Van miből befektetni külföldre

Azért vagyunk itt, mert Magyarországon van felhalmozott tőke, amely most már Magyarországon kívül keres befektetési lehetőségeket - mondta a miniszterelnök pénteken a boszniai Banja Lukában, a Magyarország és a boszniai Szerb Köztársaság által rendezett üzleti fórum megnyitóján.

Van miből befektetni külföldre

Orbán Viktor a vállalkozók előtt felidézte: korábban két határ választotta el Magyarországot és Bosznia-Hercegovinát, "egyet már eltöröltünk, nincs horvát-magyar határ, Schengen van". A magyar autópálya mindjárt eléri a horvát határt, "a horvátok is iparkodnak", így hamarosan autópályával is össze lesz kötve a két ország - közölte a magyar miniszterelnök.

Hozzáfűzte, Banja Luka és környéke rendezett, nagy porták vannak, ez olyan ország, ahol van jövő, "mert a gazdaság jövője mindig az emberi minőségen múlik, azt pedig a környezet fejezi ki". Ha a politika képes lesz arra, hogy stabilizálja ezt a térséget, akkor itt kiszámítható gazdasági környezet lesz - szögezte le Orbán Viktor.

Kitért arra, hogy a gazdasági előrejelzések Nyugat-Európában a növekedés potenciálja nagyon alacsony szinten van, Németország recesszióval küzd. Magyarország az idei két és fél százalékos növekedéssel "királynak számít" - fogalmazott.

Megállapította: az európai gazdaság dinamikája jelenleg a Balkánon van, mert itt "az emberek akarnak dolgozni és tudnak is dolgozni", magas ipari és mezőgazdasági kultúra van, mit Magyarországon, és együttműködésre törekednek.

Van egy "ellenérv az üzleti világban, hogy ez a világ legbonyolultabb állama" - folytatta a kormányfő, hozzátéve, ez igaz Szarajevóra, de nem igaz Banja Lukara, itt az ügyeket el lehet intézni, ezért a bürokráciára vonatkozó félelmeket "félre lehet tenni".

Orbán Viktor azt mondta, azért hisz ebben a térségben, mert 14 évvel ezelőtt a magyar gazdaság is cudarul állt, a magyar gazdaság mérete hetven százalékkal kisebb volt, mint ma. Azóta Magyarország megtett egy olyan utat, amit mások is meg tudnak tenni, "ezt a dinamikát, ezt a fejlődést itt is el lehet érni" - hangsúlyozta.

Megjegyezte, 14 évvel ezelőtt a magyar cégek még nem lettek volna itt, mert Magyarország rendkívül tőkeszegény ország volt. "Ma már vannak regionális bajnokaink", és mintegy ezerötszáz, külföldön befektetni képes vállalat - közölte a magyar miniszterelnök.

Ez a gazdasági döntéseknél azt jelenti, hogy a szerb kormány világosan megmondja, milyen szektorokban fogadják a magyarokat szívesen, ahol pedig nem fogadnak szívesen, mert nem akarnak versenytársat, "oda nem jövünk" - közölte Orbán Viktor. Hozzátette, "ez az ország a szerbeké", ezért olyan magyar vállalatok vannak itt, amelyek azokon a területeken dolgoznak, amelyeket a szerbek kijelöltek.

"Fontos, hogy a helyiek elfogadjanak bennünket, azt érezzék, hogy lehetőségeket hozunk, azokra a területekre, ahol szükség van beruházásra, fejlesztésre" - hangsúlyozta a kormányfő. Közölte, vegyesvállalatok alakítására is biztatja a magyar cégeket.

"Ez kétirányú utca" - jegyezte meg Orbán Viktor, jelezve, Magyarország várja a szerbeket "munkavállalóként és vállalkozóként is", mivel "az együttműködés nem lehetőséget vesz el, hanem lehetőséget teremt".


Amikor a számítás végre nem bonyolít, hanem segít választani

A pénzügyi világ sokak számára még mindig tele van bizonytalansággal és kérdőjelekkel, különösen igaz ez akkor, amikor hitelfelvételre kerül sor. Nem véletlen, hogy egyre többen keresnek olyan megoldásokat, melyek egyszerűbbé, átláthatóbbá és kiszámíthatóbbá teszik a folyamatot. A Cofidis is kiemelt szerepet tulajdonít a tudatos döntéshozatal támogatásának – lássuk, ez hogyan lehetséges.
2026. 06. 18. 00:01
Megosztás:

A Fed nem változtatott az irányadó dollárkamaton

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó dollárkamatok 3,50-3,75 százalékos sávján szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésé
2026. 06. 17. 23:30
Megosztás:

Amikor a mosoly a befektetés része

Egy fontos tárgyalás, egy állásinterjú vagy akár egy első személyes találkozás során rengeteg apró benyomás alakul ki néhány perc alatt. A megjelenés részei sokszor észrevétlenül dolgoznak együtt: a testtartás, a hangszín, a tekintet és természetesen a mosoly is.
2026. 06. 17. 23:30
Megosztás:

Nyári diákmunkát támogató programot indított a Szociális és Családügyi Minisztérium

Nyári diákmunkát támogató programot indított a Szociális és Családügyi Minisztérium, amelynek keretében bértámogatást nyújtanak a munkáltatóknak a 16-25 év közötti, nappali tagozaton tanuló diákok és egyetemi hallgatók nyári foglalkoztatásához.
2026. 06. 17. 23:00
Megosztás:

Konstruktív párbeszéd indult a felsőoktatás jövőjéről

A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) üdvözli, hogy hosszú idő után érdemi kérdéseket érintő, konstruktív párbeszéd indult a kormány és az érdekképviselet között a felsőoktatás jövőjéről - tájékoztatta az FDSZ szerdán az MTI-t, azt követően, hogy az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium előző nap a felsőoktatás megújításáról szóló konzultációra hívta az FDSZ intézményi vezetőit.
2026. 06. 17. 22:30
Megosztás:

Új transzformátor-alállomást adott át az E.ON Répcelakon

Új, 132/22 kilovoltos transzformátor-alállomást adott át az E.ON Hungária Csoport Répcelakon. Az uniós támogatással megvalósult, mintegy 2 milliárd forintos fejlesztés több mint 15 ezer ügyfél villamosenergia-ellátásának biztonságát javítja Vas vármegye északi részén.
2026. 06. 17. 22:00
Megosztás:

Az EBRD alelnökével tárgyaltak magyar miniszterek

Matteo Patronéval, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) banki tevékenységéért felelős alelnökével tárgyalt Kármán András pénzügyminiszter és Vitézy Dávid közekedési és beruházási miniszter a két tárcavezető szerdai Facebook bejegyzései szerint.
2026. 06. 17. 21:30
Megosztás:

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.
2026. 06. 17. 21:00
Megosztás:

Gyengült a forint szerda estére

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 06. 17. 20:30
Megosztás:

Fenyvesi Klára a Nestlé Hungária új HR-vezetője

2026. július 1-jétől Fenyvesi Klára veszi át a Nestlé Hungária HR területének irányítását. Az immár közel hat éve a Nestlénél dolgozó, kiemelkedő szakmai pályát bejárt vezető Dúl Máriát váltja a pozícióban.
2026. 06. 17. 20:00
Megosztás:

Szlovénia tavaly nem teljesítette a NATO védelmi kiadási célját

Szlovénia 2025-ben nem érte el a NATO-ban korábban vállalt célkitűzést, a védelmi kiadásoknak a hazai össztermék (GDP) két százalékára emelését, de ígéretet tett arra, hogy az idén meghaladja azt - közölte Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán Brüsszelben a szlovén sajtó beszámolója szerint.
2026. 06. 17. 19:30
Megosztás:

Az Ethereum fordulóponthoz érkezett: bálnák vásárolnak, az intézményi befektetők még kivárnak

Az Ethereum árfolyama szűk sávban mozog, miközben a nagyobb szereplők látványosan gyűjtik az ETH-t. A piac azonban továbbra sem egyértelműen bikás: az intézményi kereslet visszafogott, a technikai ellenállások erősek, és a kisebb befektetők egyelőre inkább kivárnak.
2026. 06. 17. 19:00
Megosztás:

Az Adria-vezetéken július 1-jéig folytatódhat az olajszállítás Szerbiába

Július 1-jéig folytatódhat az olajszállítás Szerbiába a Janaf horvát vállalat által üzemeltetett Adria-vezetéken, miután az amerikai pénzügyminisztérium illetékes hivatala meghosszabbította a horvát társaság engedélyét - közölte a Janaf szerdán.
2026. 06. 17. 18:30
Megosztás:

Tömeges leépítés kezdődik a BBC-nél

Tömeges leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
2026. 06. 17. 18:00
Megosztás:

A webshop csak a kezdet volt: új korszakba léphet a magyar e-kereskedelem

Ha valaki 2011-ben azt állítja, hogy másfél évtized múlva a magyarok tömegesen online vásárolnak, bankkártyával fizetnek, csomagautomatába kérik a rendeléseiket, miközben a webshopok működését mesterséges intelligencia támogatja, egyszerűen scifinek hangzott volna. Pedig pontosan ez történt.
2026. 06. 17. 17:30
Megosztás:

Újabb hőhullám érte el Franciaországot

A májusi végi kánikulai napok után újabb hőhullám érte el szerdán Franciaországot, amelynek következtében a fokozatosan emelkedő hőmérséklet a nyár hivatalos első napjaira a hétvégén akár 40 Celsius fokra is emelkedhet.
2026. 06. 17. 17:00
Megosztás:

Az online jelenlét 5 legdrágább hibája, amit KKV-k elkövetnek

Az online jelenlét ma már nem pusztán egy weboldal vagy közösségi média profil meglétét jelenti, hanem egy tudatosan felépített ügyfélszerző rendszert, amelynek sikerét gyakran néhány visszatérő hiba akadályozza meg, ezért érdemes megismerni azt az öt leggyakoribb problémát, amely a KKV-k számára jelentős bevételkiesést és versenyhátrányt okozhat.
2026. 06. 17. 16:30
Megosztás:

Ilyen boltok lesznek a salgótarjáni STOP SHOP-ban

Elkészült az épület külső szerkezete, gőzerővel zajlanak a belső munkálatok – egyre bővül a márkakínálat is.
2026. 06. 17. 15:30
Megosztás:

Az elektromos autót feltölthetjük napelemről is otthon

A napelemrendszer ma már nem csupán egy eszköz az általános rezsiköltségek csökkentésére, hanem egy komplex otthoni energetikai ökoszisztéma és a zöld közlekedés egyik alapja. A legújabb kutatás eredményei rámutatnak egy jelentős piaci és felhasználói szemléletváltásra, a technológiai innovációk pedig megteremtik a fizikai lehetőséget is arra, hogy az autónkra és a házunkra egyetlen egységként tekintsünk.
2026. 06. 17. 15:00
Megosztás:

1,2 millió forintos négyzetméterár alatt keresik az eladó ingatlanokat a vevők

Az év első hónapjai érezhető lassulást hoztak a IV. és XV. kerület ingatlanpiacán is. A választások előtti bizonytalanság, a megugró árak és a vevők óvatossága egyszerre fogta vissza a keresletet, miközben a kínálat egyre inkább bővült. A szakértő szerint azok tudnak most könnyebben értékesíteni, akik 1,2 milliós négyzetméterár alatt kínálják eladó ingatlanukat.
2026. 06. 17. 14:30
Megosztás: