Kilőtt a japán részvénypiac
A tokiói Nikkei-225 index csaknem 2 százalékot erősödött, és visszatért a fontos pszichológiai küszöbnek tartott 16 ezer pont fölé.
Dél-Koreában az irányadó Kospi index enyhe, 0,02 százalékos mínuszban zárt. Noha a kedden közzétett kedvező amerikai adatok vásárlásra késztettek sok külföldi befektetőt, elemzők szerint sokan továbbra is aggódnak amiatt, hogy lassul a növekedés Kínában, amely a Koreai Köztársaság - a negyedik legnagyobb ázsiai gazdaság - első számú kereskedelmi partnere.
Kínában a még nyitva tartó hongkongi Hang Seng 1,34 százalékot erősödött, a sanghaji összetett részvénypiaci mutató ugyanakkor öthavi mélypontja közelében járt, és végül 0,11 százalékos mínuszban zárt. A hongkongi mutatót elsősorban a Belle International cipőkiskereskedelmi lánc és fő vetélytársa, a Daphne International papírjai húzták föl, miután a 2013-ban elszenvedett jókora - 67, illetve 47 százalékos - veszteséget ellensúlyozva két nap alatt 14, illetve 27 százalékot emelkedtek.
Ausztráliában az S&P/ASX-200 index 0,02 százalékot gyengült, az indiai Mumbaiban a Sensex mutató 0,1 százalékos erősödésben volt, és emelkedtek a szingapúri és a tajvani indexek is.
Az arany közép-európai idő szerint szerda reggel 1226,90 dolláron állt, 4,90 dollárral lejjebb előző napi záró értékénél. (MTI)