Tőkeemelésre és kötvénykibocsátásra is közgyűlési felhatalmazást kér a Gloster

Az igazgatóság a részvényesek felhatalmazását kéri tőkeemelésre, melyre 2030. április 28. napjáig kerülhet sor, akár több alkalommal is, azzal a feltétellel, hogy a legmagasabb összeg, amelyre az igazgatóság a társaság alaptőkéjét felemelheti nem haladhatja meg a 210 millió forintot. Ezen túlmenően az igazgatóság hatáskörébe adná a legfeljebb 4 milliárd forint értékű és maximum10 éves futamidejű kötvények kibocsátásának lehetőségét is.
Az igazgatóság felhatalmazást kér a saját részvények visszavásárlásáról való döntésre az elkövetkező 18 hónapban, legfeljebb az alaptőke 25%-nak megfelelő mértékig.
A közgyűlés dönthet a társaság nevének megváltoztatásáról. A társaság új elnevezése a közgyűlési döntés hatályától kezdődően: Gloster Digital Group Nyilvánosan Működő Részvénytársaság; rövidített elnevezése: Gloster Digital Group Nyrt lesz.
Véleményünk szerint a tulajdonosi szerkezetből adódóan a közgyűlési előterjesztéseket megszavazza a közgyűlés.
A 407 millió forintos adózott eredmény csekély, 8%-os év/év növekedést jelent és számottevően elmarad 782 milliós előrejelzésünktől. A február első felében előzetesen közzétett, 850-1100 millió forintos EBITDA sáv is 35-50%-os elmaradást jelent korábbi előrejelzésünkhöz képest. Ez azt mutatja, hogy a vártnál alacsonyabb növekedési pályán van a Gloster csoport, így mind a célárat, mind pedig ajánlásunkat felülvizsgálat alá vesszük - írja ez ERSTE elemzésében.