5 százalékkal nőtt a befektetési alapok vagyona

Júliusban öt százalékkal, azaz 564 milliárd forinttal 11 915 milliárd forintra nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) hétfőn az MTI-vel.

5 százalékkal nőtt a befektetési alapok vagyona

A közleményben kiemelték, hogy a pénzpiaci alapokból 117,8 milliárd forintnyi tőke távozott, a kategória vagyona 23,4 százalékkal 367,7 milliárd forintra csökkent. A kötvényalapokhoz továbbra is özönlik a tőke, 324,7 milliárd forint érkezett, amely kiemelkedő a kategóriák között. A hozamok is hozzájárultak a vagyonnövekedéshez, így több mint 10 százalékkal 4104 milliárd forintra nőtt a legnagyobb kategória vagyona júliusban.

Az ingatlanalapokhoz 15,3 milliárd forint tőke érkezett júliusban, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 2,3 százalékkal 1904,3 milliárd forintra nőtt a második legnagyobb kategóriánál.

A vegyes alapokból 15,1 milliárd forintot vontak ki a befektetők, azonban a hozamok kedvezően alakultak, így a kategória vagyona 1,6 százalékkal 1717,7 milliárd forintra nőtt. A részvényalapokhoz 5,4 milliárd forint tőke érkezett, és miután az árfolyamok kedvezően alakultak, a kategória vagyona 7,6 százalékkal 799,2 milliárd forintra gyarapodott.

A tőkevédett alapokból közel 12 milliárd forint értékű tőke távozott, de a kedvező árfolyammozgásoknak köszönhetően a kategória vagyona csak 0,7 százalékkal mérséklődött, 463,1 milliárd forintra.

Az abszolút hozamú alapokhoz 17,7 milliárdnyi friss tőke érkezett, ráadásul a hozamok is kedvezően alakultak, így 5,9 százalékkal 1139,4 milliárd forintra nőtt a kategória vagyona a hónapban.

A származtatott alapoktól 1,4 milliárd forint tőke távozott, de a hozamok kedvezően alakultak, így a kategória vagyona csak 1,3 százalékkal csökkent 41,2 milliárd forintra.

Az árupiaci alapokhoz 0,07 milliárd forint tőke érkezett, a vagyon 5,2 százalékkal 78,8 milliárd forintra emelkedett.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba a hetedik hónapban közel 45 milliárd forint tőke áramlott be, a vagyon 6,1 százalékkal 1269,7 milliárd forintra nőtt.

A Bamosz a hazai alap- és vagyonkezelő szakmát képviseli, 25 tagja van, amelyek összesen 15 300 milliárd forint vagyont kezelnek, ezen belül mintegy 11 900 milliárd forintot befektetési alapokban.

António Costa: a ciprusi EU-csúcs a geopolitikai helyzetre adni szükséges válaszokkal foglalkozik majd

A tagállami vezetők a jelenlegi, kihívásokkal teli geopolitikai környezettel és Európa erre adandó válaszával foglalkoznak majd, valamint politikai iránymutatást adnak a 2028-2034 közötti többéves pénzügyi kerettel (MFF) kapcsolatos munkához az április 23-24-re tervezett informális uniós csúcstalálkozón - tájékoztatott António Costa, az Európai Tanács elnöke, az uniós csúcsértekezletre szóló, a tagállami vezetőknek küldött meghívólevelében kedden.
2026. 04. 15. 07:30
Megosztás:

Politikai elemző: Túl szép, hogy igaz legyen...

"Túl szép, hogy igaz legyen", hogy az új kormányzati többség egyszerre képes lesz a családi adókedvezmények megtartására, a családi pótlék növelésére, az anyáknak járó adómentesség fenntartására, az áfa csökkentésére, a nyugdíjasoknak SZÉP-kártya osztogatására – jelentette ki Nagy Attila Tibor politikai elemző az M1 aktuális csatorna 48 perc című műsorának keddi adásában.
2026. 04. 15. 07:00
Megosztás:

Közvéleménykutatók: a választási eredmény egyik oka a Fidesz politikai vaksága volt

A Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény egyik oka a Fidesz politikai vaksága volt, az, hogy elhitték a párthoz közel álló kutatóintézetek által közölt adatokat - hangzott el Republikon Intézet keddi konferenciáján, amelyen közvélemény- és társadalomkutatók értékelték a választások eredményét.
2026. 04. 15. 06:00
Megosztás:

Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal

Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a "következő két nap folyamán" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.
2026. 04. 15. 05:30
Megosztás:

Márciusban rákapcsoltak a lakbérek, de záródik az „árolló”

Élénküléssel zárta a márciust a magyarországi albérletpiac. A KSH–ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adatai szerint országosan 1,6 százalékkal nőttek a lakbérek februárhoz képest, Budapesten pedig ugyancsak 1,6 százalékos a havi szintű növekmény. Éves összevetésben országosan 7,3 százalékos drágulás következett be, ami 6,4 százalékos emelkedés kísért a fővárosban.
2026. 04. 15. 05:00
Megosztás:

Magyarország első Miyawaki-minierdő konferenciáját rendezi meg a 10 millió Fa

Április 21-én a 10 millió Fa Alapítvány az ELTE EKSZ-szel együttműködésben megrendezi Magyarország első Miyawaki-minierdő konferenciáját. Az egész napos szakmai esemény célja, hogy közös gondolkodásra és párbeszédre hívja mindazokat, akik a városi zöldfelületek jövőjét nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban is formálni akarják.
2026. 04. 15. 04:00
Megosztás:

Erős március, megújuló ingatlanpiac: 11 500 feletti tranzakció és 74%-os hitelezési növekedés

Kettős kép rajzolódik ki a hazai ingatlanpiacon a 2026 első negyedévére vonatkozó tranzakciós adatok alapján. A Duna House friss elemzése szerint bár a kereslet visszafogott maradt, a tranzakciószámok és az árak újbóli emelkedése már élénkülést jelez. A piac ezzel maga mögött hagyta a 2025 végén látott korrekciót, ugyanakkor az új egyensúly még nem alakult ki teljesen.
2026. 04. 15. 03:30
Megosztás:

Tavaszi hagyomány zaja szólt a legelőkért és a pásztorokért

A pásztorok állatokat tartanak és terelnek; sokszínű kulturális örökség, helyi és őshonos tudás őrzői, világszerte hozzájárulnak az ökoszisztémák fenntartásához, és kulcsszerepet játszanak abban, hogy emberek millióit lássák el élelemmel. De vajon a tavaszt is ők hozzák el? Egy tradicionális magyar esemény, a Böszörményi csergetés szerint igen.
2026. 04. 15. 03:00
Megosztás:

A Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát

A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát - jelentette ki Alekszandr Lihacsov, az orosz nukleáris energetikai állami vállalat vezérigazgatója keddi kairói sajtótájékoztatóján.
2026. 04. 15. 02:30
Megosztás:

NAV közleménye - Ingatlan után fizetendő adó 2026, a bútor is adózik!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatójában egy olyan, lakásértékesítéshez kapcsolódó szabályra hívta fel a figyelmet, amely sok esetben elkerüli az érintettek figyelmét. Ingatlan eladásakor ugyanis nem csupán a lakás értékesítéséből keletkezhet adófizetési kötelezettség, hanem akkor is, ha a tulajdonos külön megállapodás keretében adja el a bútorokat vagy egyéb berendezési tárgyakat. A hivatal szerint sokan nincsenek tisztában ezzel, így könnyen hibázhatnak az adóbevallás elkészítésekor.
2026. 04. 15. 02:00
Megosztás:

9 órás iskolakezdés Magyarországon - erre senki sem számított!

Az utóbbi években újra és újra felbukkan egy kérdés, ami heves vitákat vált ki szülők, pedagógusok és szakértők között: mi lenne, ha nem reggel 8-kor, hanem csak 9 órakor kezdődne a tanítás? A téma különösen 2025–2026 körül került ismét reflektorfénybe – de vajon van-e esély valódi változásra?
2026. 04. 15. 01:30
Megosztás:

Így lehet biztosan 3 találatod az ötöslottón

Az ötöslottó kapcsán nagyon sokan keresnek rá arra, hogy létezik-e olyan lottó kalkulátor, nyerő lottó számok kalkulátor vagy ötöslottó szám kalkulátor, amely megmutatja, hány szelvényt kell feladni ahhoz, hogy biztosan legyen legalább egy 3 találatos mező.
2026. 04. 15. 01:00
Megosztás:

Rendkívüli közgyűlést kell összehívnia a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek

Gyulay Zsolt kedden lemondott elnökségi posztjáról, a testületben így hárman maradtak, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek (MNASZ) az alapszabály szerint ezért rendkívüli közgyűlést kell összehívnia.
2026. 04. 15. 00:30
Megosztás:

MagyarBrands 2025: az Absolute Live sportital három kategóriában is nyert

Újabb rangos elismeréseket gyűjtött be a magyar sportital, az Absolute Live: a MagyarBrands 2025-ös programjában a márka egyszerre három kategóriában is díjat nyert, megerősítve pozícióját a hazai innovatív és egészségtudatos italpiacon.
2026. 04. 14. 23:30
Megosztás:

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt Budapesten

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt a fővárosban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.
2026. 04. 14. 23:00
Megosztás:

Moszkva kész a párbeszédre Budapesttel

Oroszország kölcsönösen hajlandó a Magyarországgal folytatandó párbeszédre - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára kedden Moszkvában.
2026. 04. 14. 22:30
Megosztás:

Kiválóan vizsgázott Keszthely első elektromos autóbusza

Sikeresen teljesítette első évét Keszthely helyi közlekedésében az első, tisztán elektromos meghajtású autóbusz, a MÁV-csoport 2025 márciusában állította forgalomba az Ikarus 120e típusú járművet a Zöld Busz Program támogatásával, a jármű azóta 55 ezer kilométert teljesített a városban - közölte a MÁV-csoport kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 22:00
Megosztás:

A kínai és az orosz külügyminiszter a kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről tárgyalt Pekingben

A kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről és aktuális nemzetközi kérdésekről tárgyalt Vang Ji kínai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden Pekingben.
2026. 04. 14. 21:30
Megosztás:

Trump ismét bírálta XIV. Leó pápát és az olasz miniszterelnököt is

Sokkol, hogy Giorgia Meloni nem akar segíteni nekünk a háborúban, XIV. Leó pápának pedig fogalma sincsen, mi történik Iránban - idézte a Coriere della Sera Donald Trump szavait, aki az olasz napilapnak exkluzív telefoninterjút adott kedden.
2026. 04. 14. 21:00
Megosztás:

Kicsit gyengült a forint

Gyengült kissé a forint kedden az euró és a svájci frank ellenében a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a dollárral szemben viszont stagnált az árfolyama.
2026. 04. 14. 20:30
Megosztás: