Angela Merkel otthonmaradásra szólította fel a német lakosságot

A koronavírus-járvány németországi megfékezéséhez mindenkinek kevesebb emberrel kell találkoznia, és amikor csak lehet, otthon kell maradnia - mondta Angela Merkel kancellár egy szombati videoüzenetben.

Angela Merkel otthonmaradásra szólította fel a német lakosságot

A politikus a német sajtóban drámaiként jellemzett üzenetében rámutatott, hogy az új típusú koronavírussal (SARS-Cov-2) igazoltan fertőzöttek száma napról napra ugrásszerűen emelkedik, és a járvány gyorsabban terjed, mint tavasszal, az első hullám idején.
  
"A viszonylag nyugodt nyárnak vége, nehéz hónapok állnak előttünk, és a következő napokban és hetekben dől el, hogy milyen lesz a tél, és milyen karácsonyunk lesz. Mindezt mi döntjük el, a cselekedeteinkkel" - mondta Angela Merkel a kormány portálján közölt felvételen. Hangsúlyozta, hogy mindent meg kell tenni a vírus ellenőrizetlen terjedésének megakadályozásáért. Ezért nemcsak a már hónapok óta begyakorolt fertőzéshigiéniai óvintézkedéseket - maszkviselés, távolságtartás, gyakori kézmosás, és az őszi-téli időszakban gyakori szellőztetés - kell komolyan venni, hanem "még tovább kell menni".
   
"A tudomány világosan megmondja, hogy a vírus terjedése közvetlenül összefügg a kapcsolatokkal, a találkozásokkal", ezért "ha egy ideig mindenki jelentősen visszafogja a családon kívüli találkozásokat, sikerülhet megállítani és megfordítani a mindig egyre több fertőzés felé mutató trendet" - fejtette ki a német kancellár.
   
"Éppen ezért ma azt kérem önöktől, hogy találkozzanak sokkal kevesebb emberrel, otthon és a lakásukon kívül is, tekintsenek el a nem feltétlenül szükséges utazásoktól és ünnepségektől, és amikor csak lehet, maradjanak otthon" - tette hozzá Angela Merkel. "Tudom, ez keményen hangzik, és nehéz lemondást is jelenthet", de meg kell tenni, hogy ne terhelődjék túl az egészségügyi ellátórendszer, nyitva maradhassanak az iskolák és az óvodák, tovább működhessék a gazdaság és megmaradjanak a munkahelyek - mondta a német kancellár, aki 2006 óta jelentet meg heti rendszerességgel videoüzeneteket, amelyekben aktuális politikai, társadalmi ügyekről beszél.
    
A Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) szombati adatai szerint az utóbbi 24 órában 7830 fertőződést regisztráltak. Ez a legnagyobb napi esetszám az új típusú koronavírus németországi megjelenése óta, és csaknem 500 esettel több az előző rekordnál, a pénteki 7334-nél.
   
A teszttel igazolt esetek száma így 356 387-re emelkedett. A vírus okozta betegséggel (Covid-19) összefüggő halálesetek egy nap alatt 33-mal nőtt, 9767-re. Emelkedett a vírus úgynevezett reprodukciós rátájának (R) hétnapos mozgóátlaga is, az egy nappal korábbi 1,22-ről 1,30-ra. Ez azt jelenti, hogy minden 100 fertőzött átlagosan további 130 embernek adja át a vírust.
   
A Covid-19 miatt intenzív osztályon kezeltek száma a legutóbbi, pénteki adatok szerint egy nap alatt 12 fővel, 690-re emelkedett. Nagyjából minden második beteg - 341 fő - gépi lélegeztetésre szorul. Ezek az adatok azt jelzik, hogy a mintegy 30 ezer intenzív ellátási ágy alig 2 százalékát foglalják el a Covid-19-ben szenvedők. Ugyanakkor számuk gyorsan emelkedik, a hétfői 590-hez képest százzal nőtt.

400 új munkahelyet teremt a Kometa új óriásberuházása Kaposváron

A Kometa 99 Zrt. húsfeldolgozó cég 45 milliárd forint értékben hajt végre kapacitásbővítést Kaposváron, amelynek nyomán négyszáz új munkahely jön létre a városban - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a helyszínen.
2026. 02. 12. 17:00
Megosztás:

Márciusban indul az Aster Chain mainnet – Új korszak jöhet a Perp DEX piacon

Új blokklánccal, stakinggel, governance modellel és valós eszközöket leképező szintetikus piacokkal készül áttörni az Aster. A decentralizált tőzsde (DEX) márciusban indítja el saját Layer-1 hálózatát, ami nemcsak technológiai, hanem piaci fordulópontot is jelenthet.
2026. 02. 12. 16:00
Megosztás:

Olcsó és veszélyes termékek nyomában – Globális online piactereket vizsgál az NKFH és az NNGYK

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) egyedülálló, országos szintű összehangolt akciót indított a harmadik országból érkező termékek átfogó fogyasztóvédelmi ellenőrzése keretében. A kezdeményezés célja, hogy a népszerű online piacterekről származó termékeket átvizsgálják és feltárják, mely árucikkek jelenthetnek valós kockázatot a magyar családok számára.
2026. 02. 12. 15:30
Megosztás:

Kína csökkentett vámokat vet ki az Európai Unióból származó egyes tejtermékekre

Kína péntektől öt évre 7,4 és 11,7 százalék között kiegyenlítő vámot vet ki bizonyos, az Európai Unióból importált tejtermékekre, ezzel csökkenti a korábbi 21,9-42,7 százalékos ideiglenes vámtételeket - közölte csütörtökön a kínai kereskedelmi minisztérium.
2026. 02. 12. 15:00
Megosztás:

Kilenc éve tartó emelkedő csatornában az XRP – Intézményi tőke érkezhet 2026 elején?

Az XRP árfolyama ugyan rövid távon gyengült, de a hosszú távú technikai struktúra továbbra is stabil. A piaci szereplők figyelme egyre inkább az intézményi belépés felé fordul, miközben a spekulatív túlfűtöttség fokozatosan lecseng. Vajon egy új, érettebb piaci ciklus küszöbén állunk?
2026. 02. 12. 14:30
Megosztás:

Tarolnak a szabad felhasználású kölcsönök, egy átlagos igénylő 5 évre tervez eladósodni

Közel 3 millió forint, bő 5 éves futamidő és szabad felhasználás – így jellemezhető az átlagos személyi kölcsön a Bank360 oldalán végrehajtott kalkulációk alapján. A szabad felhasználású személyi hitel évek óta töretlen népszerűségnek örvend, 2025-ben rekordösszeget folyósítottak belőle a hitelintézetek. A pénzügyi szakportál adatai alapján pedig az is kiderül, hogy mire keresnek leggyakrabban az igénylők.
2026. 02. 12. 14:00
Megosztás:

Balesetekhez kapcsolt nyereményjáték miatt bírságolt a médiatanács

Balesetekhez kapcsolt nyereményjáték miatt bírságolt a médiatanács. A tragédiákhoz kapcsolódó nyereményjáték közzététele nem egyeztethető össze az emberi méltóság tiszteletét megkövetelő, a demokratikus nyilvánosság érdekeit szolgáló alkotmányos értékekkel – fogalmazott egyik friss határozatában a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa.
2026. 02. 12. 13:30
Megosztás:

A vártnál gyengébben nőtt a brit gazdaság év végén

A vártnál lassabb növekedéssel zárta a tavalyi évet a brit gazdaság.
2026. 02. 12. 13:00
Megosztás:

Helyi üzletemberek vásárolják meg a Carrefour romániai hálózatát

Kivonul Romániából a Carrefour, a kiskereskedelmi hálózatát a Paval Holding vásárolja meg - írja a profit.ro a cég közleménye alapján.
2026. 02. 12. 12:30
Megosztás:

Pár bázisponttal emelkedtek az amerikai kötvényhozamok

A vártnál alacsonyabb kínai inflációs adatok miatt ismét hozameséssel indult a kereskedés a világ kötvénypiacain, de a vártnál minden fronton – munkahelyteremtés, munkanélküliség, munkabérek – erősebb januári amerikai munkapiaci adatok megfordították a hangulatot. Végül az amerikai kötvényhozamok pár bázisponttal emelkedtek, de a tízéves hozam így is 4,2% alatt zárt. Az európai kötvénypiacokon nem volt érdemi elmozdulás, a német tízéves hozam maradt 2,8% környékén. Az erős munkapiaci adatok után erőre kapott a dollár, az EUR/USD délutánra ismét 1,19 alá süllyedt.
2026. 02. 12. 12:00
Megosztás:

Közel nyolc éve nem látott mélységben az infláció

Ma reggel a januári inflációs adatok érkeztek. A KSH közleménye szerint a fogyasztói árak havi szinten 0,3 százalékkal nőttek, az éves infláció pedig 2,1 százalékra lassult a decemberi 3,3 százalékról. Az adat elmaradt a konszenzustól és minimálisan a mi várakozásunkat is alulmúlta. A maginfláció éves indexe is csökkent az előző havi 3,5 százalékról 2,7 százalékra.
2026. 02. 12. 11:30
Megosztás:

Jutalékmentes befektetés – valóság vagy csak marketing?

Az a gondolat, hogy Apple-részvényeket, S&P 500 ETF-eket vagy bitcoint vásárolhatunk egyetlen fillér jutalék nélkül, csábítóan hangzik. És pontosan ezzel az ígérettel operál ma a legtöbb, Magyarországon elérhető brókercég. Csakhogy minden vállalatnak valahogyan pénzt kell keresnie — és ha nem fizetünk jutalékot, máshol fizetünk. Ez az elemzés azt vizsgálja, hogyan működnek konkrétan a Magyarországon jelenlévő négy fő platform — XTB, eToro, Pepperstone és Plus500 — üzleti modelljei, hol rejtőznek a valós költségek, melyik áll a legjobban, és hogy a „díjmentes befektetés" strukturálisan fenntartható modell-e, vagy inkább korlátozott élettartamú marketingeszköz.
2026. 02. 12. 10:48
Megosztás:

A vártnál kedvezőbbek lettek a januári munkapiaci adatok az USA-ban

A Nasdaq és a Dow enyhén csökkent szerdán, míg az S&P 500 lényegében nem mozdult el egyik irányba sem.
2026. 02. 12. 10:30
Megosztás:

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a STOXX 600

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a páneurópai STOXX 600. A DAX 0,5%-kal, a CAC40 0,2%-kal mérséklődött, miközben az FTSE 100 1,1%-kal erősödött. Az emelkedő olajárak mellett az energiaipari részvények vezették az erősödést, a szektorindex 3,8%-ot ugrott. A technológiai és a médiaipari részvények viszont lemaradtak, 1,8%-kal, illetve 2,6%-kal estek.
2026. 02. 12. 10:00
Megosztás:

A Yettel és a 2Connect nagykereskedelmi megállapodást kötött vezetékes szélessávú szolgáltatásokra

A 2Connect gigabit-képes vezetékes infrastruktúráján nagykereskedelmi szélessávú hozzáférést biztosít a Yettel Magyarország számára a felek által kötött megállapodás értelmében. Ennek köszönhetően az év második felében a Yettel előfizetők számára is elérhetővé válik a vezetékes internetszolgáltatás.
2026. 02. 12. 09:30
Megosztás:

BÉT: Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés

Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 880,33 pontos, 0,68 százalékos csökkenéssel, 129 447,89 ponton zárt szerdán.
2026. 02. 12. 09:00
Megosztás:

Inflációs adatra várva: merre mozdulhat a Bitcoin és a kriptopiac?

A befektetők figyelme most egyértelműen a héten érkező, januári – korábban elhalasztott – amerikai inflációs adatra irányul. A friss fogyasztói árindex (CPI) közzététele azért kap kiemelt szerepet, mert a szerdán publikált, vártnál erősebb munkaerőpiaci jelentés ismét átírta a kamatcsökkentési várakozásokat. Az amerikai gazdaság januárban 130 ezer új munkahelyet teremtett, ami azt jelzi, hogy a gazdaság továbbra is ellenálló.
2026. 02. 12. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 12. 07:00
Megosztás:

Trump továbbra is a tárgyalásos rendezést szorgalmazza az Iránnal fennálló nézeteltérések rendezése érdekében

Donald Trump amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe az Egyesült Államok Iránnal fennálló nézeteltéréseinek rendezése érdekében.
2026. 02. 12. 06:00
Megosztás:

Letartóztatta a bíróság a Bászna Gabona Zrt. sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját.
2026. 02. 12. 05:30
Megosztás: