Partnerségre lépett a Novartis Hungária és a Goodwill Pharma

Együttműködési megállapodást kötött a Novartis Hungária és a Goodwill Pharma. A partnerség elsődleges célja a portfolio-stratégiák optimalizálása, mely a hazai gyógyszerellátás-biztonság növeléséhez is hozzájárulhat. Hosszú távon azonban az együttműködés a két vállalat szándékai szerint regionális szintre is léphet, valamint a kutatás-fejlesztés területére is kiterjedhet.

Partnerségre lépett a Novartis Hungária és a Goodwill Pharma

Exkluzív disztribúciós és promóciós együttműködésre lépett a Novartis Hungária és a Goodwill Pharma.

„Stratégiánk egyik alappillére a hosszú távú partnerségek kiépítése annak érdekében, hogy megoldást találjunk a társadalom legnagyobb kihívást jelentő egészségügyi problémáira, ezért is örülünk annak, hogy együttműködhetünk a Goodwill Pharmával. Most induló közös munkánk hozzájárul azon célunk eléréséhez, hogy a megfelelő gyógyszerek a lehető leggyorsabban jussanak el a betegekhez és hosszú távon is biztonsággal elérhetőek legyenek, valamint hogy újabb és újabb innovatív terápiákkal támogathassuk a magyar betegek ellátását. Az együttműködés abban is segít, hogy még jobban az innovatív terápiák magyarországi bevezetésére fókuszálhassunk, ezzel növelve gyógyszerellátási hatékonyságunkat, míg a nagy tapasztalattal rendelkező hazai partnerünk a már itthon bevezetett és elérhető portfólió kezelésére koncentrálhat” – mondta a szerződéskötés kapcsán Colette Matz, a Novartis Magyarország vezérigazgatója.

Dr. Jójárt Ferenc, a Goodwill Pharma alapító-tulajdonosa hozzátette: „Büszkék vagyunk, hogy a Novartis Magyarországot is partnereink között köszönthetjük. A kibővült termékportfóliónak köszönhetően új terápiás területekre léphetünk be, valamint a már meglévő területeken is új készítményekkel jelenhetünk meg. Együttműködésünk egyik fő mozgatórugója, hogy biztosíthassuk a hazai gyógyszeripari szereplők, kis- és nagykereskedők zökkenőmentes ellátását. 

A várakozásunk az, hogy ennek köszönhetően kiegyensúlyozottabb lesz a magyar tulajdonú független patikák ellátása is, köszönhetően a már kiépített széleskörű kapcsolatrendszerünknek és ezzel segíthetjük az ellátásbiztonságot”.

A szeptember 2-án induló együttműködés több százezer magyarországi beteg gyógyszerellátását könnyíti meg, hiszen a Goodwill Pharma szeptembertől többek között krónikus obstruktív tüdőbetegség kezelésére szolgáló termékek, illetve két új, az asztma kezelésére szolgáló készítmény hazai disztribúcióját és promócióját fogja átvenni a Novartis Magyarországtól, majd a tervek szerint januártól a teljes szemészeti portfoliót is átveszi a magyar tulajdonú cég. Az együttműködés a későbbiekben további gyógyszerekkel bővülhet, illetve hosszú távon akár regionális szintre is léphet, valamint a kutatás-fejlesztés területére is kiterjedhet.

A Novartis Magyarország és Goodwill Pharma partnerségében több évtizednyi globális szakértelem és helyi piaci ismeret ötvöződik, az ilyen együttműködések során szerzett tudás és tapasztalat pedig a magyarországi gyógyszeripar és egészségügyi ágazat fejlődését is ösztönözheti.


Majdnem a mindenkit kenterbe vert a forint

Nemcsak a régiós devizák közül emelkedik ki idei erősödésével a forint, a feltörekvő devizák szélesebb piacán is a legnagyobb drágulást elérő fizetőeszközök közé tartozik. Ugyanakkor a forintba vetett optimizmus kockázatokat is rejt.
2026. 05. 29. 16:30
Megosztás:

A biztosítók rémálma a szombati budapesti BL-döntő? Letört fül és leejtett LED-falak a kulisszák mögött

Focilázban ég az ország, hiszen szombaton Budapesten csapnak össze Európa legjobb klubcsapatai a Bajnokok Ligája döntőjében. Miközben a szurkolók fókuszában inkább a sztárjátékosok és a fergeteges hangulat van, a színfalak mögött elképesztő logisztikai gépezet dolgozik azon, hogy a világ legvágyottabb sportrelikviája, a BL-trófea és a méregdrága rendezvénytechnika is biztonságban legyen. Az Insura független biztosításközvetítő utánajárt, mi zajlik a kulisszák mögött, és milyen kalandokon esett át a legendás BL-trófea.
2026. 05. 29. 16:00
Megosztás:

4iG I. negyedéves gyorsjelentés

A 4iG Csoport 203 milliárd forintos árbevétellel és 69,3 milliárd forintos EBITDA-val zárta 2026 első negyedévét.
2026. 05. 29. 15:30
Megosztás:

Egyre tudatosabban használják az AI-t a magyar munkavállalók, de az előnyök nem egyformán oszlanak el

A magyar munkavállalók egyre tudatosabban használják a mesterséges intelligenciát, de az AI-használatból származó előnyök nem minden csoportnál jelennek meg azonos mértékben – derül ki Török Balázs AI-szakértő és digitális marketing tanácsadó 2026-os AI-használati kutatásából.
2026. 05. 29. 15:00
Megosztás:

Éves bértervezés a gyakorlatban: hogyan készülhet fel a HR és a pénzügy?

Az éves bértervezés minden vállalat számára kiemelt jelentőségű folyamat. Nemcsak arról szól, hogy a következő évben milyen mértékű béremelésre lesz lehetőség, hanem arról is, hogyan tudja a cég összehangolni a pénzügyi kereteket, a munkavállalói elvárásokat, a jogszabályi változásokat és az üzleti célokat.
2026. 05. 29. 14:30
Megosztás:

Szakértők szerint ősszel és télen tetőzhet az El Nino hatása Kínában

Kína arra számít, hogy az El Nino időjárási jelenség hatásai idén ősszel és télen érik el csúcspontjukat, majd jövő tavasszal fokozatosan gyengülnek - közölte pénteken a kínai nemzeti klímaközpont.
2026. 05. 29. 14:00
Megosztás:

Több mint kétmilliárd forint kárt okozó számlagyárakat számoltak fel a pénzügyőrök

Több mint kétmilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek azok a számlagyárak, amelyeket nemrégiben számoltak fel a pénzügyőrök - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 13:30
Megosztás:

Lannert Judit: tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál

Tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál - írta a gyermek- és oktatásügyi miniszter a Facebook-oldalán. Lannert Judit ezt annak kapcsán közölte, hogy majdnem 450 intézményvezetői megbízás jár le augusztusban és a következő hetekben születnek döntések arról, kik vezetik majd ezeket az iskolákat szeptembertől.
2026. 05. 29. 13:00
Megosztás:

Franciaországban 22 ezer rendőrt vezényelnek az utcákra

Franciaországban 22 ezer rendőrt és csendőrt vezényelnek az utcákra szombaton a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntője miatt, amelyen a párizsi PSG és a londoni Arsenal csap össze egymással.
2026. 05. 29. 12:30
Megosztás:

Izrael megszakította a kapcsolatokat az ENSZ-főtitkár irodájával egy szankciós döntés miatt

Izrael hivatalosan megszakította a kapcsolatokat az ENSZ főtitkárának irodájával egy Antonio Guterres-nek tulajdonított, a börtönökben elkövetett szexuális visszaélések miatt Izraelt szankciónáló döntés nyomán – közölte Danny Danon izraeli ENSZ-nagykövet csütörtökön.
2026. 05. 29. 12:00
Megosztás:

A GKI szerint 50 milliárd forint közvetlen gazdasági hatása is lehet a BL-döntőnek

A szombati budapesti BL-döntő közvetlen helyi gazdasági hatása 32 és 50 milliárd forint (90-140 millió euró) közé tehető - közölte a GKI Gazdaságkutató pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 11:30
Megosztás:

Estek a kötvényhozamok Európában és a tengerentúlon, 354-es szintre erősödött a forint az euróval szemben

Az európai üzleti bizalmi felmérés szerint az inflációs várakozások enyhültek, az üzleti és a fogyasztói bizalom kissé erősödött. Az amerikai adatok a vártnál kisebb inflációs nyomást és lassabb növekedést tükröztek.
2026. 05. 29. 11:00
Megosztás:

Rekordon az amerikai tőzsdék, lefelé módosították az első negyedéves GDP-t, fokozódtak a fogyasztói árak

A jelentős de-eszkalációról szóló hírek természetesen rekordszintre repítették az S&P-t és a Nasdaqot, az előbbi 0,6%-kal, az utóbbi 0,9%-kal emelkedett, a Dow viszont nem mozdult érdemben a nyitóárfolyamhoz viszonyítva.
2026. 05. 29. 10:30
Megosztás:

Csökkentek az európai részvények csütörtökön, emelést fontolgatott az EKB monetáris tanácsa

A globális bizonytalanságok következtében csökkentek az európai részvények csütörtökön, a nagyobb esést ugyanakkor visszafogták a kereskedés végén érkező hírek az amerikai-iráni tűzszünetről. A főbb indexek közül az FTSE 100-nak volt a legnehezebb napja 0,8%-os eséssel, a Dax 0,3%-kal, a CAC 40 0,2%-kal mérséklődött, így a pán-európai Stoxx 600 fél százalékkal zárt alacsonyabban.
2026. 05. 29. 10:00
Megosztás:

A fegyverszünet hatvan napos meghosszabbításában egyezett meg az Egyesült Államok és Irán

Tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál - írta a gyermek- és oktatásügyi miniszter a Facebook-oldalán. Lannert Judit ezt annak kapcsán közölte, hogy majdnem 450 intézményvezetői megbízás jár le augusztusban és a következő hetekben születnek döntések arról, kik vezetik majd ezeket az iskolákat szeptembertől.
2026. 05. 29. 09:30
Megosztás:

Brutálisan felértékelődtek az űrrészvények

Az űripari részvények látványosan kilőttek az elmúlt hetekben, miután egyre nagyobb befektetői figyelem övezi a SpaceX közelgő tőzsdei bevezetését. A világ legismertebb űrvállalatának várható IPO-ja a már most tőzsdén forgó, űripari papírok iránti keresletet is felpörgette. A szűk kínálat miatt a beáramló tőke kevés részvényre koncentrálódik, ami gyors és jelentős árfolyam-emelkedéseket eredményezett. A történet azonban kétélű lehet hiszen, ha a SpaceX debütálása nem ugorja meg a magasra tett lécet, a csalódás könnyen az egész szektorra átterjedhet. Elemzésünkben három, már tőzsdén jegyzett, meghatározó űripari szereplőt mutatunk be.
2026. 05. 29. 09:00
Megosztás:

Iráni konfliktus - Megállapodás született a tűzszünet meghosszabbításáról

Megállapodtak a tűzszünet meghosszabbításáról az Egyesült Államok és Irán tárgyalói, az egyezség tartalmazza az atomprogramról szóló tárgyalások megkezdését is - közölték amerikai kormányzati illetékesek csütörtökön.
2026. 05. 29. 08:30
Megosztás:

Gyengült a forint péntek reggelre

Gyengült a forint pénteken reggel a főbb devizákkal szemben a csütörtök esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 29. 08:00
Megosztás:

Az S&P vizsgálja a magyar államadós-osztályzatot

Péntekre tűzte ki a magyar államadós-osztályzat idei első felülvizsgálatát az S&P Global Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a kialakult gyakorlatnak megfelelően várhatóan késő este jelenti be döntését Londonban.
2026. 05. 29. 07:30
Megosztás:

Nem a trendek érdeklik a magyarokat – egészen más dönt a nyári vásárlásoknál

Már javában készülnek a nyári szezonra a magyar vásárlók, akiket leginkább az akciók és kedvezmények befolyásolnak – derül ki az Etele Plaza online kutatásából. Tízből nyolcan új ruhákkal frissítenék fel a gardróbjukat a nyárra, a legtöbben azonban kevesebb mint 50 ezer forintot szánnának erre. A felmérés szerint a válaszadók kétharmada aggódik a kinézete miatt a strandszezonban, ennek ellenére a többség nem tesz különösebb erőfeszítést azért, hogy formába hozza magát.
2026. 05. 29. 06:30
Megosztás: