A hét végére csak meglódultak a bikák
A hét elején még hektikus, bizonytalan irányú kereskedést láthattunk a piacokon, ami a hét végére lecsendesedő, lassabb emelkedésbe csapott át. Mindez rövidtávon pozitív jel a továbbiakra nézve, azonban a puszta számok mögött még vegyes következtetéseket tudunk levonni.
Az emelkedés szempontjából a legkritikusabb pont az, hogy nagy forgalom nem igazán társult a visszapattanáshoz, illetve az, hogy a piac szélesebb körét felölelő indexek relatív gyengén teljesítenek egyelőre a blue-chip-eket tömörítő társaikhoz képest.
Nagyon jelentős pozitívum ugyanakkor, hogy a március óta lezavart átlag 60% körüli emelkedésből mindössze 10% körüli korrekció kerekedett az elmúlt hetekben, ugyanakkor ez elég volt ahhoz, hogy a hírek tele legyen negatív hangokkal. A leggyakrabban a válsággal riogatnak továbbra is, de vannak akik tőzsdei buborékot is emlegetnek. Ez a mögöttes pszichológia oldaláról nagyon bika tényező.
A pénteki napnak a csütörtöki, emelkedést előre vetítő napzárással futottak neki az amerikai piacok, melyeket a vártnál rosszabb makrogazdasági adatok, köztük a 26 év után ismét két számjegyű munkanélküliségi ráta sem tudott kimozdítani jelentősen. A hírek ugyan tele voltak pesszimista felhangokkal, de az árfolyamok csak nem akartak esni, ami igen bika viselkedés.
Érdekesség, hogy az árupiaci termékek többsége a tőzsdei korrekció kezdete óta sávos mozgást folytat, amin belül ugyan előfordulnak hektikusabb kilengések, amit a sajtó rögtön fel is kap és legalább napi szenzációként tálal, de a gyakorlatban a legtöbb termék ugyanott áll, ahol két-három hete. (Solar Capital)