Sikeres negyedévet zárt a Waberer's

A Waberer's International Nyrt. 173,2 millió euró árbevételt ért el a második negyedévben, ami 15,5 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest, nettó eredménye 2,5 millió euróra romlott a tavalyi 6,1 millió euró után - tette közzé a szállítmányozó társaság csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

Sikeres negyedévet zárt a Waberer's

A tájékoztatás szerint a kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti nyereség (EBIDTA) 11 százalékkal, 21,7 millió euróra nőtt a második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest.

Az idei első hat hónapban a csoport árbevétele 332,1 millió euró volt, 13,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. A nettó eredmény 12,1 millió eurót tett ki, míg egy évvel korábban 15,2 millió euró vesztesége volt a vállalatnak az első három negyedévben. Ugyanebben az időszakban az EBITDA 11 százalékkal 38,0 millió euróra nőtt az egy évvel korábbi 36,2 millió euróról.

Barna Zsolt, a cég vezérigazgatója a jelentésben kiemelte: a kihívásokkal teli és nehezen előrejelezhető környezetben a cégcsoport által elért, 10,3 millió eurót meghaladó negyedéves, korrigált, kamatfizetés és adózás előtti eredmény (EBIT) az elmúlt évek legmagasabb értékét jelenti, és 33 százalékos javulás 2021 hasonló időszakához képest, egyben a legmagasabb negyedéves érték 2016 óta. Bizonyos szabályozói oldali negatív költség hatások (minimálbér és adózási szabályok változása) az év elejétől terhelték az eredményt, azonban ezt sikeresen kezelték. Hozzátette: a második negyedévben ismét mindhárom szegmensük - beleértve a nemzetközi fuvarozási szegmenset is - pozitív EBIT szintet ért el, és az előző negyedévhez képest 5,7 millió euróval, míg 2021 hasonló időszakához képest 2,6 millió euróval magasabb értéket sikerült elérni. Kitért arra: a negyedévben megérkezett Indiából a tengeren túli sofőrök első csoportja, akikkel hosszú távú megoldást találtak a munkaerőpiaci kihívásokra.

A jelentés szerint 2022 első fél évében sem az ukrajnai háború, sem az erősödő infláció nem okozott érdemi ipari termelési, illetve lakossági fogyasztási csökkenést a Waberer's számára releváns európai országokban, így a cég a diverzifikált ügyfél és szolgáltatás portfólióját kihasználva maximálisan képes volt kezelni az ideiglenes keresletingadozásokat. A meghirdetett pénzügyi tervet teljesíthetőnek tartják, az előző év csoport szintű EBIT teljesítményét 2022-ben is elérik a jelentés szerint.

Barna Zsolt kitért a sikeres 111 millió euró értékű vállalati kötvénykibocsátásra. "A kibocsátás volumene, és a folyamatosan emelkedő hozamkörnyezetben egyre kedvezőbbnek számító árszintje biztosítja, hogy a Waberer's tovább erősödve lesz képes átvészelni a negatív gazdasági környezet jelentette kihívásokat, és képes lesz végrehajtani a meghirdetett terveit (ideértve a raktárfejlesztést, flottacserét és regionális terjeszkedést), mely javítja társaság versenyképességét, miközben a versenytársaik egy jelentős része nem, vagy csak egyre növekvő költség mellett lesz képes fejlesztési forrásokhoz jutni" - fogalmazott.

A Waberer's részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén a prémium kategóriában kereskednek. Az elmúlt egy évben a papír legmagasabb árfolyama 2870 forint, a legalacsonyabb 1520 forint volt.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 12. 21:30
Megosztás:

Indul a Medtech Kórházi Inkubátor Program

Elindul a Medtech Kórházi Inkubátor Program, amely fókuszában az orvosok által létrehozott innovációk felkarolása áll - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön a Facebook-odalán közzétett videójában.
2026. 02. 12. 21:00
Megosztás:

Új vezetők a BYD Magyarország élén

Új vezetői struktúrával folytatja működését a BYD Magyarország; a vállalat regionális országigazgatói pozícióját Jeremy Wang veszi át, míg a magyar divízió operatív irányításáért Rényi-Vámos Ádám felel országigazgatóként - tájékoztatta a társaság az MTI-t csütörtökön közleményben.
2026. 02. 12. 20:30
Megosztás:

Cardano és LayerZero: új szintre lép a cross-chain stratégia

A Cardano történetének egyik legfontosabb interoperabilitási lépése érkezik: a LayerZero integrációval 150+ blokklánc és több mint 80 milliárd dollárnyi omnichain eszköz válhat elérhetővé. Charles Hoskinson közben a medvepiaci hangulat ellenére is kitart a hosszú távú, bikás makrovízió mellett.
2026. 02. 12. 20:00
Megosztás:

A januári inflációs adat utat nyit a februári kamatvágásnak

A fogyasztói árak januárban 2,1%-kal haladták meg az egy évvel korábbi szintet idehaza, ami 0,1 százalékponttal alacsonyabb a mi várakozásunknál és 0,3 százalékponttal alacsonyabb a piaci konszenzusnál. Utoljára 2018 márciusában mértek ilyen alacsony inflációt itthon. A decemberi 3,3% után számítani lehetett az árak jelentős mérséklődésére, elsősorban bázishatás miatt. Az előző hónaphoz képest várakozásunknak megfelelően 0,3%-kal emelkedtek az árak, az elemzői konszenzus azonban magasabb, 0,6% volt. Az éves maginfláció nem mérséklődött olyan ütemben, mint vártuk, 3,8%-ról 2,7%-ra jött le, de ez is bőven az MNB inflációs célja alatt található.
2026. 02. 12. 19:30
Megosztás:

Nőtt a cseh lakosság elégedettsége Csehország európai uniós tagságával

Csehország európai uniós tagságával a lakosság 57 százaléka elégedett, ami a legmagasabb arány az utóbbi másfél évtizedben - derült ki abból az országos felmérésből, amelyet a STEM közvélemény-kutató ügynökség készített a tavaly októberi képviselőházi választások után.
2026. 02. 12. 19:00
Megosztás:

BlackRock BUIDL alapja megjelent az Uniswapon – 40%-ot ugrott a UNI árfolyam percek alatt

A világ legnagyobb vagyonkezelője és a DeFi egyik zászlóshajója egy platformon: a BlackRock tokenizált pénzpiaci alapja már az Uniswapen is kereskedhető. A piac villámgyorsan reagált – a UNI token fél óra alatt 40%-ot ralizott.
2026. 02. 12. 18:40
Megosztás:

Az arany diadalmenete idén is folytatódhat

A tavalyi év a tőkepiacokon az arany és ezüst árfolyamának diadalmenetéről szólt, amit a bányászvállalatok részvényei még nagymértékben felül is teljesítettek. A nemesfém reneszánszához geopolitikai és reálgazdasági okok együttállására volt szükség – melyek a jelek szerint a közeljövőben is velünk maradnak. Az MBH Befektetési Bank elemzője megvizsgálta, mi áll az arany és az aranybányász szektor értékének kiugró emelkedése mögött.
2026. 02. 12. 18:00
Megosztás:

400 új munkahelyet teremt a Kometa új óriásberuházása Kaposváron

A Kometa 99 Zrt. húsfeldolgozó cég 45 milliárd forint értékben hajt végre kapacitásbővítést Kaposváron, amelynek nyomán négyszáz új munkahely jön létre a városban - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a helyszínen.
2026. 02. 12. 17:00
Megosztás:

Márciusban indul az Aster Chain mainnet – Új korszak jöhet a Perp DEX piacon

Új blokklánccal, stakinggel, governance modellel és valós eszközöket leképező szintetikus piacokkal készül áttörni az Aster. A decentralizált tőzsde (DEX) márciusban indítja el saját Layer-1 hálózatát, ami nemcsak technológiai, hanem piaci fordulópontot is jelenthet.
2026. 02. 12. 16:00
Megosztás:

Olcsó és veszélyes termékek nyomában – Globális online piactereket vizsgál az NKFH és az NNGYK

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) egyedülálló, országos szintű összehangolt akciót indított a harmadik országból érkező termékek átfogó fogyasztóvédelmi ellenőrzése keretében. A kezdeményezés célja, hogy a népszerű online piacterekről származó termékeket átvizsgálják és feltárják, mely árucikkek jelenthetnek valós kockázatot a magyar családok számára.
2026. 02. 12. 15:30
Megosztás:

Kína csökkentett vámokat vet ki az Európai Unióból származó egyes tejtermékekre

Kína péntektől öt évre 7,4 és 11,7 százalék között kiegyenlítő vámot vet ki bizonyos, az Európai Unióból importált tejtermékekre, ezzel csökkenti a korábbi 21,9-42,7 százalékos ideiglenes vámtételeket - közölte csütörtökön a kínai kereskedelmi minisztérium.
2026. 02. 12. 15:00
Megosztás:

Kilenc éve tartó emelkedő csatornában az XRP – Intézményi tőke érkezhet 2026 elején?

Az XRP árfolyama ugyan rövid távon gyengült, de a hosszú távú technikai struktúra továbbra is stabil. A piaci szereplők figyelme egyre inkább az intézményi belépés felé fordul, miközben a spekulatív túlfűtöttség fokozatosan lecseng. Vajon egy új, érettebb piaci ciklus küszöbén állunk?
2026. 02. 12. 14:30
Megosztás:

Tarolnak a szabad felhasználású kölcsönök, egy átlagos igénylő 5 évre tervez eladósodni

Közel 3 millió forint, bő 5 éves futamidő és szabad felhasználás – így jellemezhető az átlagos személyi kölcsön a Bank360 oldalán végrehajtott kalkulációk alapján. A szabad felhasználású személyi hitel évek óta töretlen népszerűségnek örvend, 2025-ben rekordösszeget folyósítottak belőle a hitelintézetek. A pénzügyi szakportál adatai alapján pedig az is kiderül, hogy mire keresnek leggyakrabban az igénylők.
2026. 02. 12. 14:00
Megosztás:

Balesetekhez kapcsolt nyereményjáték miatt bírságolt a médiatanács

Balesetekhez kapcsolt nyereményjáték miatt bírságolt a médiatanács. A tragédiákhoz kapcsolódó nyereményjáték közzététele nem egyeztethető össze az emberi méltóság tiszteletét megkövetelő, a demokratikus nyilvánosság érdekeit szolgáló alkotmányos értékekkel – fogalmazott egyik friss határozatában a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa.
2026. 02. 12. 13:30
Megosztás:

A vártnál gyengébben nőtt a brit gazdaság év végén

A vártnál lassabb növekedéssel zárta a tavalyi évet a brit gazdaság.
2026. 02. 12. 13:00
Megosztás:

Helyi üzletemberek vásárolják meg a Carrefour romániai hálózatát

Kivonul Romániából a Carrefour, a kiskereskedelmi hálózatát a Paval Holding vásárolja meg - írja a profit.ro a cég közleménye alapján.
2026. 02. 12. 12:30
Megosztás:

Pár bázisponttal emelkedtek az amerikai kötvényhozamok

A vártnál alacsonyabb kínai inflációs adatok miatt ismét hozameséssel indult a kereskedés a világ kötvénypiacain, de a vártnál minden fronton – munkahelyteremtés, munkanélküliség, munkabérek – erősebb januári amerikai munkapiaci adatok megfordították a hangulatot. Végül az amerikai kötvényhozamok pár bázisponttal emelkedtek, de a tízéves hozam így is 4,2% alatt zárt. Az európai kötvénypiacokon nem volt érdemi elmozdulás, a német tízéves hozam maradt 2,8% környékén. Az erős munkapiaci adatok után erőre kapott a dollár, az EUR/USD délutánra ismét 1,19 alá süllyedt.
2026. 02. 12. 12:00
Megosztás:

Közel nyolc éve nem látott mélységben az infláció

Ma reggel a januári inflációs adatok érkeztek. A KSH közleménye szerint a fogyasztói árak havi szinten 0,3 százalékkal nőttek, az éves infláció pedig 2,1 százalékra lassult a decemberi 3,3 százalékról. Az adat elmaradt a konszenzustól és minimálisan a mi várakozásunkat is alulmúlta. A maginfláció éves indexe is csökkent az előző havi 3,5 százalékról 2,7 százalékra.
2026. 02. 12. 11:30
Megosztás:

Jutalékmentes befektetés – valóság vagy csak marketing?

Az a gondolat, hogy Apple-részvényeket, S&P 500 ETF-eket vagy bitcoint vásárolhatunk egyetlen fillér jutalék nélkül, csábítóan hangzik. És pontosan ezzel az ígérettel operál ma a legtöbb, Magyarországon elérhető brókercég. Csakhogy minden vállalatnak valahogyan pénzt kell keresnie — és ha nem fizetünk jutalékot, máshol fizetünk. Ez az elemzés azt vizsgálja, hogyan működnek konkrétan a Magyarországon jelenlévő négy fő platform — XTB, eToro, Pepperstone és Plus500 — üzleti modelljei, hol rejtőznek a valós költségek, melyik áll a legjobban, és hogy a „díjmentes befektetés" strukturálisan fenntartható modell-e, vagy inkább korlátozott élettartamú marketingeszköz.
2026. 02. 12. 10:48
Megosztás: