Emelkedéssel indultunk, de nem biztos, hogy így is zárunk
Az elmúlt napok esését a mai kereskedési nap folyamán próbálják ellensúlyozni a befektetők, azonban ez nem biztos, hogy sikerülni fog. Az európai adósságválság továbbra is fennálló probléma, mely azzal, hogy a politikai döntéshozók mesterséges eszközökkel próbálnak közbeavatkozni, csak ront a helyzeten.A piacokat ezek a lépések inkább csak további bizonytalanságba taszították, mintsem javítottak volna a helyzeten. Legutóbb például Németország döntése borzolta a kedélyeket a szerdán életbe léptetett shortolási tilalmával.
A mai nap kereskedési iránya kiszámíthatatlan, talán a délután megjelenő amerikai makroadatok iránymutatást tudnak adni. Ma kerül publikálásra a heti munkanélküli kérelmek számának, a Philadelphiai régió feldolgozóipari aktivitásának alakulása. Emellett figyelem kísérheti a Conference Board által készített Leading indikátor havi változását is.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 715,40 pontos, 3,07 százalékos csökkenéssel, 22.595,31 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 37,6 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A nyitást követően a Mol árfolyama 0,4 százalékkal 18.680 forintra emelkedett a tegnapi 3,70 százalékos zuhanás után. Az OTP részvények ára 0,8 százalékkal 6200 forint közelébe erősödött a tegnapi kiadós 4 százalék feletti esést követően. A Magyar Telekom árfolyama továbbra is 680 forintnál maradt. A Richter papírok árfolyama 0,7 százalékkal 42.000 forintra emelkedett.
Emelkedéssel nyitottak csütörtökön a nyugat-európai tőzsdeindexek is, a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 mutató 0,62 százalékos, a frankfurti DAX-30 mutató 0,53 százalékos, a párizsi CAC-40 index 0,42 százalékos erősödéssel kezdett.