88,6 milliárd forint adózás utáni eredményt könyvelt el az OTP

Az OTP-csoport a vártnál rosszabb eredménnyel zárta az első negyedévet, 88,6 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt könyvelt el, szemben az előző negyedév 123,3 milliárd forintos eredményével, és az egy évvel korábbi 117,2 milliárd forintos negyedéves eredményével.

88,6 milliárd forint adózás utáni eredményt könyvelt el az OTP

Az OTP Bank Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken publikálta a nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti jelentését, amelynek alapján a bankcsoport konszolidált adózás utáni vesztesége 33,4 milliárd forint volt, ami 128 százalékkal rosszabb az előző negyedévinél, és 136 százalékkal romlott az egy évvel ezelőttihez képest.

Az adózott eredmény nagyságát a jelentés szerint 122 milliárd forintnyi korrekciós tétel csökkentette az első negyedévben többnyire az orosz-ukrán háborúval összefüggésben. Az elemzők a bank által készített konszenzus szerint 93,7 milliárd forintos konszolidált számviteli adózott eredményt, illetve 60,2 milliárd forintos konszolidált adózás utáni eredményt vártak korrekciós tételek nélkül.

A jelentés alapján a bank mérlegfőösszege 28 790,2 milliárd forintot tett ki az első negyedévben, ami negyedéves szinten 4 százalékos, éves szinten 18 százalékos növekedésnek felel meg. Az ügyfélhitelek nettó értéke 16 053,8 milliárd forintot tett ki, az ügyfélbetétek pedig 21 840,2 milliárd forinton álltak - mindkét esetben árfolyamszűrten - a negyedév végén. A csoport nettó hitel/betét mutatója 74 százalék volt, azaz alig változott negyedéves és éves alapon.

Az OTP-csoport összes bevétele 361,2 milliárd forintot tett ki az első negyedévben, ami változatlan az előző negyedévhez képest, illetve 20 százalékkal magasabb az egy évvel korábbihoz képest. A nettó kamatbevétel megközelítette a 240 milliárd forintot, ami 3 százalékos visszaesés az előző negyedévhez képest, és 18 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál.

A működési kiadások 8 százalékkal mérséklődtek az előző negyedévhez képest, továbbá 10 százalékkal nőttek egy év alatt. Mindennek hatásaként a működési eredmény csaknem 191 milliárd forint lett, 8 százalékkal nagyobb az előző negyedévinél, és 30 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál. A teljes kockázati költségek volumene negyedéves alapon 149 százalékkal 72,8 milliárd forintra nőtt; éves alapon nézve még jelentősebb, 753 százalékos a növekedés.

A jelentésben a pénzintézet emlékeztett arra, hogy az ukrán és orosz eszközök súlya a konszolidált teljes eszközállományon belül 6 százalék volt; a két leánybank nettó hitelei a konszolidált állomány 3,8 százalékát jelentették. Mindkét leánybank esetében a "vállalkozás folytatásának elve" érvényesül - jegyezték meg.

A csoporton belül a legerősebb növekedési dinamikát a bolgár, szlovén, horvát, román és szerb leánybankok produkálták 6, 5, illetve 4-4 százalékkal. Az ukrán leánybanknál negyedéves alapon 5 százalékkal bővültek a volumenek, márciusban azonban már csökkenés volt tapasztalható. Az orosz leánybanknál a volumenek negyedéves alapon 7 százalékkal visszaestek.

A magyar operációnál a hitelvolumenek az első negyedévben stagnáltak, ennek oka részben az volt, hogy februárban több száz milliárd forintnyi jövedelemadót térített vissza az állam, aminek jelentős hányadát az ügyfelek előtörlesztésre használták fel.

Az OTP részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a papír csütörtökön 10 700 forinton zárt, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyama 19 590 forint, a legalacsonyabb 9360 forint volt.


Erősödött a hét végén a forint

Erősödött kissé a forint hétfő reggelre a péntek délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 03. 07:05
Megosztás:

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 08. 03. 06:00
Megosztás:

Meddig marad a forróság, mikor lesz enyhülés?

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 03. 05:00
Megosztás:

A hibrid munka lett a hallgatók egyik legfontosabb elvárása

A Corvinuson tanuló diákok többsége már az egyetemi évek alatt dolgozik, a diploma munkaerőpiaci értékét egyre erősebbnek látja, és pályakezdőként elsősorban rugalmas, hibrid munkavégzést kínáló munkahelyet keres – derül ki a Corvinus friss felméréséből.
2026. 08. 03. 04:00
Megosztás:

A pancsovai olajfinomító is leállhat a Duna alacsony vízállása miatt

A pancsovai olajfinomító működését is veszélyezteti a Duna történelmi mélypontra süllyedt vízállása a szerb elnök szerint, aki vasárnap közölte, ha a helyzet tovább romlik, ideiglenesen le kell állítani a finomítót.
2026. 08. 03. 03:00
Megosztás:

Az augusztusi családi pótlék kifizetése így fog zajlani

Augusztusban a megszokottnál is fontosabbá válik, hogy a családok pontosan kövessék a családi pótlék folyósítását.
2026. 08. 03. 02:00
Megosztás:

Jogszabályi döntés! A nyugdíj nem feltétlenül indul el automatikusan

Sokan úgy gondolják, hogy a 65. életév betöltését követően az állam automatikusan kiszámítja és folyósítani kezdi az öregségi nyugdíjat. A valóságban azonban a korhatár elérése önmagában általában nem indítja el a kifizetést: az érintettnek kérelmet kell benyújtania, és meg kell jelölnie azt is, hogy melyik naptól kéri az ellátás megállapítását.
2026. 08. 03. 01:00
Megosztás:

Kisebb visszaesés tapasztalható a dél-balatoni vendéglátók forgalmában

Mintegy 20 százalékkal esett a dél-balatoni vendéglátók forgalma tavalyhoz képest, a hétvégék hasonlóan erősek, de hétközben szinte nincs forgalom - jelezte a KISOSZ dél-balatoni csoportjának elnöke vasárnap az MTI-nek, míg a megkérdezett Velencei-tavi vendéglátósok mindegyike arra panaszkodott, hogy a tó állapota miatt az idei esztendő forgalma katasztrofális.
2026. 08. 03. 00:05
Megosztás:

Magyar Péter: több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet

Akár több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet - mondta a miniszterelnök vasárnap az RTL Házon kívül című műsorában.
2026. 08. 02. 23:00
Megosztás:

Újabb nagybank vág kamatot: augusztustól olcsóbbak lesznek a CIB lakás- és jelzáloghitelei

Újabb hazai nagybank jelentett be kamatcsökkentést: 2026. augusztus 1-jétől a CIB Bank több lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelének kamata is mérséklődik. A CIB ezzel az OTP után már a második nagybank, amely az elmúlt hetekben olcsóbbá tette piaci lakáshiteleit: az OTP július 1-jétől csökkentette egyes konstrukcióinak kamatát.
2026. 08. 02. 22:00
Megosztás:

A Fidesz részt vesz a Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen

A Fidesz ott lesz a köztársasági elnöki jogköröket ideiglenesen gyakorló házelnök, Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen - tudatta Bóka János, az ellenzéki párt parlementi frakcióvezetője a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. 08. 02. 21:00
Megosztás:

Energiatakarékosság - Magyar Péter: az ország energiarendszere stabilan működik

Hazánk energiarendszere stabilan működik. A szakemberek gyors beavatkozásának köszönhetően újra üzemel és teljes kapacitással termel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Magyar Péter vasárnap a Facebook-oldalán. A miniszterelnök videóüzenetében a teljes paksi leállásról, a fogyasztási adatokról, az energiarendszer állapotáról, a védelmi munkacsoport ülésének témájáról és a következő napok várható fejleményeiről adott tájékoztatást.
2026. 08. 02. 20:00
Megosztás:

Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. 08. 02. 19:00
Megosztás:

A magyarországi Auchan áruházakban is intézkedéseket vezettek be

Az országos energiapiaci helyzetre tekintettel haladéktalanul energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be az Auchan Retail Magyarország - közölte a bolthálózatot üzemeltető társaság vasárnap az MTI-vel.
2026. 08. 02. 18:00
Megosztás:

Nyári diákfoglalkoztatás 2026: tudnivalók a kötelező szakmai gyakorlatról

A nyári kötelező szakmai gyakorlat nemcsak a diákok számára jelent lehetőséget arra, hogy valódi munkatapasztalatot szerezzenek, hanem a fogadó cégeknek is alkalmat kínál arra, hogy fiatal, motivált munkaerőt vonjanak be működésükbe. A diákok foglalkoztatása azonban csak akkor jelent valódi előnyt, ha a munkáltatók pontosan ismerik a vonatkozó jogszabályi és adminisztrációs előírásokat. A Niveus összefoglalta, mire kell figyelni a szerződéskötéstől a bérszámfejtésen át egészen a NAV-adminisztrációig.
2026. 08. 02. 17:00
Megosztás:

Megugrott a Circle részvénye a New York-i hatósági engedély után

Öt százalékkal emelkedett a Circle Internet Group részvényének árfolyama, miután az USDC stabilcoin kibocsátója megszerezte a New York-i pénzügyi felügyelet korlátozott célú trustengedélyét. A jóváhagyás tovább erősítheti a vállalat szabályozási pozícióját az Egyesült Államokban, miközben a stabilcoinpiacon egyre intenzívebb verseny és fokozódó hatósági figyelem tapasztalható.
2026. 08. 02. 16:00
Megosztás:

Lezárult a Lunar Program 246,5 millió forintos startup-inkubációs projektje

Lezárult a Lunar Program Zrt. 246,5 millió forint támogatásból megvalósított Startup Factory 2023 inkubációs projektje, amelynek során kilenc innovatív magyar startup vállalkozás kapott finanszírozást és komplex szakmai támogatást - közölte a társaság az MTI-vel.
2026. 08. 02. 15:00
Megosztás:

Javaslatokat fogalmazott meg az iparkamara az energiaválság enyhítése érdekében

Összefoglaló javaslatokat fogalmazott meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) az energiaválság lehetséges enyhítése érdekében - közölte a köztestület szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 02. 14:00
Megosztás:

Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják - közölte a NAV vasárnap az MTI-vel.
2026. 08. 02. 13:00
Megosztás:

A bölcsődék és óvodák zárva tartását ajánlja a szakminisztérium a hőség miatt

Valamennyi bölcsőde és óvoda számára megfontolásra ajánlja az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a hőségriadó idejére a zárvatartás lehetőségét, erről tájékoztatott Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 02. 12:00
Megosztás: