1 millió eurós befektetést kapott egy magyar fenntarthatósági startup
A denxpert EHS&S software 14 év után 2021-ben vált ki, az azóta már EY denkstattból, a régió egyik vezető fenntarthatósági tanácsadó cégéből és kezdte meg önálló karrierjét, mint szoftver szolgáltató. A környezetvédelmi, munkavédelmi, valamint fenntarthatósági (EHS&S) előírásoknak való megfelelés biztosításához szükséges folyamatok egyszerűsítésére felhőalapú megoldásokat kínáló szoftvert már több mint 500 vállalat (MOL, Telekom, Mercedes, E.On, Vantage DC, Rauch, PPF, Vienna Airport) használja világszerte.
Ez a terület gyakorlati ismeretek, szabályozások és eljárások széles körét foglalja magában, amelyek célja az üzleti tevékenységek környezeti hatásainak minimalizálása, a munkavállalók egészségének védelme és a biztonságos munkakörülmények biztosítása.
Az aktualitása égetőbb, mint valaha: csak az EU-ban 2024-től kezdve több mint 50 ezer vállalatnak kell rendkívül részletes fenntarthatósági beszámolót készítenie a Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) irányelvei szerint – ehhez nyújt segítséget többek között a szoftver.
A képen láthatók: Árvai Csaba (ÓE), Fehér Botond (ÓE), Deme Géza (Széchenyi Alapok Zrt. vezérigazgatója), Prof. Dr. Kovács Levente (ÓE Rektor), Szucs-Winkler Róbert (denxpert CEO), Busa Roland (denxpert CEO), Ferjancsik Zsombor (densktatt és denxpert tulajdonos alapító), Hild Imre (ÓUVC CEO)
„A denxpert tervei szerint egy exponenciálisan növekvő piaci igényt elégít ki, hiszen a társadalmi és üzleti elvárások változása és a különféle EU-s, hazai szabályozások (CSRD, ESG-törvény) miatt a vállalkozásoknak minden korábbinál részletesebb és átláthatóbb fenntarthatósági adatokat kell közzé tenniük. A mértéke miatt is kiemelkedőnek tartom ezt a seed kört, de a piaci üzenete is fontos, jelzi az ESG egyre fontosabb vállalati szerepének elismerését is.” – mondta el Szücs-Winkler Róbert, a denxpert vezetője.
A befektetők közül a 2023-ban alapított ÓUVC-nek ez az első befektetése. A 10 milliárd forintból gazdálkodó kockázati tőketársaság Magyarországon elsőként egyetemi startupokra és vállalkozásokra fókuszál. Társbefektetőjük, a Sofia Angel Ventures seed kör előtti és seed körös tech startupokba invesztál az Európai Befektetési Alap támogatásával.