Gyomorsav gyötör? Elmondjuk, mi az oka és mit tehetsz ellene

A gyomorégés úgy jön létre, hogy a gyomor (általában egy kiadós étkezés után) olyan sok gyomorsavat termel, hogy a záróizom, amely azt normál esetben a gyomorban tartja, nem képes már megfelelően zárni, és így a gyomorsav egy része a nyelőcső alsó részébe jut.
A nyelőcsőbe jutott sav irritálni (égetni) kezdi a nyelőcső érzékeny nyálkahártyáját, és ez - a sajnos sokak által jól ismert - égető érzéshez vezet.
Gyomorsav, gyomorégés, reflux, gyomorfekély… sajnos napjaink leggyakoribb gyomor-tájéki megbetegedései. Emberek millióinak az életét keserítik meg.
Mik a reflux tünetei?
A reflux (vagy savas visszaáramlás) a gyomortartalom nyelőcsőbe történő visszaáramlása, ami gyomorégést okoz(hat). A két fogalmat (vagyis a refluxot és a gyomorégést) gyakran összetévesztik: a reflux tehát a savas gyomortartalom nyelőcsőbe (olykor a torokba, sőt akár a szájüregbe) való visszaszivárgásának (esetenként felbüfögésének) folyamatát jelenti, míg a gyomorégés az előbbiek következtében kialakuló kellemetlen érzés elnevezése. Magyarul a reflux eredményezi a gyomorégést.
És Te hogy állsz ezzel a problémával?
A reflux-szal nem szabad játszani, ezért készítettünk számodra egy reflux/gyomrosav kalkulátort, melynek segítségével megtudhatod, hogy mennyire súlyos a problémád.
Kalkulátorunk segítségével IDE kattintva kiszámíthatod, mennyire kell aggódnod és mit tehetsz a gyomorsav ellen.