Még két napjuk van a pártoknak jelöltet állítani

Két napjuk maradt a pártoknak, hogy jelölteket állítsanak az áprilisi országgyűlési választásra. Az Országos Választási Iroda (OVI) nyilvántartása szerint csütörtök reggelig 17 jelölőszervezet (esetenként két vagy három párt együtt) összesen 646 jelöltjét, valamint 12 független képviselőjelöltet vettek nyilvántartásba a választási bizottságok. (MTI)

Az országgyűlési egyéni választókerületben indulni szándékozó jelöltek még két napig, március 19-én 16 óráig gyűjthetik az ajánlószelvényeket, a gyűjtést a nyilvántartásba vett pártoknak és független jelölteknek be kell jelenteniük az adatvédelmi biztosnál is. A jelöltséghez a törvény szerint legalább 750, a választókerületben lakó választópolgár ajánlása szükséges, ezeket a választókerületi választási bizottságnál kell leadni, majd az ajánlások ellenőrzése után a választási bizottság dönt a jelölt nyilvántartásba vételéről.

 

Az OVI internetes tájékoztató oldala, a www.valasztas.hu szerint két nappal a határidő előtt 725 jelölt adta le ajánlószelvényeit az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottságoknak, a 176 testület ebből 658 jelölt ajánlását már ellenőrizte és őket nyilvántartásba vette hivatalos jelöltként. A legtöbb jelöltet, 115-öt, Budapesten vették nyilvántartásba.

 

A pártok közül eddig a Jobbik, az MSZP és a Fidesz-KDNP tudott mind a 176 egyéni választókerületben jelöltet állítani (a Fidesz egy választókerületben a KDNP-vel és a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártjával közösen állított indulót).

 

Az MDF-nek 38, a Lehet Más a Politikának (LMP) 32, a Magyar Kommunista Munkáspártnak (Munkáspárt) 12, a Civil Mozgalomnak (CM) 10, az MDF-SZDSZ-nek 6, a Magyarországi Szociáldemokrata Pártnak (MSZDP) 5, a Magyarok Egymásért Szövetségnek (MESZ), a Somogyért Szövetségnek (Somogyért) és az Összefogás Pártnak (ÖP) és a Torgyán-Kisgazda Koalíciónak 3-3, a Magyar Igazság és Élet Párjának (MIÉP) valamint a Zöld Demokraták-Zöld Baloldal-Zöldek Szövetségének (Zöld Baloldal) egy-egy nyilvántartásba vett jelöltje van.

 

Az Összefogás Pártnak és az MDF-nek szintén egy közös, nyilvántartásba vett jelöltje van. Emellett 12 független jelölt is megméreti magát a csütörtök reggeli adatok szerint. Azokat a jelölteket, akik közvetlenül a péntek délutáni határidő előtt adják le ajánlószelvényeiket, a választási bizottságok három napon belül, azaz legkésőbb hétfőn veszik nyilvántartásba.

 

A választási bizottságok döntéseit a bizottságok mellett működő választási irodák rögzítik a választási informatikai rendszerben, és az adatok így jelennek meg a www.valasztas.hu-n. Mindezek alapján tehát bár a határidő pénteken 16 órakor lejár, a www.valasztas.hu oldalon még egy ideig folyamatosan frissülni fognak a jelöltek számára vonatkozó adatok.

Árnyékolás az erkélyen: mi lehet jobb megoldás, mint a napvitorla?

Az erkélyünk árnyékolása gyakran okoz fejtörést, hiszen több megoldás is elérhető a piacon, és nehéz kiválasztani a legjobbat. A fedett teraszokkal rendelkezőknek sokszor elegendő a környezeti fény védelme, de a nyitott erkélyek tulajdonosai komoly kihívással szembesülnek a tűző nap ellen.
2026. 04. 13. 15:30
Megosztás:

Az MNB elrendelte a Green Credit Finance végelszámolását

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn közzétett határozatában visszavonta a Green Credit Finance Zrt. tevékenységi engedélyét és elrendelte végelszámolását.
2026. 04. 13. 15:00
Megosztás:

Hogyan kezdjünk bele a hegesztésbe?

Ha valaha is érdeklődtél a hegesztés iránt, vagy gondolkodtál már egy hegesztőgép beszerzésén, feltétlenül olvass tovább. A fogyóelektródás védőgázas hegesztés, más néven MIG/MAG, a legelterjedtebb és legkönnyebben elsajátítható módszerek közé tartozik.
2026. 04. 13. 14:30
Megosztás:

Vagyon mozgásban: tanácsok az ingóságok külföldi költöztetéséhez

Számos élethelyzetben előfordulhat, hogy egyes vagyontárgyainkat külföldre szeretnénk mozgatni, legyen szó bútorokról, háztartási ingóságokról vagy komolyabb értékű műtárgyakról. Az ingóságaink amellett, hogy jelentős piaci értéket képviselnek, sok esetben komoly eszmei értékkel is bírnak, ezért nem mindegy, hogyan döntünk a költözködés során – az Insura szakértője összefoglalta, mire kell figyelnünk.
2026. 04. 13. 14:00
Megosztás:

Törölték a Lufthansa hétfői budapesti járatait

A Lufthansa pilótáinak sztrájkja miatt törölték a légitársaság hétfői budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. 04. 13. 13:30
Megosztás:

Arbitrum árfolyam ugrás: 1 millió új felhasználó hajtja az ARB-t – jöhet a 0,15 dollár?

Az Arbitrum (ARB) ismét a kriptopiac fókuszába került, miután látványos árfolyam-emelkedést produkált, miközben a hálózat felhasználói bázisa is robbanásszerűen bővült. A kérdés most az: képes lesz-e fenntartani ezt a lendületet, és áttörni a kulcsfontosságú 0,15 dolláros szintet?
2026. 04. 13. 13:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők?

A hétvége közel-keleti konfliktussal kapcsolatos híreit kedvezőtlenül fogadták ma reggel a legfontosabb ázsiai-csendes-óceáni tőzsdék, a sikertelen béketárgyalások és a Hormuzi-szoros amerikai blokádjának lehetősége újra erősítette az aggodalmat egy elhúzódó konfliktus miatt és emelte az olajárakat, így a pénteken még 95 USD/hordó körüli hordónkénti Brent ár ma reggel már újra 100 dollár fölött jár. A határidős részvényindexek többségében piros nyitást ígérnek Európában és a tengerentúlon.
2026. 04. 13. 12:30
Megosztás:

A gépjárműadó befizetéséhez telefonon 18 óráig segítenek

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) meghosszabbított ügyelettel segít a gépjárműadó április 15-én esedékes befizetésében - hívta fel a figyelmet hétfőn a NAV az MTI-nek küldött közleményében.
2026. 04. 13. 12:00
Megosztás:

Az euróövezeti hozamok a korábbi csúcsok körül ragadtak

Bár a piacok most kevésbé figyelnek a makrogazdasági adatokra, de az érkező amerikai és európai – jobbára még a háború megindulása előtti időszakra vonatkozó konjunktúra adatok - a növekedés megtorpanását mutatták és a vártnál alacsonyabb lett a márciusi amerikai maginflációs adat is.
2026. 04. 13. 11:30
Megosztás:

Többségében estek a vezető tengerentúli indexek pénteken, a hét egészét tekintve emelkedtek

A technológiai szektor jó teljesítményéből profitálni tudó NASDAQ kivételével kevéssel estek a vezető Wall Street-i indexek, a befektetők kivártak a hétvégi béketárgyalások előtt. Az S&P szektorindexei közül a nem ciklikus fogyasztási cikkek vezették az esést, míg a technológiai részvények álltak a sor elején.
2026. 04. 13. 11:00
Megosztás:

Bitcoin hullámvasúton: geopolitikai feszültségek rázták meg a piacot

A Bitcoin árfolyama ismét bizonyította, mennyire érzékeny a globális politikai eseményekre. Az Egyesült Államok és Irán közötti tárgyalások kudarca után a piac hirtelen reakcióba lépett, miközben a háttérben a nagybefektetők csendben újrapozicionálták magukat.
2026. 04. 13. 10:30
Megosztás:

Pénteken még a hétvégi béketárgyalások sikerébe vetett hit fűtötte az európai piacok optimizmusát

Óvatos optimizmus jellemezte a pénteki kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdéken, amikor csak a német DAX és a brit FTSE100 csúszott minimális mínuszba. Szektor szinten a média, az alapanyag, a pénzügy és a technológia teljesítettek a legjobban, míg a repülőgépipari és hadiipari részvények estek egy esetleges orosz–ukrán megállapodás hírére. A német Rheinmetall és Hensoldt, valamint az olasz Leonardo több mint 5%-ot, a CSG pedig 8%-ot esett.
2026. 04. 13. 10:00
Megosztás:

Mélyrepülésben a kormányközeli cégek tőzsdei részvényei: Opus, 4iG

Gyengén indult a hét a Budapesti Értéktőzsdén: a kormányközeli nagyvállalatok részvényei már a hétfői nyitáskor komoly mínuszba kerültek. Az Opus Global és a 4iG árfolyama is jelentős esést mutatott, ami felerősítheti a piaci aggodalmakat.
2026. 04. 13. 09:26
Megosztás:

25 millió dolláros lökést kap az Aave – új korszak kezdődik a DeFi óriásnál

Az egyik legnagyobb decentralizált pénzügyi protokoll, az Aave történelmi döntést hozott: a közösség által irányított DAO jóváhagyta a 25 millió dolláros finanszírozást és a régóta várt V4 fejlesztési ütemtervet. Ez nemcsak technológiai ugrást jelent, hanem teljesen új működési modellt is bevezet.
2026. 04. 13. 09:00
Megosztás:

Izraelben a hírek élén a magyarországi választás eredménye

Izraelben a hírek élén állt vasárnap este a magyarországi parlamenti választás eredménye, Orbán Viktor veresége.
2026. 04. 13. 08:00
Megosztás:

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem a Fidesz-KDNP-nek adták, a győztes pártnak gratuláltam - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap a Fidesz-KDNP budapesti eredményváró rendezvényén nem sokkal este fél tíz előtt.
2026. 04. 13. 07:00
Megosztás:

Középső Parancsnokság: az amerikai haderő hétfőn tengeri blokád alá veszi az iráni kikötőket

Az amerikai katonai erők hétfőn tengeri blokád alá veszik az iráni kikötőket - közölte vasárnap a Középső Parancsnokság (CENTCOM).
2026. 04. 13. 03:00
Megosztás:

Magyar Péter: felszabadítottuk Magyarországot, visszavettük a hazánkat

A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon - jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
2026. 04. 13. 02:00
Megosztás:

Zseniális húzás vagy vakmerő kockázat a Strategy Bitcoin-stratégiája?

Általában, ha egy eszköz közel 46%-ot esik a csúcsáról, a befektetők inkább visszafogják a vásárlást. A Strategy azonban ennek az ellenkezőjét teszi: már 766 970 darab Bitcoin-t birtokol, és még az április eleji alacsonyabb árak mellett is tovább növelte készletét. Miközben más cégek leálltak vagy eladni kezdtek, a vállalat kitart stratégiája mellett.
2026. 04. 13. 01:00
Megosztás:

Kína tízpontos intézkedéscsomagot jelentett be Tajvannal kapcsolatban

A kínai szárazföldi hatóságok tíz intézkedésből álló csomagot jelentettek be a Tajvani-szoroson átívelő kapcsolatok és együttműködés erősítésére – közölte vasárnap a Kínai Kommunista Párt (KKP) Központi Bizottságának tajvani ügyekért felelős hivatala.
2026. 04. 13. 00:05
Megosztás: