Lendületben maradhat Európa
2013. 11. 15. 08:40
Emelkedéssel nyithatnak péntek délelőtt a legfontosabb nyugat-európai tőzsdék. Piaci elemzők szerint a londoni FTS-100 index 17 pontos emelkedéssel, a frankfurti DAX-30 tőzsdeindex 4 pontos erősödéssel, a párizsi CAC-40 mutató 1 pontos szerény emelkedéssel kezdhet.
Stan Shamu, az IG elemzője szerint tegnap már az európai tőzsdék visszakapaszkodása volt látható, tehát lehet, hogy az amerikai tőzsdepiacról érkezett kedvező hatásokat már beárazták a kereskedők, azonban az Ázsiában tapasztalt pozitív kereskedői hangulat még így is lökést adhat az európai tőzsdéknek.
Az Eurostat délelőtt közli az októberi eurózónás infláció végleges adatait. A befektetők körében azonban valószínűleg még Janet Yellen leendő amerikai Fed elnök tegnapi meghallgatása lesz a legfontosabb téma. Meghallgatása során Yellen többször is hangsúlyozta, hogy még hosszabb ideig folytatódni fog az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed havi kötvényvásárlási programja, amely olcsó tőkével látja el a pénzpiacokat.
Az Axel Springer megveszi a Politicót
az Axel Springer német kiadóvállalat a washingtoni Politico hírportál kiadóját, bővítve ezzel amerikai portfólióját - jelentették csütörtökön két amerikai lap, a The Wall Street Journal és a The New York Times internetes kiadásai.
Három partnerre lehet szükség a kormányalakításhoz Németországban
Németország második világháború utáni történetében először nem kettő, hanem három partnerre lehet szükség a kormányalakításhoz a szeptemberi szövetségi parlamenti (Bundestag-) választás után - jelentette ki az egyik legtekintélyesebb német választási szakértő csütörtökön Berlinben.
Áruházakban és iskolákban is felvehető lesz az oltás Brüsszelben
Az új típusú koronavírus ellen védettek arányának növelése érdekében szeptembertől a belga főváros több nagyáruházában is lehetőség nyílik az oltásra - derül ki csütörtöki közlésekből. Brüsszelben októbertől újra kinyithatnak a zenés szórakozóhelyek, bár Belgiumban az elmúlt hét napban átlagosan négy százalékkal emelkedett a koronavírussal fertőzöttek száma.
Új közép-európai keresleti igazgatót nevez ki a Mars
A Mars, a világ egyik legnagyobb édesség-, rágógumi-, élelmiszer- és kisállateledel-gyártója Daniela Hlavackovát nevezi ki új közép-európai keresleti igazgatójává. Daniela, aki korábban Szlovákia piaci igazgatója volt, most a régió négy országában - Csehországban, Romániában, Magyarországon és Szlovákiában – lesz felelős a marketingtevékenységért és az ezáltal ösztönzött növekedésért.
A vártnál nagyobb mértékben romlott a GfK német fogyasztói hangulatindexe
A vártnál nagyobb mértékben romlott a GfK német fogyasztói hangulatindexe szeptemberre. A gazdaságkutató intézet csütörtöki jelentése szerint szeptemberre vonatkozóan mínusz 1,2 pontra csökkent a fogyasztói hangulatindex az előző havi mínusz 0,4 pontról. Az elemzők kisebb esést, 0,7 pontot vártak.