Tizenöt éves a Budapest Jazz Club

Az LFZE Big Band, a Hodek Áron Trio, valamint az Oláh Kálmán Jr. Quartet lép színpadra január 7-én a Budapest Jazz Clubban abból az alkalomból, hogy a BJC 15. születésnapját ünnepli.

Tizenöt éves a Budapest Jazz Club

A Budapest Jazz Club 2007-es indulása után rövid időn belül ismert, itthon és nemzetközileg is jegyzett kulturális helyszínné, zenei központtá avanzsált - szerepel a szervezők által az MTI-hez kedden eljuttatott ajánlóban.

Mint írták, januárban mintegy hatvan esemény várja a vendégeket a BJC-ben. A programok között a dzsesszkoncertek mellett színházi produkciók és családi programok is helyet kapnak. "A nemzetközi sztárok meghívásán túl a BJC kiemelt figyelmet fordít a tehetséggondozásra, valamint a műfaj legautentikusabb megnyilvánulási formájára, az improvizáció szabadságát hirdető Jam Session-ök szervezésére" - emelték ki a közleményben.

Ez a sorozat az elmúlt években annyira népszerű lett, hogy jelenleg - egész Európában egyedüli módon - egy-egy rezidens formáció a hét öt napján várja a spontán örömzenélés rajongóit a zenészek és a közönség köreiből egyaránt. A koncertek után kezdődő jamek ingyenesen látogathatóak, csakúgy, mint a Budapest Jazz Club tizenötödik születésnapi műsora.

A január 7-i esten László Attila vezetésével közreműködik az LFZE Big Band. A koncert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a BJC sokéves együttműködését szimbolikusan is reprezentálja. Az egyetem hallgatói az egyik legjobb magyar gitárossal, a nagyzenekari gyakorlatért több mint harmincöt éve felelős zenésszel élükön hívják életre a big band műfajban rejlő zenei játékosságot.

A nagyzenekart követi a Hodek Áron Trio. A mindössze 11 éves komáromi Hodek Áron basszusgitáros máris nemzetközi szintű zenész; hatévesen robbant be a zenészvilágba. Tehetségére olyan legendás zenészek figyeltek fel, mint Quincy Jones, Lenny Kravitz, Timbaland, Robert Glasper. Felnőtteket meghazudtoló virtuozitása mellett a tanulással vagy gyakorlással sem elsajátítható "stenk" teszi játékát életkorát meghazudtolóan kiforrott hangvételűvé.

A fesztiválhangulatú est programját az Oláh Kálmán Jr. Quartet produkciója zárja. A szaxofonos zenekarvezető először édesapja nyomdokain haladt, zongorázni tanult, majd tizenkét éves korában kezdett el szaxofonozni. Formációjával a post-bop stílusban érzi magát a legotthonosabban. Az est alkalmával elsősorban a jam sessionök hangulatához leginkább illő dzsessz-standardeket szólaltatják meg.


4 nap korlátlan mobilnet a Telekomtól az augusztus 20-i hétvégére

4 napos díjmentes, korlátlan belföldi mobilnetet ad a Magyar Telekom közel 4 millió előfizetője számára az augusztus 20-i hosszú hétvégére. A Telekom ezzel kívánja még emlékezetesebbé tenni az ünnepi hétvégét, hogy mindenki arra koncentrálhasson, ami igazán fontos a számára.
2026. 08. 18. 17:00
Megosztás:

Az íróeszközök kiválasztása: kis kezek nagy lehetőségei

Gyakran nem is gondolunk bele, hogy az egyszerű írószerek milyen különleges szerepet játszhatnak gyermekeink fejlődésében. Ezek az eszközök nem csupán az írás- és rajzoláskészséget alapozzák meg, hanem jelentős hatással lehetnek a tanulási folyamataikra is. Mire érdemes figyelni, amikor gyerekek számára választunk írószert?
2026. 08. 18. 16:00
Megosztás:

Milyen hatással van a SpaceX szárnyalása a Nasdaq-ra?

Befektetői szemszögből a SpaceX teljesítménye túlmutat önmagán. Mivel a vállalat mind a műholdas távközlési szektorban (Starlink), mind a kereskedelmi űrrepülésben és felhőszolgáltatási infrastruktúrában meghatározó szereplő, az eredményei közvetlenül formálják a piaci hangulatot:
2026. 08. 18. 15:00
Megosztás:

Az ingatlaneladás folyamata

Ingatlant eladni nem egyszerű feladat, különösen akkor nem, ha az eladni kívánt helyiség egyben az otthonod is. Ez a folyamat nem csupán néhány fotó és egy árcédula felhelyezését jelenti. A siker érdekében alapos tervezésre, precíz árazásra, valamint helyes marketingstratégiára van szükség. A felkészültség és a megfelelő kivitelezés növeli annak valószínűségét, hogy a lehető legjobb árat kapd érte, miközben elkerülheted a fölösleges stresszt.
2026. 08. 18. 14:00
Megosztás:

Nőtt a Vajda-Papír árbevétele és működési eredménye 2025-ben

A higiéniai papírtermékeket gyártó Vajda-Papír Kft. árbevétele több mint 12 százalékkal, 50,91 milliárd forintra emelkedett tavaly az előző évhez képest, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) pedig 7,2 százalékkal, 3,01 milliárd forintra nőtt - közölte a vállalat az MTI-vel.
2026. 08. 18. 13:00
Megosztás:

Kismértékben emelkedtek a fejlett piaci hozamok, a forint némileg gyengült az euróval szemben

Emelkedtek tegnap az amerikai államkötvény-hozamok, miközben az olajárak újra felfelé mozdultak az iráni-amerikai feszültségek erősödése miatt. A 30 éves amerikai kötvény hozama 5 bázisponttal, 5,31%-ra emelkedett, ami 19 éves csúcsot jelentett.
2026. 08. 18. 12:00
Megosztás:

AI, deepfake-ek és adatfüggőség: magyar fejlesztők is dolgoznak azon, hogy visszakapjuk az irányítást digitális életünk felett

Egy fénykép többé nem feltétlenül bizonyíték, egy hangfelvétel nem biztos, hogy valódi, személyes adataink jelentős része pedig olyan globális platformok kezében van, amelyek működésére alig van ráhatásunk.
2026. 08. 18. 11:40
Megosztás:

Enyhén gyengültek hétfőn a főbb amerikai indexek

Tegnap enyhe csökkenés bontakozott ki az amerikai részvénypiacokon, miközben a közel-keleti geopolitikai feszültségek erősödése miatt emelkedtek az olajárak.
2026. 08. 18. 11:00
Megosztás:

Könyvkötészeti alapanyagok és eszközök

A könyvkötészet olyan terület, ahol a kreativitás és a precizitás találkozik. Legyen szó hagyományos módszerekről vagy modern megoldásokról, a könyvkötés során használt alapanyagok és eszközök különleges figyelmet érdemelnek. Mi szükséges ahhoz, hogy a könyvek tartósak és esztétikusak legyenek?
2026. 08. 18. 10:30
Megosztás:

Csökkenéssel zártak kedden az európai indexek, miközben a továbbra is a geopolitikai feszültségek és a kamatemelési várakozások rontották a hangulatot

A nap eleji pluszokat követően végül mérsékelt csökkenéssel zártak tegnap az európai részvénypiacok, a STOXX 600 index 0,2%-kal került lejjebb. A befektetők figyelme a vállalati gyorsjelentési szezon lezárultával egyre inkább a makrogazdasági és geopolitikai fejleményekre, illetve a szeptemberi jegybanki döntésekre irányult.
2026. 08. 18. 10:00
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggelre

Gyengült a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 18. 09:00
Megosztás:

Bitcoin soha nem látott kamatkörnyezettel néz szembe – és egyelőre veszít az aranyhoz képest

A globális kötvényhozamok olyan magas szintre emelkedtek, amelyre 2008 óta nem volt példa. Bitcoin ekkor még nem is létezett, vagyis a kriptovaluta története során most először kell ilyen drága finanszírozási környezettel megküzdenie.
2026. 08. 18. 08:00
Megosztás:

Havi, teljesítésarányos elszámolásra térnek át a mohácsi Duna-híd projektnél

Havi, teljesítésarányos elszámolásra térnek át a Mohácsi Duna-híd projektnél a Közlekedési és Beruházási Minisztériummal (KBM) kötött megállapodásuk szerint, amely tartalmazza azt is, hogy visszafizetik a teljesítéssel még le nem fedett előleget, miközben a kivitelezés a felfüggesztéssel nem érintett területeken folyamatosan halad - közölte a kivitelező Duna Aszfalt Zrt. hétfőn az MTI-vel.
2026. 08. 18. 07:00
Megosztás:

Videóval is segíti a NAV a felkészülést a nyugtaadat-szolgáltatásra

Videóval is segíti a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a felkészülést a nyugtaadat-szolgáltatásra - közölte az adóhatóság az MTI-vel.
2026. 08. 18. 06:00
Megosztás:

Tovább bővül Finnországban a Futureal Energy Partners

A Futureal Energy Partners (FEP) stratégiai partnerségre lépett a finn megújulóenergia-fejlesztő Aurinkokarhu Oy-jal (Aurinkokarhu). Az együttműködés célja, hogy nagyszabású megújulóenergia-beruházásokat valósítsanak meg Finnországban. A portfólió mintegy 3 GW összteljesítményű, köztes fejlesztési szakaszban járó napelemes- (PV), akkumulátoros energiatároló- (BESS) és hibrid projekteket foglal magában tovább erősítve a FEP pozícióját az északi energiapiacon.
2026. 08. 18. 05:00
Megosztás:

Tévhit, hogy minden esetben a szülő bankjánál éri meg a legjobban diákszámlát nyitni

Kényelmes megoldásnak tűnik, ha a szülő ugyanannál a banknál nyit számlát a gyermekének, ahol ő maga is bankol. A money.hu friss összehasonlítása szerint azonban ez korántsem mindig a legolcsóbb választás. A vizsgált bankszámlák többségénél ugyanis ma már nem kerül többe a bankon kívüli utalás, mint a bankon belüli, így a szülőknek érdemes lehet a saját bankjukon túl is körülnézniük.
2026. 08. 18. 04:00
Megosztás:

Lassuló áremelkedés mellett élénkülő építések és rekordközeli hitelezés jellemezheti a lakáspiacot 2026-ban

A 2025-ös kiugró növekedést követően 2026-ban a magyar lakáspiac fokozatos normalizálódása várható. Miközben az új lakások átadása és a lakáscélú hitelezés látványosan bővül, az árak emelkedési üteme mérséklődik, a tranzakciószám pedig elmaradhat a tavalyi rekordközeli szinttől. Az MBH Elemzési Centrum második negyedéves Lakáspiaci Kitekintő elemzése szerint idén országosan 8-13 százalékos lakásár-emelkedés, 118-125 ezer adásvétel és 2 700 milliárd forintot meghaladó új lakáscélú hitelkihelyezés várható.
2026. 08. 18. 03:00
Megosztás:

Szülői nyugdíj: mennyi pénzt lehet így kapni?

Kevesen tudják, hogy egy biztosított vagy nyugdíjas személy halála után nemcsak az özvegy és a gyermek részesülhet hozzátartozói nyugellátásban. Meghatározott feltételek teljesülése esetén az elhunyt szülője, nagyszülője, sőt nevelőszülője is jogosult lehet úgynevezett szülői nyugdíjra. Az ellátás azonban nem automatikusan jár: igényelni kell, és az eltartottságot, valamint a többi jogosultsági feltételt is vizsgálják.
2026. 08. 18. 02:00
Megosztás:

Megszűnhet a bírósági tárgyalások online nyilvánossága

Megszüntetné a bírósági tárgyalások online nyilvánosságát a kormány hétfőn benyújtott, igazságügyi tárgyú törvényjavaslata, amely a közéleti részvételt akadályozó stratégiai perekkel kapcsolatos uniós szabályozás átültetését kezdeményezi.
2026. 08. 18. 01:00
Megosztás:

Megszűnik a vízkorlátozás Debrecenben

Megszűnteti az egyes fokozatú vízkorlátozást Debrecenben az önkormányzat kedd 6 órától a Debreceni Vízmű Zrt. javaslatára - tudatta hétfőn a városháza az MTI-vel.
2026. 08. 18. 00:05
Megosztás: