyobb ütemben emelkedett. Lényeges kibocsátói hírek nem érkeztek, a befektetők figyelmét legfeljebb a céláremelések kelthették föl. A héten a Magyar Telekom, a Mol és az OTP részvényeit is magasabb árfolyam mellett ajánlották vételre külföldi elemzők - olvasható az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában.

A kereskedés pénteken különösen jól alakult, és nem csupán azért, mert a BÉT jobban teljesített az európai részvénypiacok többségéhez képest, hanem azért is, mert az osztalékjogosultság változása sem vetette vissza a tőzsdeindexet. Az OTP és a Mol részvényeire péntekkel kezdődően már nem érvényes a 2023-as osztalék, vagyis a visszaesésük mindössze technikai jellegű, de ez a hatás is csak a Mol árfolyamát érintette jelentősebben.

A legnagyobb mértékű, 2,42 százalékos, vagyis 23 forintos emelkedéssel a Magyar Telekom zárt, árfolyama 972 forinton, összforgalma 1,785 milliárd forinton fejezte be a hetet.

A Richter 1,13 százalékos, 105 forintos emelkedéssel 9390 forintra erősödött 12,235 milliárd forintos összforgalom mellett.

Az OTP 1,86 százalékkal, 335 forinttal gyengült, árfolyama ezzel 17 670 forintra csökkent, összforgalma meghaladta a 27,920 milliárd forintot.

A Mol árfolyama 7,47 százalékkal, 226 forinttal 2800 forintra esett 12 milliárd forintot kicsivel meghaladó heti forgalomban.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 6157,44 ponton, a múlt péntekinél 0,82 százalékkal, 49,89 ponttal magasabban zárt.

Túl hangos reklámok miatt bírságolt a Médiatanács

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa több médiaszolgáltatóra is bírságot szabott ki a reklámok hangereje miatt. A testület ezenkívül szerződéses kötelezettségek megsértése miatt is szankcionált egy médiaszolgáltatót.
2026. 01. 29. 17:00
Megosztás:

8 millió dolláros tőkebeáramlás az amerikai spot Ethereum ETF-ekbe

2026. január 28-án megdöbbentő fordulat következett be az amerikai spot Ethereum ETF-piacon: nettó 28 millió dollár áramlott be a termékekbe egyetlen nap alatt. A korábbi nap kiáramlásai után ez az inflow fordulópontként értelmezhető, melyet szinte teljes mértékben a BlackRock zászlóshajója, az iShares Ethereum Trust (ETHA) vezérelt. A tőkebeáramlás újraéledő intézményi bizalmat jelez, és megerősíti, hogy a spot kriptoalapú ETF-ek fontos szereplőivé válnak a pénzügyi ökoszisztémának.
2026. 01. 29. 16:30
Megosztás:

Megtérül a továbbtanulás? A legtöbb esetben igen, de nem mindegy, hogy mennyi idő alatt

Sokan kérdezhették azt maguktól a főiskolán ülve, hogy tényleg megéri-e a továbbtanulás? A Bankmonitor szakértői megvizsgálták ezt a kérdést, cikkükből kiderül, hogy mennyi idő alatt térülhet meg a tanulásra „elvesztegetett” idő a diploma után elnyerhető jobb állások és fizetések miatt.
2026. 01. 29. 15:30
Megosztás:

Magasabb béremelés lesz a Magyar Postánál

A Magyar Posta és a Postás Szakszervezet között korábban megkötött kétéves megállapodás módosításával az eredetileg tervezett 7 százalék helyett összesen 10 százalékkal emelkednek a bérek a vállalatnál: január 1-jétől 7 százalék, július 1-jétől további 3 százalék béremelés valósul meg - jelentette be csütörtöki Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.
2026. 01. 29. 15:00
Megosztás:

Beindult a kereslet a vállalati hitelpiacon a fix 3 százalékos kkv-hitelek hatására

Beindult a kereslet a vállalati hitelpiacon a fix 3 százalékos kkv-hitelek hatására - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért, technológiáért és védelmi iparért felelős államtitkára csütörtökön a TV2 Mokka című műsorában.
2026. 01. 29. 14:30
Megosztás:

Kriptó vagy bukás? 3 éven belül sorsdöntő fordulat jöhet a Bitcoin és az altcoinok piacán

A kriptopiac válaszúthoz érkezett – legalábbis Noelle Acheson kriptostratéga szerint, aki szerint a következő három év kritikus lesz a teljes szektor jövője szempontjából. Miközben az intézményi érdeklődés fokozódik, a szabályozási bizonytalanság továbbra is fékezi az előrelépést. Vajon képes lesz a piac önállóan megerősödni, vagy elmarad a tömeges elfogadás, és eljelentéktelenedik a kriptovilág?
2026. 01. 29. 14:00
Megosztás:

Február 2-ig várja a NAV a lakhatási támogatások adatait

2025. január 1-től kedvező adózással támogathatják a munkáltatók a 35 év alatti munkavállalóik lakhatását. Az erről szóló adatszolgáltatást 2026. február 2-ig küldhetik be a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) kizárólag elektronikusan, a KLAKTAM jelű nyomtatványon, amely az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) és idén még az Általános Nyomtatványkitöltő Keretprogramban (ÁNYK) is elérhető. Az egyébként rövid, néhány rovatos űrlapon az ingatlan azonosító adatairól, valamint a támogatás céljáról kell nyilatkozni, a kitöltést a NAV útmutatóval is segíti.
2026. 01. 29. 13:30
Megosztás:

Kiemelkedő évet zárt az idegenforgalom – MBH gyorselemzés

Erős éve volt tavaly a turizmusnak: a turisztikai szálláshelyeken 7,3%-kal több, összesen közel 19,5 millió vendéget regisztráltak, emellett az összes árbevételük is 12%-kal volt magasabb mint 2024-ben. A turizmus év végén, decemberben is kiemelkedően tudott bővülni: a szálláshelyeken közel 1,4 millió vendég 3,2 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 12 a vendégéjszakáké 9,2 %-kal nagyobb volt az egy évvel korábbinál. Az idegenforgalom bővülésének folytatódására számítunk 2026-ban is, összhangban a nemzetközi trendekkel. A hazai növekedést támogatja a reálbérek emelkedése, valamint a kormányzati transzferek.
2026. 01. 29. 13:00
Megosztás:

USDD 2.0 egy év után: Mit üzen az 1 milliárd dolláros mérföldkő a stabilcoin piacnak?

Egy év telt el azóta, hogy a decentralizált, dollárhoz kötött stablecoin, az USDD új korszakba lépett a 2.0-ás átalakulásával. A stabilcoin szinte észrevétlen infrastruktúrának indult, de ma már átláthatóságot, hozamtermelést és multichain funkcionalitást kínál a DeFi világában. A rendszer mostanra átlépte az 1,4 milliárd dolláros TVL-t – de a történet csak most kezdődik igazán.
2026. 01. 29. 12:30
Megosztás:

Visszapattant a dollár az 1,2-es csúcsról

Az EUR/USD 1,19-ig esett a hét eleji, 4 éves csúcsról, miután Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter kizárta, hogy interveniálnának a jen árfolyama mellett.
2026. 01. 29. 11:30
Megosztás:

A Worldcoin szárnyal, miután az OpenAI saját közösségi hálózaton dolgozik – biometrikus azonosítással

A Worldcoin (WLD) token ára meredeken emelkedett, miután napvilágot láttak a hírek, miszerint az OpenAI egy új közösségi média platform fejlesztését tervezi, amely kizárólag hitelesített, valódi embereket engedne be. A projektben kulcsszerepet kaphat a Worldcoin biometrikus azonosítási technológiája – nem véletlen, hogy a piac azonnal reagált.
2026. 01. 29. 11:00
Megosztás:

A Fed döntése sem mozgatta meg a tengerentúli piacokat, melyek kivártak a nagy tech cégek gyorsjelentései előtt

Nem mozdultak a tengerentúli piacok érdemben: az S&P és a Dow stagnált, a NASDAQ enyhe emelkedéssel zárt, a kereskedés korábbi szakaszában az S&P először járt 7000 pont felett, amely szintet azonban nem tudta tartani.
2026. 01. 29. 10:30
Megosztás:

Eséssel zárták a szerdát a nyugat-európai részvények

Eséssel zárták a szerdát a nyugat-európai részvények, miután a luxusszektor papírjai gyengültek, és a befektetők óvatosak maradtak a közelgő technológiai gyorsjelentések, valamint a Federal Reserve kamatdöntése előtt. A páneurópai STOXX 600 0,8%-kal alacsonyabban zárta a napot, a luxusszektort képviselő részvények 3,8%-os esésükkel vezették a gyengülést, a tegnapi már a negyedik egymást követő mínuszos napjuk volt. A Louis Vuittont és a Tiffanyt is tulajdonló LVMH részvényei 7,9%-ot estek, miután Bernard Arnault vezérigazgató óvatosságra intett az előttünk álló évet illetően.
2026. 01. 29. 09:30
Megosztás:

Nem okozott meglepetést a Fed

Nem okozott meglepetést a Fed, miközben a Meta és Tesla gyorsjelentéseit inkább jól fogadta a piac, de a Microsoft csalódást okozott.
2026. 01. 29. 09:00
Megosztás:

Az Egyesült Arab Emírségek engedélyezte az első dollárfedezetű stabilcoint, az USDU-t

Az Egyesült Arab Emírségek újabb történelmi lépést tett a digitális pénzügyi innováció felé: a Központi Bank hivatalosan is jóváhagyta az USDU-t, az első amerikai dollár által fedezett stabilcoint (stablecoin), amely teljes mértékben szabályozott keretek között működik. A döntés komoly áttörést jelent a digitális eszközök globális elfogadottságában, miközben példát mutat más nemzeteknek is a kriptoszabályozás terén.
2026. 01. 29. 08:30
Megosztás:

Elfogadhatják a francia költségvetést

Fordulatokban gazdag utat jár be a 2026-os franca költségvetés elfogadása: bár az idei éves társadalombiztosítási költségvetést még decemberben sikerült elfogadtatni (erről korábban itt írtunk részletesen), azonban a 2026-os állami költségvetéssel kapcsolatban nem sikerült megállapodásra jutniuk a politikusoknak. Ezért egy különleges törvény alkalmazásával akadályozták meg a kormányzat leállását, mindez lehetővé tette többek között az adók beszedését is addig, amíg az idei évre vonatkozó költségvetést elfogadják.
2026. 01. 29. 08:00
Megosztás:

Kínában kezdett hivatalos látogatást a brit miniszterelnök

Kínában kezdett háromnapos hivatalos látogatást szerdán Keir Starmer brit miniszterelnök.
2026. 01. 29. 07:30
Megosztás:

Várhatóan 10-12 ezer burkolathiba javítására lesz szükség a közutakon

Az úthálózat állapota és a több éve nem tapasztalt csapadékos-fagyos időjárás, a fagyási-olvadási ciklusok sűrű váltakozása miatt az első negyedévben várhatóan 10-12 ezer burkolathiba javítására lesz szükség a közutakon - közölte a Budapest Közút szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 29. 06:30
Megosztás:

Szalagcímek alapján nem érdemes idén befektetni

Az elmúlt év rendkívüli változásokat generált a globális gazdaság szerkezetében, mely jelentős bizonytalanságot hozott a befektetők számára. A tavaly megindult folyamatok az idei évre is hatást gyakorolnak majd, ami indokolttá teheti a befektetési stratégiák felülvizsgálatát. A részvény- és kötvénybefektetések, illetve befektetési alapok mellett idén érdemes lehet számba venni olyan hagyományosabb eszközöket is, mint a betéti termékek – derült ki az MBH Befektetési Bank idei első, Piaci Pulzus című sajtóreggelijén.
2026. 01. 29. 06:00
Megosztás:

Új szereplő jelent meg a magyar online biztosításközvetítő piacon

Új szereplő jelent meg a magyar online biztosításközvetítői piacon, a SimplePay Zrt. és a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. együttműködésében elindult a simplebiztositas.hu, egy új, teljesen online működő biztosításközvetítői platform - közölte a két társaság szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 29. 05:30
Megosztás: