Rekordgyorsasággal csaptak le a vállalkozások az EXIM Magyarország új termékeire

A Nemzetgazdasági Minisztérium és az EXIM Magyarország május 5-én bővítette a bank Demján Sándor Programon belül elérhető finanszírozási konstrukcióit a Jövő Exportőrei Forgóeszközhitellel. A fix kamatozású terméket a kis-, közép- és – meghatározott feltételek mellett – nagyvállalatok igényelhetik működéstámogatásra, készletfinanszírozásra és a vevőkör bővítésére. Az EXIM egyedi kondíciókkal ingatlanberuházások támogatására is elérhetővé tette termékét. Az igénylő magyar vállalkozások a kormányzati célokkal összhangban lakáscélú ingatlanok építéséhez kapcsolódó forgóeszközök finanszírozására is felhasználhatják a konstrukciót, ezáltal a kisebb lakásfejlesztési projektek is kedvező forráshoz juthatnak. Az EXIM Magyarország folyamatosan dolgozik a kérelmek feldolgozásán.
„A Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel iránt alapvetően is élénk érdeklődésre számítottunk, de a jelentkezések rekordgyorsasága ezt az előzetes elképzelésünket is felülmúlta. Az új forgóeszközhitel révén érdemi támogatást tudunk nyújtani azoknak a hazai cégeknek, amelyek működésük stabilizálásán vagy terjeszkedésen dolgoznak. Célunk, hogy partnereink gyorsan, kedvező és kiszámítható feltételek mellett jussanak forráshoz, ezáltal is támogatva őket stratégiai növekedési céljaik elérésében, valamint a nemzetközi piacokon való sikeres megjelenésben” – mondta dr. Berta Adrienn, az EXIM Magyarország vezérigazgatója.
A Demján Sándor Program keretében az EXIM Magyarország 2025 januárjában négy finanszírozási konstrukciót hirdetett meg összesen 350 milliárd forintos kerettel, a teljes keretösszegből pedig 100 milliárd forintot dedikáltan a zöld beruházások finanszírozására különített el. A Jövő Exportőrei Beruházási Hitel és a Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitel, illetve az Exportélénkítő Beruházási Hitel és Exportélénkítő Lízing konstrukciók, valamint a márciusban elindított Jövő Exportőrei Lízing termék mellett az EXIM Magyarország május elején jelentette be két új termékét, a Jövő Exportőrei Forgóeszközhitelt és a Jövő Exportőrei Befektetési Hitelt.
„A Demján Sándor Program hitel típusú elemei, különösen az EXIM termékei iránt tapasztalt élénk érdeklődés is bizonyítja, hogy a hazai vállalkozások körében igenis van érdemi hitelkereslet. Ha a cégek megfelelő kondíciók mellett férhetnek hozzá forrásokhoz, legyen szó tervezett fejlesztéseik megvalósításáról, likviditásuk megerősítéséről vagy vevőkörük bővítéséről, gyorsan és határozottan élnek a lehetőséggel. A likviditásuk megerősödésével stabilabb lábakon álló, új beruházásaik révén megnövekedett kapacitásokkal bíró vállalkozások felkészülten, versenyképesebb helyzetből várhatják a gazdaság élénkülését, a fogyasztás bővülését” – jelezte Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért, technológiáért és védelmi iparért felelős államtitkára.
Az elindított gazdaságélénkítő kezdeményezések célja, hogy kedvező finanszírozási lehetőségekkel támogassa a hazai vállalkozásokat, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra. A Demján Sándor Program célkitűzései közé tartozik a hazai kkv-k méretugrásának elősegítése, az exportképességük erősítése és a kifektetések finanszírozása a fenntartható fejlődéssel összhangban.