Több mint egymillió forintért kelt el egy József Attila-kötet

Több mint egymillió forintért kelt el József Attila Nem én kiáltok című, 1924-es verseskötetének dedikált példánya az Antikvárium.hu vasárnap zárult online árverésén. A magas áron elkelt dedikált tételek között szerepelt mások mellett egy Gárdonyi-regény, egy Radnóti-kötet, illetve egy Harry Potter-kötet, amelyet a szerző, J.K. Rowling is aláírt - közölték a szervezők az MTI-vel.

Több mint egymillió forintért kelt el egy József Attila-kötet

A 23. Dedikált könyvek és kéziratok árverésén október 3-a és 13-a között a szervezők több mint kétszáz dedikált kötettel várták az érdeklődőket.

Az aukciós platformon rekordösszegért, egymillió-harmincezer forintért kelt el József Attila Nem én kiáltok című kötetének 1924-ben megjelent első kiadása. A szerző által aláírt, sajtóhibák jegyzékével és tartalomjegyzékkel ellátott, a szegedi Koroknay Nyomdában nyomtatott kötetre harmincegy licit érkezett - tájékoztattak.

Gárdonyi Géza 1903-ban megjelent Az a hatalmas harmadik című regényéért egymillió forintot fizetett a győztes, aki negyvenedik licitálóként tette meg ajánlatát az online aukción. Az 1903-ban megjelent, aranyozott vászonkötéses kötetet a szerző Szűry Dénesnek dedikálta.

730 ezer forintért kelt el Kossuth Lajos 1886-ban írt levele, amelyet Dr. Váli Béla úrnak címzett. A levél végén Kossuth Lajos jól olvasható aláírása látható.
650 ezer forintot fizetett új tulajdonosa Radnóti Miklós Újhold című, Buday György fametszeteivel illusztrált, 1935-ben megjelent kötetéért. A költő és az illusztrátor által is aláírt, számozott verseskönyvből ez volt a 23-as számú - tájékoztattak a szervezők.

Több mint félmillió, pontosan 556 ezer forintot ért az aukción Szerb Antal A Pendragon-legenda című regényének 1934-ben megjelent, a szerző által is dedikált első kiadása.

Ugyancsak a félmillió forintnál is értékesebb kötetek közé került az aukció egyik különlegességének számító, J.K. Rowling sajátkezű aláírásával ellátott Harry Potter és a Titkok Kamrája című regény.

A közkedvelt sorozat második kötetének ezt a példányát a szerző egy bizonyos Nurarinak dedikálta. A kiadvány 550 ezer forintot ért a szerző magyarországi rajongójának - tudatták a közleményben.

A tüdőrák elleni küzdelemben részt vevő szakorvosokat képeznek a Semmelweis Egyetem

Szakorvosképzés indul a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikáján (SEPK) a tüdőrák elleni küzdelem erősítése érdekében - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény csütörtökön az MTI-t.
2026. 04. 17. 05:30
Megosztás:

Stabil üzleti teljesítmény és jelentős beruházások a Messer Group 2025-ös üzleti évében

A világ legnagyobb magántulajdonban lévő ipari, orvosi, elektronikai és különleges gázszolgáltatója, a Messer Group közzétette 2025-ös éves üzleti jelentését. A vállalat stabil üzleti teljesítményt nyújtott, amely egyaránt tükrözi szervezeti ellenálló képességét és megújulásra való törekvését egy geopolitikai feszültségekkel és gazdasági bizonytalansággal terhelt környezetben.
2026. 04. 17. 05:00
Megosztás:

Lassul a cégfogyás, de egyre több vállalkozás tűnik el csendben

Három év után először mérséklődött a cégállomány csökkenése az első negyedévben, de a háttérben nem élénkülés, hanem szerkezeti átrendeződés zajlik. Az alapítások új mélypontra estek, miközben a kényszertörlések száma megugrott, ami arra utal, hogy egyre több vállalkozás nem klasszikus eljárásban, hanem csendben kerül ki a rendszerből.
2026. 04. 17. 04:30
Megosztás:

Újra keresik Magyarország kiválóan vezetett vállalatait – elindult a jelentkezés a Deloitte Best Managed Companies programjára

Elindult a jelentkezés a Deloitte Private által szervezett Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) kezdeményezés legújabb magyarországi programjára. Az üzleti mentorprogram célja, hogy elismerje és támogassa azokat a hazai magántulajdonú vállalatokat, amelyek kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, miközben hosszú távon fenntartható és tudatos vállalatvezetési gyakorlatokat építenek.
2026. 04. 17. 04:00
Megosztás:

Sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 17. 03:30
Megosztás:

6 pontos pénzügyi „restart”: Verseny nélkül nincs hatékony gazdaság, a növekedéshez újragondolt állami szerep kell

A következő kormány komoly kihívások előtt áll, ha teljesíteni akarja vállalásait, ezeknek ugyanis jelentős költségvetési terhe lesz. A Blochamps Capital szerint ugyanakkor Magyarországon nem forráshiány van, hanem közvetítési hiba. A piacvezető privátbanki elemzőcég szerint ezért a következő kormánynak az alábbi pontok mentén kellene újragondolnia, milyen irányba akarja mozgatni a pénzügyi közvetítőrendszert, és milyen mederbe terelné a megtakarítási, hitelezési politikát.
2026. 04. 17. 03:00
Megosztás:

Megadóztatják a nyugdíjat? Igen, itt a bizonyíték!

Az EU-ban nincs egységes, uniós szintű szabály a nyugdíjak adóztatására: ez továbbra is tagállami hatáskör. Emiatt az EU27-ben nagyon eltérő modellek élnek egymás mellett.
2026. 04. 17. 02:00
Megosztás:

Családi pótlék elvesztése - könnyen bukhatjuk a pénzt, ha nem figyelünk

Mikor veszíthetjük el a családi pótlékot? A családi pótlék Magyarország egyik legfontosabb, alanyi jogon járó családtámogatása, amely a gyermek neveléséhez és taníttatásához nyújt rendszeres havi segítséget. Ugyanakkor a jogosultság nem korlátlan és nem feltétel nélküli: bizonyos élethelyzetekben az ellátás megszűnhet vagy szünetelhet.
2026. 04. 17. 01:00
Megosztás:

Már social media és Google-kampányokra is pályázhatnak a kkv-k

Új lehetőség nyílt a hazai kis- és középvállalkozások számára: immár social media és Google-kampányok megvalósítására, linképítésre, SEO- és PR-cikkek online megjelenítésére is igényelhető támogatás a Modern Vállalkozások Programján belül. A projekteket a Content’ n more (CNM) ügynökség viszi, mely tíz éve támogatja a hazai vállalkozások online láthatóságát.
2026. 04. 16. 23:59
Megosztás:

Pénztárca PlayID és a digitális pénzügyek hatékonysági fordulata

A digitális pénzügyek világában az elmúlt évek egyik legfontosabb változása nem feltétlenül az új funkciók megjelenése volt, hanem a folyamatok egyszerűsödése. A felhasználók ma már nem csupán gyors tranzakciókat várnak el, hanem azt is, hogy az online pénzügyi jelenlétük kezelése logikus és kiszámítható legyen.
2026. 04. 16. 23:00
Megosztás:

Kripto-trendek 2026-ban: Milyen újításokra érdemes figyelni?

A kriptovilág ritkán áll meg egy pillanatra, de 2026 valahogy mégis másnak tűnik. Ez az év nemcsak a piac helyreállásáról szól, hanem az éretté válásról is. A tokenizált ingatlanoktól az okosabb tárcákon át az intézményi szereplők erősebb jelenlétéig a digitális eszközök egy új szakaszba lépnek, amit egyre nehezebb figyelmen kívül hagyni.
2026. 04. 16. 22:30
Megosztás:

Az EU már több mint ötezer beteget evakuált Ukrajnából

Az Európai Unió, az ukrajnai háború 2022. február 24-i kezdete óta több mint ötezer ukrajnai beteg biztonságos átszállítását tette lehetővé 22 európai ország kórházaiba speciális orvosi ellátás céljából - tájékoztatott az Európai Bizottság csütörtökön.
2026. 04. 16. 22:00
Megosztás:

A Honda több százezer autót hív vissza a légzsákrendszer hibája miatt az Egyesült Államokban

A Honda autógyártónak több százezer autót kell visszahívnia a légzsákrendszer hibája miatt az Egyesült Államokban – közölte az amerikai közúti hatóság csütörtökön.
2026. 04. 16. 21:30
Megosztás:

Egy amerikai esküdtszék elmarasztalta a Live Nationt és a Ticketmastert

A rendezvénypiacra káros monopólium miatt elmarasztalta egy amerikai esküdtszék a Live Nation globális szórakoztatóipari nagyvállalatot és a hozzá tartozó Ticketmaster jegyértékesítőt.
2026. 04. 16. 21:00
Megosztás:

Javult a vállalkozások üzleti hangulata az első negyedévben

A VOSZ Barométer index 54 százalékra emelkedett az idei első negyedévben, így öt negyedév után ismét az optimista tartományba került; a javulást elsősorban az üzleti hangulat erősödése és a beruházási szándékok élénkülése hajtja - ismertette az Egyensúly Intézet gazdaságkutatási igazgatója a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
2026. 04. 16. 20:30
Megosztás:

A KLM légitársaság ritkítja járatait az üzemanyagárak emelkedése miatt

Az üzemanyagárak emelkedése miatt ritkítja járatait a KLM holland légitársaság, amely 160 európai járatának törlését jelentette be - tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál csütörtökön.
2026. 04. 16. 20:00
Megosztás:

Pentagon: az amerikai haderő készen áll az Irán elleni csapások folytatására, ha a tűzszünet lezárul

Az Egyesült Államok hadereje készen áll az Irán elleni csapások folytatására fokozott erővel, ha a tűzszünet lezárul - közölte Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter csütörtökön.
2026. 04. 16. 19:30
Megosztás:

Erős évet zárt a MET Csoport, növekedéssel a kulcspiacokon

A svájci központú energiavállalat, a MET Csoport erős pénzügyi és kereskedelmi eredménnyel zárta a 2025-ös évet: az árbevétele jelentős növekedéssel 28,5 milliárd euróra emelkedett, amit a stabil értékesítésnek is köszönhetett. A vállalat folytatta gyors térnyerését az európai energiapiacon: a gázpiaci forgalma 242 milliárd köbméter volt, miközben az LNG-tevékenységét megháromszorozta.
2026. 04. 16. 19:00
Megosztás:

Rekordszámú autót gyártottak az első negyedévben Csehországban

Csehországban éves összehasonlításban az első negyedévben 8,3 százalékkal 396 880-a nőtt az új autók gyártása , ami új rekordot jelent - közölte a Cseh Autóipari Szövetség csütörtökön Prágában.
2026. 04. 16. 18:30
Megosztás:

A középkategória húzza a használtautó-piacot, közel 10%-kal csökkent az elektromos és hibrid autók ára

Megjelent a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, márciusi közös statisztikája, amely szerint a kínálati átlagár 5,61 millió forintra nőtt, miközben az olcsó, 2,5 millió forint alatti autók aránya egy év alatt 5,3 százalékponttal csökkent. Ezzel párhuzamosan a 2,5–10 millió forintos kategória erősödött, az elektromos és hibrid autók kínálata közel 25%-kal bővült, miközben az átlagáruk 9% körüli mértékben mérséklődött.
2026. 04. 16. 18:00
Megosztás: