2023-ban sem enyhül a kereslet a használt autók iránt Magyarországon

Az országos kereskedői hálózattal rendelkező cég értékesítési igazgatója, Tóth Péter szerint az új autó szegmens továbbra is a hosszabb szállítási időkkel küzd, és ez a használt járművek felé fordítja a vevői érdeklődést. Az utánpótlás beszerzése azonban változatlanul korlátozott - mutatott rá -, így a használt autók árának csökkenése nem várható a közeljövőben.

2023-ban sem enyhül a kereslet a használt autók iránt Magyarországon

Az értékesítési igazgató összegzése szerint a használt piac számára a tavalyi év erősen indult, majd a februárban kirobbanó háború hatására márciusban és áprilisban visszaesett az érdeklődés. A háború azonban hatással volt az új autók kiszállítási idejére, ami újból a használt autók irányába terelte a figyelmet, így szűkülni kezdett a kínálat, és emelkedésnek indultak az árak.

A kereslet és a kínálat az év végére egyenlítődött ki. A lendület mérséklődésében Tóth Péter szerint szerepet játszott, hogy érzékelhetően csökkent a finanszírozási kedv: amíg az év elején minden második szerződéshez finanszírozás is kapcsolódott, addig az év végére 30 százalékosra csökkent ez az arány.

A Datahouse adatait idézve kiemelte, hogy 830 ezer átírással újabb rekordév született 2022-ben, bár mindössze 1,2 százalékos volt a növekedés az előző évhez képest. Az összértékesítésből a használtautó-kereskedők 213 ezer eladott autóval, 25 százalékos részesedéssel zártak.

A Das WeltAuto 2022-ben 6278 autót értékesített országos hálózatában, míg egy évvel korábban ez a szám 7442 volt - ismertette.

A hazai átírásoknál közel 50 százalékban az alsó-középkategóriás és a kisméretű autók domináltak. A legkeresettebb márka ezúttal is az Opel, a Volkswagen és a Suzuki volt.

A Das WeltAuto tapasztalatai szerint Magyarországon továbbra sem csökken a dízel autók iránti kereslet, az elszálló üzemanyagköltségek miatt pedig egyre többen keresték az alternatív hajtású modelleket.

A Das WeltAuto a Volkswagen konszern márkáit forgalmazó Porsche Hungaria használtautó-üzletága, amely 30 márkakereskedésből álló országos értékesítői hálózattal rendelkezik.

Panyi Miklós: szuperstartot vett a fix 3 százalékos hitelprogram

A szeptemberi adatokból látszik, hogy a fix 3 százalékos hitelprogram "szuperstartot vett", megmozdult az ingatlan- és a hitelpiac, az építőipar és az albérletpiac is - mondta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára sajtótájékoztatón hétfőn Budapesten.
2025. 10. 14. 02:30
Megosztás:

Olcsóbb lett a casco

Az Insura.hu biztosításközvetítő adatai szerint szeptember végéig a személyautókra megkötött teljes körű casco biztosítások idei átlagdíja 206 400 forint volt, ami 4,7 százalékkal alacsonyabb a 2024 hasonló időszakában tapasztalt 216 300 forintos szintnél. A szerződők 22 százaléka 8 évnél idősebb autóra kötötte a biztosítást, a megkötött szerződések mellé 30 százaléknyian kiegészítő biztosításokat is kötöttek.
2025. 10. 14. 02:00
Megosztás:

Vége a földgáznak - Hogyan oldjuk meg az új családi házak fűtését a jövőben?

Az Otthon Start program révén számos család vághat bele saját ház építésébe. Bár továbbra is engedélyezett a földgázzal működő fűtési rendszerek kiépítése, az igazán korszerű, jövőálló és energiahatékony megoldást a hőszivattyúk jelentik. Az LG szakértője elmondja, költséghatékonysági szempontból miért verhetetlenek a hőszivattyús rendszerek.
2025. 10. 14. 01:00
Megosztás:

Felszámoltak egy adócsaló céghálót, 900 millió forint lehet a kár

Egy főként Pest vármegyében működő bűnözői csoporton ütöttek rajta a pénzügyőrök, az elkövetők számlagyárként működtettek különböző strómanok ügyvezetése alatt álló vállalkozásokat; a bűncselekménnyel okozott vagyoni hátrány megközelítőleg 900 millió forintra tehető - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
2025. 10. 14. 00:30
Megosztás:

Már több mint kétmillió magyar megkapta a nemzeti konzultációs kérdőívet

Már több mint kétmillió magyar megkapta a nemzeti konzultációs kérdőívet, ez most az alkalom, hogy világosan üzenjünk Brüsszelnek és hazai bábjainak, nem kérünk a háborús adóemelésekből, a megszorításokból és a háborúból - írta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Facebook-oldalán hétfőn.
2025. 10. 13. 23:30
Megosztás:

Már több mint kétmillió magyar megkapta a nemzeti konzultációs kérdőívet

Már több mint kétmillió magyar megkapta a nemzeti konzultációs kérdőívet, ez most az alkalom, hogy világosan üzenjünk Brüsszelnek és hazai bábjainak, nem kérünk a háborús adóemelésekből, a megszorításokból és a háborúból - írta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Facebook-oldalán hétfőn.
2025. 10. 13. 23:30
Megosztás:

Az XRP2.0 Felpörgés: Árfolyam-előrejelzés arról, mikor veheti át a Digitap ($TAP) az XRP helyét

A Ripple (XRP) régóta megbízható alternatívának számít a határokon átnyúló fizetések terén. Ugyanakkor kimarad néhány fontos aspektusból – például a fiat és a kriptovaluták összeolvasztásából.
2025. 10. 13. 23:00
Megosztás:

Szijjártó Péter: hazánkban eddig nem használt egészségügyi technológiai beruházás érkezik Mosonmagyaróvárra

Magyarországon eddig még nem használt, rendkívül fejlett egészségügyi technológiai beruházás érkezik Mosonmagyaróvárra, ami szintén hozzájárul a magyar gazdaság dimenzióváltásához - közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn a helyszínen.
2025. 10. 13. 22:30
Megosztás:

Skót miniszterelnök: eljött az ideje Skócia függetlenné válásának

A skót miniszterelnök szerint eljött az ideje Skócia függetlenné válásának. John Swinney a Skóciában kormányzó Skót Nemzeti Párt (SNP) éves kongresszusának hétfői zárónapján felszólalva közölte azt is, hogy ha Skócia függetlenné válik, eltávolítja területéről a brit nukleáris fegyvereket.
2025. 10. 13. 22:00
Megosztás:

Mi történt a görög iparral?

Augusztusban második hónapja csökkent a görög ipari termelés az egy évvel korábbihoz mérve a görög statisztikai hivatal, az ELSTAT adatai szerint.
2025. 10. 13. 21:30
Megosztás:

Ukrajnában 11,9 százalékra mérséklődött az éves infláció

Ukrajnában 11,9 százalékra mérséklődött a fogyasztói árak éves szintű emelkedésének mértéke szeptemberben az augusztusban jegyzett 13,2 százalékot követően az ukrán statisztikai hivatal adatai szerint. Az ukrán központi bank idén 9,7 százalékos inflációra számít.
2025. 10. 13. 21:00
Megosztás:

Elkezdődött az elektromos motorok gyártása a Mercedes-Benz erdélyi üzemében

Elkezdődött az elektromos motorok gyártása a Mercedes-Benz szászsebesi (Sebes) üzemében - írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
2025. 10. 13. 20:30
Megosztás:

Vegyesen változott hétfő estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 10. 13. 20:00
Megosztás:

Gazdaságkutató: nőtt a cégcsődök száma Németországban

Németországban havi és éves szinten is nőtt a cégcsődök száma szeptemberben - derült ki a hallei IWH gazdaságkutató intézet jelentéséből.
2025. 10. 13. 19:00
Megosztás:

Jegybank-alelnök: az MNB mandátumának része a gazdaságpolitika és a fenntarthatósági célok támogatása is

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) feladata a kormányzati gazdaságpolitika és a fenntarthatósági célok támogatása anélkül, hogy sérülne az árstabilitás és a pénzügyi stabilitás - mondta Kurali Zoltán, a jegybank alelnöke az MNB podcast műsorában.
2025. 10. 13. 18:30
Megosztás:

Hárman kapták közösen a közgazdasági Nobel-emlékdíjat

"Az innovációvezérelt gazdasági növekedés magyarázatáért" hárman, Joel Mokyr amerikai-izraeli gazdaságtörténész, Philippe Aghion francia és Peter Howitt kanadai közgazdász kapta idén a közgazdaságtudományi Nobel-emlékdíjat a Svéd Tudományos Akadémiától, amely hétfőn jelentette be döntését Stockholmban.
2025. 10. 13. 18:00
Megosztás:

Modern raktártechnikai megoldások: állványrendszerek és acélszerkezetek a hatékony tárolásért

A mai gyorsan változó ipari környezetben a hatékony raktárkezelés nem luxus, hanem versenyelőny. Egy jól megtervezett raktártechnika – amely magában foglalja a raklapos állványokat, előregyártott acélszerkezeteket, valamint galériás és nagyfesztávú rendszereket – nemcsak a tárolási kapacitás növelésében segít, hanem csökkenti a költségeket és javítja a munkabiztonságot is.
2025. 10. 13. 17:30
Megosztás:

Mérséklődött az új építésű lakások áremelkedése a fővárosban

A budapesti új építésű lakások iránt továbbra is élénk az érdeklődés, bár a tavaszi hónapokhoz képest enyhe lassulás látszik – derül ki az ELTINGA legfrissebb, 2025 harmadik negyedévére vonatkozó lakáspiaci jelentéséből. A Duna House kapcsolódó elemzése szerint a kereslet még mindig erős, miközben a kínálat is fokozatosan bővül, ami középtávon stabilizálhatja a piacot.
2025. 10. 13. 17:00
Megosztás:

Sütőipari üzemet függesztett fel a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) azonnali hatállyal felfüggesztette egy tiszavasvári sütőipari üzem tevékenységét az ott tapasztalt súlyos, élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő higiéniai körülmények miatt, és mintegy 207 kg élelmiszert vontak ki a forgalomból - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2025. 10. 13. 16:30
Megosztás:

A Magyar Állam és az OTP Bank összefogásával indulhat a Gödöllői Királyi Kastély teljes felújítása

A Gödöllői Királyi Kastély építését a XVIII. század egyik legtekintélyesebb magyar főura, Grassalkovich Antal gróf kezdte meg 1735 után. A több évtizedet felölelő fejlesztések révén alakult ki az épület különleges, rendkívül reprezentatív elrendezése, amely a Kelet-Közép-európai barokk kastélyépítészet mintája lett. Vendége volt többek között Mária Terézia, Petőfi Sándor, Kossuth Lajos, leghíresebb lakója azonban Erzsébet királyné, Sisi volt. A II. világháborút követően az épület laktanyaként és szociális otthonként működött, a méltatlan hasznosítási formák a kastély lassú pusztulásához vezettek. Az 1995-ben megkezdett részleges felújítás során a Királyi Kastély néhány szobája 1996-ban nyílt meg a nagyközönég előtt, melyet további fejlesztések is követtek, de a történelmi épületegyüttes és a park teljes körű, szakértő rehabilitációja mindeddig elmaradt.
2025. 10. 13. 16:00
Megosztás: