Nap végére kiütötték a magyar részvénypiacot
A délelőtti vásárlói kedv hamar elillant a tőzsdékről, és profitrealizálási hullám váltotta fel az emelkedést - mondta el Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője, utalva arra, hogy a BÉT pluszban nyitott, és délelőtt még nyereségben voltak a főbb részvények. A nap vesztese a Mol és a Richter volt.
Utóbbi árfolyamát a zárószakaszban nyomták le, és mivel fontos piacmozgató hír nem érkezett, feltehetően intézményi befektetők portfólióátrendezése okozta a gyógyszerrészvény áresését - tette hozzá. Varga Zoltán szerint alapvetően továbbra is optimista képet festenek a grafikonok, azonban a keddihez hasonló negatív korrekciókra számítani kell.
Megjegyezte, hogy a forint piacán nem okozott mozgást az MNB Monetáris Tanácsának döntése, amellyel változatlanul, 7 százalékon maradt a jegybanki alapkamat.
A Mol árfolyama 490 forinttal, 2,54 százalékkal 18.815 forintra esett, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP 5 forinttal, 0,13 százalékkal 3.895 forintra emelkedett, forgalma 6,1 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,86 százalékkal 575 forintra csökkent, forgalma 749,2 millió forint volt. A Richter 1355 forintot, 3,52 százalékot veszített értékéből, 37.100 forinton zárt, a részvény forgalma 658,8 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 276,6 millió forintos forgalom mellett 25 forinttal, 0,17 százalékkal 14.800 forintra gyengült. A BUMIX 1.203,47 ponton zárt kedden, ez 10,68 pontos, 0,88 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva. (MTI)