Támogatást kaphatnak az önkormányzatok a fenntarthatósági tevékenységükhöz

Az üzleti és civil szféra mellett az önkormányzatok is komoly lépéseket tesznek a fenntarthatóság érdekében, sőt, ők azok, akik a vállalatok és az egyének aktivitásait helyi szinten hatékonyan össze tudják kapcsolni. Az idén első alkalommal meghirdetett K&H a fenntartható önkormányzatokért díj ezért azokat az önkormányzati vagy az általuk működtetett gazdasági társaságok, költségvetési szervek által megvalósított kezdeményezéseket értékeli, amelyek hatékonyan hozzájárulnak az ott élők környezeti és társadalmi értékeinek megőrzéséhez. A 3 millió forint támogatással járó díjra november 1-jéig lehet jelentkezni itt.

Támogatást kaphatnak az önkormányzatok a fenntarthatósági tevékenységükhöz

A fenntarthatóságról beszélve az egyéni, a vállalati és az állami felelősség és kezdeményezések mellett kevés szó esik az önkormányzatok fenntarthatósági tevékenységéről, holott helyi szinten komoly hatásuk lehet. „Meghatározó szerepük abból ered, hogy ők ismerik a legjobban a helyi erőforrásokat, látják a kihívásokat, valamint egyaránt képesek motiválni a lakosokat és a cégeket. Ezek az összefogások, aktivitások azonban többnyire helyi keretek között maradnak, ezért fontos szerepe lehet a jó környezetvédelmi, illetve társadalmi gyakorlatok bemutatásának és akár országos szintűre emelésének” – mondta el Suba Levente, a K&H fenntarthatósági vezetője.

„A K&H évek óta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a saját működéséből származó karbonlábnyom csökkentésével, illetve a hitelek és befektetések ESG célú átalakításával is hozzájáruljon a fenntartható fejlődéshez. Emellett egyedi kezdeményezésekkel is szeretnénk felhívni a figyelmet a környezetvédelemre és a társadalmi értékek megóvására, valamint a már megvalósult jó gyakorlatok bemutatására, hogy a jövő társadalma is egy élhető környezetben, teljes életet élhessen. Az idén elsőként meghirdetett K&H a fenntartható önkormányzatokért díjjal az önkormányzatok alaptevékenyégén túlmutató, akár országos szinten is kiemelkedő és példaértékű környezetvédelmi és társadalmi teljesítményét kívánjuk bemutatni és elismerni” – jelentette be a most induló programot Suba Levente. A díjra a Magyarországon bejegyzett önkormányzatok, helyi önkormányzati költségvetési szervek és az önkormányzatok tulajdonában lévő gazdasági társaságok jelentkezhetnek két kategóriában: az év környezetvédelmi teljesítménye, illetve az év társadalmi teljesítménye. A pályázaton mindkét kategóriában 3-3 nyertest választanak ki,

a település méretétől függően: község, város, illetve megyei jogú város, főváros és kerületei bontásban. A pályázatra az eddig megvalósított és a tervezett környezeti és társadalmi fenntarthatóságot segítő programok bemutatásával lehet jelentkezni 2024. november 1-jéig a bank honlapján. A nyertes önkormányzatok településenként 3 millió forint támogatást kapnak fenntarthatósági tevékenységük további folytatásához, kibővítéséhez.

Elfogadták a törvényt! Kerítésadó minden méter kerítésre

A 2015 óta hatályban lévő jogszabály lehetőséget ad az önkormányzatoknak arra, hogy egyedi települési adókat vezessenek be olyan adótárgyakra, amelyeket nem terhel központi adó, és amelyeket jogszabály sem zár ki az adóztatás lehetőségéből.
2026. 04. 05. 01:00
Megosztás:

16 évesnél idősebb kocsid van? Akkor gondban leszel

A magyar autósok csaknem fele (49 százaléka) legalább 16 évesnél idősebb járművet használ.
2026. 04. 05. 00:05
Megosztás:

Drágultak a nemzetközi élelmiszerárak a közel-keleti konfliktus energiaár-felhajtó hatása miatt

Két hónapja drágulnak az élelmiszer-alapanyagok a nemzetközi piacokon a közel-keleti konfliktussal összefüggésben – adta hírül az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
2026. 04. 04. 23:00
Megosztás:

Az ötös lottót ugyan nem, de a Joker-t elvitték ezekkel a számokkal

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 14. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 04. 04. 22:00
Megosztás:

Folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban

A magyarországi szállodákban folytatódott a forgalom erősödése februárban: a belföldi és külföldi vendégek 1,55 millió vendégéjszakát töltöttek el a hazai szállodákban, ami 8 százalékkal több az egy évvel korábbinál - derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) honlapján közzétett februári Trendriportból.
2026. 04. 04. 20:00
Megosztás:

Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest

A Varsovia Egyetem kutatása szerint hamar megtérülhet a tanulásba fektetett összeg a munkaerőpiacon, Magyarországon az érettségizettek átlagkeresetéhez képest havi szinten egy alapdiploma (BA/BSc) átlagosan 200 000 forintos (40 százalékos), egy mesterdiploma (MA/MSc) 450 000 forintos (mintegy 97 százalékos) kereseti előnyt jelenthet.
2026. 04. 04. 19:00
Megosztás:

Heti három közvetlen légi járatot indít az Asiana Airlines Budapest és Szöul között

A Korean Air után a Dél-Koreai Köztársaság második legjelentősebb légitársasága, az Asiana Airlines is közvetlen járatokat indít Budapest és Szöul között. Az új járatokkal a nyári időszakban már heti hét "közvetlen összeköttetés" áll majd az utasok rendelkezésére a két főváros között - közölte az MTI-vel a Nemzetgazdasági Minisztérium szombaton.
2026. 04. 04. 18:10
Megosztás:

Újra fellángolt az XRP-vita: David Schwartz tisztázta, mit jelent valójában, hogy az XRP „nem lehet olcsó”

Új lendületet kapott az XRP körüli egyik legrégebbi vita, miután David Schwartz, a Ripple technológiai igazgatója pontosította egy sokat idézett kijelentésének értelmét. A szakember szerint az a megállapítás, hogy az XRP „nem lehet olcsó”, nem a token birtokosainak ígért árfolyam-emelkedésről szólt, hanem kizárólag a fizetési és elszámolási felhasználás logikájáról. A pontosítás ismét reflektorfénybe helyezte az XRP és a stablecoinok közötti versenyt, különösen az intézményi fizetési infrastruktúrák szempontjából.
2026. 04. 04. 17:00
Megosztás:

Stabil keresletre számíthatnak a magyar juhtartók

Stabil keresletre számíthatnak a magyar juhtartók, a külföldi piacok nagyobb exportot is felvennének – mondta a Juh és Kecske Ágazatért Szakmaközi Szervezet ügyvezető igazgatója az MTI-nek.
2026. 04. 04. 16:00
Megosztás:

Bitcoin Fear & Greed Index: mit üzen valójában a 11 pontos extrém félelem?

A Bitcoinhoz kapcsolódó piaci hangulat ismét a mélybe zuhant: a Fear & Greed Index mindössze 11 ponton áll a 100-ból, ami egyértelműen az extrém félelem zónáját jelzi. Első ránézésre ez pánikhangulatot sugallhat, a valóság azonban ennél összetettebb. A mutató fontos kapaszkodó lehet a kereskedők és befektetők számára, de csak akkor, ha helyesen értelmezik – és nem keverik össze egy konkrét vételi vagy eladási jelzéssel.
2026. 04. 04. 14:00
Megosztás:

Lakásbiztosítás: sokan hagyták a kampány végére a váltást

Véget ért a 2026-os lakásbiztosítási kampány, amely ideje alatt a lakásbiztosítással rendelkező ügyfelek a meglévő szerződésük évfordulójától függetlenül mondhattak fel a biztosítójuknak. A korábbi évekhez hasonlóan az idei évben is megfigyelhető volt, hogy a kampány végén megnőtt a keresések és a szerződéskötések száma is, sokan az utolsó napokra hagyták a váltással kapcsolatos teendőket. Az előző évhez képest viszont úgy tűnik, megkopott a kampány vonzereje, legalábbis erre utal, hogy 2025-höz képest a keresések és a szerződéskötések száma is megcsappant.
2026. 04. 04. 13:00
Megosztás:

Saylor kontra BlackRock: Tényleg 7-szer több Bitcoint vásárolt a Strategy?

Egy gyorsan terjedő piaci állítás szerint Michael Saylor cége 2025-ben hétszer több Bitcoint vásárolt, mint a BlackRock spot ETF-je. A hivatalos adatok alapján azonban ez a kép messze nem ennyire egyértelmű. A történet jól mutatja, hogyan válhat egy erős narratíva pillanatok alatt piaci beszédtémává, még akkor is, ha a tényleges számok ennél jóval kiegyensúlyozottabb képet festenek.
2026. 04. 04. 12:00
Megosztás:

Iráni konfliktus - Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 04. 11:00
Megosztás:

Szerb elnök: Komoly döntésekre van szükség

Az emberiség a szakadék szélén áll, ezért komoly döntésekre van szükség - ezzel indokolta pénteken Aleksandar Vucic szerb elnök azt, hogy egyenkénti egyeztetésre hívta a politikai pártokat. Ez az egyeztetés három párt, köztük a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) esetében már megtörtént.
2026. 04. 04. 10:00
Megosztás:

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. 04. 04. 09:00
Megosztás:

Kiállítás nyílik a régi barcsi földhivatal épületében

Megújul, és Barcs, valamint a Dráva-mente természeti, kulturális örökségét bemutató interaktív kiállításnak ad otthont a régi barcsi földhivatal épülete 2026 augusztusától - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Önkormányzat az MTI-t.
2026. 04. 04. 08:00
Megosztás:

Választás 2026 - Az utolsó napon még több ezren jelentkeztek át

A határidő lejártának napján még csaknem 3700-an kérték felvételüket a külképviseleti névjegyzékbe, és mintegy 14 ezren jelentkeztek át egy másik magyarországi településre az április 12-i országgyűlési választásra - derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adataiból.
2026. 04. 04. 07:00
Megosztás:

Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 04. 06:00
Megosztás:

Ukrán cég vásárolta fel az ArcelorMittal utolsó romániai üzemét

Ukrán cég vásárolta fel a csőtermékeket gyártó román ArcelorMittal Tubular Products Romant - írta vállalati közlemény alapján a profit.ro.
2026. 04. 04. 05:00
Megosztás:

Jól halad a mohácsi Duna-hídhoz kapcsolódó úthálózat építése

Az épülő mohácsi Duna-híd és a hozzá kapcsolódó csaknem harminc kilométer hosszan létesülő utak kivitelezésével kapcsolatos projekt az ütemterveknek megfelelően halad, és elérte a 35 százalékos készültségi szintet - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium útépítésekért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Mohácson, sajtótájékoztatón.
2026. 04. 04. 04:00
Megosztás: