Magasrangú hongkongi üzleti delegáció tárgyal Budapesten
A mintegy 30 hongkongi, pénzügyi szektorban, infrastruktúra-fejlesztésben, biztosítási piacon, jogi és könyvvezetési, technológiai, illetve kereskedelmi szférában érdekelt üzleti vezetőből és start-up cégek tulajdonosaiból álló delegáció Szíjjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, valamint Gion Gáborral, a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkárával szakpolitikai és fejlesztési kérdésekről, valamint a magyarországi üzleti lehetőségekről tárgyal.
A Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) előadásait követően a delegáció ellátogat a hongkongi központú autóipari beszállító Johnson Electric Magyarország Kft-hez és a Rail Cargo Terminal–BILK-re, Magyarország vezető kombinált fuvarozási termináljára, amely stratégiai összeköttetést biztosít az Ázsia és Európa közötti áruforgalomban. A céglátogatások témája a befektetési környezet feltérképezése, valamint a logisztikai infrastruktúrafejlesztésben rejlő együttműködési lehetőségek feltárása lesz.
„Magyarország Hongkong fontos kereskedelmi partnere a közép-kelet-európai régióban: a két ország közötti kereskedelmi volumen 2018-ban megduplázódott és azon dolgozunk, hogy ezt a hosszú távú kapcsolatot még szorosabbra fűzzük. Mivel Hongkong térségének egyik legfontosabb kereskedelmi és befektetési központja a szolgáltatói szektortól az infrastruktúra fejlesztésig és számos külföldi vállalat otthona, arra kívánjuk ösztönözni a magyar cégeket, hogy használják aktívan a HKTDC nyújtotta lehetőségeket és üzleti platformot ázsiai tevékenységükhöz” – mondta Edward Yau, Hongkong Különleges Közigazgatási Régió Kormányának kereskedelemért és gazdaságfejlesztésért felelős minisztere.
A HKTDC 1995 óta aktívan tevékenykedik Magyarországon. A hongkongi üzleti kapcsolatokat népszerűsítő programjai között üzleti szeminárium sorozat és számos üzleti döntéshozói és szakmai-iparági találkozó szerepel, nemzetközi kiállítások szervezésével pedig marketingkommunikációs eszközt ad a magyar, például a játékok, az oktatás, a könyvkiadás, az elektronikai termékek és a borok területén működő vállalkozások kezébe. A 2018-2019-ben megrendezett előadások, vásárok, kiállítások és egyéb események több száz hazai cég ázsiai terjeszkedését vagy világpiacra lépését támogatják.
„A folyamatosan erősödő magyar-kínai kapcsolatoknak és az »Egy övezet – Egy út« kezdeményezés további kiterjesztésének köszönhetően Hongkong és a Nagy Öböl Terület egyre több üzleti befektetési lehetőséget kínál. A mostani misszió újabb fontos lépés ezen az úton” – mondta Raymond Yip, a HKTDC ügyvezető-helyettese.
Hazánk Hongkong 30. legnagyobb kereskedelmi partnere, valamint közép-kelet-európai viszonylatban legnagyobb exportpiaca. A kétoldalú kereskedelmi forgalom egyenlege 2018-ban összesen 2 319 millió amerikai dollárt tett ki, ami éves szinten 13,2 százalékos emelkedést jelent. A teljes export-import volumen több mint 40 százalékát a telekommunikációs eszközök adják, melyeket az irodai berendezés- és számítógép alkatrészek, a villamosenergia-termelő eszközök és alkatrészei, valamint az áramkörökhöz és számítógépekhez kapcsolódó elektromos berendezések követnek.
Kalkulátor ajánlónk:
Fix számokkal lottózol? Akkor ez neked való kalkulátor
Összeilletek-e a pároddal? Párkapcsolati kalkulátor
Mekkora az agyam a magyar átlaghoz képest?