Széchenyi Kártya Program GO! - élénkül a vállalati hitelezési piac

Felélénkítette a Széchenyi Kártya Program GO! a vállalkozási hitelek piacát, jelentős érdeklődésről számoltak be az MTI-nek nyilatkozó pénzintézetek.

Széchenyi Kártya Program GO! - élénkül a vállalati hitelezési piac

Az OTP Banknál néhány hét alatt már csaknem ezer vállalkozás nyújtott be hitelkérelmet az államilag támogatott, kevesebb mint 0,5 százalékos kamattal elérhető kölcsönökre, amelyek negyede már hozzá is juthatott az igényelt kölcsönhöz. Leginkább a likviditási nehézségek áthidalására alkalmas folyószámlahitelt keresik az ügyfelek, ám népszerű a szabad felhasználású forgóeszközhitel is. Az OTP Bank már több mint 11 milliárd forintnyi hitelösszegre kötött szerződést a megújult program keretében, és további 15 milliárd forint kihelyezésének előkészítése zajlik.

"Láthatóan sok vállalkozás próbál új lendületet venni a kedvezményes kölcsönök révén. Minden vállalkozóval közösen próbáljuk megtalálni a számára legmegfelelőbb pénzügyi megoldást, legyen szó valamilyen fejlesztésről, átmeneti fizetési nehézség áthidalásáról, vagy esetleg készletek beszerzéséről" - mondta Dancsné Engler Bernadett, az OTP Bank mikro- és kisvállalkozási főosztályának vezetője. A legfeljebb 0,5 százalékos fix kamatozással elérhető Széchenyi Kártya Program GO! konstrukciói közül jelenleg öt érhető el az OTP-nél.

A Magyar Bankholding Zrt. tagbankjai, azaz a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank az elsők között kezdte el befogadni a Széchenyi Kártya Újraindítási Programra (más nevén SZKP GO!) benyújtott hitelkérelmeket.

A Takarékbanknál kiemelkedően sokan érdeklődnek a Széchenyi GO termékek iránt. Jelenleg mintegy 900 befogadott igénylésük van, 22 milliárd forint értékben, és majdnem 600 korábbi hitelkérelem miatt is aktív kapcsolatba vannak az ügyfeleikkel. A szerződéskötések egyeztetése a nyáron lassabb, de már így is több mint 200 aláírt szerződésük van. Eddigi tapasztalataik szerint ügyfeleik kétharmada likviditás finanszírozást kér, egyharmada beruházást tervez. A likviditási igények döntő többsége folyószámlahitelre vonatkozik - közölték.

Az új termékcsalád iránt nagy az érdeklődés a vállalatok részéről a Budapest Banknál is, ahol a beruházási hitelek a legnépszerűbbek, míg a mikro szegmensben inkább a szabadon felhasználható és likviditási hitelek a keresettebbek. A vállalati szegmensben 25 szerződést kötött a bank 2,8 milliárd forint összegben, míg a mikro szegmensben 600 kérelmet fogadtak be, amiből valamivel több mint 200 ügyletre szerződtek, és várhatóan 2,5 milliárd forintot fognak folyósítani.

A CIB közlése szerint a Széchenyi Kártya Újraindítási Program július eleji bevezetése óta közel 100 kisvállalati hiteligény érkezett a bankhoz, összesen közel 2 milliárd forint értékben. A beérkezett igények kétharmada folyószámlahitel, egyharmada pedig likviditási hitel. Az átlag igényelt hitelösszeg meghaladja a 20 millió forintot. A befogadott kisvállalati hitelügyletek negyedére már szerződtek, és folyamatosan folyósítanak is. A CIB Bank első lépésben 3 konstrukciót - a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel GO!-t, a Széchenyi Likviditási Hitel GO!-t és a Széchenyi Beruházási Hitel GO!-t - vezetett be a Széchenyi Kártya Újraindítási Program elemei közül július elején mikrovállalati és kkv ügyfeleinek. Az év további részében újabb konstrukciókkal tervezik bővíteni az elérhető termékek körét. A tájékoztatás szerint óriási az érdeklődés az Erste Banknál az új Széchenyi Újraindítási Hitelek iránt, a pénzintézet az indulás óta már több mint 5 milliárd forintnyi igényt fogadott be, a folyósítások folyamatosak. A kínálatban minden vállalkozás megtalálja a számára kedvező konstrukciót, a folyószámlahitel esetén 100 millió, a likviditási hitel esetén 250 millió forint a maximális keretösszeg, a beruházási kölcsön esetén pedig akár 1 milliárd forintos hitelösszeg is elérhető.

Az Erste tapasztalatai szerint minden iparágból jelentős az érdeklődés, nincs érzékelhető különbség a szektorok között. A kisvállalkozóknál a folyószámlahitel a legnépszerűbb, míg a nagyobb vállalkozások a forgóeszköz- és folyószámlahitelek mellett a beruházási célú források iránt is érdeklődnek. Az igények jelentős részét az Erste egyszerűsített eljárásban bírálja el, szeptembertől pedig további egyszerűsítéseket vezet be így a korábbinál is gyorsabban dönt majd a sztenderd hiteligényekről - közölték.


Honlap, technológia, gondozás — három döntés, ami eldönti, meddig szolgál egy weboldal

Sok cégvezető úgy gondol a saját weboldalára, mint egy egyszeri beszerzésre: megrendelik, egyszer kifizetik, aztán évekig nem foglalkoznak vele. Pedig egy weboldal nem egy tárgy, amit egyszer megveszünk és utána a polcra teszünk — sokkal inkább egy folyamatosan működő rendszer, amelynek karban kell maradnia ahhoz, hogy tényleg hozza az ügyfeleket.
2026. 07. 27. 18:00
Megosztás:

Használt laptop garanciával? A megfelelő forrásból lehetséges

A garancia a műszaki cikkek vásárlása kapcsán is fontos kritérium, hiszen mindenki szereti bebiztosítani magát a váratlan helyzetekre. A használt eszközök esetében ugyanakkor már más a helyzet, de természetesen ezek esetében sem lehetetlen, hogy szavatolják a minőséget.
2026. 07. 27. 17:00
Megosztás:

A második nyelv tanulásának előnyei

Egy új nyelv elsajátítása napjainkban nemcsak divat, hanem valódi befektetés a jövőbe. A globalizáció, a nemzetközi munkaerőpiac és a digitális kapcsolatok korában egyre többen ismerik fel, hogy az anyanyelven kívül legalább egy idegen nyelv ismerete komoly előnyt jelent.
2026. 07. 27. 16:30
Megosztás:

A regionális és külföldi repterekről egyre több magyar utazik nyáron

A magyar utazók egyre rugalmasabbak, a regionális és külföldi repülőterekről egyre többen indulnak útnak nyáron, elsősorban az árkülönbségek, és a szélesebb kínálat miatt - közölte az Invia.hu online utazásszervező foglalási adatai alapján az MTI-vel hétfőn.
2026. 07. 27. 16:00
Megosztás:

Hogyan fejlődtek az online nyerőgépek a klasszikus játékoktól a videó slotokig

Az online nyerőgépek az elmúlt évtizedekben óriási utat jártak be. Ami egykor néhány egyszerű, mechanikus tárcsával működő játék volt, mára látványos grafikával, összetett bónuszfunkciókkal és magával ragadó történetekkel teli élménnyé vált.
2026. 07. 27. 15:21
Megosztás:

Rekordösszegű, 290 millió eurós refinanszírozást kapott a Westend

A Gránit Pólus csoport 290 millió euró összegű zöld hitelmegállapodással újította meg a Westend épületkomplexum finanszírozását - közölte a csoport hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 27. 15:00
Megosztás:

Kockázatkezelés a digitális térben: a kriptótól az online szerencsejátékig

A digitalizáció alapjaiban változtatta meg a pénzügyeink kezelését. Ma már néhány kattintással vásárolhatunk részvényeket, fektethetünk kriptovalutákba, intézhetjük banki tranzakcióinkat vagy akár online kaszinókban is játszhatunk. Az internet gyorsabbá és kényelmesebbé tette ezeket a szolgáltatásokat, ugyanakkor a felhasználóknak egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a biztonságra és a tudatos döntéshozatalra.
2026. 07. 27. 14:12
Megosztás:

A héten több vármegyében is végeznek szúnyoggyérítést

A héten Baranya, Fejér, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében végeznek szúnyoggyérítést, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg egyes területein biológiai lárvagyérítéssel is - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 27. 14:00
Megosztás:

Rekordot döntött a fiatalok személyes jövedelme

Tovább emelkedett a fiatalok személyes jövedelme: a 19–29 évesek becsült átlagos havi bevétele nettó 294 ezer forintra nőtt a második negyedévben, ami történelmi rekordot jelent a K&H ifjúsági index több mint egy évtizedes idősorában. A javulást jól mutatja, hogy a fiataloknak már csak 8,5 százaléka nem rendelkezik saját jövedelemmel, miközben egyre többen jelennek meg a magasabb jövedelmi kategóriákban.
2026. 07. 27. 13:00
Megosztás:

CBD-olajok a hatóság fókuszában: a célzott ellenőrzések súlyos hiányosságokat tártak fel

A CBD-tartalmú termékek hazai piacának célzott ellenőrzése során az NKFH összesen 15 terméket, valamint egy kannabisz tematikájú vendéglátóhely kínálatát vizsgálta. Az ellenőrzések középpontjában az élelmiszerként forgalmazott termékek CBD- és THC-tartalma, a laboratóriumi vizsgálati eredmények és a jelölések összhangja, valamint a fogyasztók számára nyújtott tájékoztatás jogszerűsége állt.
2026. 07. 27. 12:00
Megosztás:

Új akotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.
2026. 07. 27. 11:30
Megosztás:

Enyhültek a légicsapások a Közel-Keleten, mínuszban zárták a hetet a főbb indexek a tengerentúlon

Az amerikai részvénypiacok vegyes teljesítménnyel zárták a pénteki kereskedést. A távközlési, pénzügyi és egészségügyi szektorok erősödése támogatta a piacot, miközben a technológiai, közmű- és energiavállalatok részvényei gyengébben szerepeltek.
2026. 07. 27. 10:30
Megosztás:

Miért esik ma a kriptopiac? Két tényező nyomja lefelé az árfolyamokat

A kriptovaluta-piac hétfőn gyengüléssel kezdte a hetet: a teljes piaci kapitalizáció közel 1%-kal csökkent, miközben a részvénypiacok stabilak maradtak. Az elemzők szerint a visszaesés mögött elsősorban két tényező áll: az amerikai kriptoszabályozás késlekedése és a Bitcoin ETF-ekből kiáramló tőke.
2026. 07. 27. 10:00
Megosztás:

Ismét pluszban zárta a hetet Európa, emelkedett a gazdasági aktivitás az eurózónában

Az európai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, miután az előző kereskedési napon az elmúlt két hét legnagyobb egynapos visszaesését szenvedték el. A befektetői hangulatot javították a vállalati gyorsjelentések, miközben a piacok azt is mérlegelték, hogy a magasabb olajárak milyen hatással lehetnek a monetáris politikára.
2026. 07. 27. 09:30
Megosztás:

Erősödött a forint a hét végén

Erősödött a hét végén a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 27. 08:30
Megosztás:

Pánik a tőzsdén: százmilliárdokat égetett el a Big Tech mesterségesintelligencia-láza

Elképesztő összegeket fordítanak mesterséges intelligenciára a világ legnagyobb technológiai vállalatai, a befektetők azonban egyre idegesebben figyelik a kiadások növekedését. Az Alphabet és a Tesla részvényeinek zuhanása azt mutatja, hogy a piac már nem éri be az AI ígéretével: látni akarja, mikor és hogyan termelnek nyereséget a dollármilliárdos beruházások.
2026. 07. 27. 08:00
Megosztás:

Évek óta nem léptek be annyian az önkéntes nyugdíjpénztárakba, mint az idén

Kezdenek észbe kapni a magyarok, hogy nem lesz nekik elég az állami nyugdíj. 2026 első hónapjaiban annyian léptek be az önkéntes nyugdíjpénztárakba, amire már rég nem volt példa – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból.
2026. 07. 27. 07:18
Megosztás:

Ezzel a trükkel felére csökkentheted a hűtőszekrényed áramfogyasztását

A hűtőszekrény az otthon egyik legkitartóbb energiafogyasztója: a nap 24 órájában működik, ezért már néhány apró hiba is látványosan megemelheti a villanyszámlát. Van azonban egy egyszerű módszer, amely különösen egy rosszul elhelyezett vagy elhanyagolt készüléknél akár drasztikusan, szélsőséges esetben közel a felére csökkentheti a fogyasztást.
2026. 07. 27. 01:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: az európai uniós forrásokból megújulhat a csepeli HÉV

A magyar kormány évtizedes tartozást törleszt, ugyanis a hazahozott európai uniós forrásokból végre megújíthatja a csepeli HÉV-et - adta hírül Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 07. 27. 00:05
Megosztás:

Nemzetközi rendfenntartó erők léphetnek be a Gázai övezetbe

Az izraeli biztonsági kabinet vasárnap jóváhagyta az úgynevezett nemzetközi stabilizációs erő (International Stabilization Force - ISF) korlátozott gázai telepítését egy kísérleti program keretében - jelentette az izraeli katonai rádió.
2026. 07. 26. 22:00
Megosztás: