A Fed döntés a magyar eszközöknek is kedvez
„Nem kis meglepetést okozott a Fed tegnapi bejelentése, miszerint egyelőre nem csökkenti eszközvásárlási programjának mértékét. A bejelentés heves piaci reakciókat váltott ki, az amerikai indexek új csúcsra emelkedtek, és a kötvényhozamok is esésnek indultak. A korábban szeptemberre ígért, most azonban várhatóan csak decemberben kezdődő szigorítás leginkább a feltörekvő piacoknak kedvezhet. A kedvező hatása már most, néhány órával a bejelentést követően is jól érezhető a magyar eszközökön, hiszen az EUR/HUF árfolyam kéthavi csúcsot ért el, és a kötvényhozamok is jelentősen csökkentek. Továbbra is érdemes tehát magyar kötvényekben gondolkodni” – nyilatkozta Horváth István.
„A támogató nemzetközi környezet miatt így nyitva az ajtó az MNB számára a további kamatcsökkentésre. A jövő heti döntés alkalmával ezért várhatóan nem lassítanak a kamatcsökkentés ütemén, hanem ismét 20 bázispontos vágás következhet, év végére pedig a korábban megadott 3-3,5%-os sáv alsó szintjéhez közelíthet az alapkamat. Emellett a jelenlegi nemzetközi környezet jó alkalmat teremthet arra is, hogy az ideihez hasonlóan a jövő évi devizafinanszírozásunkat is piaci forrással megoldjuk, és akár még idén sor kerülhet egy újabb dollár kötvénykibocsátásra” – mondta el a befektetési szakember.