Újabb együttműködési programot írt alá Magyarország és Bajorország

Újabb hároméves együttműködési programot írt alá Magyarország és Bajorország, amelynek alapján a felek közösen fognak dolgozni az eddigi gazdasági eredmények megőrzéséért a jelenlegi, rendkívüli nehézségekkel teli környezetben - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Magyar-Bajor Vegyes Bizottság ülését követően.

Újabb együttműködési programot írt alá Magyarország és Bajorország

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a Melanie Huml bajor európai és nemzetközi ügyekért felelős tárca nélküli miniszterrel közös sajtótájékoztatóján kiemelte: "drámai változások zajlanak mind a globális politikában, mind a globális gazdaság területén, s ilyen helyzetben különösen felértékelődnek a stabil, kiszámítható és megbízható partnerek".

Hozzátette: a német tartományok között Bajorország hazánk elsőszámú kereskedelmi partnere, innen érkezik a második legtöbb beruházás is. A németországi magyar export nagyjából egyharmada Bajorországba irányul, a kétoldalú kereskedelmi forgalom értéke tavaly elérte a 15 milliárd eurót. A magyar kormány hat bajor vállalattal is stratégiai együttműködési megállapodást kötött az elmúlt években - sorolta. Elmondta, "a barát igazán a bajban ismerszik meg", s a bajor vállalatok a koronavírus-járvány alatt is bizonyították lojalitásukat, ugyanis a nehézségek ellenére 26 cég összesen 28 milliárd forintnyi beruházást hajtott végre Magyarországon, így hozzájárulva 12 300 munkahely megvédéséhez.

Szijjártó Péter leszögezte, hogy a magyar-bajor együttműködés mindig is a kölcsönös tiszteletre alapult és a kölcsönös előnyökre irányult, s közös cél az eddigi gazdasági eredmények megóvása a mostani, "rendkívüli nehézségeket tartogató, háborús-inflációs környezetben".

Aláhúzta, hogy Magyarország jelenleg is a legversenyképesebb beruházási környezetet biztosítja Európában, itt a legalacsonyabbak az adók, illetve stabil lábakon áll az energiaellátás. A miniszter hangsúlyozta, hogy a kormány fontosnak tartja az európai egység fenntartását az ukrajnai háború ügyében, ugyanakkor meg kellett küzdenie hazánk energiaellátásának biztonságáért, ugyanis orosz energiahordozók nélkül a magyar gazdaság működésképtelen lenne.
Hozzátette: ezt Magyarország "nem ideológiai, hanem racionális, fizikai kérdésként" kezeli, és mindent megtesz azért, hogy ne kerüljön veszélybe a biztonságos ellátás.

Beszámolt arról is, hogy a találkozón újabb hároméves, 51 pontból álló együttműködési programot írtak alá. Tájékoztatása szerint ez kiterjed az Andrássy Egyetem közös finanszírozásától kezdődően a Regensburgi Egyetem Magyar Intézetén át a megújuló energiaforrások terén folytatott együttműködésig. A tavaly hivatalba lépett új német kormánnyal kapcsolatos újságírói kérdésre válaszolva Szijjártó Péter közölte, hogy az államok közötti kapcsolatok soha nem pártalapon szerveződnek, s Magyarország mindig tiszteletben tartja a választások eredményét más országokban, és azokkal dolgozik együtt, akiket az emberek megválasztanak.


Egy kiadó raktár logisztikai jelentőségéről

A raktárak elsősorban a kereskedelem és logisztika területén működő cégek számára kínálnak költséghatékony, de alapvetően nélkülözhetetlen fejlesztési lehetőséget a folyamatok optimalizálására. Jelentőségük tehát semmiképpen sem alábecsülhető.
2026. 07. 27. 19:00
Megosztás:

Honlap, technológia, gondozás — három döntés, ami eldönti, meddig szolgál egy weboldal

Sok cégvezető úgy gondol a saját weboldalára, mint egy egyszeri beszerzésre: megrendelik, egyszer kifizetik, aztán évekig nem foglalkoznak vele. Pedig egy weboldal nem egy tárgy, amit egyszer megveszünk és utána a polcra teszünk — sokkal inkább egy folyamatosan működő rendszer, amelynek karban kell maradnia ahhoz, hogy tényleg hozza az ügyfeleket.
2026. 07. 27. 18:00
Megosztás:

Használt laptop garanciával? A megfelelő forrásból lehetséges

A garancia a műszaki cikkek vásárlása kapcsán is fontos kritérium, hiszen mindenki szereti bebiztosítani magát a váratlan helyzetekre. A használt eszközök esetében ugyanakkor már más a helyzet, de természetesen ezek esetében sem lehetetlen, hogy szavatolják a minőséget.
2026. 07. 27. 17:00
Megosztás:

A második nyelv tanulásának előnyei

Egy új nyelv elsajátítása napjainkban nemcsak divat, hanem valódi befektetés a jövőbe. A globalizáció, a nemzetközi munkaerőpiac és a digitális kapcsolatok korában egyre többen ismerik fel, hogy az anyanyelven kívül legalább egy idegen nyelv ismerete komoly előnyt jelent.
2026. 07. 27. 16:30
Megosztás:

A regionális és külföldi repterekről egyre több magyar utazik nyáron

A magyar utazók egyre rugalmasabbak, a regionális és külföldi repülőterekről egyre többen indulnak útnak nyáron, elsősorban az árkülönbségek, és a szélesebb kínálat miatt - közölte az Invia.hu online utazásszervező foglalási adatai alapján az MTI-vel hétfőn.
2026. 07. 27. 16:00
Megosztás:

Hogyan fejlődtek az online nyerőgépek a klasszikus játékoktól a videó slotokig

Az online nyerőgépek az elmúlt évtizedekben óriási utat jártak be. Ami egykor néhány egyszerű, mechanikus tárcsával működő játék volt, mára látványos grafikával, összetett bónuszfunkciókkal és magával ragadó történetekkel teli élménnyé vált.
2026. 07. 27. 15:21
Megosztás:

Rekordösszegű, 290 millió eurós refinanszírozást kapott a Westend

A Gránit Pólus csoport 290 millió euró összegű zöld hitelmegállapodással újította meg a Westend épületkomplexum finanszírozását - közölte a csoport hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 27. 15:00
Megosztás:

Kockázatkezelés a digitális térben: a kriptótól az online szerencsejátékig

A digitalizáció alapjaiban változtatta meg a pénzügyeink kezelését. Ma már néhány kattintással vásárolhatunk részvényeket, fektethetünk kriptovalutákba, intézhetjük banki tranzakcióinkat vagy akár online kaszinókban is játszhatunk. Az internet gyorsabbá és kényelmesebbé tette ezeket a szolgáltatásokat, ugyanakkor a felhasználóknak egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a biztonságra és a tudatos döntéshozatalra.
2026. 07. 27. 14:12
Megosztás:

A héten több vármegyében is végeznek szúnyoggyérítést

A héten Baranya, Fejér, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében végeznek szúnyoggyérítést, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg egyes területein biológiai lárvagyérítéssel is - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 27. 14:00
Megosztás:

Rekordot döntött a fiatalok személyes jövedelme

Tovább emelkedett a fiatalok személyes jövedelme: a 19–29 évesek becsült átlagos havi bevétele nettó 294 ezer forintra nőtt a második negyedévben, ami történelmi rekordot jelent a K&H ifjúsági index több mint egy évtizedes idősorában. A javulást jól mutatja, hogy a fiataloknak már csak 8,5 százaléka nem rendelkezik saját jövedelemmel, miközben egyre többen jelennek meg a magasabb jövedelmi kategóriákban.
2026. 07. 27. 13:00
Megosztás:

CBD-olajok a hatóság fókuszában: a célzott ellenőrzések súlyos hiányosságokat tártak fel

A CBD-tartalmú termékek hazai piacának célzott ellenőrzése során az NKFH összesen 15 terméket, valamint egy kannabisz tematikájú vendéglátóhely kínálatát vizsgálta. Az ellenőrzések középpontjában az élelmiszerként forgalmazott termékek CBD- és THC-tartalma, a laboratóriumi vizsgálati eredmények és a jelölések összhangja, valamint a fogyasztók számára nyújtott tájékoztatás jogszerűsége állt.
2026. 07. 27. 12:00
Megosztás:

Új akotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.
2026. 07. 27. 11:30
Megosztás:

Enyhültek a légicsapások a Közel-Keleten, mínuszban zárták a hetet a főbb indexek a tengerentúlon

Az amerikai részvénypiacok vegyes teljesítménnyel zárták a pénteki kereskedést. A távközlési, pénzügyi és egészségügyi szektorok erősödése támogatta a piacot, miközben a technológiai, közmű- és energiavállalatok részvényei gyengébben szerepeltek.
2026. 07. 27. 10:30
Megosztás:

Miért esik ma a kriptopiac? Két tényező nyomja lefelé az árfolyamokat

A kriptovaluta-piac hétfőn gyengüléssel kezdte a hetet: a teljes piaci kapitalizáció közel 1%-kal csökkent, miközben a részvénypiacok stabilak maradtak. Az elemzők szerint a visszaesés mögött elsősorban két tényező áll: az amerikai kriptoszabályozás késlekedése és a Bitcoin ETF-ekből kiáramló tőke.
2026. 07. 27. 10:00
Megosztás:

Ismét pluszban zárta a hetet Európa, emelkedett a gazdasági aktivitás az eurózónában

Az európai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, miután az előző kereskedési napon az elmúlt két hét legnagyobb egynapos visszaesését szenvedték el. A befektetői hangulatot javították a vállalati gyorsjelentések, miközben a piacok azt is mérlegelték, hogy a magasabb olajárak milyen hatással lehetnek a monetáris politikára.
2026. 07. 27. 09:30
Megosztás:

Erősödött a forint a hét végén

Erősödött a hét végén a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 27. 08:30
Megosztás:

Pánik a tőzsdén: százmilliárdokat égetett el a Big Tech mesterségesintelligencia-láza

Elképesztő összegeket fordítanak mesterséges intelligenciára a világ legnagyobb technológiai vállalatai, a befektetők azonban egyre idegesebben figyelik a kiadások növekedését. Az Alphabet és a Tesla részvényeinek zuhanása azt mutatja, hogy a piac már nem éri be az AI ígéretével: látni akarja, mikor és hogyan termelnek nyereséget a dollármilliárdos beruházások.
2026. 07. 27. 08:00
Megosztás:

Évek óta nem léptek be annyian az önkéntes nyugdíjpénztárakba, mint az idén

Kezdenek észbe kapni a magyarok, hogy nem lesz nekik elég az állami nyugdíj. 2026 első hónapjaiban annyian léptek be az önkéntes nyugdíjpénztárakba, amire már rég nem volt példa – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból.
2026. 07. 27. 07:18
Megosztás:

Ezzel a trükkel felére csökkentheted a hűtőszekrényed áramfogyasztását

A hűtőszekrény az otthon egyik legkitartóbb energiafogyasztója: a nap 24 órájában működik, ezért már néhány apró hiba is látványosan megemelheti a villanyszámlát. Van azonban egy egyszerű módszer, amely különösen egy rosszul elhelyezett vagy elhanyagolt készüléknél akár drasztikusan, szélsőséges esetben közel a felére csökkentheti a fogyasztást.
2026. 07. 27. 01:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: az európai uniós forrásokból megújulhat a csepeli HÉV

A magyar kormány évtizedes tartozást törleszt, ugyanis a hazahozott európai uniós forrásokból végre megújíthatja a csepeli HÉV-et - adta hírül Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 07. 27. 00:05
Megosztás: