Ma sem változtatott kamatszintjén a mexikói jegybank
Az Agustin Carstens vezette jegybank immár egyhuzamban 20. alkalommal hagyta érintetlenül a 4,50 százalékos kamatszintet. A döntés megfelelt az előzetes elemzői várakozásoknak. Mexikóban a fogyasztói árak májusban 42 éves nem látott mértékben csökkent, júniusban pedig stagnáltak. Az évesített inflációs ráta 3,28 százalékra mértéklődött júniusban az áprilisban mért 3,36 százalékról.
A központi bank tegnap számolt be a fogyasztói árindex júniusi alakulásáról, amely stagnálást mutatott a májusban mért 0,74 százalékos csökkenés után. Az évesített inflációs ráta továbbra is a bank 2-4 százalékos célján belül tartózkodik.
A mérséklődő infláció hátterében az 1,04 ezer milliárd dolláros gazdaság bővülésének 2,4 százalékra történő lassulása áll, amely 2009 óta a legalacsonyabb.
A fogyasztói árak a legfrissebb előrejelzések szerint az idei évben 3,56 százalékkal emelkedhetnek , szemben a májusi előrejelzésben szereplő 3,67 százalékkal. A gazdasági bővülés üteme idén 4,31 százalékra lassulhat, a májusi előrejelzésben még 4,37 százalékkal számoltak.