Bővült az Európai Unió venezuelai szankciós listája
A korlátozásokról az európai uniós tagállamok kormányainak képviselői állapodtak meg brüsszeli ülésükön, amit a miniszterek tanácsa a következő hetekben hagy majd jóvá.
A tájékoztatás szerint az érintettek nagy többsége a venezuelai biztonsági erők és titkosszolgálatok olyan magas rangú tagja, aki kínzásért és más jogsértésekért tehető felelőssé.
Az Európai Unió 2017-ben rendelt el szankciókat Venezuela ellen, egyebek mellett fegyverembargót, ezután jöttek a magánszemélyeket érintő korlátozások. A mostani bővítéssel már huszonöt fősre nőtt a vagyonbefagyasztást és beutazási tilalmat tartalmazó büntetőintézkedésekkel sújtott emberek köre.
Az elmúlt hónapokban az Európai Parlament, Josep Borrell spanyol külügyminiszter, leendő EU-s kül- és biztonságpolitikai főképviselő, illetve az amerikai kormány is a venezuelai rezsimmel szembeni szankciók szigorítására szólított fel.
Venezuela évek óta súlyos gazdasági és politikai válsággal küzd. A hatalmas olajkészletekkel rendelkező, azonban szinte semmi mást nem exportáló ország gazdasága gyakorlatilag összeomlott. Tavaly súlyos, több száz emberéletet követelő tömegtüntetések kezdődtek, de ennek ellenére a hivatalban lévő elnök, Nicolás Maduro nyerte az államfőválasztást, amely azonban az EU szerint nem volt sem szabad, sem tiszta. A belpolitikai válság azóta pedig csak tovább mélyült.
KALKULÁTORUNKKAL (csak kattints rá) MOST KISZÁMOLHATOD, HOGY:
- Mekkora az agyad a magyar átlaghoz képest?
- Mekkora lenne az ideális vérnyomásod?
- Mennyi pénzt kellene keresned, ha rendesen megfizetnék a tudásodat?