Teniszfogadás a Nomini játékban
Ezt a hírnevet a sportfogadás világában is kamatoztatni tudja, a tippelni vágyó rajongók egyik kedvenc célpontja. A Nomini kínálatában ezt bárki ki is próbálhatja.
A teniszfogadás jellegzetességei
A legelső szembetűnő különbség, amely a többi labdajátéktól megkülönbözteti, hogy a teniszmérkőzés nem végződhet döntetlennel. Míg a fociban könnyen megtörténik, úgy például a kézilabdában vagy a kosárlabdában már sokkal kisebb erre az esély. De a teniszben vagy az egyik, vagy a másik játékos nyer. Természetesen ez megkönnyítheti a fogadók dolgát, hiszen matematikailag 50% esélyünk van a helyes tippre.
Az ezzel járó előny mellett meg kell említeni a negatív oldalt is. Míg például egy futballmeccsen csak a két résztvevő csapat erejére és pillanatnyi formájára kell koncentrálnunk, addig a teniszben a pálya borítása is komoly befolyásoló tényező lehet.
Három borítást különböztetünk meg:
- Füves pálya: a leggyorsabb borításnak tekinthető, ezáltal rövidebb labdamenetekre lehet számítani. A jól szerváló játékosok itt tudnak a legjobban érvényesülni, sokszor ásszal vagy egy szerva-röptével be is fejezik a pontot.
- Műanyag borítás: szintén gyors pályának mondható, bár ebben meglehetősen nagy különbségek tudnak kialakulni. Egy-egy tornán a gyorsaság a fűvel vetekszik, míg egy másik pálya lassúsága a salakhoz közelít. Ennélfogva nagyon izgalmas, akár hosszabb labdamenetekkel tarkított mérkőzéseknek lehetünk szemtanúi.
- Salakos borítás: kimondottan lassú pályának minősül. A jó szervák itt számítanak a legkevésbé, ellenben a hosszú labdamenetek miatt kiváló fizikai felkészültség nélkül nem érhető el komoly eredmény. A mérkőzések akár 4-5 óráig is tarthatnak.
De miért annyira fontos ez? Mert szinte minden játékos stílusa egy-egy borításon működik kiválóan, míg a többi pályán már nincs akkora előnyben. Például egy salakpályán szinte verhetetlen játékos füves pályán simán kikaphat ismeretlen ellenfelétől.
Milyen előnyökkel jár az élő fogadás?
Ha az előbbiekben részletezett szempontokat mind figyelembe vesszük, egész jó tippeket tudunk előkészíteni. De az élő fogadás olyan előnyt kínál, amely még inkább hozzásegíthet célunk eléréséhez.
Szinte az összes sportágban, így a teniszben is előfordul, hogy az esélyesebb játékos nem élete legjobb napját fogja ki. Így esély ide, esély oda, nyögvenyelős meccs alakul ki, aminek akár vereség is lehet a vége. Itt jövünk mi a képbe: megvárjuk az első pár játékot, amelyből megállapíthatjuk, hogy az erőviszonyok visszaköszönnek-e a pályán. Ha nem látjuk a tüzet és a koncentrációt a favoritunkban, akkor minimum el kell gondolkodnunk előzetes tippünkön. De akár meg is fordíthatjuk az egészet azzal, hogy a meglepetésre szavazunk.
A Grand Slam tornákról röviden
Az úgynevezett Grand Slam tornák a fogadás aranybányái lehetnek. Számtalan mérkőzés és még annál is több piac várja az izgalmakra vágyó személyeket.
Mindössze négy ilyen verseny kerül megrendezésre évente, talán mondani sem kell, hogy az itt aratott eredmények és győzelmek minősítik leginkább a játékosokat.
- Ausztrál nyílt teniszbajnokság: minden év januárjában, a helyszín Melbourne, a pálya műanyag.
- Roland Garros: májusban kezdődik Párizsban, a pálya borítása salak.
- Wimbledon: júliusban rendezik, értelemszerűen Wimbledonban, füves pályán.
- Amerikai nyílt teniszbajnokság: augusztus végétől folytatják le New Yorkban műanyag borításon.
Szerencsére évente csak minimális szünetet tart a teniszvilág, így szinte bármikor találunk kedvünkre való fogadási lehetőséget a Nomini weboldalán.