Az utolsó órában verték mínuszban az indexeket Amerikában
A DJIA index 40,73 ponttal, vagyis 0,41 százalékkal 9.899,25 pontra gyengült. A S&P 500-as mutató 6,35 pontot, azaz 0,60 százalékot veszített értékéből és 1.055,65 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 11,72 ponttal, azaz 0,54 százalékkal 2.158,85 pontra gyengült. Az indexek a szerdai kereskedés leállítása előtt két órával még egy százalék körüli pluszban álltak.
A kereskedők azt mondták, hogy a tőzsdemutatók kezdeti erősödését részben Ben Bernanke, az amerikai jegybank (Fed) elnökének az amerikai gazdasággal kapcsolatos kijelenései erősítették. A befektetők hangulatának javulásához hozzájárult továbbá az is, hogy májusban a kínai export a vártnál nagyobb mértékben, közel 50 százalékkal nőtt éves szinten, ami felerősítette azokat a reményeket, hogy élénkül a globális gazdaság.
Ben Bernanke azt mondta, hogy az amerikai gazdasági felépülésre nem lesznek számottevő hatással az európai gondok, ha az európai pénzügyi piacok stabilizálódnak, eloszlatják a feszültséget és helyreáll a bizalom. Hozzátette, hogy az amerikai gazdaság növekedése várhatóan idén és jövőre is folytatódni fog, de még jó ideig makacs munkanélküliséggel és törékeny lakóingatlan-piaccal kell számolni.
A Fed-elnök úgy látja, hogy a fogyasztói költekezés várható bővülő mértéke és az üzleti környezet kedvezőbbé válása idővel ki fogja váltani az egyre csökkenő állami ösztönző csomagokat a gazdaság fellendítésében.
Országszerte javult a gazdasági tevékenység a múlt hónapban, de az európai adósságválság miatti aggodalom hatására romlott a bizalom - az amerikai jegybank (Fed) 12 körzetének szerdán ismertetett közös jelentése szerint
Jelentősen nőttek az energetikai cégek részvényei az amerikai kormányzat energiaügyi tájékoztató hivatalának (EIA) arra a szerdán ismertetett adatára, hogy a vártnál jóval nagyobb mértékben csökkent az amerikai olajtartalék a múlt héten, ami erősítette a nyersolaj világpiaci árát.
A nap utolsó órájában elfogyott a lendület, amely az energetikai vállalatok részvényeit jellemezte, miután a BP olajvállalat a Mexikói-öbölben lévő olajszivárgás elleni sikertelen harca lerombolta a befektetők bizalmát. A vállalat árfolyama szerdán több mint 16 százalékot esett. Ugyan a BP bizonyos szempontból továbbra is erős, azonban a piac már a lehetséges csődöt mérlegeli a a kárelhárítással és kártalanítással kapcsolatos költségei miatt.
A júliusi szállítású WTI olaj ára 2,39 dollárral 3,3 százalékkal 74,38 dollárra emelkedett a Nymex kereskedésében. A keddi rekord záró árfolyam után szerdán az augusztusi szállítású arany ára 15,50 dollárral, 1,3 százalékkal 1,228,50 dollárra csökkent.