Ma is folytatódik az emelkedés Európában

Folytatva az előző napi erőteljes árfolyam emelkedést és követve a Wall Street és az ázsiai tőzsdék példáját pénteken az indexek emelkedése várható az európai tőzsdék nyitásakor. (MTI)

A határidős index jegyzések alapján a piacok a londoni FTSE-100 indextől 18 pontos, 0,4 százalékos, a frankfurti DAX-30 indextől 18 pontos, 0,3 százalékos, a párizsi CAC-40 indextől 6 pontos, 0,2 százalékos nyereséget várnak. Csütörtökön az FTSE-100 index 157,09 pontos, 3,12 százalékos nyereséggel 5195,17 ponton, a DAX-30 index 179,12 pontos, 3,11 százalékos nyereséggel 5937,14 ponton, a CAC-40 index 116,72 pontos, 3,42 százalékos nyereséggel 3525,31 ponton zárt.

 

A Wall Street DJIA-30 indexe 2,85 százalékos, S&P-500 indexe 3,29 százalékos, a Nasdaq elektronikus piac Composite indexe pedig 3,73 százalékos nyereséggel zárta a napot csütörtökön. Péntek reggel az európai tőzsdei nyitást megelőzően két órával az ázsiai tőzsdeindexek közül a tokiói Nikkei225 0,9 százalékos, a hongkongi Hang Seng 1,77 százalékos, a DJ Pacific Pan-Asia index 1,29 százalékos, a szöuli Kospi index 0,44 százalékos, a sanghaji Composite index 0,27 százalékos, a tajpeji Weighted index 0,62 százalékos erősödésre állt. Az ázsiai tőzsdék sorban a harmadik napja tartanak nyereséges zárás felé.

 

Az ázsiai jegyzésben az arany ára unciánként 1210,50 dolláron állt, 1,50 dollárral, 0,1 százalékkal a New York-i zárás alatt. A WTI nyersolaj jegyzése hordónként 74,46 dollár, 0,09 dollárral, 0,12 százalékkal a New York-i zárás alatt. Az olaj ára 75 dolláron két hetes csúcsot érintett, mielőtt kissé korrigált volna, de így is a legjobb úton halad afelé, hogy közel egy hónapja első alkalommal áremelkedéssel zárja a hetet.

 

Az európai kereskedés során a befektetők figyelemének központjában az energiaipari részvények állhatnak az olajárban bekövetkezett erősödésnek köszönhetően, de profitkivételre is sor kerülhet a hét végére való tekintettel, mivel hétfőn az amerikai és a brit piacok ünnep miatt zárva tartanak. Csütörtökön az olaj ára 4 százalékkal emelkedett 74 dollár fölé.

 

Szintén a hosszú hétvége adhat okot a hét második felében bekövetkezett erőteljes árfolyam emelkedések által kínált nyereség kivételére általában is a részvények széles körében. Az általános befektetői hangulat kezd pozitív, bizakodó fordulatot venni: csütörtökön a spanyol költségvetési megszorító csomag parlamenti elfogadása erősítette a hitet az euróövezeti pénzügyi válság kezelhetőségében. Az OECD szerdán a korábban várnál jóval kedvezőbb világgazdasági növekedésről tett előrejelzést és az amerikai gazdaság is egyre javuló makrogazdasági mutatókkal támasztja alá a növekedésbe vetett bizalmat.

Már most aszály van – tavaly is a száraz időjárás okozta a legtöbb kárt

Már az év első hónapjai is komoly kihívások elé állítják a növénytermesztőket: a januári havazások ellenére az idei az egyik legszárazabb évkezdetnek számít. Az utóbbi egy hónapban ráadásul már 10 fok körüli nappali hőmérséklet jellemző, így a munkák is korán megkezdődtek a földeken. A termelők most különösen várják az esőt, hogy a kijuttatott műtrágya se száraz talajba kerüljön. A gazdáknak ráadásul várhatóan nemcsak az aszállyal kell megküzdeniük, hiszen a tavalyi évben a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék és a jégverés is jelentős károkat okozott – derül ki a Groupama Biztosító adataiból.
2026. 03. 24. 17:00
Megosztás:

Kosz, lejárt és nyomonkövethetetlen élelmiszerek, pókhálók – súlyos jogsértések miatt zárt be üzletet és vont ki élelmiszereket a forgalomból az NKFH

Súlyos élelmiszer-biztonsági és higiéniai hiányosságokat tárt fel a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) három különböző kereskedelmi egység ellenőrzése során. A feltárt jogsértések egyértelműen rámutatnak arra, hogy a szabályok figyelmen kívül hagyása nemcsak jogi következményekkel jár, hanem közvetlen veszélyt jelenthet a fogyasztók egészségére is. A hatóság ezért minden esetben azonnali intézkedéseket hozott, hangsúlyozva, hogy zéró toleranciát alkalmaz az élelmiszer-biztonságot sértő gyakorlatokkal szemben.
2026. 03. 24. 16:30
Megosztás:

Ondo Finance áttörés: 700 millió dollár fölé ugrott a tokenizált értékpapírok piaca

Új mérföldkőhöz érkezett a blokklánc-alapú pénzügy: az Ondo Finance platformja átlépte a 700 millió dolláros TVL-t. A szám nemcsak egy rekord, hanem egyértelmű jelzés arra, hogy a valós eszközök tokenizációja (RWA) egyre inkább a kriptopiac egyik meghatározó narratívájává válik.
2026. 03. 24. 16:00
Megosztás:

Súlyos bírságok jöhetnek a cégeknek egyetlen hiba miatt, új módszerrel vadászik a NAV a rejtett nyereségre

Szintet lépett az adóhatóság a transzferárak ellenőrzésében: a NAV 2026-ban már nemcsak a dokumentációt kéri számon, hanem automatizált rendszerekkel elemzi a cégcsoporton belüli pénzmozgásokat. A transzferár – vagyis az egymással kapcsoltsági viszonyban álló cégek közötti elszámolóár – az elmúlt években a költségvetés egyik kiemelt fókuszterületévé vált.
2026. 03. 24. 15:30
Megosztás:

Saját részvényeket vásárolhat vissza az OPUS GLOBAL

Közgyűlési felhatalmazás alapján legalább 1 milliárd forint összértékben vásárolhat vissza saját részvényt az OPUS GLOBAL Nyrt. - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett kibocsátói felhívásban.
2026. 03. 24. 15:00
Megosztás:

Ethereum árfolyam támasz szintek - ETH technikai elemzés

Az Ethereum árfolyamának alakulása mögött nem csak trendek, hanem jól azonosítható technikai szintek is állnak. A támaszok megértése kulcs lehet a tudatos kereskedéshez – mégis sok befektető számára ezek a zónák továbbra is „láthatatlanok”. Megmutatjuk, hogyan értelmezd őket helyesen.
2026. 03. 24. 14:30
Megosztás:

A Circle az EU-hoz fordult: lazítanák a MiCA szabályait a stabilcoinok érdekében

A Circle szerint az Európai Unió jelenlegi kriptoszabályozása gátolja az innovációt és az intézményi elfogadást. A USDC kibocsátója most konkrét módosításokat sürget – de nem mindenki ért egyet az irányváltással.
2026. 03. 24. 13:30
Megosztás:

Melyik szakmában lehet a legtöbb hitelt felvenni?

Havi bruttó 3,9 millió forint – a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) napokban frissült adatai alapján 2025-ben ennyit kerestek a légiforgalmi irányítók, amivel ők érdemelhették ki a legjobban megfizetett foglalkozás címét. Ekkora összegnek bizony már a nettója is igen impozáns, mintegy 2,6 millió forintot jelent havonta. Felmerülhet a kérdés, mégis mekkora hitelre számíthatnak azok, akik a fentihez hasonló, milliós összegeket képesek havonta megkeresni? A Bank360 ezúttal ennek járt utána.
2026. 03. 24. 13:00
Megosztás:

Újépítésű ingatlanok: melyek az előnyeik, a kockázataik és a vásárlói buktatók?

Néhány éven belül több tízezer újépítésű lakás jelenik meg az ingatlanpiacon, és a kiemelt beruházásoknál a vevők 1,5 millió forintnál alacsonyabb négyzetméterárakkal is találkozhatnak majd. Mire érdemes figyelniük, ha újépítésű lakást vennének? Mennyiben más az újépítésű vevői szempontból, mint egy használt ingatlan megvásárlása?
2026. 03. 24. 12:30
Megosztás:

Eltörölhetik idén az óraátállítást?

A Magyar Alvás Szövetség kapcsolódik a nemzetközi Time Use Initiative (TUI) programjához az óraátállítás mielőbbi eltörléséért.
2026. 03. 24. 12:00
Megosztás:

Nyílt napot tart a NAV

Nyílt napokat szervez siket, nagyothalló és siketvak ügyfeleinek a NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatósága - közölte a hivatal az MTI-vel.
2026. 03. 24. 11:30
Megosztás:

Kapu Tibor bemutatta a HUNOR Magyar Űrhajós Programot a Munich Space Summiton

A második magyar űrhajós, Kapu Tibor mutatta be hétfőn a HUNOR Magyar Űrhajós Programot a Munich Space Summiton (Müncheni Űrcsúcstalálkozón).
2026. 03. 24. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők kedden?

Az ázsiai-csendes-óceáni térség részvénypiacain zöldben állnak az irányadó részvényindexek a kedd reggeli zárás előtt, bepótolva a hétfői korrekciót, mely az európai és amerikai piacokon napközben végbement. Japánban a ma megjelent februári inflációs adatok az áremelkedés lassulását tükrözték, a hó/hó index csökkenést mutatott, az év/év mutató 1,5%-ról 1,3%-ra csökkent, az év/év magárindex pedig 2%-ról 1,6%-ra mérséklődött. A ma megjelent előzetes adatok szerint márciusban romlott a feldolgozóipar és a szolgáltató szektor BMI-je is.
2026. 03. 24. 10:30
Megosztás:

Hatalmas kilengésekkel indult a hétfő, az EUR/USD először 1,15 alá esett, majd 1,165 közelébe pattant

A Hormuzi-szoros megnyitására vonatkozó amerikai ultimátum, valamint a közel-keleti energiainfrastruktúrát ért támadások és a további csapásokkal történő fenyegetések után emelkedéssel indult a kereskedés az olajpiacon, a Brent hordónkénti ára 115 dollárra ugrott.
2026. 03. 24. 10:00
Megosztás:

Gyors irányváltás a Wall Streeten is Trump elnök bejelentését követően

Bár a részvényindexek hétfői visszaesése az USA-ban, a kereskedés elején nem volt olyan drámai, mint Európában vagy Ázsiában, a gyors felépülés itt is látványos volt, és végül 1% feletti pluszban zárt a Dow, az S&P500 és a Nasdaq Composite is. Trump elnök bejelentette, hogy a Teheránnal folytatott „gyümölcsöző megbeszéléseket” követően utasította a hadsereget, hogy halassza el az iráni erőművek elleni támadásokat.
2026. 03. 24. 09:30
Megosztás:

Volatilis nap után pluszban zárt az európai tőzsdék többsége

Az ázsiai tőzsdék hétfői zuhanását követve csökkenéssel indult a részvénypiaci kereskedés Európában is a hét első napján azután, hogy a hétvégén az USA és Irán részéről egyaránt elhangzó fenyegetések tovább fokozták a közel-keleti konfliktust. Miközben estek az európai részvényindexek, a Brent hordónkénti ára 115 dollár közelébe kúszott, a WTI-é 101 dollár fölé emelkedett, az európai jegyzésű földgáz ára pedig a megawatt-óránkénti 70 euró felé közelített.
2026. 03. 24. 09:05
Megosztás:

Feloldották a horvát határok blokádját a boszniai kamionosok

Feloldották a teherforgalmat érintő határátkelői blokádokat a boszniai fuvarozók, akik az Európai Unióban való tartózkodási szabályokkal kapcsolatos problémák miatt zártak le több teherforgalmi terminált a horvát határon.
2026. 03. 24. 08:30
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggelre

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 24. 08:00
Megosztás:

Önkénteseket keres a HungaroMet Zrt. a közösségi alapú mérőhálózat létrehozásához

Önkénteseket keres a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. a közösségi alapú meteorológiai mérőhálózat létrehozásához.
2026. 03. 24. 07:30
Megosztás:

Londoni elemzők szerint lassabb globális növekedés és magasabb infláció várható

Londoni pénzügyi elemzők friss előrejelzései szerint a korábban vártnál lassabb világgazdasági növekedés és magasabb infláció valószínűsíthető az idén az iráni konfliktus, mindenekelőtt a Hormuzi-szoros lezárásából eredő energiahordozó-ellátási fennakadások miatt.
2026. 03. 24. 07:05
Megosztás: