2022-ben a Huawei nyújtotta be a legtöbb szabadalmi kérelmet Európában

A Huawei Technologies (Huawei) kínai infokommunációs cég nyújtotta be a legtöbb szabadalmi kérelmet Európában az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) 2022-es szabadalmi indexe szerint - közölte a társaság az MTI-vel csütörtökön.

2022-ben a Huawei nyújtotta be a legtöbb szabadalmi kérelmet Európában

A közlemény szerint a vállalat a harmadik egymást követő évben vezette a rangsort, összesen 4505 szabadalmi kérelemmel. Ez közel 30 százalékkal több a sorban második dél-koreai LG által benyújtott kérelmeknél.

A Huawei szabadalmi kérelmeinek közel fele (2082) a digitális kommunikáció területéhez kapcsolódik, 727 a számítástechnikához köthető - írták.

Az EPO éves jelentése szerint a legtöbb szabadalmi bejelentés tavaly a digitális kommunikációhoz (+11,0 százalék 2021-hez képest) kapcsolódott, ezt követte az orvostechnika (+1,0 százalék) és a számítástechnika (+1,8 százalék).

Régiós bontás szerint az amerikai cégek az összes benyújtott szabadalmi kérelem negyedét adták, a japán vállalatok a 11,2 százalékát. A kínai cégek 9,8 százalékos részesedéssel a harmadik helyen szerepeltek.

A Huawei közlése szerint 7600 szabadalmi bejelentéssel a Szellemi Tulajdon Világszervezeténél (WIPO) is világelsők voltak 2022-ben. A kínai óriáscég honlapja szerint több mint 110 000 aktív szabadalommal rendelkezett világszerte 2021 végén.

Kína legnagyobb magántársasága a világ több mint 170 országában van jelen, 2021 végén több mint 190 ezer munkatársat foglalkoztatott, ebből 107 ezer K+F területen dolgozott, 23 kutatás-fejlesztési központban világszerte.

A cég K+F kiadásai 2021-ben elérték a 22,3 milliárd dollárt, éves árbevételének 22,5 százalékát. A Huawei globálisan 2021-ben 17,8 milliárd dollár nettó nyereséget ért el 100 milliárd dollár árbevétel mellett. A vállalat 2005-ben kezdte meg működését Magyarországon, ahol valamennyi üzletágával - távközlési, vállalati, felhő és végfelhasználói - jelen van. Az elmúlt 18 évben összesen 1,2 milliárd dollárt fektettek be Magyarországon.

Magyarországon működik a vállalatcsoport Kínán kívüli legnagyobb logisztikai és gyártóbázisa, a Huawei Európai Ellátó Központ, amely több mint 2000 embernek biztosít munkát. A Huawei 2020 októberében új K+F központot nyitott Budapesten.

A Huawei Technologies Hungary árbevétele 2021-ben 51,485 milliárd forintra csökkent az előző évi 64,822 milliárd forintról, adózott eredménye pedig 1,043 milliárd forintot ért el 2020-as 2,436 milliárd után.

Andrej Babis: Csehország nem állítja le a lőszerbeszerzést Ukrajna számára

Csehország nem állítja le a lőszerbeszerzést Ukrajna számára, továbbra is összehangolja a kezdeményezést, de pénzt erre a célra már nem ad - közölte Andrej Babis cseh miniszterelnök a X közösségi hálózaton kedden késő este, miután Párizsban részt vett az úgynevezett tettrekészek koalíciójának tanácskozásán.
2026. 01. 07. 18:00
Megosztás:

Decemberben forgalomba állt a százezredik tisztán elektromos gépkocsi

Decemberben forgalomba állt a százezredik tisztán elektromos gépkocsi, a tavalyi év végéig 101 534 klímabarát gépjármű kapott zöld rendszámot Magyarországon - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. 01. 07. 17:00
Megosztás:

A Binance kriptovaluta tőzsde ezüstpiaci offenzívája: tőkeáttételes kereskedés nemesfémre kriptós fedezettel

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Binance: a világ legnagyobb kriptotőzsdéje most az ezüst piacára lép be egy innovatív, tőkeáttételes kereskedési termékkel.
2026. 01. 07. 16:30
Megosztás:

Rekordévet zárt a szlovén turizmus

Rekordévet zárt a turizmus Szlovéniában 2025-ben. A turisták száma meghaladta a hétmilliót, míg a vendégéjszakáké megközelítette a 18 milliót - közölte a gazdasági minisztérium és a Szlovén Turisztikai Szervezet (STO) szerdán.
2026. 01. 07. 16:00
Megosztás:

Czomba Sándor: A kormányzati intézkedések eredményesek, magas szinten a foglalkoztatottság

A Kormány megvédi a magyar munkavállalókat és a munkahelyeket. Azon dolgozunk, hogy a magas foglalkoztatottság fenntartása mellett egyre több pénz maradjon a családok zsebében. Ehhez járul hozzá a minimálbér-emelés, az adócsökkentések és az áremelések elleni küzdelem.
2026. 01. 07. 15:30
Megosztás:

4,5 éves mélyponton a magyar foglalkoztatottság

2025. novemberben 4 millió 637 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami 2021 május óta nem látott alacsony érték. Egy hónap alatt 37 ezer fővel, míg egy év alatt 42 ezerrel csökkent a foglalkoztattak száma.
2026. 01. 07. 15:00
Megosztás:

Az SEC elnöke szerint heteken belül érkezik a kriptós innovációs mentesség

A kriptovalutákkal foglalkozó cégek évek óta küzdenek a szabályozási bizonytalanságokkal az Egyesült Államokban. Most azonban fordulópont következhet: Paul Atkins, az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elnöke bejelentette, hogy a hatóság heteken belül elindítja a régóta várt „innovációs mentességi” programját.
2026. 01. 07. 14:30
Megosztás:

Kínai külügyi szóvivő: Venezuela teljes körű szuverenitást élvez

Venezuela független állam, amely teljes körű szuverenitást élvez saját természeti erőforrásai és minden gazdasági tevékenysége felett - közölte Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője szerdán a tárca szokásos sajtótájékoztatóján Pekingben.
2026. 01. 07. 14:00
Megosztás:

Csaknem ezerötszáz család kap 120 ezer forintos fűtéstámogatást

Csaknem másfélezer kisgyermekes család kap háztartásonként 120 ezer forintos fűtéstámogatást idén télen az ország legszegényebb 130 kistelepülésén - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 07. 13:30
Megosztás:

A Barclays beszállt a stabilcoin-versenybe – részesedést vásárolt az Ubyx digitális elszámolócégnél

A brit pénzügyi óriás, a Barclays, belépett a stabilcoin-infrastruktúra világába: részesedést vásárolt az amerikai Ubyx vállalatban, amely a szabályozott digitális pénzek elszámolását és kiegyenlítését kívánja forradalmasítani.
2026. 01. 07. 13:00
Megosztás:

Nagy fordulat az EURÓ és Dollár árfolyamában

Az EUR/USD árfolyamának mozgásában változás következett be: az emelkedő trend négy napja megtört, és a görbe eladási jelzést adott. Ugyanakkor érdemi lefelé mutató potenciál jelenleg nem látható - áll az OTP friss elemzői anyagában.
2026. 01. 07. 12:30
Megosztás:

MNB: tőzsdei befektetést ígért, veszteséges kereskedés lett a vége

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 160 millió forint bírságot szabott ki egy magánszemélyre jogosulatlanul pénzügyi szolgáltatás végzése miatt, mert közel százhatvan embertől gyűjtött pénzeszközöket, "szabad tőzsdei kereskedést" vagy "fix lekötést" ígérve nekik. A valóságban az átvett összeg töredékével végzett veszteségesen forex típusú, azaz devizapárokkal történő kereskedést - közölte a jegybank szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 07. 12:00
Megosztás:

Venezuelai érdekeltségek Magyarországon - mekkora a kitettségünk?

A nemzetközi politikai események nyomán felerősödött az érdeklődés a venezuelai gazdasági kapcsolatok iránt, az OPTEN cégadatai azonban azt mutatják: a venezuelai tulajdonosi háttérrel rendelkező vállalkozások jelenléte és gazdasági súlya Magyarországon minimális.
2026. 01. 07. 11:30
Megosztás:

Budapest Airport: újra két futópályával üzemel a budapesti repülőtér

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren és környezetében szerda reggelre megszűnt a havazás, a légikikötő hajnal óta újra két futópályával üzemel, de a nap folyamán továbbra is előfordulhatnak késések vagy járattörlések - tájékoztatta a repteret üzemeltető Budapest Airport Zrt. szerdán az MTI-t.
2026. 01. 07. 11:00
Megosztás:

Hamarosan indulnak a banki díjemelések a vállalkozóknak, de most még befagyaszthatók a díjak

A vállalkozók hamarosan szembe találhatják magukat az évi rendszeres banki díjemelésekkel, amelyek költségnövelő hatással járnak. Egyes vállalkozások ezeket a változásokat beépíthetik az áraikba, míg mások költségcsökkentéssel reagálhatnak rá. A banki díjak emelkedése ellen azonban most még lehet védekezni néhány napig.
2026. 01. 07. 10:30
Megosztás:

Miért esik ma a kriptopiac?

Az elmúlt 24 órában enyhe visszaesést mutatott a teljes kriptopiaci kapitalizáció, miközben a Bitcoin is megállt az elmúlt napok emelkedése után. A mozgás hátterében elsősorban profitrealizálás áll, ami egy közel egyhetes rali után teljesen természetes piaci reakciónak számít.
2026. 01. 07. 10:00
Megosztás:

Több mint 300 millió forintot kapott Békéscsaba a Versenyképes járások programból

Több mint 300 millió forint támogatást kapott Békéscsaba a Versenyképes járások programból; a fejlesztések célja, hogy emeljék a szolgáltatások színvonalát, biztonságosabbá és zöldebbé váljon a környezet, megújuljon a közösségi és a kulturális élet - közölte a város önkormányzata az MTI-vel.
2026. 01. 07. 09:30
Megosztás:

Víziturisztikai fejlesztések kezdődnek a Ráckevei-Soroksári Dunaágon

Víziturisztikai fejlesztések kezdődnek a Ráckevei-Soroksári Dunaágon 734,99 millió forint vissza nem térítendő támogatásból az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban - közölte az RS Ökorégió Nonprofit Kft. az MTI-vel.
2026. 01. 07. 09:00
Megosztás:

Ismét megjelent Csongrád-Csanád vármegyében a madárinfluenza

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma Csongrád-Csanád vármegyében két hízó pulyka tartó gazdaságban igazolta a magas patogenitású madárinfluenza vírus jelenlétét. Az érintett állományok felszámolása folyamatban van.
2026. 01. 07. 08:30
Megosztás:

Meteorológia: keleten várható jelentős havazás

Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. 01. 07. 08:00
Megosztás: