Ukrajnában újabb megyék kerülhetnek vörös besorolásba

Egyre súlyosbodik a koronavírus-járványhelyzet Ukrajnában, további hat megye, köztük Kárpátalja kerülhet át hamarosan a legszigorúbb korlátozásokkal járó, vörös színkóddal jelölt besorolásba - közölte szerdai sajtótájékoztatóján Ihor Kuzin országos tisztifőorvos, az egészségügyi miniszter helyettese.

Ukrajnában újabb megyék kerülhetnek vörös besorolásba

Jelenleg két régió, a nyugati országrészben lévő Ivano-Frankivszk és Rivne megye van vörös színnel jelölt besorolásban, a többi a jelenlegi legenyhébb kockázatú sárga kategóriában. Kuzin hozzátette, hogy a mostani járványhullám idején kevesebben kerülnek kórházba, mint ahányan az előző, őszi hullám idején. Az egészségügyi tárca arra számít, hogy a mostani járványhullám február közepén tetőzik.
    
A minisztérium a Telegram üzenetküldő alkalmazáson arról tájékoztatott, hogy Ukrajnában az év eleje óta megháromszorozódott a kórházi ellátásra szoruló Covid-beteg gyermekek száma. Koronavírus-fertőzéssel, illetve annak gyanújával jelenleg csaknem 2500 gyermeket ápolnak kórházban, a számukra kijelölt egészségügyi intézmények telítettsége országosan már meghaladta az 50 százalékot.
   
Mihajlo Raduckij, a parlament egészségügyi bizottságának elnöke egy tévéműsorban azt mondta: olyan sok a súlyosan beteg gyermek, hogy egyes régiókban a kórházak csaknem 80 százaléka tele van, miközben országos szinten ez az arány általában alig több 30 százaléknál. A politikus szerint ezt a vírus különösen fertőző, omikron variánsa okozza, amely jóval több gyermeket betegít meg, mint a vírus korábban azonosított változatai. Január végéig Ukrajna 24 megyéjéből már 20-ban azonosították az omikron variánst - emlékeztetett az UNIAN hírügynökség.
    
A diagnosztizált fertőzöttek száma Ukrajnában szerdára 35 014-gyel 4 130 277-re, az elhunytaké 204-gyel 100 599-re, az aktív betegeké pedig csaknem 25 ezerrel 388 204-re emelkedett. Az elmúlt napon 4314 koronavírusos, illetve fertőzésgyanús beteget szállítottak kórházba.
    
A legfrissebb adatok szerint valamely oltás mindkét dózisát eddig 14 672 260-an adatták be maguknak a mintegy 42 millió lakosú országban, további 700 870-en pedig még csak az első adagot vették fel. Harmadik, emlékeztető oltást eddig 377 548-an kaptak. Kedden 74 592 embert oltottak be.


Már 100 szálláshely foglalható az Aktív Kalandor Kalandtárában

Az Aktív Kalandor foglalási felülete, a Kalandtár már 100 szálláshelyet kínál az erdei kulcsosházaktól a nagyobb társaságokat fogadó szállásokig az ország minden részén - közölte az Aktív Magyarország Fejlesztési Központ az MTI-vel.
2026. 08. 09. 06:00
Megosztás:

Véget ért az energiavészhelyzet – a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kWh csúcsidei megtakarítást ért el

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által indított Vállalkozói Energiaösszefogáshoz néhány nap alatt csaknem 350 vállalkozás csatlakozott az ország 202 településéről, és vállalásaik összesen több mint 145 000 kWh csúcsidei energiamegtakarítást jelentettek.
2026. 08. 09. 05:00
Megosztás:

Hardveralapú e-pénztárgép a piacon – újabb mérföldkő a digitális adózásban

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ma kiadta az első hardveralapú e-pénztárgép forgalmazási engedélyét. Az új megoldás a pénztárgéphasználatra kötelezett vállalkozásokat segíti már most, két évvel az online pénztárgépek végleges kivezetése előtt.
2026. 08. 09. 04:00
Megosztás:

Esővizet tegyünk a mosógépbe!

Esővízzel mosni vagy a WC-t öblíteni első hallásra szokatlannak tűnhet, pedig egy megfelelően kialakított esővízhasznosító rendszerrel egy családi ház vezetékesvíz-fogyasztásának akár 57 százaléka is kiváltható.
2026. 08. 09. 03:00
Megosztás:

100.000 forint is lehet a klíma otthoni költsége, ha rosszul van beállítva?

Egy korszerű háztartási légkondicionáló nem feltétlenül számít nagy energiafalónak, ám a helytelen használat könnyen több tízezer, szélsőséges esetben akár 100 000 forintot meghaladó felesleges kiadást okozhat.
2026. 08. 09. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! Ennyi lesz a nyugdíjkorhatár 2027-ben

Egyetlen év különbség is komoly változást jelenthet annak, aki már a nyugdíjba vonulását tervezi.
2026. 08. 09. 01:00
Megosztás:

A szellemi hanyatlás kockázatának 45%-a befolyásolható a WHO szerint

A demencia világszerte több mint 57 millió embert érint, és ez a szám folyamatosan nő. Bár a betegség lefolyását megállító kezelés jelenleg nem áll rendelkezésre, a szellemi hanyatlás kockázatának csökkentése a tudományos közösség szerint már most is lehetséges.
2026. 08. 09. 00:30
Megosztás:

Másodfokúra csökkent a riasztás

Szombat hajnalban helyreállt a vízszolgáltatás Budapest III. kerületében a Jós utcában, ahol pénteken csőtörés történt - közölte a kormány a hőségriasztásról készült, szombaton közzétett jelentésében a kormany.hu oldalon. Szombattól az országos tisztifőorvos kedd éjfélig másodfokúra mérsékelte az ország egész területére vonatkozó harmadfokú hőségriasztást.
2026. 08. 09. 00:05
Megosztás:

Változik az állami földek átmeneti hasznosításának rendje

Megújította az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium a Nemzeti Földalapba tartozó földterületek megbízási szerződéssel történő átmeneti hasznosításának rendjét - tette közzé a tárca szombaton a kormány Facebook-oldalán.
2026. 08. 08. 23:00
Megosztás:

Kapitány István: a magyarok 84 százaléka csatlakozott az összefogáshoz

Példa nélkülinek nevezte a gazdasági és energetikai miniszter szombaton, hogy felmérések szerint a magyarok 84 százaléka csatlakozott az energiarendszer terhelésének csökkentéséhez.
2026. 08. 08. 22:00
Megosztás:

Újabb nagybank viszi 3 százalék alá az Otthon Start lakáshitel kamatát

Még egy nagybank kamatkedvezményt ad azért, hogy az igénylők nála vegyék fel a kedvezményes, maximum 3 százalékos kamatú Otthon Startot. 2026-ban az új lakáshitelek 80 százaléka valamilyen állami támogatásos kölcsön, túlnyomórészt Otthon Start. Augusztus 10-től az UniCredit is belép az ezt a hitelt 3 százalék alatti kamattal kínáló bankok közé – derül ki a BiztosDöntés.hu összegzéséből.
2026. 08. 08. 21:00
Megosztás:

Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 08. 20:00
Megosztás:

VOSZ: a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra csúcsidei megtakarítást ért el

A magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra (kWh) csúcsidei megtakarítást ért el, köszönhetően olyan intézkedésnek, mint a klímahasználat csökkentése - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 08. 19:00
Megosztás:

Nyári ellenőrzések a Balatonnál – az első félidő végén

Félidőhöz érkezett a NAV idei balatoni nyári ellenőrzéssorozata. Július eleje óta a revizorok Somogy, Veszprém és Zala vármegyében vizsgálják a legforgalmasabb nyári szolgáltatókat. A kiemelt akcióban húsz igazgatóság munkatársai vesznek részt, az eddigi egyenleg: lehetne jobb is!
2026. 08. 08. 18:00
Megosztás:

Szerbia erősíteni szeretné az együttműködést Ukrajnával

Szerbia támogatja Ukrajna területi integritását és európai uniós csatlakozását, a két ország pedig a gazdasági, energetikai, mezőgazdasági és infrastrukturális együttműködés erősítésére törekszik - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök szombaton Belgrádban, miután tárgyalt Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.
2026. 08. 08. 17:00
Megosztás:

Az EU fokozott tényellenőrzést vár el a Metától és a TikToktól

Az Európai Bizottság felszólította a Meta és a TikTok közösségi platformokat, hogy határozottabban lépjenek fel a válsághelyzetekben terjedő dezinformációval szemben, és erősítsék a tényellenőrzőkkel folytatott együttműködést a múlt heti ceutai migrációs hullám után.
2026. 08. 08. 16:00
Megosztás:

Életveszélyes gyalog átkelni a Dunán a Sziget Fesztiválra

Balesetveszélyes és életveszélyes gyalog átkelni a Dunán a Sziget Fesztiválra, a helyszínen a rendőrség kerítést helyezett el és rendőri felügyeletet is biztosít - közölte a kormány a hőségriasztásról közzétett szombati 12 órai gyorsjelentésében a kormany.hu oldalon.
2026. 08. 08. 15:00
Megosztás:

Megelőzte a Tron hálózatát a BNB Chain: új éllovas a stabilcoin-tulajdonosok között

Csendben, de annál látványosabban rendeződnek át az erőviszonyok a stabilcoinpiacon. A BNB Chain már több stabilcoint tartó címmel rendelkezik, mint a hosszú ideje domináns Tron, miközben az USDT-felhasználók száma is gyors ütemben nő a hálózaton. A Tron ettől még messze nem veszítette el vezető szerepét: tranzakciós volumenben továbbra is óriási előnnyel rendelkezik.
2026. 08. 08. 14:00
Megosztás:

A mesterséges intelligencia alkalmazhatóságát vizsgálták személyre szabott daganatellenes terápia kialakítására Szegeden

A mesterséges intelligencia alkalmazásának lehetőségét vizsgálták személyre szabott daganatellenes terápia kialakítására a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont és a Szegedi Tudományegyetem munkatársai nemzetközi együttműködésben, eredményeikről a Nature kiadóhoz tartozó Precision Oncology című folyóiratban számoltak be.
2026. 08. 08. 13:00
Megosztás:

Negyedével nőtt a használtautó-import, csökkenőben az itthoni árak

A forint erősödésére reagálva negyedével bővült a használt autók importja Magyarországon az idén, miközben mérséklődik a piaci árszint; a belföldön megvásárolt használt járművek ugyanakkor rendelkeznek azzal az előnnyel, hogy a kocsik előélete ellenőrizhető - állapítja meg a Das WeltAuto az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2026. 08. 08. 12:00
Megosztás: